• Szöglet (77. perc)Pablo Joaquin Podio
  • Csere (85. perc)Marius AlexeLukáš Migaľa
  • Csere (90. perc)Pavol ŠafrankoMészáros András
  • 90+1.

0:0 - ezzel az eredménnyel zárul a Fortuna Liga idei első találkozója csapatunk számára a Zólyombrézó otthonában. Folytatás egy hét múlva otthon, az Eperjes ellen. Kiss Balázs köszön el. Hajrá DAC!

• 90+1.

Két percet hosszabbít a játékvezető.

• 90.
    Pavol Šafranko helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 89.

Vidának nem sikerült magát áthámoznia a védőkön, a labdavesztésből megiramodnak a hazaiak, de nem viszik sokra, bedobás a vége.

• 86.

Huhhh, ezt most megúsztuk! A fehér mezes Kuzma eresztett meg brutális lövést a kapunkra, amely szerencsénke csak a hálótartó vasat találta telibe, nem a kaput.

• 85.
    Marius Alexe helyett Lukáš Migaľa állt be a játékba.
  • 82.

Pačinda várhatott még volna, ehelyett egy sem lövésnek, sem beadásnak nem tökéletes lövéssel szabadult meg a labdától, amely után hazai kirúgással folytatódik a játék.

• 78.

Davis vitt volna tovább egy támadást a bal oldalon, ha a bíró hosszas tétovázás után végül nem fúj lest.

• 77.
    Pablo Joaquin Podio szögletet rúgott.
  • 76.
    Róbert Polievka helyett Endy Opoku Bernadina állt be a játékba.
  • 75.

Pačindának sikerült lövésre lendítenie a labdát a 16-oson belül, a labda csupán fél méterrel kerülte el a hazai kaput.

• 74.

Ljubicic játszotta magát tisztára a pálya sarkában, a védőjét is elfektette, majd beadott, de sajnos a "senki földjére".

• 73.

Pačinda bal oldali beadása akad el az első védőben. Ebből sincs most helyzet.

• 72.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 72.

Davis centerét fejelik a kapujuk mellé a hazaiak.

• 70.
    Esmerald Aluku helyett Pape Macou Sarr állt be a játékba.
  • 69.
    Pablo Joaquin Podio szabadrúgást lőtt.
  • 68.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 68.

A mai mérkőzésre 1002-en váltottak jegyet, ebből 140 a DAC-drukker.

• 66.

Kochan rúgta a kapunk fölé a labdát.

• 65.

Šafranko kezére pattant a labda a büntetőterületen belül, de nem minősítette szándékos kezezésnek a játékvezető.

• 65.
  • 64.

Gyenge támadással próbálkoztunk, melynek az lett a vége, hogy Pačinda fejéről Kuciak kezébe hullott a labda.

• 62.

Fél óra van még hátra a mérkőzésből. A játékot követve úgy látszik, akár egy gól is eldöntheti a meccs végkimenetelét. Ahhoz, hogy ezt mi rúgjuk viszont többre lenne szükség a játékosoktól. Elsősorban a sárga-kékektől.

• 58.
  • 55.
  • 54.

A mérkőzés eddigi legbnagyobb gólhelyzete maradt ki. Szerencsénkre. A hazai szöglet után Vajda fejesét Slávik védte bravúrral.

• 54.

A második félidőre egyértelműen a hazaiak futottak ki aktívabban az öltözőből. Egyelőre még az ellenfél tizenhatosáig sem jutottunk el ebben a játékrészben.

• 53.
  • 52.

Slávik magabiztosan fogta a pontrúgásból kapura tekert labdát.

• 52.
  • 51.

Ezt a lapot sajnos nem lehet vitatni: Vida visszarántotta Dordevicet.

• 51.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 49.

Šafranko próbálta meg két védő mellett megkaparintani az előreívelt labdát, de a hazaiak ügyesebbnek bizonyultak.

• 47.
    Peter Štepanovský helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 46.

Elkezdődött a második félidő.

• 45.

A szögletet kivágják a védők, a labdát Aluku gyűjtené be, de a játékvezető közben lefújja az első játékrészt, amely nem sok izgalmat hozzott. Talán majd a második.

• 45.
  • 43.

Egy hazai drukker támadásra buzdítja az övéit, de szerencsénkre a mieink osztogatnak az ellenfél térfelén.

• 42.

Slávik indítását próbálta meg levenni Štepanovský, de szerencsétlenül érte a labda, miután az arcához kapott. Szerecsére nem nagy a gond, folytatódhat a játék.

• 38.
    Peter Štepanovský sárgalapot kapott.
  • 35.

Ejjj, Davis elemi erővel durrantotta meg a labdát, amely Zsivkovics átlövéséből került a lábára. A centikkel sűvített el e háló mellett.

• 33.

Kamil Kuzma beívelt szabadrúgásával gyűlt meg a baja Sláviknak, de szerencsénkre nem alakult ki gólhelyzet.

• 32.
    Kamil Kuzma szabadrúgást lőtt.
  • 28.

Kezezést reklamáltak a hazaiak, de Huk magához szorított kezezését nem ítélte szabálytalannak a bíró.

• 25.

Ljubicic nevéhez jegyzünk be egy kapurara rúgást. Az Aluku által balról beívelt labda pattant vissza a mezőnybe a csapatkapitányunk elé, aki teketóriázás nélkül rákülde vagy 30 méterről, Kuciak azonban résen volt.

• 22.

A hazai Dordevic ápolása miatt állt egy percig a játék.

• 19.

Sajnos ebből a szabadrúgásból sem tudtunk helyzetet kialaktani, az ellenfél tizenhatosába beívélt labdát könnyedén húzta le a levegőből a hazaiak hálóőre, Kuciak.

• 19.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 18.

Dordevic nagyon durván elkaszálta hátulról Zsivkovicsot, sárga lap a "jutalma".

• 18.
    Lazar Djordjević sárgalapot kapott.
  • 15.

Nagyon gyenge volt Zsivkovics pontrúgása, a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret anélkül, hogy bárki is hozzáért volna.

• 15.
  • 15.

Az elmúlt 4-5 percben nem sok említésre méltó dolog történt a pályán. Egyelőre óvatos ismerkedést láthatunk, de nem bánnánk, ha egy góllal mutatkoznánk be a hazaiaknak.

• 10.

Az első 10 perc alatt a DAC játéka érvényesült a pályán, Štepanovský és Zsivkovics is ígéretes helyzetbe kerülhetett volna, ha kicsit erőszakosabb.

• 5.

Zsivkovics gyenge lövését kanalazza fel a földről Kuciak kapus.

• 2.

Zsivkovics tisztázott a 16-osunkon belül. Egy jobbról belőtt labdát takarított el.

• 1.

Épp ő végezte el a kezdőrúgást.

• 0.

A hazai drukkerek Šafrankót köszöntik egy transzparenssel, aki épp mai ellenfelünktől igazolt hozzánk a télen.

• 0.

A játékosok pályára vonulásának lehetünk a szemtanúi.

• 0.

Több mint százan viselnek itt sárga-kék sálat, a hazaiaknak nem sikerült megtölteniük a főtribünt.

Pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés.

• 0.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó" - zengi a vendégszektor. Gondolom, az idevezető hideg és hosszú úton elfelejtették becsukni maguk után.

• 0.

A környezet festői, az időjárás fagyos, A két szurkolótábor dobosai már melegítenek a pár perc múva kezdődő találkozóra.

• 0.

Szeretettel köszöntök minden olvasót innen, a zólyombrézói stadionból, Kiss Balázs vagyok. Csapatunk ma a Fortuna Liga második helyezettje ellen lép pályára, ezzel a meccsel indul számunka a tavaszi idény. Mindenkinek jó szurkolást kívánok!

A FORTUNA LIGA 20. FORDULÓJÁBAN:

A több mint két hónaposra nyúlt téli szünetet követően gól nélküli döntetlent játszottunk a tabella második helyén áttelelő Zólyombrézóval. Kevés helyzetet hozott a találkozó, melyre a hideg idő és a televíziós közvetítés ellenére is 140 DAC-drukker érkezett.

Šafranko, Šatka és Aluku személyében három új szerzeményünk is pályára lépett, akik mind a téli szünet alatt érkeztek erősítésként a csapatunkhoz. A kezdőrúgást az elsőként említett csatárunk végezte el, de a góllövő listára ezen a mérkőzésen nem sikerült feliratkoznia. Az első félidőben mi birtokoltuk többet a labdát, a hazaiakat egyetlen lövési kísérlethez sem engedtük. A 3. percben Štepanovský került ígéretes helyzetbe, de a hazai védők jól tisztáztak előtte. Zsivkovics pedig egy gyenge kapura lövéssel próbálkozott, mely nem okozott különösebb gondot a hazaiak kapusának. A további támadások előkészítői is mi voltunk, a hazaiak inkább a védekezésre összpontosítottak. Ezt azonban olyan jól csinálták, hogy nem engedtek helyzetbe kerülni bennünket. Zsivkovics rövid időn belül két szabadrúgást is elvégezhetett, de egyik sem okozott riadalmat a zólyombrézói kapu előtt. A 35. percben a balhátvédünk, Davis eresztett meg egy sistergős bombát a kapu felé, a labda csupán centikkel kerülte el a hálót. Mivel ezt követően sem mi, sem a hazaiak nem voltak kapura veszélyesek, a játékosok gól nélküli döntetlennel vonultak be az öltözőbe.

A második játékrész elején csere nélkül futott ki mindkét csapat a pályára, László Csaba aztán mégis már a 47. percben lehívta Štepanovskýt és Vidát küldte be helyette. Úgy tűnt, a hazaiak jobban felszívták magukat a második félidőre, melynek elején aktívabbak voltak nálunk, de nagy helyzetbe így sem kerültek. Az 54. percben nagyon sóhajthattunk, miután kapusunk mentett meg bennünket attól, hogy vezetést szerezzenek a hazaiak. Egy szögletet követően Vajda fejelt kiválóan a kapunkra, de Slávik mentett, így nem módosult az állás. Ennek leginkább az a 140  DAC-drukker örülhetett, akik elkísérték a csapatot, és a hideg idő ellenére is végig kitartóan buzdították a fiúkat. A játékon érződött, hogy amelyik csapat előbb betalál az ellenfél hálójába, az meg is nyeri a mérkőzést. Erre nekünk volt nagy esélyünk, amikor negyed órával a lefújás előtt Davis balról belőtt labdája előbb elszállt Šafranko feje felett, majd miután Vida sem tudta megszelídíteni azt, eljutott Pačindáig, aki laposan kapura rúgta, a labda azonban mintegy fél méterrel ment mellé. A hátralévő részben már egyik csapat sem tudott igazán a másik fölé kerekedni, noha a 85. percben a hazaiak még Kuzma szép lövésével veszélyeztettek. Az eredmény viszont már nem változott, így 0:0-as döntetlennel zárult a találkozó.

Az idei futballtavasz első meccsén téli időjárás fogadta a pályára lépő játékosokat, akik a 90 perc során sem tudták igazából felforrósítani a levegőt. A találkozó mezőnyjátékot hozott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, nem meglepő, hogy egyik háló sem rezdült a játék során. Egy pontot így is sikerült elhoznunk idegenből, amely nem rossz eredmény annak ismeretében, hogy a két csapat között a mérkőzést megelőzően 16 pont volt a különbség. Folytatás egy hét múlva, szombaton, immár hazai pályán, ahol az eperjesi együttest látjuk vendégül.

László Csaba (DAC): „Igazságos eredmény született a mérkőzésen, melynek az első félidejében megpróbáltuk nyomás alá helyezni az ellenfelet. Štepanovský került helyzetbe, de nem talált a hálóba, majd Davis lövéséből szerezhettünk volna vezetést. A második félidő első húsz percét a hazaiak irányították, egy szöglet után pedig Slávik védésének köszönhetjük, hogy döntetlen maradt az állás. Ezután sikerült kijönnünk a nyomás alól, és újra nyitottá vált a meccs. Érdekes volt látni, ahogy Šafranko é Polievka beszállt a meccsbe, ők ketten az ősszel még ellentétes oldalon álltak. A pálya a mai meccsen nem volt a legjobb állapotban, ezzel együtt igazságos eredmény született.”

Marek Fabuľa (Zólyombrézó): „A mérkőzés képére rányomta a bélyegét, hogy röviddel a kezdés előtt megsérült a  csapatkapitányunk. Gondot okozott játékba lendülnünk. Az ellenfél az elején veszélyesebb volt  nálunk, de mindent megtettünk, hogy feljavuljon a játékunk. Sajnos a helyzeteinknél elpártolt tőlünk a szerencse. A mi szempontunkból úgy tűnhet, hogy nem jó eredmény született, de sok volt a mérkőzés előtt a sérültünk. Elfogadom az eredményt, amely szerintem igazságos.