MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs AS Trencsén
    >>
Marko Zsivkovics 72
    >>
Branislav Ľupták 90
90+2. perc2 - 0AS Trencsén
  • 90.

Szól a szép volt fiúk, állva tapsol több mint 6000 ember. Én pedig ezzel megköszönöm figyelmüket, és mindenkit arra buzdítok, hogy jöjjön el egy hét múlva a stadionba, amikor a Nagymihály csapatát látjuk majd vendégül. Kiss Balázs közvetítését olvasták. Mindenkinek nagyon szép estét kívánok!

• 90.

Vége! Vége! Vége! NYERTÜNK! 2:0-ra vertük a tavalyi bajnokot az új Aréna első mérkőzésén.

• 90.

INDULHAT A FIESZTAAAAA!!!!!!!!
    (Nem megmondtam, hogy így lesz? :-) )

• 90.
    Branislav Ľupták gólt rúgott.
  • 90.

2 perc hosszabbítás !!!!

• 90.
    Peter Štepanovský helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 90.

A Trencsén még nem adta fel, most beszorítottak bennünket a kapunk elé, de egyelőre álljuk a sarat. (Ami így is elég nagy lesz a kitartóan zuhogó eső miatt.)

• 88.

Álljatok föl! - bíztat a B-közép.

• 87.
    Pape Macou Sarr helyett Ľubomír Michalík állt be a játékba.
  • 87.

Hát, nem épp így alakult, de már csak három perc van hátra, ha azt kibírjuk, így is lesz ünneplés. Mindenki tapsol.

• 86.

Sarr buktatásáért jutunk szabadrúgáshoz. Be kell adni, be kell fejelni, 2:0, és kezdődhet a fieszta. Na, lássuk!

• 84.

Sajnos a mi kapusunk is "besárgult". Ugyanazért, amiért korábban Šemrinec. Időhúzásért. Most azt mondom, belefért.

• 84.
    Matej Slávik sárgalapot kapott.
  • 83.

László Csabát sem rémiszti el az eső, a kispad előtt vehemensen magyaráz a cseréhez készülődő Michalíknak.

• 83.
    Jakub Paur sárgalapot kapott.
  • 81.
    Peter Kleščík szabadrúgást lőtt.
  • 80.
    Lukáš Skovajsa helyett Uche Innocent Nwofor állt be a játékba.
  • 79.

Most már a vendégeknek kell támadniuk, ha kezdeni akarnak valamit az eredménnyel. Közben az egész stadion tapsol. Nagyon jól hangzik ám. Gyere el te is legközelebb Dunaszerdahelyre, ki most otthon olvasod ezeket a sorokat.

• 77.

Marko Zsivkovics az új DAC Aréna első gólszerzője. Lesz mit fizetnie az öltözőben a közös kasszába. Marko, egy kisötössel én is beszállok :-)

• 72.

De gyönyörű gól volt! Az előkészítésért Vidáé az érdem. Remekül cselezve játszotta magát tisztára a bal oldalon, majd egy Sarral megjátszott kényszerítő is belefért, mielőtt a jobb oldalon felfutó Zsivkovicshoz passzolt, aki bevarrta, ahogy azt be kell varrni.

• 72.
    Marko Zsivkovics gólt rúgott.
  • 69.

Többet kell ebben a félidőben labda nélkül futnunk, mivel azt most az ellenfél járatja gyakrabban.

• 65.

De szép jelenet volt! Sarr sarokkal hozta helyzetba a kapura törő Štepanovskýt, csak,,, ejnye, megint nem sikerült a vége.

• 63.

A középmezőnyben zajlik a játék, a vendégek kapusa nem sietős, időhúzásért kapott sárgalapot.

• 63.
    Igor Šemrinec sárgalapot kapott.
  • 61.
    Yves Simon Pambou sárgalapot kapott.
  • 58.

Huhhh... eddig a pillanatig. A gólvonal előtt gurult végig a labda. De még ez sem gól.

• 57.

Nagyobb elánnal rohamoz most a Trencsén, mint tette azt az első félidőben, de igazázán veszélyes helyzetig eddig nem jutottak.

• 56.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 56.
    Samuel Kalu Ojim szabadrúgást lőtt.
  • 54.

Épp Ľupták lövése állította fel őket a székből, de a kilencesünk sajnos gyatra megoldást választott.

• 53.

A szurkolókon biztos nem múlik semmi.

• 53.

Az eső most kissé alábhagyott, felválthatná egy igazi gólzápor.

• 50.

Mi maradt ki, te jó ég!?!?!? Štepanovský jobb oldali beadását Sarr fejelte kevéssel a kapu mellé. 100 százalékos helyzet volt.

• 50.

A vendégek két cserével kezdték a félidőt.

• 46.
    Aliko Mohammad Bala helyett Milan Kvocera állt be a játékba.
  • 46.

Megkezdődött a második félidő.

• 46.
    Filip Halgoš helyett Christopher Udeh Maduka állt be a játékba.
  • 46.

3 percet hosszabbít a játékvezető.

• 43.

Az előbb centiken, most métereken múlott a gól. Sarr kb. kettővel csavart a kapu mellé/fölé.

• 42.
    Pape Macou Sarr szabadrúgást lőtt.
  • 38.

39 percet  kellett várni, míg elhangzott a "-Ki a jobb? - Dé-Á-Cé!" És valóban! Most Kontár fejelte telibe a jobb kapufát! Centiken múlott.

• 37.

Sérülés miatt kellett elhagynia a játékteret a Brašeňnek.

• 37.
    Jakub Brašeň helyett Németh Zsolt állt be a játékba.
  • 35.

Ejnye, megint a vendégek kerültek helyzetbe. Az elmúlt pár percben már harmadszor. Ne engedjük, eddig olyan jól alakul ez a meccs. Rúgjunk egy gólt, hirtelen!

• 32.

Ismét egy vendégtámadást láttunk, melyet Janga fejezett be lövéssel. A kapu mellé durrantott. Oda lehet.

• 29.

Most ügyesen húzták meg a trencséniek. Sláviknak kellett lábbal tisztáznia Ojim elől. Ha nem teszi meg, baj is lehetett volna. De nem lett.

• 28.

Ismét egy érdekes bírói ítélet, mely ellenünk szól.

• 26.

Štepanovskýt állítja meg lesen a játékvezető. Az esethez közel ülő szurkolók reakcíójából ítélve nem volt az.

• 25.
    Yves Simon Pambou szögletet rúgott.
  • 24.

Ebből is gól lehetett volna! A szabad után Huk rúgta a kapusba.

• 23.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 22.

Šemrinec a kapujából kifuta tisztáz. Újabb lehetőséget szalasztottunk el.

• 20.

Igazán izgalmas meccset láthat a teltházas (fél)stadion. A vendégeknek eddig nem volt említésre méltó helyzete, nekünk már több lehetőségünk is akadt. Hajrá DAC!

• 18.

Ismét forró pillanatok a trencséni kapu előtt! Brašeň lopta a távolságot, a hazai védelem azonban üggyel-bajjal, de eltakarította a labdát.

• 15.

Ĺupták helyzeténél óriási hangorkánban tört ki a közönség. Šemrinec kapus már a földön feküdt, az utolsó pontos passz azonban nem sikerült.

• 13.

Zsivkovics beível labdáját ezúttal Lawrence fejeli el a támadózónából.

• 13.
  • 10.

Az első 10 perc egyértelműen a miénk! Most Pambou játszotta magát tisztára a bal oldalon, be is tudta adni a labdát, melyet végül Šemrinec húzott magához.

• 9.

Közben egyre erősebben esik az eső.

• 8.

Pambou szöglete viszont már sokkal veszélyesebbnek bizonyult. A labda megcsúszva került a 16-osban Štepanovskýhoz, az akciót pedig Huk fejezte be egy lapos lövéssel, melyet a vendégek kapusa hárított.

• 8.
  • 7.

Zsivkovics szabadrúgását könnyűszerrel fejelték ki a védők.

• 7.
  • 5.

Eddig nálunk van többet a labda, de úgy tűnik, a játékosok egyelőre még a pálya talajával és az eddigi fordulókban nem meg szokott hangulattal ismerkednek.

• 1.

A magyar himnuszt ezúttal a székely is követte, a kezdőrúgást pedig Sarr végezte el.

• 0.

A srácok felengedék a lufikat, a kezdőrúgáshoz pedig a DAC egyik leghűségesebb szurkolója Wunderlich Ľuboš állt oda.

• 0.

"Mert ez az érzés nekem az élet" - hirdeti a kapu mögé kihúzott transzparens. Közben a csapatok is felvonulnak a pályára.

• 0.

Görögtüzek gyúlnak a B-középben, a kapu mögött. Sárga, kék, piros, fehér és - ki nem találják - zöld színben. Hajrá DAC! Hajrá magyarok!

• 0.

Előben szól a Nélküled, a mikrofonnál, a pálya közepén az Ismerős Arcok zenekar frontembere, Nyerges Attila.

• 0.

35 újságíró akkreditálta magát a mai mérkőzésre. Óriási az érdeklődés.

• 0.

Túl vagyunk a névsorolvasási show-n is, negyed óra van még hátr a kezdő rúgásig.

• 0.

15 forduló után visszatértünk Dunaszerdahelyre. Hamarosan indul a stadionavató. A szögletzászlónál már felsorakoztak a csapat ifistái, kezükben óríiási sárga-kék luficsokrok.

• 0.

Borsókázik a hátam. "Ünnep van ma egész Csallóközben" - hirdeti a szpíker, Bíró Tamás is. Azért van ma ünnep, mert a DAC hazatért!

• 0.

Hihetetlen érzések kerítik hatalmába az itt lévőket. Szétnézve a szurkolókon, mosolygó arcok, csodálkozó szemek, örömteli tekintetek mindenhol.

• 0.

Mai ellenfelük a Trencsén, amely jelenleg a 7. helyen áll a tabellán. A mérkőzés fél óra múlva 17 órakor kezdődik. Az lelátók szinte majdnem tele. a csapatok már melegítenek.

• 0.

Örömünnep Dunaszerdahelyen! - hallottuk a városban napok óta, és most ez a várt ünnep, végre itt van, végre elérkezett, kedves DAC-drukkerek, tisztelt olvasók! A félkész stadion sajtószektorából Kiss Balázs köszönti azokat a szurkolókat, akik nem tudtak elutazni ma Dunaszerdahelyre, a DAC új Arénájába.

A FORTUNA LIGA 16. FORDULÓJÁBAN:

Gyönyörű eredménnyel örvendeztette meg az új stadion első mérkőzésén szurkolóit a DAC. A szinte teltházas meccsen, szakadó esőben remek hangulatú focit láthatott a szurkolótábor. Az új aréna első gólját Zsivkovics szerezte, Ľupták lövése pedig igazán hab volt a tortán, emlékezetessé téve ezzel a stadionavatót.

Hatalmas várakozás előzte meg a mai mérkőzést, melyre már délután három órától tömött sorokban érkeztek a szurkolók. Minden adott volt ahhoz, hogy igazi futballünnep kerekedjék az új stadionban. A játékosok 1500 sárga-kék léggömb égbe eresztése mellett sorakoztak fel a kezdéshez, a hangulat ekkor már valóban felfokozott volt, és az első félidőben sem lankadt. Erről elsősorban a DAC játékosai gondoskodtak. A srácok remekül kapták el a mérkőzés fonalát, egyik helyzetet alakították ki a másik után. De menjünk sorjában. A 8. percben Štepanovský és Huk került ordító helyzetbe a trencséni kapu előterében, de kimaradt mindkét ziccer. Nagyjából tíz perc elteltével ismét gólt kiálthatott volna a megtelt stadion. Ekkor előbb Ľupták, majd Brašeň előtt adódott gólszerzési lehetőség. A 25. percben már áthaladt a labda a gólvonalon, a játékvezető azonban les címén érvénytelenítette Štepanovský találatát, noha ő maga nem volt lesen, Vida viszont nem tudta elhitetni a bíróval, hogy vétlen volt. A vendégek az első harminc percben jóformán csak a védekezéssel voltak elfoglalva, legjobbjuknak a kapus Šemrinec bizonyult, aki rendre megakadályozta, hogy mi gólt kiáltsunk. Pedig megtehettük volna ezt a 36. percben is, amikor Kontár fejéről a kapufára pattant a labda, onnan pedig vissza a mezőnybe. Egy perccel később már Kalu tette próbára Slávikot, kapusunk azonban a helyén volt. Az első félidőben így nem született gól, viszont elmondható, hogy nekünk nagyobb és több helyzetünk is volt, mint a címvédőnek.

A második játékrész elején még inkább zuhogni kezdett az eső, bár mi igazából gólzáporra készültünk. Természetesen hazai gólokkal. Várakozásaink ellenére a Trencsén aktívabban kezdte a második 45 percet, jobban járatta a labdát, mint korábban, labda nélküli futásra kényszerítve bennünket. Mégis Simon Pambou előtt adódott óriási lehetőség, amikor Štepanovský jobb oldalról érkező beadását fejelte nem sokkal Šemrinec kapuja mellé. Az 58. percben a Trencsén holland légiósa, Janga kezdhette volna meg a gólgyártást az új stadionban, de szerencsére az ő fejese is mellé szállt. Sokáig a középpályán zajlott a játék, a címvédő nem a tavalyi formáját mutatva játszott, és szerencsére mi sem. Nagy akarással küzdöttünk, s ennek a 72. percben meg is lett az eredménye, amikor Zsivkovics szépségdíjas találata robbantotta fel a stadiont – 1:0. Az előkészítéséért Vidáé az érdem. Remekül cselezve játszotta magát tisztára a bal oldalon, majd egy Sarral megjátszott kényszerítő is belefért, mielőtt a jobb szélen felfutó szerb játékosunkhoz passzolt, aki elemi erővel varrta a labdát a hálóba. Negyed órával a vége előtt a szakadó eső ellenére óriási hangulat uralkodott a lelátókon, amit még mindig lehetett fokozni. Mivel mással, mint egy újabb góllal. A kinyílt vendégvédelmen Ľupták találta meg a rést, aki a hosszabbítás első percében remekbe szabott lövéssel állította be a 2:0-s végeredményt. Indulhatott a fieszta.

Fantasztikus győzelmet arattunk a címvédő felett. A félkész stadion nyitómérkőzésen nem unatkoztak sem a játékosok, sem a szurkolók. A végig szakadó esőben lejátszott találkozón az első félidőben több alkalommal is gólhelyzetbe kerültünk, míg az odaadás nélkül játszó vendégeknek nem sok lehetőségük akadt. A szurkolói támogatással és a nagyobb akarattal aztán a második 45 percben törtük meg a gólcsendet, Zsivkovics és Ľupták találatával valóban ünneppé varázsoltuk a stadionavatót. Folytatás egy hét múlva, ugyanitt, ugyanebben az időben, amikor is a nagymihályiakat látjuk vendégül.

László Csaba (DAC): „Ez a mai a csapat győzelme, de szeretném elmondani, hogy a Trencsénnek remek csapata van, remek játékosokkal. Ahogy a kollégám is említette, a pályán kell hagyni a szívet-lelket, mert ez vezet a győzelemhez, és mi ennek köszönhetően tudtunk ma nyerni. Sikerült a pályára átültetnünk a szurkolás erejét. Készültünk a Trencsén ellen, nyomás alatt tartottuk őket a középpályán. Azt játszottuk, amit elképzeltünk, főleg az első félidőben. Aztán a másodikban kissé kiengedtünk, de megszereztük a vezetést. Majd mikor a gólunk után az ellenfél kinyílt, kérdéses volt, hogy kiegyenlít-e vagy mi növeljük a góljaink számát. Köszönet jár a klub tulajdonosának a kiépített infrastrukturális háttérért. A mi feladatunk az, hogy olyan focit játszunk, amely felnő ehhez az infrastruktúrához és a DAC szurkolóihoz, akik fantasztikusak voltak.”

Martin Ševela (Trencsén): „Nem vagyok elégedett, sem a játékkal sem az eredménnyel. Az első félidőben egyáltalán nem az történt a pályán, amit elképzeltünk, nem voltunk veszélyesek a széleken. Cserékkel igyekeztem felrázni a csapatot, és paradox módon a hazaiak épp akkor szerezték meg a vezető találatot, amikor mi irányítottuk a játékot. A szív és a lélek ma nálunk csődöt mondott, ez a kettő az alap pillére a győzelemnek, s nálunk ma mindkettő hiányzott, a sárga-kékeknél viszont megvolt, így a győzelmük is megérdemelt.”