MérkőzésSpartak Miava vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
Spartak Miava
    >>
Ľuboš Kolár 4
90+2. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+1.

Kedves szurkolók, Kiss Balázs köszöni figyelmüket. Legközelebb jövő hét vasárnap találkozunk. Akkor Pozsonyba, a Slovan otthonába utazunk. Hajrá DAC!

• 90+1.
    Jakub Brašeň helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 90.

2 percet hosszabbít a játékvezető.

• 90.
    Denis Duga szögletet rúgott.
  • 89.
  • 89.

Ismét Slávik! Mekkorát védett most Ostojic fejesénél.

• 87.
    Pape Macou Sarr helyett Ľubomír Michalík állt be a játékba.
  • 86.

Mi is és a hazaiak is próbálkoznak az újabb góllövéssel. A miaváé veszélyesebb volt, Kolár fejesét védte Slávik.

• 84.
    Tomáš Marček sárgalapot kapott.
  • 82.

Brašeň ügyetlenkedik el egy tetszetős akciót.

• 80.

969 néző látogatott ki ma a stadionba. Hát, ez nem sok.

• 80.
    Lukáš Beňo helyett Štefan Holiš állt be a játékba.
  • 78.

Ismét Sládek próbálkozott lövésssel. A kapura tartó labdának újfent Slávik állta útját.

• 75.

145 sárga-kék drukker kísérte ma el a csapatot Miavára.

• 74.

Ezúttal Ľupták lövése kerüli el nem sokkal a hazai kaput.

• 72.
    Tomáš Kóňa szabadrúgást lőtt.
  • 71.

A szögletzászlónknál harcolt ki szabadot a Miava, melyet Kukoľ lő a kapunk elé, de szerencsénkre Huk ugrik a legmagasabbra, és kifejeli.

• 69.

Ismét sok pontatlanság csúszik a játékba. Štepanovský szépen szerel középen, az előrepassz viszont gyenge. 20 perc még a lefújásig.

• 66.
    Patrik Abrahám helyett Denis Duga állt be a játékba.
  • 65.

"Szép volt, Zoli" - köszöni meg a debütánsnak a játékot és a gólt a DAC-tábor.

• 65.
    Kontár Zoltán helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 62.

Most viszont jól szövögettük a támadást, Davis Pambout kereste egy labdával, de nem találta, az akciót végén aztán Štepanovský küldte fölé.

• 60.

Eddig nem sok momentumunk volt ebben a félidőben. A Miava nem szeretne sorozatban másodszor  is pont nélkül maradni hazai pályán.

• 59.
    Vladimír Kukoľ szögletet rúgott.
  • 58.

Abrahám távolról érkező lehulló labdája esik a kapunk tetejére.

• 56.

Megint lehetőség nyílt a hazaiak előtt az egyenlítésre. Ljubicic megcsúszott, nem tudta hatástalanítani a hazaiak átadását, Marček pedig rádurrantotta. Slávik mentett.

• 53.
  • 53.

Slávik piszkál bele a centerbe. Ha nem teszi, elég meleg lehetett volna a pite.

• 52.

Sládek fejezett be lövéssel egy ígéretes hazai akciót, a labda azonban méterekkel száll a kapu fölé.

• 50.

Huk tisztáz hátul, majd a visszaérkező játékost ügyesen szorítja ki, kirúgással jövünk.

• 48.
  • 46.

Elkezdődött a második félidő.

• 46.

Vége az első félidőnek. De jó ezt leírni: mi vezetünk!

• 45.

Mondom, hogy nem ismer elveszett labdát, ha kell, kézzel próbálja megszerezni. Ezért viszont sárga jár.

• 45.
  • 45.
    Kontár Zoltán sárgalapot kapott.
  • 44.

A félidő végére kissé leült a meccs színvonala, nem forognak veszélyben a kapuk.

• 40.

Igyekszünk, igyekszünk. Kontár Zoli ma nem ismer elveszett labdát.

• 38.

A szöglet után Kontár Zoli próbálkozott egy erős lövéssel, amelyet a hazaiak blokkoltak. Biztos nem volt kellemes érzés.

• 38.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 36.
    Yves Simon Pambou sárgalapot kapott.
  • 35.

Sok pontatlanság jellemzi most mindkét csapat játékát, de a hazaiaknak egyelőre nem sikerül nyomás alá helyezni minket. Jól van ez így!

• 32.
  • 27.

GÓÓÓÓL! Méghogy nálunk a labda? Nem úgy van az, kérem szépen! Már a hálóban, méghozzá a hazaiban! Ljubicic szép passzal hozta játékba a jobb szélen megiramodó Zsivkovicsot, aki tisztán adhatott be a kapu előterébe, ott pedig Štepanovský érkezett remek ütemben, és esélyt sem adott Hruškának. 1:2. Fordított, és vezet a DAC!

• 27.
    Peter Štepanovský gólt rúgott.
  • 26.

A beívelt labdát a hazai védők könnyedén kifejelik, de a labda még mindig nálunk van.

• 26.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 25.

Marček lépett oda keményen Brašeňnek,

• 24.
  • 23.

Sládek közelről érkező lövését védte nagy bravúrral Sládek.

• 22.

Mindkét edző a számára kijelölt zónából irányítja az övéit.

• 20.

A bal oldalon kombinálnak a hazaiak, ahol Kwin akasztja meg a támadásaikat. Kameruni védőnknek még az előrepasszokkat kellene picit jobban gyakorolnia.

• 18.

Marček próbálkozott egy távoli lövéssel, a második mérkőzéséen védő Sláviknak nem okozott gondot a védés.

• 15.

Az egyenlítő gól után mi járatjuk többet a labdát. Nem játszunk megilletődötten, és az eddig hallgató DAC-drukkerek is elkezdték énekelni a himnuszt. Indul a szurkolás.

• 13.
    Jaroslav Machovec helyett Patrik Abrahám állt be a játékba.
  • 11.

10 percnyi játék után, két gólt jegyzünk, és jó focit látunk. Most épp Pambou küldte kapura a labdát, de elég gyenge volt a lövés.

• 9.
  • 8.

GÓÓÓL! Ott a gyors válasz, Davis balról érkező beadását a debutáló Kontár Zoltán fejelt a hálóba. Zolit teljesen üresen hagyták a védők a kapu előtt. 1:1. Remek bemutatkozás!
    213 perc után rúgtunk ismét gólt.

• 7.
    Kontár Zoltán gólt rúgott.
  • 4.

Na, máris érdekesebb lesz így a meccs. Kolár úgy lefordult a védőjéről, hogy öröm lett volna nézni, ha hazai drukkerek lennénk. Így nem volt az. 1:0

• 4.
    Ľuboš Kolár gólt rúgott.
  • 2.

Bátran  kezdjük a mérkőzést, most mégis egy közppályán elkövetett szabálytalanság miatt a hazaiakhoz kerül a labda.

• 1.

A kezdőrúgást azonban Sarr végezte el.

• 0.

Jakub Brašeň viselni ma a DAC csapatkapitányi karszalagját.

• 0.

A hazai csapat játékosát, Ľuboš Kolárt köszöntik, ő lett a liga legjobb játékosa szeptemberben.

• 0.

Úgy nézem, nem ezen a meccsen fog megdőlni a látogatottsági rekord...

• 0.

Kontár Zoltán személyében újoncot avat ma a DAC. Sok sikert, Zoli!

• 0.

A csapatok már a pályán melegítenek, ők legalább nem fáznak. A meteorológiai intézet szerint 12 fok van Miaván, mi itt ezt sokkal kevesebbnek érezzük. De legalább nincs szél, és a nap is süt. Még 35 perc van hátra a kezdő sípszóig.

• 0.

A Miava a 4., mi a 11. helyet foglaljuk el jelenleg a tabellán. Az elmúlt fordulóban: Miava - Zólyombrézó 0:2, Nagyszombat - DAC 1:0.

• 0.

Mai ellenfelünket - ki ne tudná - Radványi Miklós, csapatunk korábbi játékosa és edzője irányátja a szezon elejétől, a DAC kispadján pedig második alkalommal foglal helyet új edzőnk, László Csaba.

• 0.

Köszöntöm az olvasókat a Fortuna Liga 14. fordulójának mai mérkőzéséről, innen a miavai stadionból, Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 14. FORDULÓJÁBAN:

Második idei győzelmét szerezte meg a DAC, ezúttal is idegenben. A Miava korai vezetését követően a kezdőbe került újonc, Kontár egyenlített, majd Štepanovský révén a fordítás is sikerült. László Csaba vezetése alatt szerzett első pontokkal egy hellyel feljebb léptünk a táblázaton.

Az egy héttel ezelőtti felálláshoz képest most két helyen változtatott a pályára lépő játékosok névsorán László Csaba. Ezúttal Šabalát és Ľuptákot hagyta a kispadon, Sarr és a debütáló Kontár Zoltán viszont helyet kaptak a kezdőben. A sípszó előtt a hazai Kolár vette át a szeptember legjobb játékosának járó díjat, s a 4. percben egy pontos átadást követően épp ő fordult le ügyesen védőjéről, és esélyt sem adva Sláviknak a hálóba küldte a labdát – 1:0. Három perccel később viszont már rázhattuk az öklünket örömünkben. Davis balról érkező beadását a felnőtt csapatban bemutatkozó Kontár Zoltán fejelte a hálóba – 1:1. A debütánst teljesen üresen hagyták a védők a kapu előterében, így zavartalanul bólinthatott. A találat 213 percnyi gólcsend után született. Machovec révén ismét előnybe kerülhettek volna a hazaiak, de Slávik hárította a góllal kecsegtető lehetőséget. Nem sokkal később pedig ismét a mi pillanataink következtek. Ljubicic középpályáról érkező labdájával Zsivkovics iramodott meg a jobb szélen, majd a kapu előterébe passzolt, ahol a remek ütemben érkező Štepanovský lőtte ki a bal alsó sarkot – 1:2. A vezető gólunkra az ellenfél már nem tudott válaszolni, így egygólos előnnyel vonultunk az öltözőbe.

A második játékrész elején nem cserélt egyik edző sem. A Miava azonban agresszívabban jött ki az öltözőből, és magához ragadta a kezdeményezést. Sládek és Marček próbálkozott lövéssel. Ordító helyzetet azonban nem sikerült kialakítani Radványi Miklós csapatának. Sok pontatlanság jellemezte a játékot mindkét oldalon, de taktikusan játszottunk, és nem sok esélyt adtunk a hazaiaknak a gólszerzésre. Ha mégis lövéssel tudták befejezni akciójukat, ott volt Slávik kapus, aki több alkalommal is magabiztosan állta útját a kapuba tartó labdának. A 145 fős sárga-kék szurkolótábor végig buzdította a fiúkat, akik láthatóan az eredmény megtartását tartották elsődlegesnek. Próbálkozásaink azért nekünk is voltak, de a döntő pillanatokban hiba csúszott a kivitelezésbe vagy pontatlanok voltak a lövéseink. A meccs vége egészen izgalmasra sikeredett, a 86. percben Kukoľa centerét Kolár fejelte kapura, de nem lett meg az egyenlítés. A 89. percben is izgulhattunk még, ezúttal Marček beadását követően, de ezt is megúsztuk. Ezt követően még egy tizenegyest reklamáltak a fekete-fehérek, de a játékvezető sípja néma maradt, nem követtünk el szabálytalanságot.

A múlt heti vereséget követően ezúttal győzelemnek örülhetett László Csaba és a játékosok. Kitűnő húzásnak bizonyult, hogy az edző a kezdőbe állította az agilisen játszó Kontár Zoltánt, aki góllal hálálta meg a bizalmat. Štepanovský révén pedig megfordítottuk a mérkőzést. Hazahoztuk a három pontot Miaváról, ahol az eddig négy fellépésünk során mindössze egy pontot tudtunk szerezni. Egy hét múlva a legnagyobb riválisunk ellen lépünk pályára, november 6-n a pozsonyi Slovan otthonába látogatunk.

László Csaba (DAC): „Nagyon sportszerű meccs volt. Az első 15 percben problémáink voltak, látszott, hogy a több vereség után a csapat elvesztette az önbizalmát. Az első gólt nagyon gyorsan bekaptuk, a hazaiak akkor azt gondolták, hogy akár 5 góllal is megnyerhetik a találkozót. Mi azonban visszajöttünk a meccsbe, ezért gratulálok a csapatnak. 1:1 után mi kontroláltuk a játékot. A szünetben elmondtam, milyen játékot várok el, tudtuk, hogy a második félidő elején nagyon agresszív lesz az ellenfél. Szerencsénk volt, hogy nem kaptunk gólt, de a szerencsét is ki kell érdemelni. A legjobb időben jött a győzelem, ami kellett nekünk, mint a friss víz és a friss levegő.”

Radványi Miklós (Miava): „Jól kezdtük a mérkőzést, gyors gót adtunk, utána azonban leálltunk, az ellenfél két gólt is rúgott és megfordította az állást. Nálunk hiányzott az agresszivitás és az emóció. A félidőben felemeltem a hangom, a második játékrész első felében már agresszívabbak voltunk, de még mindig nem voltak igazi helyzeteink. Egyik játékosom sem adott ki magából annyit, amennyit tud. Ez volt az idei leggyengébb hazai teljesítményünk, ezért elnézést kérek a szurkolóktól, és természetesen gratulálok az ellenfélnek.”