MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FC ViOn Aranyosmarót - Verebély
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Vida Kristopher András 25
90+5. perc1 - 0FC ViOn Aranyosmarót - Verebély
  • 90+2.

Vége, vége, vége! Szoros győzelmet arattunk az Aranyosmarót felett, ez azt jelenti, hogy az új stadionunkban négy egymást követő bajnokin is begyűjtöttük a három pontot. Én mára és erre a évre köszönöm figyelmüket. találkozzunk legközelebb tavasszal. Kiss Balázs kíván kellemes estét! Közben gyönyörű fény- és füstjátékkal búcsúzik a B-közép a szezontól. Jövőre is hajrá DAC!

• 90+1.

Nem lett gólhelyzet a pontrúgás után.

• 90+1.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 90.

Két perces hosszabbítást jelez a tartalék játékvezető. "Álljatok föl" - buzdítja a halkabbakat a B-közép.

• 89.
    Kontár Zoltán sárgalapot kapott.
  • 89.
    Yves Simon Pambou helyett Šabala Valērijs állt be a játékba.
  • 88.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 86.

Mi maradt ki!!! Sarr közeli lövésénél már Kováč kapus is verve volt, a labdát egy védő vágta ki a gólvonalról.

• 83.

Sarr és Mészáros szépen vezették a jobb oldalon az akciót, utóbbi beadását Pambou juttathatta volna a hálóba. Túl körülményes volt a francia játékosunk.

• 82.
    Peter Orávik szögletet rúgott.
  • 82.
    Miroslav Pastva helyett Jozef Sombat állt be a játékba.
  • 81.

Jócskán fölé szállt az aranyosmarótiak lövése, de a második félidőben már többször jelezték, ők szeretnének lenni az elsők, akik nem üres kézzel távoznak az új stadionunkból. Mi azt mondjuk, ne ők legyenek az elsők. Még szűk tíz perc van hátra, hajrá DAC!

• 79.

Gólszerzőnket, vastaps kíséri le a pályáról.

• 79.
    Vida Kristopher András helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 77.

Jól van, ez is a sorfalé lett.

• 77.
    Peter Orávik szabadrúgást lőtt.
  • 75.

A sorfalban álló Huk előbb blokkolta, majd kifejelte a szabadot, de most újabbat ítél ellenünk a spori, ugyancsak veszélyes szögből.

• 75.
    Karol Karlík szabadrúgást lőtt.
  • 75.

Vida állítja meg a szabályokkal ellentétes módon az ellenfelet. Elég veszélyes helyről jár a szabadrúgás.

• 71.

Pambou remekül vette észre Štepanovskýt, a támadást egy védő akasztotta meg. A B-közép szerint szabálytalanul, a bíró azonban intett Štepanovskýnak, hogy keljen fel, és folytassa a játékot.

• 69.

Szépen tisztáz Szépe, közben pedig zúg a "- Ki a jobb? - DÉ-Á-CÉ!"

• 67.
    Róbert Gešnábel helyett Ewerton Paixao Da Silva állt be a játékba.
  • 66.

Kettővel mehetnénk! Vida szöglete után nem tudtak felszabadítani a védők, az akciót Huk lövése zárta. Rezdült is a háló, a baj csak az, hogy oldalról. Az ilyet pedig nem ítéli meg gólnak a játékvezető.

• 66.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 64.

Ákosban ennyi volt ma, Sarr érkezett a helyére. Van még 25 perce, hogy bebizonyítsa László Csabának, tavasszal a kezdőben a helye.

• 64.
    Szarka Ákos helyett Pape Macou Sarr állt be a játékba.
  • 62.

Három-négy pontrúgásból is veszélyeztetett  az elmúlt percekben az ellenfél. Jobban kellene koncentrálnunk, mert ahogy azt lejjebb már leírtuk: egy gól nem gól.

• 61.
  • 61.
  • 60.
  • 59.

Lesen állítja meg Slyško partjelző  Gešnábelt. Nem jó, ha ennyit "szemtelenkednek" a kapunk előtt ezek a marótiak.

• 59.
  • 58.

Orávikot engedtük lövéshez jutni, a maróti pedig köszönte szépen, élt is a lehetőséggel. Szerencsénkre azonban pontatlanul célzott.

• 56.

Húha, most hasonló helyzetet láthattunk, mint az előbb, csak ezúttal épp a mi kapunk előtt volt forró a levegő. Orávik szöglete után ment nem sokkal mellé egy vendégjátékos fejéről a labda. Megúsztuk.

• 56.
  • 55.
    Michal Obročník szögletet rúgott.
  • 53.

Vida mérnöki pontossággal beadott labdáját Ljubicic fejelte Kováčba. Nagy helyzet volt!

• 53.
  • 52.

A pontrúgás pontatlanra sikeredett, Zsivkovics még lepasszolta a labdát Kontár Zolinak, de a beadása már célt tévesztett.

• 52.
  • 51.

3777 néző váltott ma jegyet a stadionba.

• 46.

Mással is készülnek ma a szurkolói csoportok. Bíró Tomi hangosbemondó a szünetben jelezte, hogy a meccs után pirotechnikai showal búcsúzunk az idei évtől.

• 46.

A B-közép László Csaba tiszteletére ismét a székely himnusz éneklésébe kezd.

• 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 46.

Véget ért az első játékrész, egygólos előnnyel vonulunk az öltözőbe.

• 46.

És megint csak Vida! Megismételte az előbbit, szinte ugyanonnan adta be a labdát, de ezúttal a kapus kezében kötött ki a játékszer. Vida ma igazán nagy kedvvel futballozik.

• 45.

Ismét Vida! Ezúttal Barišt sikerült befűznie a 16-os sarkánál, lapos passzát viszont egy másik fehér mezes blokkolta.

• 43.
    Róbert Gešnábel sárgalapot kapott.
  • 41.

5 perc van még hátra az első játékrészből, az eddig eltelt időben nem engedtük kibontakozni az aranyosmarótiakat, és a vezetést is megszereztük, de ki ne tudná: egy gól, nem gól. Kettő, na, az már sokkal szebben mutatna a kijelzőn.

• 39.

...melyet majdnem sikerül egy fejessel befejezni, de Ákos fejéig nem jut el a labda.

• 39.

Vida került a földre a felezővonalnál, innen indítjuk az újabb támadást.

• 36.
    Németh Zsolt sárgalapot kapott.
  • 36.

Németh Zsolti lépett oda elég keményen az ellenfélnek. Nem kérte, kapta: sárga a jutalma.

• 34.

Most a mi kapunk előtt alakult ki meleg helyzet, de a labda végül a legjobb helyre, a kapunk mellé gurul.

• 33.

Obročník szabálytalankodott Szarkával, szabadrúgással hozhatjuk ismét játékba a labdát.

• 32.

Szarka Ákos passzát fülelte le közel a kapuhoz Pintér. Oda a helyzet.

• 29.

A jobbról érkező beadásról Szarka Ákos még lekésett, de a második hullámban érkező Kristophernek remekül jött a labda a lábára. Nagyobb tudomány lett volna kihagyni, mint belőni. Ez a 21 éves játékosunk harmadik gólja sárga-kék szerelésben.

• 29.
    Martin Válovčan helyett Pepe Guilavogui állt be a játékba.
  • 25.

GÓÓÓLLL!!! Gyönyörű akció végén Vida esélyt sem adva Kováčnak a hálóba durrantotta a labdát - 1:0.

• 25.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 24.

Kováč kapusnak eddig jóval több alkalommal kellett játékba avatkoznia, mint a mi oldalunkon Sláviknak.

• 22.

Valamivel több mint 20 percnyi játék után eddig kiegyenlített mérkőzést láthatunk, bár az utóbbi öt percben kétszer is megszerezhettük volna a vezetést.

• 20.

Vida Kristopher a szöglet után előbb lábbal, majd nem sokkal később fejjel veszélyeztette a kaput. Kováč egyelőre állja a rohamokat.

• 18.
  • 18.

Óóó!!! Ennek is bent lett volna a helye! Vida beadta, Szarka megcsúsztatta, Ljubicic rálőtte. Egy szépséghibája volt csak az egésznek, egy blokkoló védő.

• 18.
  • 16.

Helyzet volt! Vida vágtázott be balról a 16-osba, passzáról centikkel maradt le Štepanovský a kapu torkában.

• 14.

Szögletből, majd bedobásból is megpróbáltak zavart kelteni a kapunk előtt a vendégek, de egyik sem jött össze nekik.

• 13.
  • 12.

Most Pambou nyargalt ott, ahol előbb Szarka is próbálkozott, az ő beadását taccsra mentették a marótiak.

• 10.

Ismét felemelték magukat székükből a szurkolók. Zsivkovics szöktette a bal szárnyon Szarkát, Ákos lapos centerét végül Pintér hatástalanította a fehér mezesek közül.

• 6.

Huk nevéhez fűződik az első kapuralövési kísérlet. A védőnk a 16-os sarkánál Vidától kapott labdát durrantotta laposan a háló irányába, de a veterán Kováč, aki egykor a mi kapunkat is védte, résen volt.

• 5.

Slávik nyújtózkodott egy mély beadás után.

• 3.

Zsivkovics bedobása után két vendégjátékos fején is megpattant a labda, számunkra kedvezőtlen irányba.

• 1.

Szarka Ákos végezte el a kezdőrúgást.

• 0.

A Nélküled már elhangzott, most a Radetzkyre vonulnak a játékosok a pályára. Sárga-kék sálerdő nőtt a hirtelen a kapu mögé.

• 0.

A mai mérkőzés sípmestere Michal Očenáš, segítői Roman Slyško és Radoslav Bobko.

• 0.

A sérüléséből felépült Szarka Ákos ismét kezdőként lép ma pályára.

• 0.

A VION utolsó három bajnokiját megnyerte, s jelenleg 15 ponttal egy hellyel mögöttünk áll a tabellán. Mi 18 ponttal a 9. helyen tanyázunk.

• 0.

Mindkét csapat játékosai már a pályán melegítenek, a szurkolók egyelőre a meccsre tartalékolják a hangerejüket.

• 0.

Kedves olvasóink, mindenkit szeretettel köszöntök a Fortuna Liga 2016/17-es őszi szezonjának mai zárófordulóján. Kiss Balázs vagyok. Csapatunk idei utolsó ellenfele az Aranyosmarót. A mérkőzés fél óra múlva, 17.00-kor kezdődik.

A FORTUNA LIGA 19. FORDULÓJÁBAN:

Az évzárón közel négyezer néző előtt egygólos győzelmet arattunk az aranyosmarótiak felett. A három pont sorsáról ezúttal Vida találata döntött, így a negyedik meccsünkön is begyűjtöttük a három pontot a felújítás alatt álló arénánkban.

Az idei év utolsó mérkőzésén óvatosan lendültek játékba a csapatok, egyik együttes sem rohamozott fejetlenül. László Csaba a szezon végére felépülő Szarka Ákost küldte a 4-1-4-1-es hadrendnek megfelelően a csatársorba. Az első kapura lövési kísérletünk mégis egyik védőjátékosunk nevéhez fűződik: Huk az ellenfél tizenhatosának sarkánál kapott egy labdát az aktívan futballozó Vidától, és küldte azt a kapura, de a veterán Kováč – aki egykor a mi kapunkat is védte – résen volt. A továbbiakban is a szélekről érkező beadásokból igyekeztünk helyzetet kialakítani, Szarkának és Pambounak is volt egy-egy centere, melyet hatástalanítottak a fehér mezes aranyosmarótiak. A szűnni nem akaró buzdítás további támadások kialakítására ösztönözte játékosainkat. A félidő egyik legnagyobb helyzetét Ljubicic hagyta ki, miután Vida szögletét Szarka Ákos fejjel megcsúsztatta, s az így elé pattanó labdát a kapura küldte, de középkezdés helyett szöglettel folytatódott a játék. A 25. percben azonban már gólt kiáltott a stadionba kilátogató 3777 néző. Vida aktív játéka meghozta gyümölcsét. Zsivkovics jobbról érkező beadása Szarkának még nem volt jó, a támadást végig követő Vidának viszont nem is jöhetett volna jobban a labda, esélyt sem adva Kováčnak varrta azt a hálóba – 1:0. A gólt követően sem engedtük kibontakozni az aranyosmarótiakat, sőt a hajrában ugyancsak Vida aktivitásának köszönhetően majdnem kétgólos vezetésre is szert tettünk. Előbb egy védő, majd a kapus akadályozta meg az újabb gólhelyzetet.

Az első félidőben senki sem kérdőjelezhette meg a dominanciánkat, és ennek megfelelően futottunk ki az öltözőből a szünetet után. Előbb Zsivkovics pontrúgását követően kerülhettünk volna közelebb az ellenfél kapujához, de a szerb játékosunk lepasszolt labdáját Kontár már nem tudta pontosan a kapu elé ívelni. Majd Vida szöglete következett: a mérnöki pontossággal beadott labdára Ljubicic csapott le fejjel, ám Kováč ismét a helyén volt, fogta a labdát. Ezt követően a vendégek növelték az aktivitást a pályán, és gyors egymásutánban három szögletet, közben egy szabadrúgást is elvégezhettek, igaz, valódi gólhelyzetet egyikből sem tudtak teremteni. A 66. percben újfent Vida sarokrúgása után alakult ki meleg helyzet az aranyosmaróti kapu előtt. Az akciót Huk lövése zárta, amely ugyan megrezegtette az ellenfél hálóját, a baj csak az volt, hogy kívülről. Ennek ellenére a vendégek még mindig nem adták fel: negyed órával a mérkőzés vége előtt két közvetlen szabadrúgást is javukra ítélt a játékvezető. A veszélyes szögből leadott lövéseknek mindkét alkalommal a sárga-kék sorfal állta útját. Pambou is feliratkozhatott volna a gólszerzők listájára, ha a csereként pályára lépő Sarr és Mészáros jobb oldalon vezetett szép akciója után az egyszerűbb megoldást választja, és a bepasszolt labdát egyből kapura küldi. A 86. percben pedig Sarr helyzeténél ugrottak fel a szurkolók, mivel tízesünk már a kapust is elfektetve küldte a labdát a kapu irányába, ahol viszont Pintérnek még sikerült a gólvonalról kikanalaznia. A mérkőzés eredménye a lefújásig már nem változott, a meccs után a szurkolók vastapssal és tűzijátékkal köszönte meg a csapat teljesítményét.

Az idei szezon utolsó hazai bajnokiján érintetlen maradt a hálónk, az ellenfélé pedig egy alkalommal rezdült, de ez is elég volt arra, hogy elmondhassuk: egyetlen egy bajnoki pontot sem vesztettünk el azóta saját stadionunkban, hogy hazaköltöztünk szenci albérletünkből.  A játék képe alapján megérdemelten vertük ma az Aranyosmarót csapatát, s ez azt jelenti, hogy 19 bajnoki mérkőzésen 21 pontot gyűjtöttünk az ősz folyamán. A bajnoki pontokért folytatott küzdelem februárban folytatódik.

László Csaba (DAC): „Először is gratulálni szeretnék az ellenfelünknek, aki három bajnokit is megnyert zsinórban a mai találkozó előtt. Kollégám hasonlóan nehéz helyzetben vette át a csapat irányítását, mint én. A mai győzelmünk nemcsak a szerencsének tudható be, hanem a kemény munkának is. Agresszíven és aktívan akartunk játszani. Egy edzőnek néha szüksége van a jó játékosokra, akik az ellentámadásokból kiveszik a részüket. A végére már mentálisan elfáradtunk ugyan, de a ma megszerzett három pont nagyon fontos a számunkra. A szurkolóinknak is köszönetet szeretnék mondani azért a fantasztikus buzdításért, amit ma ismét kaptunk tőlük. Sok stadionban megfordultam már a világban, de a DAC-drukkereitől mindenki tanulhatna. Senki ellen nem szurkolnak, egyszerűen csak örülnek és élvezni akarják a jó játékot.”

Juraj Jarábek (Aranyosmarót): „Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten tartották itthon a három pontot. Dunaszerdahelyen valóban remek a szurkolói hangulat, és nagyon szép az új stadion, itt végre ismét igazi futballhangulat uralkodik. Tudtuk, hogy a DAC itthon nyerni akar, és mindent megtesz majd a jó eredmény eléréséért. A gólt egy gyermeteg hiba után kaptuk. Azt követően azonban megnyugodtunk, a szünetben pedig elmondtam a játékosaimnak, hogy agresszívebbnek kell lennünk. A pontrúgásaink során ugyan lett volna lehetőségünk kiegyenlíteni, ám ez nem sikerült, ezért szomorú vagyok, de el kell ismerni, hogy egy jó ellenféltől kaptunk ki.”