MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Zemplín Nagymihály
    >>
Pape Macou Sarr 27
    >>
Vida Kristopher András 79
90+2. perc2 - 1MFK Zemplín Nagymihály
  • 90+2.

Mára Kiss Balázs köszöni figyelmüket. Legközelebb szerdán, a Nagyszombat elleni kupameccsen találkozunk. Mindenki élvezze ki ezt a győzelmi estét!

• 90+2.

Kettőből kettő! Ezt is megnyertük. A közönség László Csabát élteti.

• 90+2.

Zsivkovics koronázhatta meg volna az estét, de túl nagy gólt akart lőni. Így sem rossz.

• 90.

Két perc lesz a hosszabbítás.

• 89.
    Pape Macou Sarr helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 88.

Huhhh... A nemrég csereként beállt Regáli majdnem meglepett minket, de Slávik magabiztosan hárított.

• 88.

"Álljatok föl!" - buzdít a B-közép.

• 85.

Mind a bal, mind a jobb oldalunkat dicséret illeti ma. Akárcsak az utóbbi helyzetnél: balról kapta a labdát Zsivkovics a jobb szélen, aki nem sokat teketóriázott, centerét Pambou fejelte egy méterrel a kapu mellé.

• 83.

Kontroll alatt tartjuk a meccset, és a srácokban benne van a harmadik találat is.

• 81.
    Igor Žofčák helyett Martin Regáli állt be a játékba.
  • 80.

Na, még egyet fiúk, hogy a keletiek is megtudják, ki az úr Dunaszerdahelyen!

• 79.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 78.

GÓÓÓL! Beérett a fölény! Štepanovský bal oldali beadását Vida váltotta gólra.

• 77.

Negyed óra van hátra a mérkőzésből, az utóbbi 5 percben vezetett akcióink mindegyikét lövéssel fejeztük be. A rózsaszínmezesek csak a védekezéssel törődnek. Most épp a gólvonal előtt megy el keresztbe a labda.

• 75.

Most pedig Štepanovský.

• 74.

Ljubicic lőtt fölé.

• 73.

Fokozzuk a nyomást, most épp Vida veszélyeztetett, de a labda megintcsak mellé szállt.

• 70.

Huk fejéről vágódik ki a labda a mezőnybe.

• 68.

Veszélyes szögből végezhet el szabadrúgást a vendégcsapat Ljubicic sárga lapot érő szabálytalan szerelése miatt. (Pedig labda volt, spori.)

• 68.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 67.
    Kristian Kushta helyett Ivan Kotora állt be a játékba.
  • 67.

Koscelník beadása volt veszélyes, de nem eléggé.

• 64.

Zúg is a "-Ki a jobb? -DÉ-Á-CÉ!"

• 62.

A kiállítás óta egyértelmű fölényben játszunk. Jó lenne ezt az előnyt gólra váltani, még van rá szűk fél óránk.

• 61.

A hivatalos nézőszám: 4630

• 60.
    Emmanuel Mensah helyett Oliver Podhorin állt be a játékba.
  • 58.

Ljubicic szabadrúgása a sorfalban köt ki, majd Ľupták lövése kerüli el centikkel a  kaput. Meleg volt most a pite a megfogyatkozott vendégek kapuja előtt.

• 58.
    Marin Ljubicic szabadrúgást lőtt.
  • 57.

Emberelőnyben játszunk tovább.

• 57.
    Celestine Chukwuebuka Lazarus piroslapot kapott.
  • 57.
    Celestine Chukwuebuka Lazarus sárgalapot kapott.
  • 55.

Vida lövése suhan el az ellenfél kapuja mellett. Ennek láttán felerősödik az egyébként sem halk DAC-tábor.

• 54.

Ezúttal Ľupták próbálkozott lövéssel, de Kira magabiztosan fogta a labdát.

• 53.

Štepanovský nyargalt a labdával a bal oldalon, mígnem kiszorította őt a nagymihályi védő. Kirúgással megy tovább a játék.

• 48.

Hatalmas helyzetet hagytunk ki. Zsivkovics szöglete pontosan találta meg Ljubicicet a tizenhatosban. Kira hárított.

• 48.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 46.

Cserével kezdtük a második félidőt.

• 46.
    Roland Černák helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 46.

Vége a félidőnek.

• 45.

Ismét megszerezhettük volna a vezetést. Zsivkovics adott be jobbról, majd a kisebb kavarodást követően Vida lábáról hagyta el a labda játékteret.

• 44.

Vida beadását mentik szögletre a vendégek.

• 39.
    Kwin Amban Noé Achille helyett Ľubomír Michalík állt be a játékba.
  • 38.

Kényszerű csere. Kwint sérülés miatt lehozza László Csaba. Michalík lép a pályára.

• 36.
  • 35.

Kwin ápolása miatt áll a játék. 10 perc van még hátra a félidőből. Kellene még egy gól.

• 32.

Ljubicic labdáinak ma szeme van. Csak lábuk nincs, melyek utolérnék őket.

• 32.
    Igor Žofčák szögletet rúgott.
  • 29.

A labda Slávik öklét érintve pattant a hálóba.

• 28.

Gyorsan érkezett a válasz. Grič ezúttal remekül találta el a labdát. amely megrezegtette a hálónkat. Sajnos belülről. 1:1.

• 26.

Vida buktatásáért jár a sárga. Ráadásul mindez a tizenhatosban történt...

• 26.
    Michal Sipľak sárgalapot kapott.
  • 23.

A vendégek is helyzetbe kerültek. Az akció végén Gríč azonban a kapunk fölé vágta a labdát. Tegyük hozzá, nem sokkal.

• 21.

Gyönyörű akció!!! A középpályán Sarr remekül vette észre Štepanovskýt, aki fejjel bólintotta a kapu felé a labdát. A nagymihályiak kapusa most sem unatkozott, góltól mentette meg a csapatát.

• 18.

Zsivkovics lőtt kapura! Štepanovský labdája találta őt szabadon a jobb oldalon. Kira azonban védte a kapuba tartó labdát.

• 16.

Jobbról érkezett Zsivkovics beadása, amely a tizenhatosban irányt változtatva végül Štepanovský lábán kötött ki, de Peťo föl durrantott.

• 13.

Ljubicic gyűjtötte be a középpályán az ide-oda pattogó labdát, és futtatta volna lyukra valamelyik csapattársát, de sem Štepanovský, sem Pambou nem olvasta jól a játékot.

• 10.

Kira kapus tolja ki a léc alá tartó labdát, amely elsőre rossz beadásnak tűnt, mégis gólveszély lett bőle.

• 9.

Zsivkovics a falba lőtte, bedobással folytatódik a játék.

• 9.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 8.

Ismét szabadrúgáshoz jutunk, az ellenfél már a sorfalat igazgatja.

• 6.
  • 5.
    Pape Macou Sarr szögletet rúgott.
  • 5.
  • 3.

Pambou buktatásáért járt a sárgalapos figyelmeztetés. A közönség pirosat reklamált.

• 3.
  • 2.

Zsivkovics laposan meglőtt labdáját Vida  nem érte utol a jobb oldalon

• 1.

A vendégek végezték el a kezdőrúgást.

• 0.

Csapatunk sárga-kékben a nagymihályiak rózsaszín mezben és fehér nadrágban léptek pályára.

• 0.

Ma a játékosokat a pozsonyeperjesi fiatal focistapalánták kísérték fel a pályára. Takács Vilmost, a DAC egykori játékosát pedig 80. születésnapja alkalmából köszönti a DAC vezetése.

• 0.

A Nélküledet ma Kiripolszky Péter énekelte el a szurkolókkal. Hamarosan érkeznek a csapatok a pályára.

• 0.

Bíró Tomi, a DAC hangosbemondója épp névsorolvasást tart. Mindenki jelen.

• 0.

A Nagymihály 8 ponttal gyűjtött eddig többet nálunk. Ennek köszönhetően a tabella 7. helyén tanyáznak, mi pedig a 9. vagyunk 14 ponttal. Ma az eredménytől függetlenül még nem tudunk előbbre lépni a tabellán, de győzelmünk esetén egyre jobban megközelítenénk a középmezőnyt. Erre minden esélyünk megvan.

• 0.

Csapatunk második mérkőzését játssza ma az új Arénában. Szűk fél órával a kezdő sípszó elhangzása előtt szépen telnek a lelátók, a hangulatra ma sem lesz panasz. Most épp Kiripolszky Péter énekes "hangolja" a szurkolókat.

• 0.

Mai ellenfelünk az a Nagymihály, amelytől idén augusztus 20-án 1:0-ára kaptunk ki idegenben. A mérkőzés 17 órakor kezdődik.

• 0.

Szeretettel és győzelmi érzéssel köszöntök minden kedves online olvasót, aki szombat esti programként velünk együtt követi végig a Fortuna Liga 17. fordulójának mai mérkőzését, innen az új DAC Arénából. Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 17. FORDULÓJÁBAN:

Kettőből kettő! A fantasztikusra sikeredett múlt heti nyitómeccs után ismét sikerült itthon tartanunk a három pontot. A nagymihályiak ugyan gyorsan válaszoltak Sarr tizenegyesből szerzett góljára, de miután a második félidőben emberhátrányba kerültek, nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. Vida szépségdíjas fejessel eldöntötte a mérkőzést, ezzel újabb lépést tettünk afelé, hogy felzárkózzunk a középmezőnyhöz.

Csapatunk már a mérkőzés kezdetén magához ragadta a kezdeményezést, erről tanúskodik az is, hogy Zsivkovics az első kilenc percben két közvetlen szabadrúgást is elvégezhetett. Sajnos egyikből sem lett gól, de ez nem szegte kedvét a csapatnak, továbbra is formás támadásokat vezettek a fiúk. Kira kapusnak Sarr léc alá tartó lövését is hárítania kellett a 10. percben. Ezt követően egy kis ideig kiegyenlítetté vált a játék. A 23. percben a vendégek jelezték, nem szeretnének üres kézzel távozni tőlünk: Grič vágta nem sokkal a kapunk fölé a labdát. Erre a jelzésre azonban mi soha jobb módon nem válaszolhattunk volna. A 27. percben Sipľák buktatta a tizenhatoson belül Vidát, a jogosan megítélt büntetőt pedig Sarr vágta a kapuba – 1:0. Ki sem élveztük még a gólörömöt, mikor ismét a kezdőkör irányába mutatott a játékvezető. Grič korábbi próbálkozása után felbátorodott, és ismét lövésre lendítette a lábát, ami ezúttal olyan jól sült el, hogy sikerült megszereznie az egyenlítő találatot – 1:1. Mintegy 30 méterről a kapuba vágott labdája még Slávik öklén is megpattant, mielőtt megrezegtette volna a hálónkat. A 38. percben kényszerű cserét kellett végrehajtania László Csabának: Kwin sérülés miatt nem tudta folytatni tovább a játékot, helyére Michalík érkezett. A félidő hajrájában ismét megszerezhettük volna a vezetést: Zsivkovics jobb oldali beadását – és egy kisebb kapu előtti kavarodást – követően végül Vida lábáról hagyta el nem sokkal a labda a játékteret.

A második játékrészt cserével kezdtük, Černák helyét Ľupták vette át. Rögtön a félidő elején pedig egy gólt érdemlő helyzetet is kihagytunk: Zsivkovics szöglete mérnöki pontossággal találta meg az egész meccsen aktívan futballozó Ljubicicet, de a kapuba tartó labdának Kira állta útját. Kicsivel később a vendégek csapatkapitánya, Žofčák előtt is adódott lehetőség, de nem élt vele. A meccs fordulópontja az 56. percben jött el, amikor Vida buktatásáért Lazarus megkapta második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni. Innentől kezdve már nem volt kérdés, ki az úr a pályán. Végig nyomás alatt tartottuk az ellenfelet, és elsősorban a széleken vezetett támadásoknak köszönhetően sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket. Ľupták, Sarr és Zsivkovics előtt is adódott gólszerzési lehetőség, utóbbi lövése a kapufát érintve gurult végig a gólvonal előtt. Csak idő kérdése volt, hogy mikor kiálthat újból gólt a 4630 fős nézősereg. Erre végül a 78. percig kellett várni. Ekkor épp a bal szárnyunk jeleskedett, élén Štepanovskýval, aki remekül tekert a szabadon hagyott Vida fejére, amelyről a labda gyönyörű ívben repült a hálóba – 2:1. A vezetés tudatában sem vettünk vissza a tempóból, az estét Zsivkovics tehette volna még emlékezetesebbé, kiszorított helyzetből azonban fölé durrantott. A játékvezető mindössze két percet hosszabbított, amikor már az egész stadion állva tapsolta meg az új arénában második győzelmét is begyűjtő sárga-kékeket.

Az első félidő derekán büntetőből szereztük meg a vezetést, melyre hihetetlen gyorsasággal jött is az ellenfél egyenlítő gólt hozó válasza. A második játékrészben azonban növeltük a nyomást, Lazarus kiállítását követően pedig sorra dolgoztuk ki helyzeteinket. Ezek közül egyet sikerült gólra váltani, Vida mesteri fejese megpecsételte a nagymihályiak sorsát. Mi zsinórban két győzelem után várjuk a következő hazai meccset, melyet szerdán vívunk a nagyszombati Spartak ellen 19 órától. Itt azonban nem bajnoki pontokért, hanem a Slovnaft Cup-ban való továbbjutásért folyik majd a küzdelem.

László Csaba (DAC): „Nagyon szervezett volt a középpályánk. Slávik kapustól azonban meg kell kérdeznem, hogy látta a kapott gól előtti helyzetet a pályán. Az ellenfél védelme is erős volt. A második játékrészt cserével kezdtük, Ľuptákot küldtem a pályára, aki nagyon jó meccset játszott. A kiállítást követően ellenőrzésünk alatt tartottuk a meccset, türelmesek voltunk, és tudtuk, hogy előbb vagy utóbb be fogunk találni. Ez így is lett, fontos győzelmet arattunk. Ez volt az első alkalom, hogy két egymást követő meccsen is megszereztük a három pontot ebben a szezonban. Ma egy kicsit kisebb volt rajtunk a nyomás, mint egy hete a Trencsén ellen, de épp ezért volt még nehezebb a mai párharc. Nem volt egy szexi meccs, hanem a harcról és a türelemről szólt, de a mi helyzetünkben a legfontosabb, hogy nyertünk.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Két részre kell bontani a mai mérkőzést. A kiállításig jó meccset játszottunk, elégedett voltam a teljesítményünkkel. Az első félidőben nem volt sok lehetőségünk, de az ellenfelet sem engedtük tiszta helyzetbe. A szigorú piros lapot követően azonban fölénybe kerültek a hazaiak, nekünk pedig elfogyott az erőnk a támadások vezetésére, mivel hétközben a kupában is pályára léptünk. A DAC két gólt rúgott, és ezzel megnyerte a mérkőzést.”