• Szabadrúgás (85. perc)Horváth Béla
  • Szabadrúgás (88. perc)Horváth Béla
  • Szöglet (89. perc)Horváth Béla
  • 90.

Véget ért a mérkőzés. Kétgólos győzelmet könyvelhettünk el Rozsnyón Ujlaky és Kwin góljai után. Köszönjük szépen a figyelmet, a szlovák kupa (Slovnaft Cup) jövőre folytatódik a legjobb nyolc között. Legközelebb jövő hét szombaton, november 22-én Besztercebányát fogadjuk a Fortuna Liga 18. fordulójában. Addigis hajrá DAC!!

• 89.
    Horváth Béla szögletet rúgott.
  • 88.

Horváth szabadrúgásból Brašeňhez gurított, az ő lövése után szöglet következik, miután Šalamon a helyén volt a kapuban.

• 88.
    Horváth Béla szabadrúgást lőtt.
  • 85.
  • 85.
    Darijo Krišto helyett Jean Paul Ntsogo Boya állt be a játékba.
  • 84.

Ujlaky kezdett bele egy nagy szólóba, aminek a végén megpróbálkozott egy lövéssel, majd Šalamon hárított.

• 83.
    Jaroslav Kamenský szögletet rúgott.
  • 77.

Gere szabadrúgása után nagy kavarodás a kapunk előtt, aminek a végén Drobňák akart ollózni, nem sikerült jól a kísérlete.

• 77.
    Pavol Gere szabadrúgást lőtt.
  • 75.

Szarka - Krišto összjáték után Brašeňnél kötött ki a labda a szögletzászlónál, ívelésére érkezett Sabler fejelni, épphogy fölé szállt a labda.

• 74.
  • 72.

Góóóóól! Megduplázzuk előnyünket, Horváth szögletére érkezett Kwin a rövid oldalon, aki fejjel bevette Rozsnyó kapuját - 0:2!!

• 72.
    Kwin Amban Noé Achille gólt rúgott.
  • 72.
  • 70.

Megint ápolás miatt áll a játék, a rozsnyóiak egyik játékosa fekszik a pályán.

• 68.
    Tomáš Havko helyett Lukáš Drobňák állt be a játékba.
  • 67.
  • 67.
    Tomáš Havko sárgalapot kapott.
  • 64.
    Richard Kudela helyett Jaroslav Kamenský állt be a játékba.
  • 63.

Horváth iménti pontrúgásai nem hoztak nagyobb veszélyt Rozsnyó kapujára.

• 63.
  • 62.
  • 61.
  • 61.

Krišto lövése kerülte el Šalamon kapuját.

• 60.

Szarka passzolt ki Ujlakynak a jobb szélre, lapos lövése alig kerülte el a hosszú sarkot.

• 56.
  • 55.

Horváth szabadrúgását kiboxolta a hazai kapus.

• 55.
  • 55.
    Pavol Gere sárgalapot kapott.
  • 52.
    Pavol Jurčo helyett Roman Sabler állt be a játékba.
  • 51.
  • 49.

Végre megvan a vezetőgól!!! Brašeň bal oldali ívelésére érkezett Ujlaky, aki kapásból bevette Šalamon kapuját - 0:1!!

• 49.
    Erik Ujlaky gólt rúgott.
  • 46.
    Roland Černák helyett Erik Ujlaky állt be a játékba.
  • 46.

Kezdődik a második félidő, hajrá DAC!

• 45.

Štepanovský ívelt Jurčohoz, aki mellel passzolt Szarkának, az ő kapáslövésébe belekaptak a hazai védők. A helyzet után le is fújta a játékvezető a félidőt, így nem esett gól az első játékrészben.

• 40.

Horváth szabadrúgásból való ívelésére érkezett Kwin fejelni, majd Šalamon hárított. A helyzet után a hazai védők Horváthot juttatták lövési helyzetbe, de a bombája után ismét Šalamon védett nagyot. A rozsnyói nézők Šalamont éltetik.

• 40.
  • 36.

Šnirc felejt össze az egyik hazai játékossal, de kemény fából faragták, nincs szüksége ápolásra.

• 34.

A hazai kapus magabiztosnak érzi magát, mélyen kifutva kapujából tisztáz fejjel.

• 32.

Šalamon fogja Kwin ívelését, Krištot kereste ívelésével.

• 31.

Az utóbbi percekben pontatlanná vált a Rozsnyó játéka, viszont nálunk is hiányzik a gólhelyzetbe való pontos átadás.

• 24.

Horváth szögletét a hazai védők Brašeňhez fejelték, az ő kapáslövését hárította bravúrral Šalamon.

• 24.
  • 24.

Brašeň távoli kapuralövése elsuhan a jobb felső sarok felett.

• 23.

Az utóbbi percekben főleg a mezőnyben folyik a játék.

• 19.

Meddő mezőnyfölényben játszunk, eddig hiányzik a kapuralövés.

• 19.
    Marcel Róth helyett Alexander Péter állt be a játékba.
  • 16.

Újabb ápolás a pályán, a Rozsnyó csatára fekszik a földön.

• 15.
  • 14.

A hazaiak kapusa, Šalamon húzza le Šnirc beadását.

• 12.

Brašeň gurított be Černáknak, de túl hosszan kezelte le a labdát.

• 8.

Látszik a rozsnyói játékosokon az extra motiváció, minden labdáért küzdenek, ez az életük mérkőzése.

• 6.
  • 5.

Černák húzta meg a jobb oldalon, de begurítását felszabadítják a hazaiak.

• 3.

Egyből ápolás miatt áll a játék, egyik hazai védő sántikál le a pályáról, de úgy nézki, tudja folytatni.

• 1.

Kezdődjék a mérkőzés, hajrá DAC!

• 0.

Tapsvihar köszönti a játékosokat, és a hazaiak még szurkolnak is csapatuknak. Természetesen szól a "hajrá DAC" is fantasztikus szurkolóinknak köszönhetően.

• 0.

Most érkeznek a csapatok a pályára, a hazai rozsnyóiak zöld-fekete szerelésben, a mieink fehér mezekben.

• 0.

A pálya minősége bizony hagy kivánnivalót maga után, valószínűleg az itteni dombos vidék ihlette a rozsnyóiakat.

• 0.

Szépen megtelt a városi stadion, nagy érdeklődés kíséri a DAC vendégszereplését. Jelenleg kb. 20 DAC szurkolót látni a vendégszektorban.

• 0.

Döntetlen esetén nem következik hosszabbítás, azonnal büntetőrúgásokkal folytatódik a mérkőzés.

• 0.

A tét a legjobb nyolc közé kerülése, a hazai rozsnyóiak nagyon fogadkoznak, az évtized mérőzéseként harangozták be a találkozót. Bizony a negyedik ligás csapatnak nagy bravúr, hogy már idáig eljutottak.

• 0.

Szép napot mindenkinek Rozsnyóból, hamarosan kezdődik csapatunk következő mérkőzése, ezúttal a Slovnaft Cup (Szlovák Kupa) 5. fordulójában.

Rozsnyó - DAC 0:2 (0:0) a Slovnaft Cup 5. fordulójában

A papírformának megfelelően sikeresen vettük a rozsnyói akadályt, és a negyedik ligás gömöriek otthonában elért győzelemmel bejutottunk a Slovnaft Cup legjobb nyolc csapata közé. Szépen megtelt lelátók előtt és remek hangulatban zajlott a mérkőzés, amelyen Ujlaky és Kwin gólja döntött.

A pálya talaja megnehezítette a játékosok dolgát, nem volt könnyű kombinálni a dombos felületen. A rozsnyói játékosokon érződött az extra motiváció, a hazaiak az évtized mérkőzéseként harangozták be a mai kupameccset. Kezdetekben a nagy küzdelem dominált, az első veszélyes lövésre 24 percet kellett várni, amikor Brašeň csavarása épphogy elsuhant a jobb felső sarok felett. Nem sokra rá az aktívan játszó Brašeň jól leszorított lövését vetődve hárította Šalamon. Legnagyobb helyzetünket a 40. percben puskáztuk el, amikor Horváth ívelésére érkezett Kwin fejelni, majd Šalamon védett. A kipattanó Horváthhoz került, akinek bombája után ismét résen volt a rozsnyói kapus. Pár másodperccel a félidő lefújása előtt Štepanovský ívelt Jurčohoz, aki mellel passzolt tovább Szarkának, az ő kapáslövését blokkolták a hazai védők.

A második félidő elején összejött a gyors vezetőgól, a 49. percben Brašeň bal oldali ívelésére érkezett a frissen beállt Ujlaky, és bepofozta a kapuba a labdát - 0:1! Egy óra játékidő után Ujlaky könnyen megszerezhette volna második találatát, lapos lövése alig kerülte el a hosszú sarkot. A 73. percben dupláztuk meg előnyünket, Horváth szögletére érkezett Kwin a rövid oldalon, majd fejese utat talált a hálóba - 0:2! Három perccel később Brašeň ívelésére érkezett Sabler fejelni, a labda alig szállt fölé. A 84. percben Ujlaky nagy szólóját lövéssel fejezte be, Šalamon ezúttal a helyén volt. Két perccel a vége előtt Horváth gurított Brašeňhoz, akinek lövését szögletre ütötte a hazai kapus.

Továbbjutásunkat közel negyven lelkes DAC-szurkoló látta a helyszínen, végig bíztatva csapatunkat. Köszönjük szépen! A szlovák kupa (Slovnaft Cup) jövőre folytatódik a nyolcaddöntőkkel, ahol a sorsolás szerint Kassával mérkőzünk. Legközelebb jövő hét szombaton, november 22-én Besztercebányát fogadjuk a Fortuna Liga 18. fordulójában.