MérkőzésFK Szenice vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FK Szenice
    >>
David Březina 79
90+5. perc1 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+5.

Le is fújja a találkozót, Marad az 1:1. Kedves olvasóink, Kiss Balázs köszöni figyelmüket, legközelebb egy hét múlva találkozunk, akkor ismét otthon. A szezon utolsó fordulójában az Aranyosmarótot látjuk vendégül. Szép estét kívánok!

• 90+3.

Jó lenne még lövéssel befejezni egy akciót, de nem igazán tudunk helyzetet kialakítani, és a bíró se barátunk így a végére.

• 90.
    Guillermo Andrés López helyett Pedro Astray López állt be a játékba.
  • 90.

782 néző látogatott ma ki a mérkőzésre, jelentette a helyi hangosbemondó. A bíró pedig 5 percet hosszabbít.

• 90.

Egy kapu előtti kavarodást követően Ľupták szabadít fel.

• 89.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 88.

A nemrég pályára lépő Mészáros küldött egy labdát a tizenhatosba. Szarka felett elszállt, Štepanovský pedig csak úgy tudott játékba avatkozni, hogy előtte szabálytalankodott.

• 86.

Ismét egy hazai játékos ápolása miatt szünetel a játék.

• 86.
    Vida Kristopher András helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 82.

Szarka pedig amint pályára lépett, be is gyűjtött egy sárgát.

• 82.

Vida szöglete a kapusé.

• 82.
    Szarka Ákos sárgalapot kapott.
  • 82.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 81.
    Pape Macou Sarr helyett Szarka Ákos állt be a játékba.
  • 80.

Březina bevarrta a szabadot jó 25-ről. A labda elszálllt a sorfal mellett, Slávik is tehetetlen volt. A legbosszantóbb, hogy Michalík labdaszerzéséért nem járt volna szabadrúgás.

• 79.
    David Březina gólt rúgott.
  • 79.
    David Březina szabadrúgást lőtt.
  • 77.

Weriton tört volna kapura egy gyors, lapos labdával a középpályáról. A szeniceit Michalík állította meg tisztán. Ja, nem. Legalábbis a bíró szerint nem. Még egy sárgát is kiosztott a CSK-nknak.

• 77.
    Ľubomír Michalík sárgalapot kapott.
  • 72.

Tetszetős akciónak indult, Vida azonban eladta a labdát. Közben Szarka Ákost küldi el melegíteni László Csaba.

• 69.

Németh Zsolti rántja vissza a középpályán az ellenfelét. A szakterminológia az ilyet hívja taktikai szabálytalanságnak.

• 69.
    Németh Zsolt sárgalapot kapott.
  • 68.
    David Březina szögletet rúgott.
  • 67.

Eltelt 20 perc a félidőből, de eddig nem sok vizet zavartunk a pályán. Ez a játékrész egyelőre nem a miénk.

• 64.

Březina szabadrúgását Huk fejelte vissza a mezőnybe, a az újabb akciót Pillár rontotta el.

• 63.
  • 63.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 61.

Mráz lendítette lövésre a lábát, Slávik pedig labdafogásra a karját. Mit jelent ez? Nem lett gól.

• 60.

Hosszú indítással próbálkoztak a piros mezesek, a labda azonban utolérhetetlen volt.

• 57.

A pályán jelenleg nem sok érdekes dolog történik. Pontatlan előreívelések, apró szabálytalanságok. Csak senki el ne aludjon a hazai nézők közül az unalomtól, mert félő, hogy megfagy. Bezzeg a vendégszektorban: most épp dübörgünk!

• 55.

László Csabát élteti a tábor. Előtte a székely himnuszt is elénekelték, melyet a Ria-Ria-Hungária zárt, de a hazai tényleg alig pár fős nézőközönség még csak ki sem fütyülte.

• 53.

Két gyatra szögletet is elvégeztünk ez elmúlt két percben. Remélhetőleg ennél már csak pontosabb pontrúgásaink lesznek a hátralévő időben.

• 53.
  • 52.
  • 51.

Slávik kapott egy kéretlen "csomagot" az ellenféltől, de pár másodpercnyi fekvés után rendbejött.

• 48.

Egyelőre fürgébbnek tűnnek az ellenfél játékosai, mint az első játékrészben.

• 46.

Hazai és vendégcserével indul a második félidő.

• 46.
    Kontár Zoltán helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 46.
    José Antonio Ruiz López Pirulo helyett Samuel Mráz állt be a játékba.
  • 47.

Az első 45 percnek a bírófütty vet véget.

• 46.

Slávik húz le egy veszélytelen jobb oldali beadást.

• 45.

Két percet hosszabít a játékvezető.

• 43.

Ejj, de kár érte. Zsivkovics szöglete kikanyarodva érte el Ljubicit fejét, aki ugyan a hálóba bólintotta a labdát, de a játékvezető már fütyült, mint a gőzmozdony. Hiába tiltakoztunk, hajtahatatlan volt.

• 42.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 41.

Szép kombináció után Sarr lábáról lopta le az utolsó pillanatban a labdát Pillár, ezért jár a szöglet.

• 38.

Kopičár Pambout buktatta. Vnuk játékvezető azért adott neki sárgát.

• 38.
    Adrián Kopičár sárgalapot kapott.
  • 37.

Na, most mi is lőttünk egy felejthetőt. Pambounak nem sikerült leszorítani jól a labdát, így annak a hazai kapu mögötti védőháló állta útját.

• 34.

Březina nagyjából 25-ről próbálkozott lövéssel, de nagyon pontatlanul célzott. Ez már csak így van, a célzóvíz fogyasztása meccs előtt szigoróan tilos.

• 33.
  • 30.

Kopičár próbálkozott újabb messzi lövéssel az ellenféltől. Ez is a kapunk mellé tartott. Lehet, hogy az ott helyet foglaló DAC-tábor mágnessel vonzza oda a hazai próbálkozásokat. Jó taktika :-)

• 28.
    Kontár Zoltán sárgalapot kapott.
  • 27.

A lepasszolt pontrúgást Březina küldte a kapunk mellé. Slávik nyugodtan követte a labda útját, nem kellett megvillantania tudományát.

• 27.
    Luiz Weriton Gutierre szabadrúgást lőtt.
  • 26.

Pirulo remek megoldást választott a szögletnél. A mi szemszögünkből nézve. Hazai szemmel gyatra volt. Mondhatnánk, piruló.

• 26.
    José Antonio Ruiz López Pirulo szögletet rúgott.
  • 24.

Simon Pambou lökete lepte meg Šulla kapust. Fogni nem tudta a labdát, csak üggyel-bajjal hárított, de sajnos nem volt második hullámban érkező emberünk, így most még (!) nem növeltük a gólok számát. A játék képe alapján megérdemelten vezetünk.

• 21.

Aki most épp az El Clasicót nézi, az még nem látott gólt. Barcelona - Real Madrid egyelőre 0:0. Bezzeg itt, az Erdőháton!

• 19.

Veszélytelen kísérlet volt.

• 19.
    Alberto Delgado Quintana szabadrúgást lőtt.
  • 16.

Ismét a hazai hálóban a labda, ezúttal azonban érvénytelen a találat. Németh Zsolti hatalmas bedobását Sarr szelídítette meg a 16-osban, majd Ljubicichez passzolt, aki azonnal célba is vette a kaput, de a lövése egy hazai védőn megpattant, így került a labda Štepanovksýhoz, aki végül a hálóba juttatta. Csak épp lessen állt már. Egye fene, lövünk majd újabbat.

• 12.

Zsivkovicsot szöktette csapattársa a jobb szélen, Marko remek ütemben passzolt a kapu előterébe, de az érkező center, Vida előtt még elsuhant a labda, viszont épp jó helyre érkezett, Németh Zsoltihoz, aki végül úgy varrta azt a hálóba, hogy öröm volt nézni. De még mekkora öröm! 0:-1!

• 12.

GÓÓÓÓÓL! Vezet a DAC! Németh Zsolti!

• 12.
    Németh Zsolt gólt rúgott.
  • 10.

Húúú... Sarr sistergős szabadrúgása centikkel zúg el a bal vinkli felett/mellett.

• 10.
    Pape Macou Sarr szabadrúgást lőtt.
  • 8.

Vida szöglete Šulla kezében köt ki.

• 8.
  • 6.

5 percnyi játék után egyelőre a sárga-kék tábor a legjobb. A pályán tapogatózás, a vendégszektorban hangos buzdítás.

• 2.

Pillár ért bele fejjel a beadásba, Slávik könnyen fogta a labdát.

• 2.
    José Antonio Ruiz López Pirulo szabadrúgást lőtt.
  • 1.

Elkezdődött a mérkőzés.

• 0.

Mi két zsinórban megnyert bajnoki után a 9. helyen állunk a tabellán, 17 ponttal. A hazai csapat eddig 13 pontot gyűjtött, és egy hellyel szerepel lejjeb, mint mi.

• 0.

A mai találkozó 17 órakor kezdődik. 20 perccel a mérkőzés kezdete előtt a játékosok már melegítenek a pályán. A lelátók viszont kongnak az ürességtől. Ebben a pillanatban több kamera áll a sajtószektorban, mint ahány hazai szurkolót látni a tribünökön. Higgyék el, nem túlzok. A vendégszektor viszont folyamatosan telik. A  Felvidéki Harcosok, a Vidéki Urak és az YBS légiós csoportjai már kiakasztották zászlóikat.

• 0.

Tisztelettel és fagyos lehelettel köszöntök minden kedves olvasót a Fortuna Liga idei utolsó előtti, 18. fordulójának mai mérkőzésének helyszínéről, a szenicei stadionból. Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 18. FORDULÓJÁBAN:

Két pontot hagytunk ma Szenicén, ahol szurkolóink ismét hazai környezetet teremtettek csapatunknak. Az első félidőben sikerült egy gyors góllal megszereznünk a vezetést, majd még kétszer is a hálóba találtunk, de ezeket már nem adta meg a játékvezető. A hazaiak egy vitatható szabadrúgást követően egyenlítettek.

A szenicei stadionban meglehetősen hideg időben kellett bemelegedniük a csapatoknak. Talán épp a fagypont alatti hőmérséklet miatt indult döcögősen a játék, de az első öt perc után mi ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést. A 8. percben Vida szöglete a hazai kapus, Šulla kezében landolt, két perccel később pedig Sarr jelezte, hogy ő is szívesen megkezdené a gólgyártást, ám sistergős lövése, ha centikkel is, de elzúgott a bal vinkli mellett. A hazaiak ekkor már sejthették, hogy nem városnéző túrára jöttünk Szenicére, s hogy ez mennyire így van, azt a 12. percben történtek is bizonyítják. Jött ugyanis a gól, eképpen: Štepanovský szöktette a jobb szélen Zsivkovicsot, Marko remek ütemben passzolt a kapu előterébe, de az érkező centerünk, Vida előtt még elsuhant a labda, majd a második hullámban felzárkózó Németh Zsolt varrta azt a hálóba – 0:1. Négy perccel ez után újabb gólt kiáltott a közel kétszáz fős sárga-kék szektor, de Štepanovský találatát les címén érvénytelenítette Vnuk játékvezető. Ezen kívül még egyszer megrezegtettük a hazaiak hálóját: Zsivkovics szöglete találta meg az üresen hagyott Ljubicicet, akinek ugyan sikerült a kapuba bólintania, de a bíró úgy ítélte meg, hogy előtte Kontár szabálytalankodott. Háromszor rezdült tehát a hazai háló, de mindössze az első találatunkat látta érvényesnek a bíró.

A második játékrészt mindkét csapat cserével kezdte. A piros mezesek aktívabban léptek ki az öltözőből a pályára, de veszélyt jelentő támadást nem vezettek a kapunkra. Sajnos mi sem válogathattunk a lehetőségek között, játékunkba sok pontatlanság csúszott. Célt nem érő ívelések, apró szabálytalanságok jellemezték a játékot mindkét oldalon. A fagyos estén aztán egyszer csak forróvá lett a hangulat, amikor a 79. percben Weriton tört kapura egy gyors, lapos labdával, amellyel a középpályáról szöktették őt társai. A szeniceit Michalík állította meg, a bíró szerint szabálytalanul. Csapatkapitányunk elég nehezen fogadta a játékvezetői ítéletet. A vitatható szabadrúgást Březina végezte el, aki a sorfal mellett csavarta a hálónkba a labdát, Slávik tehetetlen volt -1:1. A hátralévő időben igazi gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, de fontos megemlíteni, hogy ehhez a játékvezetőnek is volt némi köze. Vnuk szinte minden ítélete csapatunkat sújtotta, teljesítményét a szurkolóink sem hagyták szó nélkül.

Két ellentétes félidőt hozott a mai találkozó: az elsőben mi, a másodikban már az ellenfél dominált. Egy szép akciót követően jutottunk vezetéshez, s hiába találtunk még kétszer is Szenice hálójába, több gólt már nem adott meg számunkra a játékvezető. A hazaiak szívóssága eredményre vezetett a számukra, a második félidőben egy erősen vitatható szabadrúgásból egalizáltak. Az 1:1-es eredmény a meccs végéig már nem változott. A Fortuna Liga őszi szezonjának záró fordulójában az aranyosmaróti csapatot látjuk vendégül. A mérkőzést december 10-én, szombaton 17 órától játsszuk.

László Csaba (DAC): „Ma két pontot veszítettünk. Az első félidőben domináltunk, hogy a második találatunkat miért nem adta meg a játékvezető, az rejtély. Az ellenfél a második játékrészben többet tartotta a labdát, de nem sikerült helyzetet kialakítania. Az egyenlítő találat előtt szerintem nem szabálytalankodtunk. A hazaiak kiegyenlítettek, mi egy pontot szereztünk. Többet nem szeretnék ennél mondani, mert félő, hogy a szövetség megbírságolna azért, amit mondanék.”

Miroslav Mentel (Szenice): „Minden pont fontos, és nekünk ma egyet sikerült szereznünk, ami azért is értékes, mert a DAC az utóbbi hetekben nagyon jó formába lendült. A mai mérkőzést a harciasság jellemezte, ezért dicséret illeti a játékosaimat. Hiányzott a minőség a játékból, de a második félidőben nyújtott teljesítményünknek köszönhetően sikerült itthon tartanunk egy pontot.”