MérkőzésŠK Slovan Pozsony vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
ŠK Slovan Pozsony
    >>
Priskin Tamás 82
90+1. perc1 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 90+1.

A játékvezető lefújja a találkozót. Priskin Tamás 82. percben szerzett góljával 1:0-ára győzött a Slovan, így pont nélkül távozunk a Disznólegelőről. A szurkolók azonban megtapsolják a csapatot.

A válogatott-szünet miatt  legközelebb két hét múlva lesz mérkőzés a Fortuna Ligában. Ha minden a tervek szerint alakul, november 19-én már a félkész stadionunkban, hazai pályán fogadjuk a Trencsén csapatát. Találkozzunk akkor is, mára búcsúzom, Kiss Balázs köszöni a figyelmüket.

• 90.
    Lesly de Sa helyett Mitchell Stuart Schet állt be a játékba.
  • 90.
    Mitchell Stuart Schet helyett Lesly de Sa állt be a játékba.
  • 90.

Kérdés, hogy a hátralévő másodpercekben lesz-e még ilyen lehetőségünk.

• 89.

Óóóó!!!! Majdnem összejött az egyenlítés. Zsivkovics emberes lövését tolta ki ujjheggyel szögletre Mucha.

• 89.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 87.
    Tomáš Huk helyett Šabala Valērijs állt be a játékba.
  • 85.
    Yves Simon Pambou szögletet rúgott.
  • 84.
    Kontár Zoltán helyett Róbert Polievka állt be a játékba.
  • 82.

Priskin kapott remek labdát a középpályáról, sajnos gólra váltotta a passzt.

• 82.
    Priskin Tamás gólt rúgott.
  • 80.

Priskin Tomi került gólhelyzetbe - a kapust és vele együtt a kaput is átemelte.

• 77.
    Matej Slávik sárgalapot kapott.
  • 76.

Glova Filip játékvezető a kapusunknak időhúzásért mutat fel sárga lapot. Nem szárad bele a nyál a sípjába, annyi biztos.

• 76.

A bíró segíteni akar a hazaiaknak? Költői a kérdés...

• 75.
    Vukan Savićević szögletet rúgott.
  • 74.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 72.

Újabb lövési kísérletet jegyez a Slovan, Soumah lábáról ment mellé a labda.

• 69.
    Branislav Ľupták helyett Ľubomír Michalík állt be a játékba.
  • 68.

Mintha kezdene más iramot felvenni a mérkőzés. Ismét Slávikot kell megdicsérni, aki Čavrič elől kanalászta el a labdát. Ha nem teszi, baj is lehetett volna, amely Slovan-gól formájában mutatkozott volna meg a pályán. De hagyjuk a volna-szavas mondatokat. Továbbra is 0:0.

• 67.

Ígéretes labdavezetés után De Kamps állátja meg a jobb oldalon Štepanovskýt.

• 66.
    Peter Štepanovský sárgalapot kapott.
  • 65.

Egyre közelebbi lövésekkel veszélyeztetjük a Slovan hálóját. Ezúttal Pambou eresztett meg egy lapos lövést, melyből gól ugyan nem lett, de a statisztikába ez már bekerül. #apróörömök

• 63.
    Filip Oršula helyett Priskin Tamás állt be a játékba.
  • 62.

Slávik ölelte magához a karjába hulló labdát.

• 62.
    Joeri De Kamps szabadrúgást lőtt.
  • 59.

Ľupták ismételte meg a nagyjából 8 perccel ezelőtti lövését. Ezúttal annyi különbséggel, hogy a labda nem 6, hanem 3 méterrel a kapu mellett hagyta el a játékteret. Harmadikra csak jobban sikerül!

• 56.

Sok változás nem történt az első játékrészhez képest. A pontatlanság továbbra is jellemző mindkét csapat játékára.

• 53.

- Ki a jobb?  - Dé-Á-Cé! - skandálja a 305 fős sárga-kék szektor.

• 52.

Slávik kirúgását Saláta fejeli vissza a mezőnybe, ott pedig Oršula szabálytalankodik.

• 50.

Ľupták csent egy egy labdát a pálya közepén, de nem sokat ötletelt, szinte vaktában küldte a kapu irányába. A lövés azonban meglehetősen célt tévesztett.

• 48.
  • 47.

Az esőnél már csak a DAC-tábor a kitartóbb.

• 46.

Hazai cserével indult a második félidő.

• 46.
    Juraj Kotula helyett Ruben Ewald Ligeon állt be a játékba.
  • 46.

Vége az első játékrésznek gól nélküli döntetlennel vonulnak az öltözőbe a csapatok.

• 45.

Egy percet hosszabbít a játékvezető.

• 45.
  • 43.

Újabb akciót fejezett be lövéssel a hazai csapat, ezúttal De Kamps volt a befejező ember, de akárcsak korábban társai, ő is pontatlanul célzott. Nekünk így a legjobb.

• 42.

Savicevic jobb oldali beadása Kubíkot találta meg szabadon, az égszínkékek balhátvédje viszont fölé rúgta.

• 41.

Érdekes jelenet: Slávik kirúgását követően szinte megállt a labda a levegőben. Nincs kimondottan foci idő.

• 39.

A balhátvéd Kubík nyargalt végig az egész mezőnyön, és sikerült is lövéssel befejezni a szólót, a labdának azonban a jó ütemben kifutó Slávik állja útját. Most őt élteti a sárga-kék tábor.

• 37.
  • 36.

Szépen kigurigázott minket a jobb szélen a Slovan, Huk tisztázott végül, és akadályozta meg, hogy gólhelyzet alakuljon ki.

• 34.
    Juraj Kotula sárgalapot kapott.
  • 32.

Egy De Kamps, Čavrič összjáték után Soumahhoz pattan a labda, a hazai 10-es be is rúgja a kapuba, de les miatt érvénytelen a találat.

• 30.

Hasonló jelenet játszódik le az ellenfélnél is: Saláta Kornél indátja hosszan Soumahot, akit lesen int le a partjelző.

• 30.

Ljubicic egy hosszú labdával szerette volna helyzetbe hozni Luptákot, de túl hosszú volt az a labda. Ismét Mucha kirúgása következik.

• 28.

Vida küzdött Kotulával a hazai alapvonalnál, sajnos az utóbbi jött ki győztesen a párharcból, így kirúgással folytatódik a játék.

• 26.

Túl a félidő felén eddig nem sok lehetőségünk volt. A Slovan többet birtokolja a labdát, s noha még veszélyes gólhelyzetig nem jutott, eddig ők irányítják a játékot.

• 25.

Soumah tűzte kapura,  de Slávik védte a hálóba tartó lövést.

• 23.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 23.

Három percen belül a harmadik szabadrúgást ítéli ellenünk a bíró. Ezért vagy sem, de durrant egy petárda a DAC-tábor előtt. Modjuk, máshol nem is durranhatott volna, mivel hazai szurkolótábor nincs.

• 20.

Brašeň szabálytalanságáért jár szabadrúgás a hazaiaknak.

• 17.

Ljubicic majd Štepanovský fején pattan meg a vizes labda, amely végül a kapunk mögött köt ki.

• 16.
    Vukan Savićević szabadrúgást lőtt.
  • 13.

A mérkőzés első perceiben a Slovan játékosai szövögették aktívabban támadásaikat. A befejezésbe azonban rendre hiba csúszott.

• 8.
  • 5.

Laposan jött a szabadrúgás középre, melyet De Kamps vágott nem sokkal a kapunk mellé.

• 5.
  • 2.
    František Kubík szögletet rúgott.
  • 1.

Ľupták ért először a labdához, ma csatárposzton játszik Braňo.

• 0.

A sárga-kék szektro viszont jó tömött, nagyjából 400 DAC-drukker kísérte el a csapatot, annak ellenére, hogy kitartóan esik az eső, és a tévé is közvetíti a mérkőzést. "Mi mindenhol ott vagyunk!"

• 0.

Elkezdtem megszámolni a hazai szektorokban helyet foglaló szurkolókat. 5 perccel a kezdő sípszó előtt 50-ig jutottam. Nem elírás: ötven. Biztos inkább hokit (Svájc - Szlovákia 1:4) néz a Belasá Šlachta...

• 0.

Ha ma sikerül győznünk (miért ne sikerülne?), két hellyel is feljebb lépünk a táblázatban. Az időjárás ugyan meglehetősen szürke, de ha legalább olyan színesen fogunk játszani, mint amilyen szines zoknit viselt László Csaba a múlt héten Miaván, akkor jó kis meccsnek és három pontos győzelemnek nézünk elébe. Hajrá DAC!

• 0.

A Slovan jelenleg 26 ponttal a tebella 3. helyén tanyázik, mi a tizenegyedikek vagyunk 11 ponttal.

• 0.

A mai lesz László Csaba vezetőedző harmadik meccse csapatunk kispadján, az előző két találkozó eredményei: Nagyszombat - DAC 1:0, Miava - DAC 1:2.

• 0.

A Fortuna Liga 15. fordulójában ma két mérkőzést rendeznek. A Zsolna - Nagyszombat meccs 17.30-kor kezdődik, de ami bennünket jobban érdekel, az 20 perc múlva, 15.20-kor.

• 0.

Kellemes délutánt kívánok online olvasóinknak a pozsonyi Disznólegelőről, a Slovan - DAC mérkőzés helyszínéről. Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 15. FORDULÓJÁBAN:

Egygólos vereséget szenvedtünk a legnagyobb riválisunk otthonában. A mérkőzés nagy részében taktikus, összeszedett játékot mutatott be csapatunk, noha veszélyes gólhelyzetekig nem sikerült eljutnunk. A 82. percig álltuk sarat, az esőt és az ellenszelet. Ekkor azonban Priskin eldöntötte a három pont sorsát.

A játékoskeretet a kezdetektől fogva merészen variáló László Csaba ismét váratlant húzott, ezúttal Ľuptákot küldte fel előre a csatárposztra, Vidát pedig a kezdőbe jelölte. A vizes, csúszós talajú pályán óvatosan indult játék, sem a Slovan, sem mi nem indítottunk nagy rohamokat. A hazaiak fokozatosan magukhoz ragadták az irányítást, s noha ordító gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk a félidőben, mégis az ő nevükhöz fűződik a több kapura lövési kísérlet. Ebből összesen hetet jegyeztek, míg mi sajnos egyszer sem próbálkoztunk. Az égszínkékek legnagyobb helyzetére a 32. percig kellett várni, amikor egy De Kamps-Čavrič összjátékot követően Soumahhoz pattant a labda, a hazaiak középpályásának sikerült is túljárnia Slávik eszén, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. A hazaiak részéről Kubík akciója érdemel még említést, a balhátvéd végignyargalt az egész mezőnyön, és lövéssel fejezte be a tetszetős szólót, a labdának azonban a jó ütemben kifutó Slávik állta útját. Kapusunk teljesítményét a 305 fős sárga-kék szurkolótábor is díjazta. A labdát is többet birtokolta az első 45 percben a Slovan; 62:38 arányban volt az égszínkékeknél a játékszer.

Hazai cserével indult a második félidő, a játék képe azonban nem sokat változott az első játékrészhez képest. A nehéz talajon nem igazán tudtak gyors, kombinatív játékot bemutatni a csapatok, de az első félidővel ellentétben, a másodikban már bátrabbak voltunk. Az 50. percben Ľupták csent el egy labdát a pálya közepén, majd rövid ötletelés után a kapu irányába küldte azt, a lövés azonban jócskán célt tévesztett. Nagyjából nyolc perccel később megismételte ugyanezt a mozdulatsort, sajnos ismét pontatlanul. Közben a Slovannak is akadtak lehetőségei, a 68. percben Čavrič elől kanalászta el a labdát Slávik, a 72.-ben pedig Soumah lövése kerülte el a hálónkat. A mérkőzés utolsó negyedében sok apró szabálytalanság tördelte a játékot, ezek zömét épp ellenünk fújta le a játékvezető, de egyik pontrúgásból sem alakult ki igazi gólveszély. Ennek ellenére mégis mi kaptunk gólt, a 82. percben a csereként pályára lépő Priskin Tamás remek labdát kapott a középpályáról, és a befejezésnél már nem adott lehetőséget az egyébként magabiztosan védő kapusunknak – 1:0. A hátralévő szűk tíz percben Zsivkovics szerezhette volna meg az egyenlítő találatot, csípős, lapos lövését Mucha ujjheggyel tornázta ki szögletre. Több lehetőség már nem adódott előttünk a hosszabbítás egy percében, így maradt az 1:0-s végeredmény.

A harmadik mérkőzésén nem sikerült pontot szereznie László Csabának. A Pozsonyba elutazó 305 DAC-drukker azonban így is tapssal köszönte meg a játékot a csapatnak. A válogatott-szünet miatt legközelebb két hét múlva lesz mérkőzés a Fortuna Ligában. Ha minden a tervek szerint alakul, november 19-én már a félig kész új stadionunkban, hazai pályán fogadhatjuk a címvédő Trencsén csapatát.

László Csaba (DAC): „Nincs sok hozzáfűznivalóm a mérkőzéshez, amelyet nehéz talajon és számunkra nehéz körülmények között vívtunk. Úgy érzem, taktikailag jól játszottunk, az első félidőben mindössze egy komoly helyzetet engedtünk meg a Slovannak. A második játékrész is hasonlóképp zajlott, de a középpályán hatalmas hibát vétettünk, amellyel mondhatni, öngyilkosságot követtünk el. A legvégén egy jó lövéssel majdnem sikerült kiegyenlítenünk, de a hazai kapus nagyot védett.”

Ivan Vukomanovič (Slovan): „A DAC nagyon jó mérkőzésen van túl, szervezetten, jól védekezve játszottak. Egyetértek a kollégámmal, hogy a körülmények nem voltak a legjobbak. Nem voltunk túl veszélyesek, de az ellnfél sem, így végül az egyéni teljesítmények döntöttek. A gól előtt szerencsével szereztünk labdát, és Priskin remekül oldotta meg a feladatát. Gratulálok a DAC-nak a jó teljesítményhez, és minden jót kívánok a továbbiakban.”