hírekPačinda és Kalmár nélkül, ám maximális eltökéltséggel
Pačinda és Kalmár nélkül, ám maximális eltökéltséggel
2017 november 17.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
HOLNAP 15:00-KOR ZSOLNA-DAC A FORTUNA LIGA 16. FORDULÓJÁBAN

A sárgalapok miatt eltiltott két legjobb góllövőnk, Pačinda és Kalmár nélkül utazunk a bajnoki címvédőhöz és a tabellaszomszédunkhoz. A Zsolna-DAC mérkőzés szombaton 15.00 órakor kezdődik.

Meggyengítve, ám eltökélten

Majdnem másfél év után lépünk ismét pályára Zsolnán, ahol legutóbb a 2016/17-es szezon nyitómérkőzésén vendégeskedtünk. Az azt követő három összecsapáson egyaránt a DAC szerepelt pályaválasztóként, és legutóbb, az augusztusi 5. fordulóban rendezett mérkőzés a bajnokság egyik legjobb eddigi találkozója volt. A 4:2-es győzelmünk alkalmával Pačinda, Kalmár, Ljubičić és Divković talált be. Az említett első kettő futballista, akik nemcsak a gárda legjobb góllövői, hanem húzóemberei is, holnap nem léphetnek pályára. A Slovan elleni rangadón ugyanis megkapták a szezonbeli 5. sárga lapjukat.

Csapattársaik azonban eltökéltek, hogy kompenzálják a hiányukat, és maguk mögött tartják a táblázaton a zsolnai együttest, amelyet egy hellyel és szintén egy ponttal előzünk meg.

Čmelík visszatér

A holnapi mérkőzés különleges lesz a Zsolnában nevelkedett Lukáš Čmelík számára, aki hosszabb szünet után tér vissza a jól ismert környezetbe - legutóbb több mint két éve lépett utoljára pályára a vágparti stadionban. Lukáš kedden a szlovák huszonegy éven alatti válogatott tagjaként Dél-Spanyolországban szerepelt, ahol az 1:5-ös vereség alkalmával 68 percet kapott. „Az eredmény ellenére egy jó mérkőzést játszottunk. Másképpen futballoztunk, mint a két csapat első egymás elleni meccsén Poprádon. Az első félidőben még talán jobbak is voltunk a spanyoloknál, de volt ott egy vitatható helyzet, amely után a játékvezető tizenegyest ítélhetett volna a számunkra. A 2:0-s vezetés helyett azonban rögtön az ellentámadásból gólt kaptunk, ami teljesen kizökkentett minket. Ráadásul ezt a szituációt követően a szövetségi kapitányunkat felküldték a lelátóra. A félidei szünetig még sikerült megtartanunk az 1:1-es állást, viszont a második játékrészben már nehéz volt futballozni,” tér vissza a 2019-es olaszországi Eb-selejtezőre, amely után Hapal szövetségi kapitány gárdája a sűrű táblázat ötödik helyét foglalja el.

Čmelík szerdán tért haza Cartagenából, és a tegnapi edzés előtt csatlakozott a csapathoz. „Sokat utaztam, ráadásul egy nehéz mérkőzésen majdnem hetven percet futballoztam. Már nagyon várom a holnapi találkozót, amelyre alaposan fel akarok készülni. Olyan felfogásban kell pályára lépnünk Zsolnán, ahol azt a hazai meccsen tettük ellenük. Nagyon nehéz dolgunk lesz, ráadásul műfüves borításon futballozunk, de úgy gondolom, hogy sikeresek leszünk,” tette hozzá eltökélten a 21 esztendős támadó szellemű futballista, aki pont a sárga-zöldektől érkezett a nyáron Dunaszerdahelyre.

Otthon a legjobbak

Tavasszal klubtörténelmük hetedik bajnoki címét ünnepelték a zsolnaiak. Megérdemelten. A legutóbbi idény ugyanis Guľa edző védenceiről szólt, akik mindegyik mutatóban magasan felülmúlták a riválisokat. A jelenlegi szezonban is ők a legsikeresebb csapat hazai pályán, hiszen eddig mindössze egy alkalommal veszítettek pontokat a műfüves pályájukon - rögtön az első mérkőzésen, a Sároseperjes elleni sokkoló 2:3-as vereség alkalmával. Az azt követő hét összecsapást egyaránt megnyerték a saját közönségük előtt, ezeken összesen 24 gólt szerezve. Idegenben már nem megy nekik ennyire jól, az ottani táblázaton csak a nyolcadik helyet foglalják el. Az első hét helyezett közül a Zsolna szenvedte el a legtöbb vereséget, és a bajnokság egyetlen csapataként még nem játszottak döntetlent. Viszont félelmetes támadósorral rendelkeznek, a Trencsén után ők szerezték a legtöbb gólt (34).

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:

2016.04.08. - Zsolna-DAC 4:1, gólszerzők: Haskić, Diaz, Špalek - Pačinda, 1365 néző

2016.07.17. - Zsolna-DAC 2:2, gólszerzők: Diaz, Špalek - Michalík, Vida, 4368 néző

2016.10.05. - DAC-Zsolna 0:6, gólszerzők: Otubanjo 2, Káčer, Škvarka, Špalek, Hlohovský, 1303 néző (Szencen)

2017.03.11. - DAC-Zsolna 2:2, gólszerzők: Ljubičić, Davis (11m) - Kaša, Škvarka, 5152 néző

2016.08.20. - DAC-Zsolna 4:2, gólszerzők: Pačinda, Ljubičić, Divković - Koštrna (öngól), Mráz, 7139 néző

Történelem

A zsolnaiak a hagyományos élvonalbeli ellenfeleink közé tartoznak, akikkel már az 1985-ös élvonalbeli bemutatkozásunk óta rendszeresen megmérkőzünk. Pont a sárga-zöldek ellen szereztük meg az első élvonalbeli gólunkat és győzelmünket is 1985 szeptemberében. A két csapat egymás elleni mérkőzései általában bővelkednek a gólokban, a legutóbbi tíz meccs 3,7-es gólátlagot hozott. Az eddigi 20 idegenbeli összecsapásunk alkalmával mindössze kétszer sikerült három pontot zsákmányolnunk a Dubeň lába alatt: 1993 őszén (0:3, gólszerzők: Diňa 2, Radványi) és 1995 tavaszán (0:1, gólszerző: Kuna). Legutóbbi észak-szlovákiai látogatásunk során Michalík és Vida, a mérkőzés legvégén szerzett találataival sikerült kétgólos hátrányból egyenlítenünk 2:2-re.

A Fortuna Liga 15. fordulójának műsora:

Szombat, 2017. november 18., 14:00 ó: Michalovce-Trenčín, Ružomberok-Podbrezová, Nitra-Senica, Prešov-Zlaté Moravce, 15:00 ó: Žilina-DAC

Vasárnap, 2017. november 19., 14:00 ó: Slovan-Trnava

A Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés holnap 15:00-kor kezdődik, játékvezetők Sedlák - D. Hrčka, Žákech.

Mint minden tétmeccsről, holnap Zsolnáról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!