MérkőzésMFK Košice vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
MFK Košice
    >>
Ján Novák 66
90+2. perc1 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90.

Vége a mérkőzésnek, nagy küzdelem után nem távozunk üres kézzel Kassárol 1:1-es döntetlen után. A hazaiak részéről Novák volt eredményes, majd Sablernek összejött az egyenlítés pár perccel a végső sípszó előtt. Köszönjük, hogy velünk tartottak, csapatunk következőleg Senicát fogadja november elsején, szombaton.

• 90.

Nyomás alá kerülünk pillanatokkal a vége előtt, végül felszabadult a kapunk

• 88.
    Nermin Haskić helyett Oumar Diaby állt be a játékba.
  • 86.

Góóóóól! Sikerült kiegyenlítenünk!! Brašeň ívelhetett szabadrúgásból a kassai kapu elé, ahol Kwin a kapu előtt álló Sablerhoz passzolt, ő pedig nem hibázott - 1:1!

• 86.
    Roman Sabler gólt rúgott.
  • 86.
    Jakub Brašeň szabadrúgást lőtt.
  • 84.
    Ján Novák helyett Jozef Skvašík állt be a játékba.
  • 84.
    Roland Černák helyett Pavol Jurčo állt be a játékba.

• 76.
    Peter Štepanovský helyett Roman Sabler állt be a játékba.
  • 75.
    Straka Gábor helyett Horváth Béla állt be a játékba.
  • 73.

Šinglár szabadrúgása után megindulhattunk a hazai kapu felé, Štepanovský húzta meg, félpályán át tartó sprintje után Turňához passzolt, akinek átadása Szarka felé pontatlan volt, odaveszett a gólhelyzet

• 73.
    Peter Šinglár szabadrúgást lőtt.
  • 73.
    Jakub Brašeň sárgalapot kapott.
  • 70.
    Miroslav Viazanko helyett Ľubomír Korijkov állt be a játékba.
  • 66.

Kassa gyors kontrájából gól születik, Škutka lövését meg leblokkoltuk, a kipattanóra Novák érkezett, aki  lövése 3-4 játékoson keresztül utat talált a kapuba - 1:0

• 66.
    Ján Novák gólt rúgott.
  • 65.

Turňa ívelése Štepanovský felé pontatlan, kirúgás következik

• 60.

Szöglet utáni kavarodás után Kwinhez került a labda, lövését óriási bravúrral hárította Stijaković

• 60.
    Jakub Brašeň szögletet rúgott.
  • 59.

Turňa lövését blokkolták a hazai védők, az elpattant labda Brašeňhoz került, aki elől szintén tisztáznak, szöglet következik

• 56.

Černák lódult meg egyedül kapura a hazai kapussal szemben, kissé kisodródva a bal oldalról próbalta eltekerni a labdát a kapuba, a kísérlete túl szélesre sikeredett

• 55.
    Szarka Ákos sárgalapot kapott.
  • 53.

Saláta ugrott fel fejelni szöglet után, túl erősre sikeredett, a labda a kapu felett szállt el

• 52.
  • 52.
    Peter Šinglár sárgalapot kapott.
  • 51.

Novákot ugratták ki társai a védelmünk mögé, kellemetlen lövését reflexszerűen kiüti Pernecký

• 49.

Štepanovský távoli lövése gyengére sikeredik, nem jelentett különösebb gondot Stijakovićnak

• 48.

Škutka kereste Novákot centerével, Pernecký közbeavatkozik és megszakítja az akciót

• 46.

Kezdődik a második játékrész, hajrá DAC!!

• 45.

Vége az első félidőnek, nem esett gól eddig. Több helyzete volt a hazai csapatnak, de védelmünk állta a sarat.

• 45.

Ezúttal is kifejeljük Šinglár ívelését szabadrúgásból, Szarka húzódott hátra védekezni

• 38.

Hosszú idő után mi is eljutunk a hazai kapuig, Szarka távoli lövése középre sikeredett, Stijaković véd

• 30.

Viazanko iramodott meg a jobb szélen, erősen középre tekert labdáját öklözi ki kapusunk

• 29.

Pernecký megint résen volt, ezúttal Novák ívelését fogja meg

• 28.
  • 27.

Novák ívelését húzza le Pernecký biztos kézzel

• 25.

Viazanko lövését blokkolta Kwin, de a labda még így is utat talált kapunk irányába, Percenký védett nagyott

• 22.

Huk kapott sok teret a tizenhatosunkon belül, aki Škutkát kereste pár lépésre a kapunktól, ő pedig a felső lécet találta el, megúsztuk kapott gól nélkül

• 20.
    Saláta Kornél szabadrúgást lőtt.
  • 19.

Šinglár ívelése Pernecký kezeiben köt ki

• 19.
  • 17.

A kassaiak kapitánya, Šinglár próbálkozott egy távoli lökettel, Perneckýnek nem kellett beavatkoznia

• 16.
    Darijo Krišto szabadrúgást lőtt.
  • 15.

Az előbbi nagy helyzetek óta a mezőnyben lévő küzdelem dominál

• 10.

Az egyik oldalon Černák kereste Szarkát a kapu előtt, az utolsó pillanatban tisztáztak a hazai védők. A másik oldalon kontratámadásból indították Novákot, Pernecký későn futott ki kapujából, így Novák megpróbálta kapusunkat átívelni, de kísérlete mellé sikeredett

• 6.

Krišto próbálkozott egy távoli lövéssel, kirúgás következik

• 6.

Még Kassán is hallani azt, hogy hajrá DAC!! Kb. 15-20 lelkes szurkoló kísérte el csapatunkat

• 3.

Šinglár szabarúgása után tisztáznak védőink

• 3.
  • 1.

Üdvözöljük Önöket Kassáról, csapatunk épp megkezdte következő mérkőzését a Fortuna Liga 15. fordulójában

Kassa - DAC 1:1 (0:0) a Fortuna Liga 15. fordulójában

Nem távoztunk üres kézzel Kelet-Szlovákiából. Megküzdöttünk a döntetlenért a gyéren megtelt Loki-stadionban, amely ismét a DAC-drukkerektől volt hangos.

Megváltozott kezdőcsapattal és enyhe fölénnyel kezdtünk, először Krišto próbálkozott kapura lövéssel a 7. percben, távoli kísérletéből hiányzott a pontosság. A 10. percben Černák kereste Szarkát a kapu előtt, ám az utolsó pillanatban tisztáztak a hazai védők. Ellentámadásból az indításra későn kifutó Perneckýt Novák próbálta átívelni, de emelése mellé szállt. A 22. percben Huk kapott túl nagy teret a tizenhatosunkon belül, Škutkához továbbított, aki pár lépésről a felső lécet találta el. Pár perc múlva Kwin blokkolta Viazanko kísérletét, az irányt változtató lövést Pernecký bravúrosan hárította. Öt percre rá ismét Viazanko iramodott meg a jobb szélen, veszélyes beadását kapusunk kiöklözte. A 38. percben Szarka távoli erőtlen lövése középre sikeredett. A félidő utolsó perceiben védelmünk sikeresen hatástalanította a hazai csapat íveléseit, így nem hozott gólt az első játékrész.

Az 51. percben Novák került védősorunk mögé, kissé kisodródva még eleresztett egy kellemetlen lövést, Pernecký résen volt. A helyzet után nagyobb tempóra kapcsoltunk, átvettük az irányítást. Az 53. percben Saláta szöglet utáni fejese szállt el Stijaković kapuja felett. Néhány percre rá Černák lódult meg a kapu felé, kisodródott helyzetből az érkező Szarkához passzolhatott volna, de a lövést választotta, ami túl szélesre sikeredett. A 60. percben Brašeň szöglete után a labda Kwinhez került az ötösre, lövését ajtó-ablak helyzetben bravúrosan hárította Stijaković. Huszonöt perccel a vége előtt megszerezte Kassa a vezetést, gyors ellentámadás után Škutka lesgyanús helyzetből továbbított Nováknak, akinek lapos lövése utat talált kapunkba - 1:0. Nem adtuk fel a gól után, újabb helyzeteket teremtettünk. A 74. percben Štepanovský félpályáról egyedül tört kapura, ám a védők utolérték és tisztáztak. Pár perc múlva Ujlaky esett el a tizenhatoson belül, a bíró sípja néma maradt. A 86. percben Brašeň szabadrúgása után Kwin a kapu előtt álló Sablerhoz passzolt, ő pedig nem hibázott - 1:1!

Kassán hat év után szereztünk újra pontot. A mai mérkőzésre is elkísérte csapatunkat néhány lelkes szurkoló, sokszor csak az ő hangjukat lehetett hallani a stadionban, a buzdításért jár a nagy köszönet! A következő fordulóban Szenicét fogadjuk november 1-jén szombaton, 16:30-órai kezdettel.

Radoslav Látal, Kassa: „Jól kezdtük a mérkőzést, Novák és Škutka hagytak ki nagy helyzeteket, aminek nem szabad előfordulnia. Játékunkból hiányzott a küzdőszellem, sokszor fegyelmezetlenül játszottunk, újabb két pontot vesztettünk itthon, ami bánt minket.“

Radványi Miklós, DAC: „Az első tizenöt percben ellenálltunk a hazai támadásoknak, sok területet hagytunk nekik, de szerencsére nem éltek a kínálkozó helyzetekkel. Előrefele nem játszottunk jól. A második félidőben feljavultunk, több helyzetet alakítottunk ki. Černák, Kwin és Szarka is szerezhetett volna gólt, de mégis a hazaiak találtak be. Majd mindent egy lapra tettünk fel, négy támadóval játszottunk. Örülök, hogy Sablernak sikerült kiegyenlítenie. Értékes ponttal távozunk Kassáról.“

Lövések: kapura 4:5, mellé 2:3