Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
sken
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
hírekVégre hazatér a DAC, nyártól MOL Aréna lesz a stadion
Végre hazatér a DAC, nyártól MOL Aréna lesz a stadion
2016 november 16.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
DAC ARÉNA
Végre hazatér a DAC, nyártól MOL Aréna lesz a stadion

Sajtótájékoztató keretén belül mutatta ma be a DAC az új stadionját, illetve az Akadémia eddig elkészült részeit.

A mai sajtótájékoztatón Világi Oszkár klubtulajdonos, Bacsa György, a DAC Aréna igazgatótanácsának tagja és a MOL-csoport üzletfejlesztési igazgatója, Ambrus Csaba (ADIF) a stadion főtervezője, illetve az AVA-Stav kivitelező részéről Gyurkovics Sándor lépett a nyilvánosság elé.

 

Akadémia

 

Az FC DAC 1904 Akadémia építésének az első szakasza befejeződött, így a DAC együtteseinek 6 pálya áll rendelkezésükre; ezek közül kettő műfüves, négy pedig természetes borítású. Az öltözők és a technikai hátteret biztosító épületek is átadásra kerültek. A mai napig nagyjából 6 hektárnyi terület lett kiépítve, és az Akadémia létrehozásának költségei elérték a 4,5 millió eurót (az összeg nem tartalmazza a telek árát).

 

A dunaszerdahelyi Bécsi úton elhelyezkedő FC DAC Akadémiájának területén további öt futballpálya és egy tribünnel rendelkező főépület kerül kialakításra a jövőben. Az 1500 m2 alapterületű főépület építése 2017 tavaszán kezdődik. Az egész beruházás befejeztével, 2018-ban az Akadémia lehetőséget nyújt majd klubunk összes csapatának a felkészülésre, méghozzá a FIFA által előírt paraméterekkel rendelkező 11 pályán, melyek közül három mesterséges borítást kap. A DAC Akadémia létrehozásának tervezett költségei 9,3 millió eurót tesznek ki.

 

Stadion

 

A mai napig a DAC Aréna két lelátója került átadásra (C+B), melyek összesen 6839 néző befogadására képesek. Építésük 2016 júniusától novemberig tartott.

C lelátó (északi oldal): 4075 férőhely    

B lelátó (keleti oldal): 2610 férőhely

BC (sarok): 154 férőhely

 

Az építkezés fő beruházója a DAC Aréna a.s., tervezője az Adif s.r.o., és a fő kivitelezője pedig az AVA-stav s.r.o. A pálya az eredeti helyzetéhez képest 90 fokkal el lett fordítva. A befejezett első fázisban 11 millió euro került beruházásra. A 2017/18-as idénytől MOL Arénának fogják hívni a stadiont, az akadémia pedig MOL Futballakadémia lesz.

 

„Az új stadionunk építésének első szakasza rekordidő alatt - öt hónap - lett kész. Az, hogy klubunk immár használatba vehette az új otthonát, egy nagyon fontos lépés a dunaszerdahelyi labdarúgás történelmében,” mondta az FC DAC 1904 tulajdonosa, Világi Oszkár.

 

2016 novemberében elkezdődik a fő (A) lelátó építése, melyben helyet kapnak az öltözők, a média és a televízónak szánt helységek és a VIP-részleg, a Skyboxokat is beleértve. A főépület befejezésének tervezett időpontja 2017 júliusa. Az utolsó szakasz az öreg fő tribün bontásával veszi kezdetét, majd a helyén épül meg a DAC Aréna utolsó, negyedik része (D tribün), mely a tervek szerint még 2017 végéig elkészül.

 

Befejezése után a DAC Aréna megfelel majd az UEFA negyedik kategóriás stadionokra vonatkozó előírásainak, ami azt jelenti, hogy az új stadionban nemzetközi és válogatott mérkőzések is megrendezésre kerülhetnek. A stadion végleges befogadóképessége nagyjából 13 000 férőhely lesz. Az építkezésre fordított összeg eléri a 22 millió eurót.

 

A finanszírozás forrásai: kölcsön, saját források, pénzügyi befektető belépése és 2,4 millió euróval a SZLSZ projektje alapján az állam is hozzájárul.

 

A DAC november 19-én, szombaton 17.00 órától abszolválja az első mérkőzését a felújított dunaszerdahelyi stadionban, amikor is a bajnoki címvédő Trencsént fogadja. 

Kapcsolódó cikkek
Így épül majd az új stadion
Hír - 2016.04.22.
Így épül majd az új stadion
2014-2019, az ötödik év: Az Európa Liga-szereplés és a megvalósult álmok éve
Hír - 2019.03.08.
2014-2019, az ötödik év: Az Európa Liga-szereplés és a megvalósult álmok éve
2014-2019, a negyedik év: Emlékezetes győzelmek és rekordsorozatok
Hír - 2019.03.07.
2014-2019, a negyedik év: Emlékezetes győzelmek és rekordsorozatok
2014-2019, a harmadik év: Fenn és lenn, bajnokverés, varázslatos stadionavatás – avagy a fejlődés második lépcsőfoka
Hír - 2019.03.06.
2014-2019, a harmadik év: Fenn és lenn, bajnokverés, varázslatos stadionavatás – avagy a fejlődés második lépcsőfoka
2014-2019, a második év: történelmi sikerek, emlékezetes győzelmek – avagy a fejlődés első lépcsőfoka
Hír - 2019.03.05.
2014-2019, a második év: történelmi sikerek, emlékezetes győzelmek – avagy a fejlődés első lépcsőfoka