MérkőzésFC Spartak Nagyszombat vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FC Spartak Nagyszombat
    >>
Robert Ndip Tambe 30
90+3. perc1 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 90+3.

A bíró háromszor fújt a sípjába, véget ért a találkozó, 1:0. A hazaiak szórványos füttyel kísérik le sajátjaikat, a DAC szurkolók viszont tapssal díjazzák a látottakat. Megérdemeltük volna legalább az egy pontot. Javítani egy hét múlva szombaton lesz újabb lehetőségünk, amikoris Radványi Miki csapatához utazunk MIavára. Mára köszönöm figyelmüket, Kiss Balázs búcsúzik.

• 90+2.

A szögletnél még Slávik is előrejött a kapujából, de nem volt szerencsénk.

• 90+2.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 90+1.

Zsivkovics lábábaban volt a gól. Szemben a kapussal tüzelt, Jakubech bravúrral ütötte szögletre a labdát.

• 90.

Minderre még van 3 plusz percünk.

• 90.

Ha a liga névadója, Fortuna ezúttal mellénk állna, még meglehet az egyenlítés. Megérdemelnénk.

• 89.

Ljubicic messziről, nagyjából 30-ról tüzelt. Centikkel ment csupán mellé a labda.

• 87.

Felharsan a Dé-Á-Cé buzdítás a vendégszektorból. Közben a nagyszombati kapust kell ápolni, miután nekifutott a kapufának.

• 86.

Brašeeeň! Belelőtte a kapusba.

• 85.
  • 84.

Pačinda durrantotta kapura a labdát, amely egy védő lábán megpattanva hagyta el a játékteret. A megítélt szögletből a kapu előtti kavarodáson kívül nem lett semmi.

• 84.
    Róbert Richnák helyett Martin Tóth állt be a játékba.
  • 83.

Védelmünk tette a dolgát, a labda nem jutott el a gólvonalig.

• 83.
    Erik Jirka szabadrúgást lőtt.
  • 83.

Pačinda szabadját egy szöglet követte, melyet szintén a nevezett végzett el, gólveszély azonban egyik pontrúgás után sem alakult ki Jakubech kapuja előtt. Most a hazaiak javára ítél szabadot a bíró, nagyjából 22 méterre a kapunktól.

• 81.
  • 81.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 80.

Ígéretes távról végezhetünk el szabadrúgást Brašeň buktatása után.

• 80.
    Ľubomír Michalík helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 77.

A hangosbemondó közlése szerint a mai találkozóra 2150 néző váltott jegyet. Ennyi ember elveszik ebben a nagy arénában, úgy meg igazán, nem is hallatják a hangjukat. Márpedig nem hallatják.

• 75.

Brašeň futtatta meg Šabalát, nem sokkal később Pačinda szerette volna helyzetbe hozni a lettet. Mindkét alkalommal lekésett a passzról. De próbálkozunk. A játék képe alapján megérdemelnénk a gólt.

• 73.

Nem engedjük labdához jutni az ellenfelet már percek óta. Ezúttal Ľupták próbálkozott lövéssel, de nem találta el a kaput.

• 72.

Pačinda tekert, a hazai hálóőr csak öklözött, a lehulló labdát pedig Ljubicic vágta kapásból fölé. De nagyon.

• 71.
  • 69.

Centiken múlott! Egyelőre még nem az egyenlítő találatunk, csak Pačinda Vida kiugratása. Krisztopher Pačindát szerette volna játékba hozni, de a 8-asunk előbb állt, mint a hazai védők, ezt pedig a labdarúgás egyetemes szabályai szerint lesnek hívják. Kárunkra.

• 67.

Pačinda, ha nem szólt volna vissza a bírónak, nem sárgult volna be. De tudjuk, hogy a volna szónak a futballban nem sok értelme van.

• 67.
    Erik Pačinda sárgalapot kapott.
  • 65.

Ľupták csúnyán elpasszolt egy labdát a középpályán, ebből indult meg egyszerre három nagyszombati is, de Kwin időben korrigálta társa hibáját.

• 64.
    Lukáš Mihálik helyett Martin Košťál állt be a játékba.
  • 63.

Egy biztos, az első félidőben látottakhoz képest, most pörgősebb lett a játék.

• 62.

Ľuptákot szereli könnyűszerrel a nagyszombati védő.

• 60.

Šabala és Pačinda összjátéka miatt izgulhattak a piros-feketék, de utóbbi elég magasan kapta a labdát, így a karatemozdulatnak is beillő lábemelés után sem sikerült kapura szúrni a labdát.

• 59.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 58.

Egyenesen a kapusunk kezébe hullt a labda.

• 58.
    Martin Mikovič szabadrúgást lőtt.
  • 56.

Meleg helyzet előzte meg az előbbi szögletet. Mikovič táncolt a labdával, Davis pedig esett-kelt előtte, majd valahogy Tambe elé gurult a laszti, melyet aztán védőink eltakarítottak a duplázásra készülő csatár elől.

• 56.
    Martin Mikovič szögletet rúgott.
  • 55.
    Loic Guilvic Gagnon helyett Erik Jirka állt be a játékba.
  • 54.

Megvolt az esélyünk az egyenlítésre. Pačinda szögletére Ľupták robbant be legjobban a tizenhatsba, Jakubechnek nyújtózkodnia kellett, hogy hárítani tudjon.

• 54.
  • 52.
    Róbert Richnák szabadrúgást lőtt.
  • 51.

Brašeň unta meg a passzolgatást nagyjából 22 méterre a hazai kaputól, és lövésre lendítette a lábát. Sajnos mellé ment.

• 50.

Hladík pontrúgása ment nem sokkal a kapunk mellé.

• 50.
    Ivan Hladík szabadrúgást lőtt.
  • 49.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 48.

Egyelőre ugyanolyan álmos passzolgatást láthatunk a pályán, mint az első félidő javarészében.

• 46.

Folytatódik a mérkőzés. Hajrá DAC!

• 46.
    Peter Štepanovský helyett Erik Pačinda állt be a játékba.
  • 45.

Hosszabbítás nélkül ér véget az első félidő. Reméljük, hogy a második több helyzetet, látványosabb játékot hoz majd.

• 45.

A félidő hajrájában tetszetős akciót vezettünk, melynek végén Ľupták passzolt a mágát lövésre szánó Štepanovskýhoz. A labda egy hazai védőn elakadt.

• 43.

Ismét Šabala - az ő fejére tartott egy beívelt labda, csatárunknak viszont az ötösön belül nem sikerült úgy hozzáérnie, hogy gólhelyzet alakuljon ki belőle.

• 41.

Šabala maradt lent a földön a derekát fájdítva, majd mégis felpattan. A nagyszombatiak kifütyülik.

• 40.

A közzéppályán kombináltunk, de az ellenfél kapujáig sajnos nem sikerült eljuttatni a labdát. Így nehezen lesz meg az egyenlítés.

• 38.

Šabala az imént reklamálásért kapott sárga lapos figyelmeztetést Hrčka játékvezetőtől.

• 36.

A gól óta eléggé akadozik a játék. Apró visszahúzások, bedobások tördelik a játékot.

• 36.
    Šabala Valērijs sárgalapot kapott.
  • 32.

Gagnon növelhette volna a nagyszombatiak előnyét, mivel ismét lyuk támadt a védelmünkön, melyet a nagyszombati kihasznált, és tüzelt. Szerencsére Slávik megfogta.

• 30.

Vezet a Spartak. Robert Tambe felé szállt egy jó indítás, melyet sem Kwin, sem Huk nem tudott hatástalanítani, így a Spartak csatárának nem volt nehéz dolga - 1:0.

• 30.
    Robert Ndip Tambe gólt rúgott.
  • 28.

Štepanovský adhatott volna csattanós választ a hazaiak előbbi próbálkozására, de a kapu közelében rossz megoldást választott, s miután tisztára játszotta magát, fölédurrantott.

• 27.

Mikovič erős lövését ütötte ki elég sután Slávik, a lényeg, hogy védett, és nem lett gól.

• 25.

Šabala! Megvolt az első gólhelyzetünk. Egy szögletet követően a lett játékosunk fejéről tartott Jakubech hálójába a labda, Godál azonban az utolsó pillanatban tisztázott.

• 24.
  • 24.
  • 23.

Az utóbbi percekben mi voltunk kezdeményezőbbek, szórványos taps is hallatszik a vendégszektorból, ahol mintegy 30 DAC-drukker foglal helyet.

• 20.

László Csaba a pálya széléről adja az instrukciókat, talán meg kéne fogadni a mester szavait, ha gólt akarunk rúgni. Mindez nem tűnik teljesíthetetlen feladatnak, a nagyszombatiak nincsenek ma nagy formában.

• 18.

Greššák volt most a hazai támadás irányítója, ám nem volt, aki befejezze azt. Sláviknál a labda, kirúgás következik.

• 15.

Negyedórányi játék után nem született még gól, de ordító helyzetet sem láthatott még a közönség. Jobbára a két tizenhatos között zajlik a játék, mindkét csapat megpróbálja hiábára kényszeríteni a másikat, egyelőre inkább kevesebb, mint több sikerrel.

• 14.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 12.

Štepanovskýt állítja meg lesen a partjelző. Ljubicic hosszú labdájának szeme volt ugyan, a baj csak az, hogy ezt a hazai védők is észrevették, és lesre futtatták Štepót.

• 11.

Néma a stadion, némák a szurkolók. A játékosok szavait tisztán hallani. Ejj...

• 10.

Az elmúlt 3-4 perc a piros-feketéké volt, a tizenhatosunkban azonban megakasztottuk a hazai támadásokat.

• 9.

Újabb szögletet végezhetett el a hazi csapat, gólhelyet szerencsére ebből sem alakult ki.

• 9.
  • 8.

A hazai kapitány sarokrúgását Huk fejeli ki a mezőnybe, de továbbra is a Spartak támad.

• 8.
  • 6.

Hátul adogatjuk a labdát, a hazaiak egyelőre nem támadnak le bennünket.

• 3.

Az első veszélyes megmozdulás a hazaiakhoz köthető. Egy balról érkező beadást vágott a kapunk mellé Tambe.

• 1.

Hazai kezdőrúgással indul a mérkőzés.

• 0.

A játékosok már a pályán. Mi a szokásos sárga-kék szerelésben, a hazaiak piros-feketében. Kár, hogy ilyen üres ez a szép stadion.

• 0.

Új edző, megváltozott felállás. László Csabánál a kapuban Slávik kezd, Pačinda és Michalík a kispadon, Zsivkovics és Davis a kezdőben. Részletesebben a Felállás menüpontra kattintva.

• 0.

A lelátók egyelőre foghíjasak, a játékosok viszont már melegítenek a pályán.

• 0.

A júliusi meccsen közel 400 sárga-kék drukker kísérte el a csapatot Nagyszombatba. Ma ennyien biztos nem lesznek, mert az eddig mutatott eredményeink (vagy inkább eredménytelenségünk miatt) a szurkolók úgy döntöttek, egy ideig nem buzdátják a fiúkat a lelátóról. Úgy tudjuk, a Spartak háza táján is hasonló a helyzet, Elképzelhető, hogy a megyei derbi unalmas hangulatban zajlik majd. De várjuk ki a végét...

• 0.

Ebben a szezonban másodszor lépünk pályára a City Arénában. Az első összecsapás július 24-én a hazaiak 2:1-es győzelmével zárult. Hiába szereztük meg akkor a vezetést már a 13. percben Pačinda révén, a hazaiak gyorsan egalizáltak, és még az első játékrészben tizenegyest is rúghattal, megfordítva ezzel az állást. A második félidőben az eredmény már nem változott, hiába próbálkozott a Németh-legénység, átadásainkba sok hiba csúszott, ígéretes támadásainkat pedig gyakran a bíró akasztotta meg. Később a szövetség is elismerte, hogy Pavlík játékvezető megkárosította csapatunkat.

• 0.

Krisztián, köszönjük!
    Csaba, mindent bele!

• 0.

Nem hiszem, hogy van olyan az olvasók között, aki ne tudná, hogy csapatunknál a hét közepén edzőváltás történt, Németh Krisztiánnak a DAC vezetősége megköszönte eddigi munkáját, helyére pedig László Csabát nevezte ki, így ma már a székelyudvarhelyi származású edző vezeti hadba a fiúkat a Fortuna Liga 13. fordulójában az ősi rivális ellen. A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

• 0.

Új edző, új remények! Sok szeretettel köszöntöm a Spartak Trnava - DAC mérkőzés online közvetítésének olvasóit innen a nagyszombati City Arénából, Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 13. FORDULÓJÁBAN:

Vereséggel mutatkozott be László Csaba. Csapatunk az első félidőben bekapott gólra nem tudott válaszolni, noha a második játékrészben a helyzetek számában és játékban is a hazaiak fölé nőtt. A Spartak védői azonban rendre megakasztották a támadásainkat, több esetben pedig a hazaiak kapusának kellett tisztáznia. A mérkőzést mindkét oldalról bojkottálták a szurkolók, így elég nívótlan volt a hangulat a rangadón.

Meglátszott csapatunk összeállításán az edzőváltás. A múlt héten a Zsolna ellen kezdőként pályára lépő Tofiloski, Michalík, Pačinda, Sarr, Polievka alkotta ötös ezúttal nem került be a kezdőbe. László Csaba az újonc Slávikot állította a kapuba, Ljubicic helyet kapott a középpályán, Zsivkovics a védelem jobb, Davis pedig a bal oldalán, csatárként pedig Šabalát küldte pályára csapatunk új vezetőedzője. Az első félidőben nem láthattunk kiemelkedően magas színvonalú játékot, mindkét csapat óvatosan kezdte a találkozót, és keveset kockázatott. Ennek megfelelően a sok helyzetet sem jegyezhettünk. Az első azonban a hazai Tambe nevéhez fűződött, aki már a harmadik percben egy közeli lövéssel veszélyeztetett. Ezt követően sokáig nem forgott veszélyben egyik kapu sem, mindkét csapat a biztonságra törekedett, és nem vállalt kockázatot. A gólt a 31. percben kaptuk, amikor egy középpályáról érkező labda a lehető legjobban találta meg Tambét, aki Kwint és Hukot is lerázva szerzett gólt – 1:0. A vezető találat után viszont nem kapcsolt nagyobb sebességre a Spartak, a nagyszombati játékosok az eredményt megtartására nagyobb hangsúlyt fektettek, mint az előny növelésére.

A második félidő elején még úgy tűnt, ott folytatódik a meccs, ahol az elsőben abba maradt: taktikus játék, de alacsony iram. Mégsem így történt, fokozatosan felpörgött a játék, és egyre több lehetőség adódott játékosaink előtt. Az 54. percben megvolt az esélyünk az egyenlítésre. A szünetben beállt Pačinda szögletrúgására Ľupták robbant be legjobban a tizenhatosba, Jakubech kapusnak nyújtózkodnia kellett, hogy hárítani tudjon. A 60. percben Šabala és Pačinda miatt izgulhattak a piros-feketék, de utóbbi elég magasan kapta a labdát, így a karatemozdulatnak is beillő lábemelés után sem sikerült kapura szúrni a labdát. A 69. percben Pačinda egyedül vezethette volna a kapusra a labdát, ha Vida kiugratása nem lesen érte volna őt – centiken múlott. Ezt követően még Ljubicinek és Šabalának, majd Ľuptáknak is volt esélye az egyenlítésre, Jakubech kapusnak többször is nyújtózkodnia kellett, hogy érintetlen maradjon a hálója. A legnagyobb lehetőség Zsivkovics előtt adódott a mérkőzés hajrájában, amikor szemtől-szemben találta magát a nagyszombati kapussal, aki bravúrral szögletre mentett. A sarokrúgáshoz még Slávik kapus is felfutott az ellenfél tizenhatosába, ám Fortuna ezúttal nem állt mellénk, nem sikerült a kapuba juttatnunk a labdát, így idén másodszor is pont nélkül távozunk a nagyszombati City Arénából. A látottakról sokat elárul, hogy a lefújást követően tapssal köszönte meg a mintegy 70 DAC-drukker a csapat teljesítményét, míg a győztes hazaiakat füttyszó kísérte le a pályáról.

Csapatunk a második félidőben mutatott játék alapján legalább az egyik pontot megérdemelte volna a meccs nagy részében ötlettelenül futballozó nagyszombatiak ellen. Lehetőségeink azonban kimaradtak, köszönhetően többek között a hazai kapus jó teljesítményének. Legközelebb szombaton (2016.10.29., 17.00) lesz lehetőségünk a pontszerzésre, amikor Radványi Miklós csapatához látogatunk Miavára.

László Csaba (DAC): „Gratulálok az ellenfélnek az 1:0-s győzelemhez. Lehet, hogy nem mindenki ért majd velem egyet, de úgy vélem, főleg a második félidőben jobban játszó csapat szenvedett ma vereséget. A szurkolók reakciója mindent elárul: a hazai győztest fütty, bennünket pedig taps kísért a végén az öltözőbe, noha nem szereztünk pontot. Sportemberként gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez. Nem szeretnék a körülményekkel foglalkozni, viszont azt tapasztaltam, hogy Nagyszombatban nagyon-nagyon nehéz győzni.”

Miroslav Karhan (Nagyszombat): „Az első félidőben jobb játékot mutattunk be, kihasználtuk a vendégek egyetlen hibáját, és sikerült gólt szereznünk. Osztom a kollégám szavait, a második félidőben jobbak voltak nálunk, lényegében csak egy csapat volt a pályán, mi már csak védekeztünk, és Jakubechnek köszönhetően tudtuk itthon tartani a három pontot.”