MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FK Szenice
    >>
Peter Štepanovský 52
    >>
Roland Černák 65
90+2. perc3 - 0FK Szenice

• 90.

Vége a mérkőzésnek, csapatunk remek teljesítmény után 3:0 arányban legyőzte a komoly játékerőt képviselő szenyicei csapatot. Vezetőgólunk öngólból esett (Pavlík), majd Štepanovský és Černák növelte az előnyt. Szurkolóink még megköszönik a játékosoknak a remek játékot. Legközelebb jövő pénteken (nov. 7) játszunk Miava vendégeként, 18:30-órai kezdettel.

• 90.

Štepanovskýhoz került a labda a tizenhatos vonalánál, kapáslövése pontatlanra sikeredett.

• 90.
    Szarka Ákos helyett Ivan Šnirc állt be a játékba.
  • 90.
    Horváth Béla szabadrúgást lőtt.
  • 88.

Horváth ívelt Szarka felé, Pavlík tisztázott az utolsó pillanatban.

• 87.
    Luboš Hušek helyett Samuel Mráz állt be a játékba.
  • 86.

Felállva tapsol csapatunknak az egész stadion, zúg a vastaps!

• 83.

Hlohovský lövését fogja Pernecký.

• 80.

Pillár fejelet Sabler tarkójába, de nem kap sárgalapot, csak figyelmeztetést a játékvezetőtől.

• 79.
    Roland Černák helyett Pavol Jurčo állt be a játékba.
  • 79.
    Mulumba Mukendi helyett Jakub Kosorín állt be a játékba.
  • 76.
    Juraj Piroska helyett Tomáš Komara állt be a játékba.
  • 76.

Mukendi fejelt szöglet után kapura, nem jelentett nagy veszélyt a helyzet, kirúgás következik.

• 75.
    Juraj Piroska szögletet rúgott.
  • 74.

Ujlaky lőtt kapura a tizenhatoson belül, belevetődött a lövésbe a vendégvédelem.

• 70.

Háromgólos vezetés után is mi támadunk, többet birtokoljuk a labdát.

• 68.

2441 néző látogatott ki a mérkőzésre.

• 65.

Góóóóól! A középpályán Černák szerezte meg a labdát Chvátaltól, így fiatal csatárunk egyedül törhetett kapura, félpályás sprintje után a kapu bal oldalába helyezte a labdát, esélyt nem adva Šullának - 3:0!!

• 65.
    Roland Černák gólt rúgott.
  • 64.
  • 61.

Helyzet a kapunk előtt, a köd miatt nem látjuk mi történik, de azt tudjuk, hogy védelmünk felszabadította a labdát.

• 60.
    Horváth Béla szögletet rúgott.
  • 60.
  • 59.

Olyan köd van már, hogy a labdát is alig látni a pálya másik oldalán.

• 56.
    Peter Štepanovský sárgalapot kapott.
  • 56.

Szól a "játszik a DAC!"

• 56.
  • 52.

Góóóól! Megdulázzuk előnyünket. Štepanovskýt indítottuk a bal oldalon, aki hidegvérrel megoldotta a helyzetet és Šulla kapujába lőtt - 2:0!!

• 52.
    Peter Štepanovský gólt rúgott.
  • 52.
    Luboš Hušek sárgalapot kapott.
  • 52.
  • 50.

Horváth ívelése után Saláta fejelhetett, Šulla védet nagyot vetődve.

• 50.
  • 47.

Szarka kereste Ujlakyt ívelésével a tizenhatoson belül, épphogy lemaradt a labdáról.

• 46.
  • 46.

Elkezdődött a második félidő, hajrá DAC!!

• 45.

Vége az első félidőnek, egygólos vezetéssel mehetünk pihenőre. Továbbra is rendkívüli köd uralkodik a pályán, rossz látási viszonyok kíséretében játszanak a csapatok.

• 45.

A félidő utolsó másodperceiben Kóňa eresztett el egy lövést jó 25 méterről, Pernecký kiütötte a labdát.

• 45.

Most pedig Szarka Černákot indította a bal szélen, ő pedig begurított a tizenhatosba, majd a labda visszakerült hozzá, de lövése túl magasra sikeredett.

• 45.

Szarka fejelte le Černák ívelését Sablernek, majd tisztázott a vendégvédelem.

• 44.
    Straka Gábor helyett Roman Sabler állt be a játékba.
  • 42.

Góóóól! Megszerezzük a vezetést. Jobb oldali beadás után Pavlík a saját kapujába passzolta a labdát - 1:0!

• 42.
    Petr Pavlík öngólt rúgott.
  • 40.

Strakát kell ápolni, szerencsére tudja folytatni a játékot, de nagyon húzza a lábát.

• 37.

Horváth szöglete után tisztáztak a szenyicei védők.

• 37.
  • 33.

Štepanovský ívelését Šulla csak Černák elé tudta boxolni, fiatal csatárunk viszont sokkal a kapu felé célzott.

• 31.

Horváth esett el a vendégek tizenhatosán belül, a játékvezető nem ítélt büntetőt.

• 30.
  • 29.

Szarka lőhetett kapura kapáslövésből jobb oldali ívelés után, a vendégek kapusa a helyén volt.

• 27.

Straka távoli lövése sokkal elkerülte Šulla kapuját.

• 24.

Mukendi indította Hlohovskýt, majd Kwin az utolsó pillanatban tisztázott a lövés pillanata előtt a tizenhatoson belül.

• 23.
  • 22.

A szögletre Saláta ugrott fel a legmagasabbra, fejese épphogy elkerülte Šulla kapuját.

• 22.
    Erik Ujlaky szögletet rúgott.
  • 21.

Szarka továbbított Ujlakynak, aki ívelésével Horváthtot kereste a túloldalon, szögletre tisztáznak a védők.

• 19.

Rosszabbodnak a látási viszonyok, a pálya másik végére már alig látni a sűrűsödő köd miatt.

• 15.

Kóňát nem kedvelik a szurkolók, minden labdaérintését füttyszó követi.

• 13.

Ujlaky futott el a jobb szélen egészen a tizenhatos területébe, Horváthhoz ívelt, akinek fejesét védte reflexből Šulla. Közel álltunk a gólhoz.

• 11.
  • 10.

Pernecký fut ki egy indításra időben, belevetődik a labdába a tizenhatos határánál. A helyzet után szöglet következik.

• 8.

Horváth ívelt szabadrúgásból a kapu felé, majd Saláta lefejelte a labdát Szarkának, lövése le lett blokkolva.

• 8.
  • 8.
  • 7.

Mukendi szerzett labdát, aki Piroškát indította, lövését Pernecký kiüti. Szöglet következik.

• 5.

Kíváló hangulat uralkodik a stadionban a rossz idő ellenére fantasztikus szurkolóinknak köszönhetően.

• 2.

Štepanovský ívelt Ujlaky felé, a vendégvédelem Strakához fejelte a labdát, aki gólhelyzetben nem találta el jól a labdát.

• 1.

Kedvenceink szokásos sárga-kék szerelésben, a vendégek piros-kék csíkos mezekben lépnek pályára. Kezdődjön a mérkőzés, hajrá DAC!

• 0.

Pontosan hat évvel ezelőtt játszódott le a DAC - Slovan rangadó, ami rendőri beavatkozásról "emlékezetes". Szurkolóink transzparensekkel emlékeznek az eseményre: "Megvan a bűnös már?", "Meddig várjunk még?", "2008. november 1. Krisztián nem felejtünk!", "Nem kérünk a rendőrterrorból!".

• 0.

Jelenleg ködös idő uralkodik a stadionban, a nézők folyamatosan gyülekeznek.

• 0.

Radványi mester nem számíthat a mérkőzésen Szabóval, Tóthtal és Šnirccel, akik sérüléssel bajlódnak. Brašeň ötödik begyűtött sárga lapja miatt fog hiányozni.

• 0.

Ellenfelünk jó formában van, jelen pillanatban a táblázat harmadik helyét foglalja el, és már kilenc mérkőzés óta nem talált legyőzőre. Hazai környezetben eddig az összes mérkőzésünket elveszítettük az erdőhátiak ellen. Itt az idő, hogy megszakadjon ez a sorozat!

• 0.

Szeretettel üdvözlünk mindenkit a DAC-aránéból, ahol nemsokára Szenyicével méri össze tudását csapatunk a Fortuna Liga 16. fordulójában.

20FK Dukla Besztercebánya
        hírekJátszott a DAC: három gól és vastaps!
        Játszott a DAC: három gól és vastaps!
        2014 november 01.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
        DAC-Szenyice 3:0 (1:0) a Fortuna Liga 16. fordulójában

A novemberi ködben kiváló teljesítményt nyújtott a DAC, az idény legmagasabb győzelmével véget vetett a Szenyice kilenc mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatának. A mi hálónk szintén kilenc bajnoki után maradt érintetlen.

Nagy elszántsággal léptünk pályára, már két perccel a kezdőrúgás után Straka kísérletezett, lövése azonban elkerülte a kaput. A 6. percben Mukendi szerzett labdát és Piroškát indította, lövését Pernecký kiütötte. Egy perc múlva Horváth szabadrúgását Saláta fejelte le Szarkának, lövését blokkolta a vendégvédelem. A 13. percben Ujlaky futott el a jobb szélen, Horváthoz ívelt, az ő gólba tartó fejesét Šulla reflexből védte. A huszadik perc környékén sűrűbbé vált a köd, a nézőtérről alig lehetett ellátni a pálya másik felére. A 23. percben Saláta ugrott fel Horváth szögletére, fejese épphogy elkerülte a kaput. Két perc múlva Mukendi indította Hlohovskýt, majd Kwin tisztázott a lövés pillanatában. Fél óra játék után Szarka kapáslövését védte a vendégkapus. A 33. percben Štepanovský ívelését Šulla Černák elé boxolta, fiatal csatárunk azonban a kapu fölé célzott. Három perccel az első félidő vége előtt megszereztük a vezetést: Turňa jobb oldali beadását Pavlík saját kapujába küldte - 1:0! A hosszabbítás perceiben Szarka indította Černákot, lövése után kirúgás következett. Pár másodperccel a vége előtt Pernecký védte Kóňa jó 20 méterről leadott löketét.

A második félidőre sem javultak a látási viszonyok, csapatunk viszont további támadásokkal veszélyeztetett. Az 51. percben Saláta fejesét követőn Šulla  vetődve mentett. Egy perccel később megdupláztuk előnyünket: Horváth hosszú előreívelése után Štepanovský hidegvérrel, remek mozdulattal Šulla kapujába lőtt - 2:0! Fel is zendült a „játszik a DAC“! A 64. perctől még nagyobb volt a különbség: a középpályán Chvátal vétette el a labdát, Černák szemfülesen lecsapott rá és egyedül törhetett kapura, félpályás sprintje után a bal alsó sarokba célzott - 3:0! Ezután sem álltunk le, a 74. percben Ujlaky lövésébe vetődött bele a vendégvédelem. A 83. percben Hlohovský próbálkozása nem jelentett nagyobb gondot Perneckýnek. Öt perc múlva Szarka indult meg a vendégek kapuja felé, de Pavlík az utolsó pillanatban tisztázott. A vége előtt az egész stadion felállva tapsolt a DAC-nak, megköszönve a nagyarányú győzelmet.

Hazai pályán hatodszorra sikerült legyőzni a Szenyicét, az öt korábbi egymás elleni bajnoki stadionunkban ugyanis vendéggyőzelemmel végződött. A mai remek teljesítményhez hozzájárultak szurkolóink is, akik megállás nélkül hajtották előre csapatunkat. Köszönet a bíztatásért, szép volt fiúk! Legközelebb jövő pénteken (november 7-én) Miaván vendégszerepel a DAC a Fortuna Liga 17. fordulójában, kezdés 18:30-kor.

Radványi Miklós, DAC: „Agresszíven játszottunk, láttam játékosaimon a győzni akarást, és még az ellenfél is besegített egy öngóllal. A körülmények mindkét csapatnak egyformák voltak. Köszönöm a fiúknak a nagy küzdelmet.“

Pavel Hapal, Szenyice: „A hazaiak jobban játszottak és küzdöttek. Kihasználták a hibáinkat, két gólt is összehoztunk nekik. A mérkőzésből sokat nem láttam, főleg a másik oldalra, olyan sűrű volt a köd.“