MérkőzésSpartak Miava vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Štefan Pekár 64
    >>
Erik Daniel 71
90+3. perc3 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+2.

Véget ért a mérkőzés, 3:1-re veszítettünk, annak ellenére, hogy többször lőttünk kapura és többet birtokoltuk a labdát, a Miava viszont jobban kihasználta helyzeteit. Játékosaink még megköszönik a szurkolóknak a biztatást, szépen megtelt a vendégszektor. Legközelebb Rozsnyón játszik a DAC jövő hét szerdán, ahol a tét a legjobb nyolc közé jutás a Slovnaft Cupban. Köszönjük szépen a figyelmet, akkoris a DAC!

• 90+2.
    Horváth Béla szabadrúgást lőtt.
  • 89.

Pekárt tört  be a tizenhatosba, műesésére nem jár büntető.

• 89.
    Peter Sládek szabadrúgást lőtt.
  • 88.
    Erik Daniel helyett Radoslav Ciprys állt be a játékba.
  • 86.
    Horváth Béla szögletet rúgott.
  • 86.

Horváth szabadrúgása épphogy nem kötött ki a bal felső sarokban, Solničkának kellett nyújtózkodnia.

• 85.
  • 85.

Jurčo fejese után kéz segítségével mentett az egyik védőjátékos, nem fújta le a játékvezető.

• 81.

Megvan a becsületgól a mi részünkről. Jurčo ívelte át Solničkát - 3:1.

• 81.
    Pavol Jurčo gólt rúgott.
  • 78.

Horváth ívelése nem hozott nagy izgalmakat

• 78.
  • 76.

A mai mérkőzésre 1196 néző látogatott ki a hangosbemondó szerint.

• 75.
    Denis Švec helyett Marek Jastráb állt be a játékba.
  • 74.
  • 73.

Černák éles szögből leadott lövése megpattant egy hazai védőn, szöglet következik.

• 72.

Szarka fejelt Horváth szabadrúgása után, Solnička védett.

• 72.
  • 71.

Egyre nagyobb a különbség, négy a négy elleni kontra végén Daniel egy biciklicsel után tisztára játszotta magát, majd jobb oldalról kilőtte a bal felső sarkot - 3:0.

• 71.
    Erik Daniel gólt rúgott.
  • 69.

Beňo lódult meg a jobb szélen, lapos beadását kiüti Pernecký.

• 68.
    Denis Duga helyett Peter Sládek állt be a játékba.
  • 66.
    Erik Ujlaky helyett Pavol Jurčo állt be a játékba.
  • 64.

Újabb gól Miava részéről, Pekár indult meg a kapu felé, szólója után kb. 19 méterről elhelyezte a labdát a kapu bal alsó sarkába - a kapufáról bepattant a labda.

• 64.
    Štefan Pekár gólt rúgott.
  • 63.
    Tomáš Marček szögletet rúgott.
  • 62.

Szarkát indítottuk gólhelyzetbe, végül tisztáztak a hazaiak.

• 61.

Daniel futott el a jobb szélen és akart beadni, lecsuszott neki a labda úgy, hogy majdnem Pernecký kapujában kötött ki. Kapusunk kontrollálta a helyzetet.

• 60.

Egyértelmű célunk az egyenlítés, többet birtokoljuk a labdát az utóbbi percekben, az akciók végén azonban hiányzik a pontosság.

• 55.
  • 54.

Brašeň passzolt Szarkának, aki megpróbálta meglepni Solničkát, a hazai kapus vetődve védett nagyot.

• 53.

Štepanovský ívelt jó ütemben közére, végül felszabadított a hazai védelem.

• 52.

Szarka távoli lövése nem jelentett nagy veszélyt.

• 51.

A másik oldalon Pernecký érkezett jól ki Daniel centerére.

• 50.

Černák továbbított Krištonak a tizenhatos vonalánál, kapáslövését fogja Solnička.

• 47.

Szarka került helyzetbe Solnička kapuja előtt, könnyen lehet, hogy a hazaiak kezezés árán tisztáztak, a bíró sípja azonban néma maradt.

• 45+1.

Kezdődik a második félidő, hajrá DAC!

• 45.
    Štefan Pekár szögletet rúgott.
  • 44.

Ujlaky centerére érkezett volna Sabler fejelni, de végül felszabadított a hazai védelem.

• 42.

Horváth vállalt magára egy lövést kb 21 méterről, kirúgás következik.

• 40.

Horváth szabadrúgása túl erősre sikeredett.

• 40.
  • 38.

Daniel lódult meg nagy irammal a kapunk felé, Brašeň azonban remek ütemben érkezve tisztázott.

• 35.

Pekár ívelése majdnem a csillagokat érintette.

• 35.
    Štefan Pekár szabadrúgást lőtt.
  • 35.
    Horváth Béla sárgalapot kapott.
  • 33.

Egészen váratlanul megszerzi a vezetést a Miava. Daniel lapos begurítására érkezett Kuzma, aki egy érintés után megszerzi a vezetést a hazai csapat számára - 1:0.

• 33.
    Marek Kuzma gólt rúgott.
  • 32.

Az utóbbi percekre a pontatlanság a jellemző, alig jutnak el a csapatok a kapukig.

• 29.
    Štefan Pekár sárgalapot kapott.
  • 27.

Pekár szöglete után Daniel próbálta meglepni Perneckýt, pontatlanul célzott.

• 27.
  • 26.

Következő ívelés után Sabler fejelt, nem ment sokkal mellé.

• 26.

Horváth kisszöglete után Štepanovský ívelt középre, a center után majdnem öngólt vétettek a hazaiak.

• 26.
  • 24.

Egyre több DAC-szurkoló érkezik a mérkőzésre, most már alig férnek be a vendégszektorba.

• 22.

Duga távoli lövése szállt fölé.

• 22.
  • 21.

Kuzmát keresték társai Pernecký kapuja előtt, védelmünk tisztázott a lövés pillanata előtt.

• 19.

Černák továbbított Szarkának a tizenhatoson belül, lövése után kirúgás következik. Megvolt az első komolyabb gólhelyzetünk.

• 17.

Szurkolóink is szép számmal jöttek ki a mérkőzésre, kb. 120-an lehetnek, remek hangulatot teremtve.

• 16.
  • 16.
    Erik Daniel sárgalapot kapott.
  • 14.

A szabadrúgást elvégző Pekár került helyzetbe, éles szögből leadott lövése az oldalhálón kötött ki.

• 14.
  • 12.

Újra ápolás miatt áll a játék, ezúttal a hazai Oršula fekszik.

• 9.

Pernecký jött ki jól Daniel ívelésére, kiöklözte a labdát a mezőnybe.

• 9.
    Matúš Turňa helyett Roman Sabler állt be a játékba.
  • 8.

Turňát le kell hozni, nem tudja folytatni sérülés miatt a játékot.

• 6.

Horváth ívelésére Saláta érkezett fejelni, a játékvezető szerint szabálytalanul ugrott fel a párharcba.

• 5.
  • 4.

Turňát kell ápolni a tizenhatosunkon belül, Kuzmával ütközött.

• 2.

Megvolt az első lövési kísérletünk, Krišto távoli próbálkozása mellé sikeredett.

• 1.

Kezdődjék a mérkőzés, gyerünk DAC!

• 0.

Megérkezett a hazai keménymag is, szóval a Miavának is szurkolnak páran.

• 0.

A hazai játékosok fekete-fehér szerelésban, a DAC klasszikus sárga-kékben. Eddig nagyjából 50 DAC-szurkolót számolunk, de ez a szám a mérkőzés kezdetéig még nőhet. Miavai szurkolók nagyon kevesen jöttek ki. Természetesen a mi szurkolóink remek hangulatot teremtenek, ha a hazaiakon múlva, csendes környezetben játszanának a játékosok.

• 0.

Kb. 10 perc kezdésig, hajrá DAC!

• 0.

Az eső közben elállt, és már néhány DAC-szurkoló is megérkezett a tribünökre.

• 0.

Radványi mester két játékosra nem számíthat a mai napon, Straka és Szabó sérülés miatt kénytelenek kihagyni az összecsapást. Jó hír viszont, hogy Brašeň eltiltása lejárt, és a kezdőben kap helyet.

• 0.

Már a mezőnyjátékosok is melegítenek, nézők eddig kevesen vannak, de még kb. fél óra a kezdőrúgásig.

• 0.

Jelenleg mindkét csapat 20 ponttal ál a táblázaton, ha kedvenceink át tudja vinni Szenyice ellen mutatott jó formájukat erre a mérkőzésre, könnyen megszerezhetjük első idegenbeli győzelmünket a szezonban. Bízzunk benne, hogy így lesz!

• 0.

Üdvözlünk mindenkit Miaváról, a kapusok már melegítenek, az eső jelenleg esik, nemsokára kezdetét veszi a Miava - DAC mérkőzés a Fortuna Liga 17. fordulójában.

Miava-DAC 3:1 (1:0) a Fortuna Liga 17. fordulójában

Tovább kell várni csapatunk első idegenbeli győzelmére, ezúttal Miaván szenvedtünk kétgólos vereséget. Többet birtokoltunk a labdát és több gólhelyzetünk is volt, de a hazaiak három kapura tartó lövésből három gólt szereztek.

Kezdettől jó iramban és remek hangulatban zajlott a mérkőzés. A 2. percben Krišo távoli lövése elkerülte a kaput. Turňa már a kilencedik percben lesérült, ezért Radványi edző kényszerűen átszervezte a felállást. A hazaiak először a 14. percben veszélyeztettek, Pekár éles szögből az oldalhálót találta el. Öt percre rá Černák továbbított Szarkának a tizenhatoson belül, fordulásból leadott lövése után kirúgás következett. A félidő derekán Štepanovský ívelése után Oršula kis híján öngólt vétett, majd Horváth szöglete következett és Sabler fejese elsuhant Solnička kapuja felett. Röviddel fél óra után a Miava megszerezte a vezetést: egy felesleges labdavesztés után Daniel laposan Kuzmához gurított, aki közelről bevette Pernecký kapuját - 1:0. A 38. percben Daniel lódult meg nagy irammal a kapunk felé, Brašeň azonban remek ütemben tisztázott. A félidő végén Horváth távoli bombájánál hiányzott a pontosság.

A második játékrészben egyértelmű célunk az egyenlítés volt, helyenként nyomás alá helyeztük a hazaiakat, akik előbb Szarka elől tisztáztak kézgyanús helyzetben, majd Krišto kapáslövése után Solnička védett. Az 55. percben Szarka távoli löketét vetődve védte a miavai kapus. Mezőnyfölényünk során meglazult a védelem, amit a hazaiak a 64. percben Pekár révén kihasználtak: a hazai gólfelelős meglódult a labdával, majd szólója végén 19 méterről a kapufa segítségével a bal alsó sarokba talált - 2:0. A kétgólos hátrány miatt még jobban kitámadtunk, és a 72. percben négy a négy elleni kontra végén Daniel játszotta magát tisztára, majd kilőtte a rövid felső sarkot - 3:0. A nagy hátrány ellenére sem álltunk le, a becsületgól a 82. percben jött össze: Szarka hosszabbított és Jurčo átívelte a kifutó Solničkát - 3:1. Négy perc múlva Jurčo gólba tartó fejesét az egyik védő kézzel hárította a gólvonalról, de a játékvezető nem fújta be az egyértelmű tizenegyest. Három perccel a vége előtt Solničkának kellett nyújtózkodnia Horváth szabadrúgása után, amely épphogy befért volna a bal felső sarokba.

Szépen megtelt a vendégszektor, a miavai stadion is főleg kitartó szurkolóinktól volt hangos. Köszönjük szépen! Legközelebb Rozsnyón vendégszerepel a DAC, jövő szerda délután a tét a Slovnaft Cup legjobb nyolc közé kerülése. Következő hazai mérkőzésünkön november 22-én Besztercebányát fogadjuk a Fortuna Liga 18. fordulójában.

Radványi Miklós, DAC: „Saját hibáink miatt veszítettük el a mérkőzést. Már a hetedik percben kényszercserét kellett végrehajtanom Turňa sérülése miatt. Mivel Szabó is sérült, így szélsőhátvéd nélkül maradtunk, de ezzel nem akarok kifogásokat keresni. A második félidőben Pekár gólja előtt is nagy hibát vétettünk, túl nagy teret hagytunk neki, ezután már eldőlt a mérkőzés sorsa. Kíváncsi lennék a kezezésre a 84. percből, amikor a játékvezető már büntetőt akart ítélni, de a partjelző meggyőzte az ellenkezőjéről. Remélem, hogy a játékosaim összekapják magukat a szerdai kupameccsre, és rendbe jönnek a sérült játékosok.“

Peter Gergely, Miava: „Jobban játszottunk, az összjátékunk is jobban működött, de voltak szakaszok, amikor nyomás alá kerültünk. Második gólunk után már megnyugodtunk. Később viszont az ellenfélnek is sikerült betalálnia. Az egész mérkőzés képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk.“

Lövések: kapura 3:7, mellé 3:6