MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Rózsahegy
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Szarka Ákos 73
90+3. perc1 - 1MFK Rózsahegy

• 90+3.

Vége a mérkőzésnek. 1:1-es döntetlen után egy ponton osztozkodik a DAC és a Rózsahegy. Vezetőgólunkat Szarka szerezte a 73. percben, majd öt percre rá Zreľák egyenlített. Köszönjük szépen, hogy velünk tartottak! A következő hétvégén csapatunk keletre utazik, október 25-én Kassán vendégeskedünk, 14:00-órai kezdettel. Addigis, hajrá DAC!

• 90+2.
    Mário Almaský helyett Tomáš Gerát állt be a játékba.
  • 90+2.
    Mário Almaský sárgalapot kapott.
  • 90.

Ismét Szarka fejelhetett, ezúttal Antunovič beadása után, megint kirúgás következik.

• 89.

Turňa beadására érkezett Szarka fejelni, kísérlete elkerülte Putnocký kapuját.

• 87.

Almaský jó szögből leadott lövésébe vetődik bele önfeláldozóan a védelmünk.

• 86.
    Boris Turčák helyett Armando Mance állt be a játékba.
  • 85.

Nagy kavarodás a rózsahegyiek kapuja előtt Szabó ívelése után, végül sikerült tisztáznia a vendégvédelemnek.

• 85.
    Szabó Ottó szabadrúgást lőtt.
  • 84.

Már bent láttuk a labdát Szabó szabadrúgását követően, kb. 20 méterről a jobb felső sarkot célozta, épphogy mellé tekert.

• 84.
  • 81.

Támadunk folyamatosan, Krišto próbálkozott egy lövéssel, fölé célzott.

• 80.
    Szabó Ottó szögletet rúgott.
  • 78.

A semmiből kiegyenlít a vendégcsapat. Brašeň rövidre sikerült hazaadását csípte el Zreľák, aki ajtó-ablak helyzetben nem hibázott - 1:1!

• 78.
    Adam Zreľák gólt rúgott.
  • 73.

Góóóóól!! Megszerezzük a vezetést!! Antunovič beadására érkezett Szarka, a vendégek asszisztálása után fejjel bevette a Putnocký kapuját - 1:0!

• 73.
    Szarka Ákos gólt rúgott.
  • 71.

3605 néző látogatott ki a mai mérkőzésre, miközben Kružliak ápolása miatt áll a játék.

• 69.
    Pavol Jurčo helyett Roman Sabler állt be a játékba.
  • 68.
    Adam Zreľák szögletet rúgott.
  • 68.

Zreľák fejelhetett egy jobb oldali beadás után, nem célzott pontosan.

• 65.
    Straka Gábor helyett Goran Antunovič állt be a játékba.
  • 65.
    Straka Gábor sárgalapot kapott.
  • 64.
  • 63.

Krišto lőtt kapura, blokkolták a lövést, szöglet következik.

• 61.
  • 60.

Saláta tisztáz Turčák elől a tizenhatosunkon belül.

• 57.

Almaský lőhetett kapura a tizenhatosunkon belül, miután a védőink elvétették a labdát. Szerencsénkre nem találta el a kaput.

• 56.
  • 55.
    Boris Turčák szabadrúgást lőtt.
  • 54.

Érdekes helyzet a vendégek térfelén. Támadásunkat a játékvezető megállította les gyanánt, pedig a partjelző nem is jelezte a lest. Csak az ítélet után emelte fel utólag a partjelző a zászlaját.

• 52.

Aktívan kezdjük a második félidőt, két csatárral egyértelmű célunk a vezetőgól megszerzése. A vendégvédelem eddig állja a sarat.

• 47.

Štepanovský beadására érkezik a frissen beállt Szarka, fejese elkerüli a vendégek kapuját.

• 46.

Kezdődik a második félidő, hajrá DAC!

• 46.
    Erik Ujlaky helyett Szarka Ákos állt be a játékba.
  • 45.

Vége az első félidőnek, nem láttunk eddig gólt. Sokan a gyenge játékra panaszkodnak. Bízzunk benne, hogy feljavulunk a második félidőre. Akkoris a DAC!

• 43.

Zreľák lövése után véd nagyot Penksa, a kipattanaróra érkezett Almaský, de nem tudta befozni a labdát a kapuba.

• 41.

A vendégek nagy átadására után Penksa későn érkezett, így Zrelák az üres kapuba guríthatott, nagy szerencsénkre elkerüli a labda a kapunkat, kirúgás következik.

• 40.
  • 39.

Jurčo éles szögből leadott lövését hárítja szögletre Putnocký.

• 37.

Letámadjuk a vendégeket, Brašeň kis híján egyedül törhetett volna kapura, pár centi hiányzott, hogy megszerezze a labdát a vendégvédelem keresztpasszai után.

• 34.

Straka küzdi be magát a tizenhatosba, majd tisztáznak a rózsahegyi védők. A kontrából 3-3 elleni helyzetet alakítottak ki a vendégek, végül Penksa elcsípte a beadást.

• 32.

Az utóbbi percekben megintcsak a mezőnyben folyik a játék, nagy küzdelem dominál a mérkőzésen.

• 27.

Szabó szögletét öklözi ki Putnocký.

• 27.
  • 26.

Turňa keresi beadásával Jurčot, szögletre tisztáznak a vendégek.

• 23.

Egy tetszetős Turňa-Jurčo kombináció után tisztáz a rózsahegyi védelem, pedig már bent voltunk a tizenhatoson belül.

• 20.

Kb. 19 méterről végezhettünk el szabadrúgást, Krišto tekerését fogta Putnocký.

• 19.
    Darijo Krišto szabadrúgást lőtt.
  • 16.

Štepanovský iramodik meg nagy tempóban a kapu felé, passza pontatlanra sikeredik, Szabót kereste volna.

• 15.

Penksa húzza le Zreľák szögletét.

• 15.
  • 14.

Jurčo gurítja le Štepanovskýnak a labdát kapáslövésre kb. 18 méterről a kaputól, a lövés után kirúgás következik.

• 13.
    Lukáš Janič helyett Lukáš Lupták állt be a játékba.
  • 12.

Szabó szöglete után már sokan bent látták a labdát a kapuban, Jurčo fejese viszont az oldalhálót érintette.

• 12.
  • 8.

A kezdeti percek nem hoztak nagyobb helyzetet, főleg a középpályán folyik a játék, szurkolóink természetesen fantasztikusak.

• 4.

Megvolt a meccs első kapura tartó lövése, Brašeň lövése azonban nagyon gyengére sikeredett kb. 18 méterről.

• 1.

A Szlovák Labdarúgó Szövetség kampánya fényében zajlik a Fortuna Liga 14. fordulója, "Mondj nemet a rasszizmusnak" címe alatt. A mérkőzés előtt gyászszünetet tartottunk Vladimír Hrivnák, a DAC egykori vezetőedzője emlékére. Csapatunk szokásos sárga-kék szerelésben, a vendég rózsahegyiek narancssárga-fekete színű mezekben lépnek pályára. Kezdődjék a mérkőzés!

• 0.

A stadionban már kíváló hangulat uralkodik fantasztikus szurkolóinknak köszönhetően, hamarosan kezdünk!

• 0.

A csapatok már a pályán melegítenek, a szurkolók is érkeznek fokozatosan.

• 0.

Két hiányzónk van a mai meccsen, Šnirc sérüléssel bajlódik, Tóth eltiltás miatt hagyja ki az összecsapást, miután Nagyszombatban piros lapot kapott.

• 0.

Szép estét kívánunk mindenkinek a DAC-arénából, ahol csapatunk hamarosan megkezdi következő ligamérkőzését, a Fortuna Liga 14. fordulójában a tabella utolsó előtti helyét elfoglaló Rózsahegyet fogadjuk. Egyértelmű cél a három pont megszerzése a mérkőzésen! Kövesse élő közvetítésünket ezúttal is! Hajrá DAC!

DAC-Rózsahegy 1:1 (0:0) a Fortuna Liga 14. fordulójában

Az idei év legrosszabb hazai teljesítménye után pontokat veszítettünk az utolsó előtti Rózsahegy ellen. Kevés helyzetet és megérdemelt döntetlent hozott a mérkőzés.

Aktívabban kezdett a DAC, Szabó szöglete után a 12. percben majdnem összejött a gyors vezetőgól, Jurčo fejese azonban az oldalhálót érintette. Két percre rá Jurčo gurította le Štepanovskýnak a labdát kapáslövésre, kísérlete elkerülte Putnocký kapuját. A 20. percben Krišto 20 méterről végzett  el szabadrúgását, a labdát Putnocký kezeibe csavarta. A közvetkező percekben javarészt a mezőnyben pattogott a labda, főleg a nagy küzdelem dominált, a kapuk előtt hiányzott a pontosság. A 34. percben a vendégek 3-2 elleni helyzetet alakítottak ki, végül Penksa húzta le a beadást. Öt percre rá Jurčo éles szögből leadott lövését szögletre hárította Putnocký. Két perc múlva a vendégek hosszú ívelésére kapusunk későn érkezett, így Zreľák az üres kapuba guríthatott, de szerencsére nem találta el a kaput. A félidő vége előtt Penksa védett nagyot Zreľák lövése után, a kipattanóra érkező Almaský nem tudta bepofozni a labdát a kapuba, így gól nélkül zárult az első negyvenöt perc.

A második félidő elején felpörgött a DAC, többet birtokoltuk a labdát, a frissen beállt Szarkával egyértelműen a gólszerzésre törekedtünk. Szarka előbb Antunovičot próbálta helyzetbe hozni, majd maga lőtt mellé. Az 57. percben Almaský a tizenhatoson belülről nem célzott pontosan. Ezután odaszögeztük a Rózsahegyet saját kapuja elé, aminek a 73. percben lett meg az eredménye: Antunovič beadására érkezett Szarka, ő pedig kihasználta a narancssárga védelem hibáját és fejjel bevette Putnocký kapuját - 1:0! Štepanovský növelhette volna az előnyt, egy bal oldali beadás után elé pattant a labda, ám a váratlan helyzetet nem fejezte be. A 78. percben kiegyenlített a vendégcsapat: Brašeň rövidre sikerült hazaadását Zreľák csípte el, és ajtó-ablak helyzetben nem hibázott - 1:1! A 84. percben már bent láttuk Szabó szabadrúgását, kb. 20 méterről épphogy a jobb felső sarok mellé tekert. Egy perc múlva Putnocký előtt alakult ki nagy kavarodás, a vendégvédelem felszabadított. A mérkőzés utolsó perceiben a nagyot küzdő Szarkának volt még két fejesi kísérlete, mindkét esetben pontatlanul célzott.

Az év 14. hazai bajnokiján is megőriztük veretlenségünket, ám ez a döntetlen egyértelmű csalódást okozott. Tizennégy forduló után 16 ponttal maradtunk hetedikek a tabellán. Szurkolóink ismét remek hangulatot teremtettek, köszönjük szépen! A következő hétvégén keletre utazik csapatunk, október 25-én, Kassán vendégeskedünk a Fortuna Liga 15. fordulójában, kezdőrúgás 14:00-órakor.

Edzői értékelések:

Radványi Miklós, DAC: „Hiányzott játékunkból a könnyedség. Több játékosunk sem volt mentálisan felkészülve a meccsre, akár öt-hat csere is kellett volna. Lassan játszottunk, kevés súlypontváltással. Ez volt hazai pályán a legrosszabb teljesítményünk ebben az évben, nem érdemeltünk győzelmet. Sajnos, vannak ilyen meccsek is, le kell vonni a tanulságot.“

Ladislav Šimčo, Rózsahegy: „Tudtuk, hogy remek hangulat lesz Dunaszerdahelyen, ami az én játékosaimat is motiválta. Jól felkészültünk a mérkőzésre, mentálisan és fizikailag is, amivel megleptük a hazaiakat. Remekül teljesítettek védőink, hatástalanították Jurčót és Szarkát a második félidőben. A döntetlen igazságosnak mondható, de akár nyerhettünk is volna.“