hírekChristián Herc lőtte április legszebb gólját!
Christián Herc lőtte április legszebb gólját!
2018 május 10.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
A-CSAPAT

A DAC fiatal középpályása nyerte meg a Fortuna Liga portálján tartott szavazást.

A még mindig csak 19 éves Christián Herc, aki a téli szünet során az angol Wolverhapmton gárdájától érkezett hozzánk kölcsönjátékra, megszerezte első nagyobb individuális sikerét a Fortuna Ligában. Herc nagy előnnyel nyerte meg a Ligás Klubok Uniója (LKU) ankétját, amelyen április hónap legszebb találatára szavazhattak a szurkolók.

A bajnoki rájátszás 6. játéknapján rendezett Zsolna-DAC bajnokin 3:2 arányban győztünk, és ezen a meccsen Herc volt a főszereplő. Két találattal járult hozzá csapatunk sikeréhez, aminek köszönhetően a forduló legjobbja is lett. Herc első gólja a 48. percben esett, egy ritkán látott cselsorozat végén, amikor négy hazai védőt kikerülve célzott Volešák hosszú alsó sarkába. Ez a csodaszép találat kapta a legtöbb szavazatot az április Hónap legszebb gólja ankétban. Gratulálunk!

Herc szombaton, DAC-Slovan rangadó előtt veszi át a díjat.

Az április legszebb góljáért tartott szavazás végeredménye:

1. Christián Herc (DAC) 58,8 %

2. Reagy Ofosu (Trnava) 25,7 %

3. Ibrahim Rabiu (Slovan) 14,5 %

4. Hilary Gong (Trenčín) 1,0 %

5. Haris Harba (ViOn) 0,0 %

A bajnokságot irányító LKU a 2013/14-es idény során hívta újra életre az ankétot, azóta nyolc játékosunk nyerte el a díjat.