MérkőzésMŠK Zsolna vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Matej Jelić 35
    >>
Milan Škriniar 83
90+1. perc3 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90.

Véget ért a mérkőzés, 3:1-es vereséggel zárjuk a 2014-es évet. Zsolnai részről Čmelík, Jelić és Škriniar volt eredményes, csapatunk egyetlen gólját Szarka szerezte. A hazaiak az első helyről mennek téli szünetre, mi pedig a kilencedik helyről várjuk a folytatást. Köszönjük szépen, hogy velünk tartottak, folytatás 2015-ben. Csak a DAC!

• 90.
    Matej Jelić helyett Ľubomír Gorelčík állt be a játékba.
  • 90.

Sabler fejelt le egy hosszú ívelést Szarkának, de a lövés erőtlenre sikeredett.

• 88.

Ismét résen volt Volešák, ezúttal Sabler lapos lövése után.

• 87.
    Ivan Šnirc szögletet rúgott.
  • 86.

Újabb nagy helyzet maradt ki: Volešák előtti kavarodás végén Szarka lőtt kapásból a bal felső sarokba, óriásit vetődött a zsolnaiak kapusa, és szögletre hárított.

• 86.
    Ivan Šnirc szabadrúgást lőtt.
  • 84.
    Horváth Béla helyett Jean Paul Ntsogo Boya állt be a játékba.
  • 83.

Ismét betalál a hazai csapat, pedig már azt hittük, hogy akár ki is egyenlíthetünk. Letić szöglete után nem sikerült kirúgnunk a labdát, így Škriniar lecsapott rá, és Pernecký kapujába célzott - 3:1.

• 83.
    Milan Škriniar gólt rúgott.
  • 83.
    Bojan Letić szögletet rúgott.
  • 82.
    Jaroslav Mihalík helyett William Alvés De Oliveira állt be a játékba.
  • 80.

Kwin játszik az idegeinkkel, hátrafele akart passzolni Salátának, kis híján már lódulhattak előre a hazaiak ziccerbe, de Saláta még el tudta rúgni a labdát.

• 77.

Jobb oldali begurítás után Jelić belsőzött pár lépésre a kaputól, Pernecký fantasztikus reflexszerű mozdulattal megmentette csapatát a harmadik zsolnai góltól.

• 76.

Štepanovskýt indítottuk gólhelyzetbe a jobb szélen, de végül visszaért a hazai védelem és felszabadított.

• 75.
    Peter Lupčo helyett Michal Klec állt be a játékba.
  • 73.

A mai összecsapásra 1168 néző látogatott ki.

• 72.
    Peter Štepanovský sárgalapot kapott.
  • 72.

Tisztáz a zsolnai védelem Horváth ívelíse után.

• 71.
    Horváth Béla szabadrúgást lőtt.
  • 69.
    Pavol Jurčo helyett Roman Sabler állt be a játékba.
  • 69.
    Szarka Ákos sárgalapot kapott.
  • 68.

Mihálik lövése gyengére sikeredett a tizenhatos vonala mögül, nem okozott nagyobb gondot Perneckýnek.

• 66.

Ismét a két tizenhatos között pattog a labda, alig látunk helyzetet.

• 63.

Az első félidő lüktető játéka után a második játékrészre vissszaesett a mérkőzés irama, és több szabálytalanságot látunk.

• 62.
    Bojan Letić szabadrúgást lőtt.
  • 57.

A mérkőzés kezdete előtt említettük, hogy kb. 25 DAC-szurkoló jött el Zsolnára. Azóta kb. 40-re nőtt a számuk.

• 57.
  • 52.

Góóóól, megvan a szépítő találat, Ujlaky ívelt Szarkához a zsolnaiak kapuja előtt, ő pedig félfordulatból a bal kapufához célzott - 2:1!

• 52.
    Szarka Ákos gólt rúgott.
  • 51.

Ezúttal Jurčo ívelt Ujlaky fejére, fölé szállt a labda.

• 47.

Štepanovský centere után Jurčo ugrott fel fejelni az ötös vonalánál, alig célzott mellé.

• 46.

Kezdődik a második félidő, bízzunk benne, hogy jobban sikerül, mint az első játékrész.

• 45.

Vége az első félidőnek, kétgólos hátránnyal fordulunk, Čmelík és Jelić volt eredményes zsolnai részről, teljesen megérdemelten vezetnek az eredményes támadó futballjuknak köszönhetően. Reméljük, hogy Radványi mester felrázza a csapatot a szünetben, és összejön a felzárkózás, hajrá DAC!!

• 44.

Az utóbbi percekben a két tizenegyes között folyik a játék.

• 37.

Hosszú idő után mi is eljutottunk az ellenfél kapuja elé, de Brašeň elől tisztáztak a lövés pillanata előtt.

• 35.

Letić ívelte be a labdát szabadrúgásból a kapu elé, ahol teljesen üresen hagytuk Jelićet, akinek nem okozott problémát fejjel bevenni Pernecký kapuját - 2:0.

• 35.
    Matej Jelić gólt rúgott.
  • 34.
  • 31.

Mihálik futott el a bal szélen, majd Jelićet kereste begurításával, ő pedig az oldalhálót találta el.

• 27.

Beérett Zsolna nyomása az utóbbi percekről, Lupčo szögletére Čmelík érkezett, és kapásból Pernecký kapujába talált - 1:0.

• 27.
    Lukáš Čmelík gólt rúgott.
  • 26.

Beszorított minket Zsolna az utóbbi percekben, de eddig sikeresen védekezünk.

• 26.
    Peter Lupčo szögletet rúgott.
  • 24.

Horváth próbálkozott meg egy távoli lövéssel, kirúgás következik.

• 20.

Szép Brašeň-Šnirc összjátékot láthattunk a bal szélen, csak hiányzott a pontos beadás.

• 17.
  • 16.

Lupčo játszotta magát tisztára a tizenhatos vonalánál, majd megcélozta a jobb alsó sarkot, de Pernecký a helyén volt.

• 16.
  • 15.

Pernecký fogja Mabouka kb. 20 méteres lövését.

• 13.

Horváth szöglete után Krišto még le is kezelhette a labdát a tizenhatoson belül, majd lövését a gólvonalról mentette az egyik zsolnai védő, majdnem megszereztük a vezetést!!

• 13.
    Horváth Béla szögletet rúgott.
  • 13.

Jurčo sarkazott Szarkának a zsolnai kapu elé, szögletre mentenek a hazai védők.

• 10.

Lupčo ívelése nem jelentett veszélyt Pernecký kapujára.

• 10.
    Peter Lupčo szabadrúgást lőtt.
  • 8.

Hprváth szöglete után előbb Krišto fejelt, majd a felszabadítás után Štepanovský lőtt távolról, mindkét kísérletből hiányzott a pontosság.

• 8.
  • 6.

Čmelík lódult meg a jobb szélen, és eresztett el egy kellemetlen lövést a rövid felső sarok felé, de elkerülte a labda a kaput.

• 5.

A hazai szurkolók lerántást reklamáltak a tizenhatosunkon belül, de folytatódik tovább a játék.

• 1.

-1 Celsius-fokot jelent a hangosbemondó.

• 1.

Kezdődjék a mérkőzés, hajrá DAC!!

• 0.

A hazai zsolnaiak sárga-zöld szerelésben, míg kedvenceink fehér színű mezekben lépnek pályára.

• 0.

Kb. huszonöt lelkes szurkoló jött el buzdítani csapatunkat Észak-Szlovákiába.

• 0.

Egyértelműen elmondható, hogy Zsolnának van a legmodernebb futballstadionja Szlovákiában. Viszont aránylag kevés néző jött ki a mérkőzésre, vélhetően a fagypont körüli időjárás miatt.

• 0.

Aránylag sok játékosunk nem bevethető a mai mérkőzésre, Straka és Turňa már néhány hete sérüléssel bajlódik, míg Černák a meccs előtt betegedett le. Szabó sárga lapos eltiltását tölti.

• 0.

Szép estét kívánunk Zsolnáról, hamarosan megkezdődik csapatunk utolsó mérkőzése a 2014-es évben, méghozzá a jelenlegi listavezetőnél vendégeskedünk.

Zsolna - DAC 3:1 (2:0) A Fortuna Liga 19. fordulójában

A tabellát vezető Zsolna otthonába látogattunk a 2014-es esztendő utolsó mérkőzésén, amelyen hazai részről Čmelík, Jelić és Škriniar volt eredményes, csapatunk szépítő találatát Szarka szerezte. A kilencedik helyről várjuk a tavaszi folytatást.

A fagyos időben jó iramú mérkőzést láttak a gyéren megtelt lelátók. Az első helyzet Čmelík nevéhez fűződik, a 6. percben leadott veszélyes lövése az oldalhálót találta el. Két perc múlva mi is eljutottunk a kapuig, ám Krišto fejeséből és Štepanovský távoli lövéséből hiányzott a pontosság. A 13. percben kis híján összejött a vezető gól: Horváth szöglete után Krišto még le is kezelhette a labdát a tizenhatoson belül, és gólba tartó lövését Pečovský az utolsó pillanatban tisztázta. Játékosaink gólt reklamáltak, a partjelző szerint azonban a labda nem haladt át a gólvonalon. Ezután Pernecký volt résen Mabouka és Lupčo lövéseinél. A kezdeti kiegyenlített játék után fölénybe került a Zsolna, aminek meg is lett a következménye: a 27. percben Lupčo első mai szögletére Čmelík érkezett, és Pernecký kapujába talált - 1:0. Alig fél óra után Mihálik futott el a bal szélen, lapos beadásával Jelićet kereste, aki az oldalhálót lőtte telibe. A 35. percben Letić pontrúgásánál Jelićet hagytuk szabadon fejelni - 2:0. A félidő hátralevő részében a két tizenhatos közt folyt a játék, így kétgólos hátránnyal mentünk pihenőre.

Aktívan kezdtük a második félidőt, előbb Jurčo, majd Ujlaky felejt pár lépésre Volešák kapujától, ám mindkét helyzet után kirugás következett. Az 52. percben összejött a szépítő találat: Ujlaky ívelt Szarkához, aki félfordulatból a bal kapufához célzott - 2:1. Kezdeti nyomásunk után a félidő derekán inkább a nagy küzdelem dominált, nem láttunk igazi gólhelyzetet. A 76. percben Štepanovskýt indítottuk a jobb szélen, de kissé kisodródott, így végül visszazárt a hazai védelem. Egy perc múlva egy jobb oldali begurítás után Jelić belsőzött pár lépésre a kaputól, Pernecký fantasztikus reflexszerű mozdulattal életben tartotta egyenlítési reményeinket. Ezek szertefoszlottak a 83. percben, amikor Letić szöglete után nem sikerült felszabadítanunk, amit Škriniar használt ki - 3:1. Három perccel később Szarka lövése tartott a bal felső sarokba, Volešák nagyot vetődve védett. Az utolsó percekben Sabler és Szarka próbálkozásai után is érintetlen maradt a hazai háló.

Ez a mérkőzés sem maradt el DAC-szurkolás nélkül, kb. negyven lelkes sárga-kék drukker kísérte el csapatunkat Észak-Szlovákiába. Köszönjük szépen! Három hónapos szünet következik, majd folytatás február végén, amikor Aranyosmarótot fogadjuk a Fortuna Liga 20. fordulójában.

Radványi Miklós, DAC: „Aktívan kezdtük a mérkőzést, az első húsz percben jól játszottunk, Krištonak volt óriási helyzete, de egy pontrúgás után a zsolnaiak szerezték meg a vezetést. Ami nagyban bánt engem, hogy az összes gólt rögzített szituációból kaptuk. Alig engedtük a hazaiakat kapunk elé, de a focit gólra játsszák.“

Adrián Guľa, Zsolna: „Egy jó képességű csapatot győztünk le, az első félidőben kétszer pontrúgásból voltunk eredményesek. A második játékrészben a bekapott góllal megnehezítettük saját helyzetünket, de nem ijedtek meg a fiúk, és sikerült újabb gólt szereznünk, így hoztuk a meccset. Örülök, hogy egy fizikailag jól felkészült csapat ellen nyertünk.“

Lövések: kapura 7:5, mellé 2:8