• Gól (82. perc)Yusuf Otubandjo
  • Szöglet (86. perc)Erik Pačinda
  • Szöglet (89. perc)Vida Kristopher András
  • 90.

Egyetlen másodpercet sem hosszabbított a játékvezető. Így a jobb mindenkinek. Ma egyáltalán nem voltunk partiban a bajnokesélyessel. Kiss Balázs búcsúzik.

• 89.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 86.

Pačinda sokadik szögletéből sokadszorra sincs semmi. De még csak helyzet sem.

• 86.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 85.

Elkeseredett próbábálkozások a részünkről a szépítő gólért, mindent blokkoló zsolnai védők a szépítő gólunk ellen.

• 82.

Otubanjo - 0:6. Michalík úgy állt mellette, mint... úgy, pont úgy.

• 82.
    Yusuf Otubandjo gólt rúgott.
  • 81.

Mindhárom cserelehetőségét kihasználta Németh Krisztián.

• 81.
    Pape Macou Sarr helyett Roland Černák állt be a játékba.
  • 79.
    Filip Hlohovský helyett Christopher Mandiangu állt be a játékba.
  • 78.

Špaleké lehetett volna a hatodik. Tofiloski bravúrjára volt szükség, hogy a zsolnai fejéről ne szálljon a gólvonal mögé a labda.

• 77.
  • 76.
    Filip Hlohovský gólt rúgott.
  • 75.

Hlohovský berúgja az ötödik gólt. Hlohovský nem a DAC játékosa, annál inkább az ellenfélé - 0:5

• 75.

Röpködnek a pénztárgépszalagok a két tábor között. Egy kis kerítésrázás is van, reméljük ennél nem lesz több. A baj, hogy a játékosok ebben a félidőben egyáltalán nem szórakoztatják a szurkolókat.

• 72.

Gyors egymásutánban két szögletet is elvégezhettünk, de gólveszélyt egyik sem jelentett Volešák kapujára.

• 72.
  • 71.
  • 70.

Helyzetbe kerültünk! Sarr ugratták ki remekül a jobb oldalon, s ezúttal ő is sarokkal passzolt, méghozzá Vidának. Az előző zsolnai meccs hőse a kapust találta el.

• 69.

Öt a három ellen vezették most a kapunkra a labdát a šošonok. Ezúttal megoldottuk.

• 68.

Ejjj.... Otubanjo, mint a villám cikázott a tizenhatosunkban, s mire már majdnem kifutott a labdával a pályán kívülre, akkor egy remekül sarkalt hátra a mögötte érkező Špaleknak, aki nem sokat teketóriázott, azonnal tüzelt. Szerencsénkre az oldalhálóba.

• 64.

Az eperjesiek ma 2:1-re legyőzték a rózsahegyieket, ezzel ismét megelőztek bennünket a tabellán. Azt hiszem, nem a mai mérkőzés után fogunk ismét eléjük kerülni.

• 63.
    Miroslav Káčer helyett Michal Klec állt be a játékba.
  • 61.

Kettős cserével próbálunk egy kis életet lehelni az egyre hűvösebbé váló októberi éjszakába.

• 61.
    Peter Štepanovský helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 61.
    Róbert Polievka helyett Šabala Valērijs állt be a játékba.
  • 60.

1303 néző váltott jegyet a mai mérkőzésre.

• 60.

Nem lenne jó, ha unalomba fulladna a mérkőzés, mert még bő fél óra hátra van belőle. A kapuk viszont egyáltalán nem forognak veszélyben.

• 57.

Káčer elég alattomosan törlesztett Sarrnak egy korábbiért. Egy kis lökdösődés után minden megy tovább.

• 57.

Madari za Dunaj! Ugye nem nehéz kitalálni, melyik szektorból hangzott ez fel. De 4:0-ás vezetésnél, fiúk... ugyanmár. Szegénységi bizonyítvány. A pályán nem sok említésre méltó dolog történik ezekben a percekben.

• 57.
    Miroslav Káčer sárgalapot kapott.
  • 54.

Štepanovskýt szereli a tizenhatos vonalán tisztán Vavro.

• 48.

Ilyen állásnál vajon mit mondhatott Németh Krisztián az öltözőben? Nem voltunk ott, nem tudjuk. Három perc játék után nagyjából azt tudjuk mondani, ott folytatódik a játék, ahol az első félidőben abbamaradt.

• 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 45.

Pačinda szépíthetett volna egy kapu előtti kavarodást követően. Erik estében pöckölt  bele a labdába, az azonban csaknem akar Volešák háta mögé kerülni. Közben a játékvezető lefújja az első félidőt.

• 44.

Sarr kapott jó labdát középen, majd a balon üresen hagyott Pačindát találta meg a labdával, a legutóbbi meccsen két gólt szerző nyolcasunk viszont a kapu fölé emelt. Nem kísérte taps az akciót.

• 40.

Visszaesett az iram, de ezen talán nem lehet csodálkozni. A zsolnának nincs miért hajtania, nekünk pedig csodára lenne szükségünk, ha még vissza tudnánk jönni a meccsbe. Higgyünk a csodákban!

• 40.
    Michal Škvarka szögletet rúgott.
  • 36.

35 perc után négygólos hátrányba kerültünk a bajnokaspiráns ellen. A vendégeknek eddig minden összejött, nekünk semmi. Pedig eljutunk a tizenhatosukig, és a középpályán sem játszunk alárendelt szerepet. Mégis 0:4-et mutat az eredményjelző. A hazai szektor hallgat. A vendég énekel.

• 33.

Pačinda parádés ollózása semmire sem volt jó. Volešáknak csemege volt a labda.

• 32.
    Nikolas Špalek gólt rúgott.
  • 32.

Nem igazán tudtam befejezni az előző mondatot, addigra bent volt a negyedik is. Špalek. 0:4.

• 31.

Ez meredek! Ami helyzet, az gól a zsolnaiaknál. Ezúttal Škvarka....

• 30.
    Michal Škvarka gólt rúgott.
  • 30.

Khm... Sajnos már hárommal...

• 29.

Az elmúlt 5 percben nálunk volt többet a labda, mindez sajnos nem változtat azon a tényen, hogy kettővel megy a Zsolna.

• 28.

De a játékunkból egyelőre hiányzik a könnyedség és a pontos bejezés.

• 28.

Jó tempóban zajlik a mérkőzés, a 2:0-ás vendégvezetés ellenére látszik a fiúkon, hogy még nem adták fel a meccset.

• 25.

Nem alakult ki veszély Volešák kapuja előtt.

• 25.
  • 24.

Štepanovský beadásából lesz egy szöglet.

• 19.

Polievka került helyzetbe. De valahogy mi nem vagyunk olyan jók a helyzetkihasználásnál eddig, mint a vendégek.

• 18.

0:2 - Otubanjo megszerzi a második zsolnai gólt. A hazai térfélről kapott hosszú indítást a vendégcsatár. Michalík és Huk már csak a hátát nézte, mikor megiramodott a kapunk felé, de nem cipelte soká a labdát, egy remek lövéssel talált be Tofiloski hálójába.

• 18.
  • 16.
  • 15.

Škvarka erős löketét Tofiloski bravúrral bokszolja szögletre.

• 13.

Michalík hosszú lábával belepiszkált a Pačinda beívelt labdájába, de a kapu irányába tartó játékszert kivágták a védők.

• 13.
  • 13.

Polievka lövése Holúbek hátáról pattan a kapu mögé. Szöglet következik.

• 11.

Ez van. Vezetnek a zsolnaiak. A jobb oldalon nem sikerült feltartóztatni a 10-es számú Špalekot, akinek laposan beadott labjáját Káčer rúgta a hálóba. Tofiloski tehetetlen volt a lövésnél  - 0:1.
    Megyünk tovább.

• 11.
    Miroslav Káčer gólt rúgott.
  • 10.

Ügyesen kombináltunk a zsolnai térfélen, elsősorban Štapanovský és Sarr összjátékát illeti dícséret. A végén azonban felszabadítottak a vendégek.

• 8.

Veszélytelen szabadrúgás végezhettek el a zöld mezesek. Maga a szabálytalanság ténye is eléggé vitatható volt.

• 8.
    Filip Hlohovský szabadrúgást lőtt.
  • 6.

Polievka olyan szabadon nyargalgatott végig a jobb oldalon, ahogy csak akart, a beadása azonban pontsabbra is sikerülhetett volna.

• 5.

A vendégek megpróbálják uralni a középpályát, egyelőre nem sok sikerrel, mert jól zárnak a mieink.

• 4.

Visszaszivárognak közben a helyükre a šošonok. A játékosaik pedig a pályán rontanak el egy átadást.

• 2.

Kezd kiürülni a zsolnai szektor - egyelőre nem tudni, miért. Közben Pačinda ívelt balról Volešák kapus kezébe.

• 1.

Sarr kezdőrúgásával elkezdődött a mérkőzés. Hajrá DAC!

• 0.

Berepülő pénztárgépszalag-eső fogadja a pályára vonuló játékosokat. Közben szeptember hónap játékosa, a  zsolnai Filip Hlohovsky veszi át a neki járó díjat. Gratulálunk.

• 0.

A két tábor már megtalálta egymást. Bummm - egy petárda a zsolnai szektorban. Oké, megrezzentünk...

• 0.

Ha a stadionépítés a jelenlegi ütemben zajlik, akkor elvileg ez az utolsó "hazai" mérkőzésünk itt, Szencen.

• 0.

Bíró Tomi hagosbemondó épp névsorolvasást tart. Nem elfogultságból, sokkal inkább az eddigi tapasztalataim alapján mondom, ő a Fortuna Liga legjobb szpíkere!

• 0.

A DAC-tábor a hangszálak "üzemi hőfokra" állításával melegít a pár perc múlva kezdődő mérkőzésre. A zsolnaiak nagyjából negyvenen vannak, mint Ali baba rablói. Reméljük, ma nem sikerül pontot rabolniuk tőlünk.

• 0.

A hangszórókból szól "Az éjjel soha nem érhet véget", a csapatok melegítenek, és a sálas-sapkás idő ellenére egyre többen foglalnak helyet a lelátókon. A vendégszektorba is megérkezett pár ultra. Épp egy halálfejes kalóz zászlót akasztanak ki a korlátra.

• 0.

Csapatunk pillanatnyilag a 11. helyet foglalja el a tabellán. Az utolsó bajnokit két héttel ezelőtt Rózsehegyen játszottuk, ahol a csapat 2:2-es döntetlent ért el.

• 0.

Kellemes estét kívánok az olvasóknak Szencről, a DAC ideiglenes otthonából! A Fortuna Liga 2016/2017-es szezonjának egyharmadát már magunk mögött tudhatjuk. A 12. forduló mai mérkőzését az éllovas Zsolna ellen játszuk. A találkozó 20.30-kor kezdődik. A mérkőzés online kommentátora Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 12. FORDULÓJÁBAN:

A mai meccs volt a DAC Irapuatója, hatgólos vereséget mért ránk a Zsolna. A sárga-zöldek már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, s hiába próbálkoztunk, sem a középpályán, sem a széleken nem tudtunk túljárni ellenfelünk eszén. A második félidőben játékosaink igyekeztek megszerezni a szépítő találatot, de ma ez sem jött össze. A DAC történetének legnagyobb arányú hazai vereségét szenvedte el.

A két héttel ezelőtti rózsahegyi pontrablást és a világbajnoki selejtezők miatti szünetet követően nagy lelkesedéssel várták a játékosok a mai mérkőzést, amelyen az első 10 percig kiegyenlített játékot láthatott a késői időpont, a tévés közvetítés és a hűvös időjárás ellenére is kilátogató 1303 néző. Aztán beindult a zsolnai gólgyár. A 11. percben Diaz passzolta ki a labdát a bal szélen megiramodó Špaleknak, aki laposan visszagurított a támadáshoz csatlakozó Káčernek, s a vendégek középpályása nem adott lehetőséget Tofiloskinak a hárításra – 0:1. Sajnos nem kellett sokáig várni a második vendégtalálatra. Otubanjo kapott egy remek labdát a Zsolna térfeléről. A két belső védőnk, Michalík és Huk nem érte utol a csatárt, aki nagyjából húsz méterről a felső sarokba emelt – 0:2. A kétgólos hátrány ellenére továbbra is próbálkoztunk, a középpályán nem nőtt fölénk a Zsolna. Amíg viszont nekik szinte minden összejött, addig nekünk sajnos semmi. Még csak fél óra telt el a mérkőzésből, és máris jött az újabb találat. Špalek szúrta rá futtában a labdát a kapunkra, a középre tartó lövése levágódott Tofiloskiról, ám a védelmünknek nem sikerült tisztáznia, a szemfüles Škvarka pedig nem sokat teketóriázott, és bevágta az újabb gólt – 0:3. Egy perc sem telt el a következő vendégtalálatig. Ekkor Otubanjo ugratta ki Špalekot, aki belőtte a negyediket is – 0:4. A mérkőzés így már az első félidőben eldőlt.

A második játékrészben nagyot esett az iram. A zsolnaiaknak nem volt miért erőltetniük a támadásokat, nekünk pedig minden igyekezetünk dugába dőlt. A legnagyobb izgalmat a két ultracsoport szolgáltatta egymás folyamatos szidásával. Pontatlan passzok és befejezetlen támadások jellemezték a játékot mindkét oldalon, mintha mindkét csapat a végső sípszóra várt volna. Németh Krisztián kettős cserével igyekezett felrázni a sajátjait: Polievkát Šabala, Štepanovskýt Vida váltotta, aki a 70. percben szépíthetett volna, ha Volešák kapus nem ment szögletre. A Zsolna viszont folytatta a gólgyártást. Škvarka és Otubanjo passzolgatásával indult a gólt megelőző akció, utóbbi a tizenhatosnál remek passzal hozta helyzetbe a balról felzárkózó Hlohovskýt, aki az ötödiket is bevágta a kapunkba – 0:5. És ekkor még sajnos nem volt vége. A kegyelemdöfést a Fortuna Liga góllövőlistáját vezető Otubanjo vitte be csapatunknak, aki egy jobb oldali beadást követően Michalíkról leszakadva pöckölte a hatodik gólt is a hálónkba – 0:6. A szépítő találatot megérdemeltük volna, de sajnos ezen a meccsen ez sem jött össze.

Ma egyáltalán nem sikerült olyan bravúrt bemutatnia a csapatnak, mint az idei szezon első mérkőzésén, Zsolnán, amikor az utolsó öt percben két gólt szerezve raboltunk pontot a sárga-zöldektől. Nekik ma szinte minden bement, nekünk a szépítés sem jött össze. A mai találkozót követően egy hellyel lejjebb csúsztunk a tabellán. A következő három találkozón (Nagyszombat, Miava, Slovan) idegenben lépünk pályára. A mai nap pozitívuma csupán az, hogy elkezdték a fűszőnyeg lerakását az új stadionunkban, s ha minden a tervek szerint halad, a következő hazai meccsünket már otthon rendezhetjük meg, Dunaszerdahelyen. November 19-én a címvédő Trencsén lesz az ellenfelünk. Két szurkolónk a lesújtó eredmény ellenére is boldogan távozhatott ma a szenci stadionból: a Fortuna félidei játékában mindketten 15 ezer euróval gazdagodtak.

Németh Krisztián (DAC): „A Zsolna ma kioktatott bennünket helyzetkihasználásból. Az első három támadásukat sikerült gólra váltaniuk. Gratulálok az ellenfélnek. Nagyjából az első tíz percben voltunk partiban az ellenféllel. Amit ma produkáltunk, az szégyen, amiért vállalom a felelősséget.”

Adrián Guľa (Zsolna): „Kellemetlen volt az ellenfelünk, a különbséget a játékosok minősége jelentette a mai találkozón. Gratulálok a fiúknak és köszönöm nekik ezt az eredményt. A mérkőzés tulajdonképpen már az első félidőben eldőlt, a második játékrészben már csak kontroláltuk a játékot.”