Az új jelszót elküldtük a megadott e-mail címre!
Hibás ellenőrző kód!
Új felhasználó
Ha Ön még nem rendelkezik felhasználónévvel és jelszóval, kattintson a regisztráció gombra. A regisztráció ingyenes.
Amennyiben elfelejtette a bejelentkezéshez szükséges jelszavát, kérjük adja meg az e-mail címet, amivel regisztrált a vidi.hu oldalra. A rendszer elküldi Önnek e-mailben az új jelszót.
A megadott e-mail címre elküldtük az új jelszó generálásához szükséges linket!
www.fcdac.sk
sken
FC DAC 1904
FC DAC 1904
KukkoniaMOLSt.NicolausTatra BillingOTP BankaMOL Football Academy
hírekA DAC-ból hatan utaznak az Európa-bajnokságra!
A DAC-ból hatan utaznak az Európa-bajnokságra!
2017 június 06.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
A-CSAPAT
A DAC-ból hatan utaznak az Európa-bajnokságra!

Hatan képviselik majd klubunkat a jövő pénteken kezdődő U21-es Európa-bajnokságon!

Pavel Hapal, a szlovák U21-es válogatott edzője ma keretet hirdetett a június 16. és 30 között, Lengyelországban sorra kerülő Európa-bajnokságra. A 23 játékos között van a DAC három labdarúgója, Ľubomír Šatka, Tomáš Huk és Pavol Šafranko is. Ellenkezőleg, a tavasszal Zólyombrézón vendégeskedő Róbert Polievka csak a tartalékok között kapott helyet.

 

1990 óta Šatka, Huk és Šafranko az elsők, akik a DAC A csapatát egy hasonló kaliberű megmérettetésen képviselik. A több mint negyed évszázaddal ezelőtti olaszországi világbajnokságon Fieber Péter volt jelen DAC játékosként.

 

Klubunkat az említett három labdarúgón kívül további három személy is reprezentálja majd az U21-es Eb-n. Pavel Hapal stábjának tagjai ugyanis Fegyveres Zsolt orvos, Ludik György fizioterapeuta, valamint Fedor Patrik szertáros.

 

Sok sikert!

 

A szlovák U21-es válogatott kerete a lengyelországi Eb-n, 2017. június 16.-30.:

 

Kapusok: Adrián Chovan (Trencsén), Marek Rodák (Accrington Stanley), Adam Jakubech (Nagyszombat)

Hátvédek: Martin Valjent (Ternana Calcio), Branislav Niňaj (Lokeren), Ľubomír Šatka (DAC), Milan Škriniar (Sampdoria Genoa), Denis Vavro, Róbert Mazáň (mindkettő Zsolna), Lukáš Skovajsa (Trencsén)

Középpályások: Stanislav Lobotka (Nordsjaelland), Jakub Hromada (Plzeň), Tomáš Huk (DAC), Martin Chrien (Plzeň), Matúš Bero (Trabzonspor), Bénes László (Mönchengladbach), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Nicolas Špalek (Žilina), Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk)

Támadók: Adam Zreľák (Jablonec), Pavol Šafranko (DAC), Tomáš Vestenický (Cracovia Krakov)

 

A szlovák válogatott az A csoportban a házigazda lengyelekkel (június 16.), Angliával (június 19.) és a címvédő svédekkel (június 22.) mérkőzik. A B csoportot Portugália, Szerbia, Spanyolország és Makedónia alkotják, a C csoportban Németország, Csehország, Dánia és Olaszország harcol majd a továbbjutásért.

 

Kapcsolódó cikkek
Három képviselője van a DAC-nak a szlovák válogatottban
Hír - 2018.10.31.
Három képviselője van a DAC-nak a szlovák válogatottban
Az Eb szép emlék maradt, mától ismét a DAC-ban
Hír - 2017.06.27.
Az Eb szép emlék maradt, mától ismét a DAC-ban
Hatalmas lehetőség előtt
Hír - 2017.06.16.
Hatalmas lehetőség előtt
Huk, Šatka és Šafranko is esélyes az Eb-részvételre
Hír - 2017.05.30.
Huk, Šatka és Šafranko is esélyes az Eb-részvételre
A DAC három szlovák U21-es válogatottja: két fontos hónap következik
Hír - 2017.03.29.
A DAC három szlovák U21-es válogatottja: két fontos hónap következik