MérkőzésMFK Rózsahegy vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Tomáš Ďubek 30
    >>
Miloš Lačný 90
90. perc2 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 92.

Nem bírtuk ki a végéig, pedig a második félidő alapján megérdemeltük volna a győzelmet. A bíró megadta, Lačný berúgta. Egy ponttal távozunk Liptóból. Kiss Balázs köszöni figyelmüket. Legközelebb két hét múlva találkozunk, amior szenci ideiglenes otthonunkban a zsolnaiakat látjuk vendégül.

• 91.
    Pape Macou Sarr helyett Marko Zsivkovics állt be a játékba.
  • 90.
    Miloš Lačný gólt rúgott.
  • 90.
    Miloš Lačný büntetőt rúgott.
  • 90.

Ez nem igaz... Ellenünk is büntetőt ítél a játékvezető.

• 88.

Brašeň most addig-addig dédelgette a labdát, amíg végül az alapvonal mögé táncolt vele. A lényeg, hogy nem a mi térfelünkön zajlott a játék.

• 87.
    Peter Štepanovský helyett Marin Ljubicic állt be a játékba.
  • 86.

Az éjjel soha nem érhet véget - zendít rá a sárga-kék tábor.

• 85.

Taktikusan, nem kapkodva játszunk, az ellenfelet továbbra sem hagyjuk kibontakozni, de ők maguk sem tudják, hogyan kerülheténének gólhelyzetbe. Ha a hátra lévő percekben ezt tudjuk tartani, meglesz a három pont.

• 84.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 83.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 81.

A hazaiak mindhárom cseréjüket kihasználták.

• 81.
    Tomáš Ďubek helyett Michal Faško állt be a játékba.
  • 80.
  • 79.

Felhangzik a Játszik a DAC! :-)

• 78.
  • 77.

Mekkora helyzet volt ez is. Štepanovský két védőtt hagyott faképnél a sarokban, aztán "biciklizett" egyet,, majd Ľuptákhoz passzolt, aki lőtt. Gól nem lett, de gyönyörű volt.

• 75.

Ügyesebben passzolgatunk a középpályán, van lendület a támadásainkban is, most tényleg elszántan játszanak a srácok. A hazaiak egyelőre nem találják az ellenszert a játékunkra. Csak bírjuk ki a maradék 15 percet.

• 73.

Most épp Ľupták eresztett meg egy sistergős löketet, melyet csak szögletre tudott menteni a liptói hálóőr.

• 73.
  • 72.

Akárhogyis nézzük, ebben a félidőben veszélyesebbek vagyunk a hazaiaknál. Tényleg!

• 70.

A szabadrúgás után kontrázhattunk, Ľupták tisztán vezette fel a pálya közepén a lbdát, majd kitette a bal szélre Pačindának, aki elkezdte lopni a távolságot a kapu felé, majd egy hazai védőbe vezette a labdát. Oda lett a lehetőség.

• 69.
    Tomáš Ďubek szabadrúgást lőtt.
  • 67.

1875-en látogattak ki ma a stadionba, közülük nagyjából 60 a sárga-kékeknek drukkol. Egyelőre mi vagyunk a hangosabbak.

• 67.
  • 66.

Kettős cserével igyekszik felrázni a hazaiakat Norbert Hrnčár vezetőedző. Reméljük, nem jár sikerrel.

• 65.
    Peter Maslo helyett Martin Nagy állt be a játékba.
  • 65.
    Jakub Mareš helyett Miloš Lačný állt be a játékba.
  • 63.

WoooW! Kis híjján megszereztük a harmadik gólunkat. Balról jött egy labda a kapu elé, melyre Šabala ugrott a legmagasabbra, de sajnos centikkel fölé fejelt. c.e.n.t.i.k.k.e.l. De kár érte.

• 63.
    Róbert Polievka helyett Šabala Valērijs állt be a játékba.
  • 62.
    Peter Maslo sárgalapot kapott.
  • 61.

GÓÓÓÓL! VEZET A DAC! Pačinda értékesítette a büntetőt.

• 61.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 61.
    Erik Pačinda büntetőt rúgott.
  • 60.

Ľuptákot buktatták a tizenhatosban. Ez az!

• 59.

Most már a DAC-drukkerek hangosabbak. Megszólalt a dob is.

• 57.
    Martin Chrien sárgalapot kapott.
  • 55.

Štapanovský gerült gólhelyzetbe, aki senki nem fogott a kapu előterében. Sarrtól kapott egy jó labdát jobbról. Levette, megfordult vele, majd ellőtt keresztbe. Talán kapura kellett volna tolnia a passz helyett, melyre nem volt érkező sárga-kék játékos.

• 54.

Bedobás követ bedobást, eléggé akadozó játékot láthattunk a második félidő első perceiben. Akciót, támadást, gólhelyzetet még egyet sem.

• 50.

Továbbra is csúszós a talaj, már vagy a harmadik játékos esik el ebben a félidőben.

• 46.

A játékvezető lefújta az első félidőt, amely kiegyenlített játékot hozott. Bár nekünk több lövési kísérletünk volt, mint a hazaiaknak, a veszélyesebb támadásokat ők vezették ebben a játékrészben. A lényeg azonban ott van az eredményjelzőn: 1-1.

• 44.

ÉS OTT A GÓÓÓL! Mégis csak megvan az egyenlítés! Gyönyörű támadást vezetettünk, melyet Pačinda fejeztett be azzal, hogy a hálóba juttatta a labdát, de hatalmas dícséret jár Štepanovskýnak is a remek gólpasszért. Máris szól a Hajrá DAC!

• 44.
  • 41.

Štepanovský lopta le a labdát a középpályán Maslo lábáról, majd rögtön a kapu felé iramodott. Sarral játszott össze, aki visszapasszolt neki, a lövés viszont gyenge volt. Nincs egyenlítés.

• 41.
    Yves Simon Pambou szögletet rúgott.
  • 40.
  • 39.

Ezúttal Polievka adott jó passzt Ľuptáknak a bal oldalról, Braňo viszont közelről a kapusba bombázott.

• 38.
  • 37.

Sarr - Pačinda összjáték után az utóbbi adott be élesen balról, beadsására azonban egy sárga-kék mezes sem érkezett. a labda elszállt a hazai kapu és a védők előtt.

• 34.

A sarokrúgás után Kružliak emelkedett legmagasabbra a büntetőterületen belül, zavartalanul fejelhetett  a kapunkra, Tofiloski bravúrral tudta csak hárítani a fejest.

• 33.
  • 32.

Polievka játszotta magát tisztára a tizenhatos sarkánál, majd lőtt, de a rózsahegyi hálóőr fogta a labdát. Egyenlíthettünk volna.

• 31.

Vezet a Rózsahegy. A hazaiak kapitány megszerezte szezonbeli első gólját. Egy alapvonaltól visszagurított labdát sikerült Huk mellett a kapunkba kotornia úgy, hogy az még a kapufát is érintette. Ezt követően nyúlhatott a háta mögé Tofiloski.

• 30.
    Tomáš Ďubek gólt rúgott.
  • 29.

Ján Maslo nem sokat teketóriázott a megítélt pontrúgással, egyből Tofiloski kapujára küldte a labdát, melyet a kapsunk nem tudott megfogni, Darko mellkasáról vágódott vissza a mezőnybe a játékszer.

• 28.
    Ján Maslo szabadrúgást lőtt.
  • 28.

Mareš és Michalík kakaskodását a bíró nem nézte jó szemmell.

• 28.
    Ľubomír Michalík sárgalapot kapott.
  • 28.
    Jakub Mareš sárgalapot kapott.
  • 24.

Huk tisztázott fejjel, s állított meg így egy ígéretesnek tűnő hazai támadást.

• 23.

Sok apró szabálytalanságot fúj ellenünk a bíró a középpályán. Bezzeg, az előbbi kezezést nem vette észre.

• 23.

Polievka beadása a jobb szélen Pačindát kereste. A baj, hogy nem találta.

• 19.

Kéz! Kezezett az egyik hazai játékos az tizenhatoson belül. Bíró sportárs, az ilyenért be szokták fújni a tizenegyest!

• 19.
  • 17.
  • 15.

Ľupták lövését kellett hárítania Macíknak.

• 15.

Pačinda hosszu indítására nem mozdult ki túl magabiztosan a hazai kapus, nagyobb baj, hogy Štepanovský sem volt annyira ügyes, hogy kihasználja a lehetőséget.

• 13.

Ďubek szöglete után Kružliak tudott fejelni. Szerencsék volt, hogy rosszul célzott, és mellé küldte a labdát, mert Tofiloski ezúttal nagyon rossz ütemben futott ki a kapujából.

• 12.
  • 11.

Kiegyenlített játékot hozott az első tíz perc.

• 11.
    Peter Štepanovský sárgalapot kapott.
  • 10.

A hazai keménymag kitartóan énekel a meccs kezdete óta (sokan nem lehetnek ugyan, de sajnos nem látom őket, épp felettük ülök takarásban), párszor már a Hajrá DAC! is felhangzott.

• 8.

Pačinda próbálkozott egy gyenge lövéssel nagyjából 22 méterről, de az utolsó pillanatban megcsúszott a lába a vizes füvön. A kapus könnyedén ölelte magához a labdát.

• 6.

Tofiloski ápolása miatt áll a játék, az előző helyzetet követően szenvedett könnyebb sérülést, de szerencsére nem kell lecserélni őt. Darko kemény legény!

• 5.

Nagy helyzetet dolgozott ki a hazai fehér mezes együttes, melynek végén Jakub Mareš vette célba a kapunkat, de szerencsénkre a labda az alapvonalon túlgurulva hagyta el a játékteret.

• 4.
  • 4.
  • 3.

A hazaiak térfelén zajlik a játék, a szabadrúgás után egy szögletet is elvégezhettünk, majd újabb szabadrúgást ítélt számunkra a játékvezető. Amely után Ľupták ilyesztette meg a hazai kapust egy távoli lövéssel.

• 3.
  • 2.

Peter Maslo koccintotta össze Sarr lábait, szabadrúgáshoz jutunk.

• 2.
  • 0.

Pályára vonulnak a csapatok. A vendégszektorban közel 50 DAC-drukker foglal helyet.

• 0.

A játékosok a melegítés után már bevonultak az öltözőbe, jelenleg locsolják még a pályát, lassacskán érkeznek a szurkolók a lelátóra. Úgy néz ki, nem ezen a találkozón fog megdőlni a nézőrekord. Rózsahegyen kellemesen meleg az idő, zavartalan a napsütés, az időjárás adott arra, hogy jó focit láthassunk

• 0.

Csapatunk immár hat tétmeccse veretlen, bízunk benne, hogy ez a sorozat ma sem szakad meg, és ponttal vagy pontokkal utazunk haza. A rózsahegyi csapat jelenleg a tabella harmadik helyén áll 17 ponttal, mi a tizedikek vagyunk 7 ponttal.

• 0.

Szeretettel köszöntöm a Rózsehegy-DAC bajnoki mérkőzés online olvasóit innen Liptóból, az MFK Rózsahegy stadionjából, Kiss Balázs vagyok. A Fortuna Liga mai mérkőzése 17 órakor kezdődik.

A FORTUNA LIGA 11. FORDULÓJÁBAN:

Változatos mérkőzésen rabolt pontot a DAC. A kiegyenlített első félidőt követően a második játékrészben mi uraltuk a játékot, és sikerült megfordítanunk az állást, ám az előnyünket nem tudtuk megtartani, mivel a hazaiak az utolsó percben berúgták a számukra megítélt büntetőt. Három pont helyett eggyel térünk haza Liptóból.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, melynek során a DAC-nak több lövési kísérlete volt, mint a hazaiaknak, a veszélyesebb támadásokat mégis a rózsahegyiek vezették. A 19. percben a játékvezető nem vette észre, hogy a hazaiak egyik védője kézzel ért a labdához, s ahelyett, hogy a tizenegyes pontra mutatott volna, továbbot intett. Végig aktív játék folyt a pályán, melyet a mérkőzés előtt fellocsoltak, ezért elég sokszor megcsúsztak a játékosok egy-egy lövésnél. A rózsahegyiek a 31. percben szerezték meg a vezetést, amikor egy alapvonaltól visszagurított labdát Huk mellett Ďubeknek sikerült a hálónkba juttatnia – 1:0. A labda a jobb oldali kapufát érintve gurult Tofiloski háta mögé. A gól utáni percben Polievka játszotta tisztára magát a tizenhatos sarkánál, majd lőtt, de a rózsahegyi hálóőr fogta a labdát. Két perccel később már Kružliak növelhette volna a fehér mezesek előnyét, szöglet utáni fejesét Tofiloski bravúrral hárította. Ezt követően Ľuptáknak és Štepanovskýnak is lett volna lehetősége az egyenlítésre, amelyre végül a 44. percig kellett várnunk. Egy gyönyörű támadást vezettünk a középpályán, melyet Pačinda fejezett be azzal, hogy a kapust is becsapva a hálóba juttatta a labdát – 1:1. Hatalmas dícséret jár Štepanovskýnak is a remek gólpasszért. Az ellenfél a hátralévő rövid idő alatt már nem tudott válaszolni a gólunkra, így egyenlő állással vonultak az öltözőbe a csapatok.

Komótos tempóban indult a második félidő. Az 55. percig szinte semmi említésre méltó dolog nem történt. A fellocsolt pályán még mindig bizonytalan lábbal álltak a játékosok, bedobás bedobást követett, nem volt folyamatos a játék, helyzet sem alakult ki. Aztán folyamatosan beindultak az események, egyre nagyobb fölényben játszottunk. Először Štepanovský került gólhelyzetbe, akit senki nem fogott a kapu előterében. Sarrtól kapott egy jó labdát jobbról, megszelídítette, majd ellőtte keresztbe, így oda lett a lehetőség. Hat perccel később viszont már gólnak örülhettünk: Ľuptákot buktatták a liptói védők a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest pedig Pačinda vágta magabiztosan a hazai kapuba – 1:2.  A vezető találat mintha még nagyobb lendületet adott volna csapatunknak, a hazaiak nem találták az ellenszert játékunkra. Uraltuk a középpályát, és újabb lehetőségeink is adódtak, Norbert Hrnčár hazai vezetőedző pedig cserékkel próbálkozott lendíteni csapata játékán. Ekkor már a 60 sárga-kék drukker is rázendített: Játszik a DAC! – énekelték. A kérdés csak az volt, hogy kibírjuk-e a végéig. Sajnos nem így történt, mivel az utolsó percben az addig önmagukat a pályán kereső rózsahegyiek Huk szabálytalanságát követően szintén tizenegyeshez jutottak. A csereként beállt Lačný tette le a mészpontra a labdát, és kiegyenlített – 2:2. A második félidőben mutatott játékunk alapján megérdemeltük volna a győzelmet.

A megszerzett egy pont miatt örömmel, az elvesztett kettő miatt mégis kissé csalódottan utazhatnak haza játékosaink Rózsahegyről. 15. próbálkozásra sem sikerült legyőznünk otthonukban a liptóiakat, de most álltunk hozzá a legközelebb. A hazai vezetés ellenére nem törtek össze játékosaink, és Pačinda két találatának köszönhetően megfordítottuk a mérkőzés állását. A második félidőben egyértelműen ellenfelünk fölé kerekedtünk, így annál rosszabbul esett, hogy az utolsó pillanatban mégis kiegyenlítettek. Ennek ellenére nem szakadt meg veretlenségi sorozatunk (legutóbb Nagymihályban szenvedtünk vereséget). A világbajnoki selejtezők miatt most két hetes szünet következik, legközelebb október 15-én lépünk pályára Szencen, ahol a Zsolna lesz az ellenfelünk.

Németh Krisztián (DAC): „Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak ugyan megszerezték a vezetést, de sikerült még a vége előtt kiegyenlítenünk. A szünetben mondtam a játékosaimnak, hogy tegyenek rá még egy lapáttal, és a második játékrészben meg is mutatták, mi rejlik bennük. Akár a harmadik gólt is megszerezhettük volna. Szerencsés vagyok, hogy sikerült megmutatnunk, milyen minőségben is tudunk játszani. Sikeres héten vagyunk túl. A második játékrészben mutatott játék alapján megérdemeltük volna a győzelmet, ha így fogunk játszani a továbbiakban is, akkor bárki ellen lehet esélyünk a győzelemre, akár idegenben is, ami nagyon fontos.”

Norbert Hrnčár (Rózsahegy): „Megszereztük a vezetést, aztán úrrá lett rajtunk az idegesség; elvesztettük a labdákat, és támadásban nem voltunk eléggé hatékonyak. Sokat kellett labda nélkül játszanunk, kevesebb akciót vezettünk, mint szoktunk. Végül mégis sikerült kiegyenlítenünk, de hazai pályán nyerni akartunk, így mi sem vagyunk elégedettek.”