MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs 1. FC TATRAN Sároseperjes
    >>
Pavol Šafranko 67
    >>
Erik Pačinda 72
90. perc5 - 01. FC TATRAN Sároseperjes

• 90.

És itt a vége, kiütéses győzelmet arattunk hazai környzetben az újonc Sároseperjes ellen, 5:0 arányban (Pačinda 2, Pape Sarr, Vida, Šafranko). Kezdődhet az ünneplés a fantasztikus szurkolókkal! Jövő hét szombaton (Már. 4.) ismét hazai környezetben játszunk, a liptói Rózsahegy gárdáját fogadjuk, kezdőrúgás 14:00-kor. Jövő hét szombaton (Már. 4.) ismét hazai környezetben játszunk, a liptói Rózsahegy gárdáját fogadjuk, kezdőrúgás 14:00-kor. Hajrá DAC!

• 89.

Felszabadítottak az eperjesi védők.

• 89.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 88.

Egy begyakorololt kombinációt próbáltunk ki, Ljubicic be is talál a hálóba, ám a bíró megismételtette a szabadrúgást. A második kísérletet után szöglethez jutottunk.

• 88.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 86.

Pačinda-Zsivkovics összjátékot követően a frissen beállt Mészáros fejelt, Talian nagyot védett.

• 84.
    Jakub Rolinc helyett Hector Tamunoibiton Tubonemi állt be a játékba.
  • 83.
    Dávid Haščák szögletet rúgott.
  • 82.

A vendégek eddigi legnagyobb helyzetét láthattuk, Rolinc kellemetlen lapos lövésénél Slávik nyújtózkodott nagyot.

• 81.
    Yves Simon Pambou helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 80.

Szól a "játszik a DAC" és még László Csabát is éltetik a szurkolók!!

• 79.

Keresteš szabadrúgása nem hozott sok izgalmat.

• 79.
    Dávid Keresteš szabadrúgást lőtt.
  • 78.
    Erik Streňo sárgalapot kapott.
  • 78.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 76.
    Pape Macou Sarr helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 73.
    Vida Kristopher András helyett Roland Černák állt be a játékba.
  • 72.

Ez már felülmúl minden várakozást - Ljubicic ugratta ki Pačindát a balszélen, és úgy mint az első góljánál, most is higgadtan a hosszúba lőtt - 5:0!

• 72.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 70.
    Dávid Leško helyett Dávid Haščák állt be a játékba.
  • 67.

Ez már szinte hihetetlen - újabb támadást vezettünk, Vida jobb oldali lapos beadására Šafranko érkezett, és megszerezte első gólját a DAC színeiben - 4:0!! Örömfoci a DAC-Arénában!

• 67.
    Pavol Šafranko gólt rúgott.
  • 65.

Góóóól! Tovább növeljük előnyünket - Pačinda lapos beadását Šafranko tovább pöccintette, majd Vida a kapuba pofozta a labdát - 3:0!!

• 65.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 63.

Szól a "játszik a DAC"!!!

• 63.

Šafranko futott el a labdával, az alapvonal előtt még elérte a labdát, a beadásról centikkel maradtunk le a kapu torkában.

• 61.

4532 néző követi figyelemmel a meccset, a hangosbemondó jelentése alapján.

• 60.
    Lukáš Kubus helyett Matej Grešák állt be a játékba.
  • 60.

Ljubicic játszott össze Pačindával egy kontratámadás keretein belül, majd Ljubicic lőtt a kapu mellé.

• 56.

És itt az újabb gól!!!!! Davis szögletére Pape Sarr érkezett, és a kapuba fejelt - .2:0!! Szép volt!!

• 56.
    Pape Macou Sarr gólt rúgott.
  • 56.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 55.

Michalíkhoz érkezett Zsivkovics jobb oldali beadása, a vendégek szögletre mentettek.

• 55.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 52.

Pačinda szögletét egy kapu előtti támadó szabálytalanság követett.

• 52.
  • 50.

Leško gyakorolhatta a pontrúgásokat, az egyik sem végződött komolyabb gólhelyzettel.

• 50.
    Dávid Leško szögletet rúgott.
  • 49.
  • 49.

Ezúttal szögletet végezhetet el Leško, a beadás elszállt mindenki felett.

• 48.

Leško végezhetett el veszélyes helyről szabadrúgást, Ljubicic kifejelte a beadást.

• 48.
    Dávid Leško szabadrúgást lőtt.
  • 46.

Indul a második játékrész, hajrá DAC!

• 45.

Véget ért az első félidő, Pačinda góljával egygólos előnnyel megyünk pihenőre. Az első játékrészben uraltuk a játék képét, a sároseperjesiek még komolyabb helyzetet sem tudtak kialakítani. Hamarosan folytatjuk, addig hajrá DAC!

• 45.

Pambou kb. 20-21 méteres bombája a felsőlécen csattant, a félidő utolsó másodperceiben pedig Zsivkovics beadása pont befért volt a kapuba, ám Talian figyelmes volt.

• 39.

Pambou próbálkozott egy távoli lövéssel, de nem vitt bele túl sok erőt, Talian kezeiben kötött ki a labda.

• 35.

Pape Sarr kereste passzával Pačindát a kapu előtt, ám az utolsó pillanatban tisztáztak a zöld-fehér védők.

• 32.

Ljubicic jegyezhetett fel egy lövést, ám jócskán mellé célzott.

• 30.

Újra a balszélről próbálkoztunk, Pačinda és Davis veszélyeztetett, végül az eperjesiek kivágták a labdát.

• 24.

Pontrúgásból adhattuk középre a labdát - Davis ívelését Bartek fejelte ki.

• 24.
  • 22.

Davis bal oldali beadására Vida érkezett a kapu előtt, ám fejese célt tévesztett.

• 19.

Streňo lövése nem okozott gondot Sláviknak.

• 17.

Zsivkovics centerezhetett a jobb oldalról, de ezúttal tisztázott a vendégvédelem.

• 17.
  • 14.

Újabb helyzetet alakítottunk ki - Pačinda iramodott meg a bal oldalról, és már a kapussal szemben találta magát, ám Talian zárta a szöget.

• 12.

Tovább támadunk: egy bal oldali beadásból kavarodás alakult ki a vendégek tizenhatosában, előbb MIchalík kapáslövését leblokkolták, majd Pambou a kipattanót fölé bombázta.

• 9.

Góóóóóól! Zsivkovics szögletét még kifejelték a védők, ám jött az újabb beadás - Pape Sarr ívelt labdájára Pačinda érkezett a baloldalon, aki a jobb hosszúba belsőzött - 1:0!!

• 9.
  • 9.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 8.

Mi kezdtük aktívabban a meccset, többet kezdeményezünk, de az első komolyabb gólhelyzet még várat magára. Pape Sarr pedig meglódult a jobb oldalon, lövését szögletre blokkolták.

• 4.

Pačinda szögletéből Pape Sarr fejelt, az akció végén támadó szabálytalanságot ítélt a játékvezető.

• 4.
  • 3.

Vida szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd Šafranko lódult meg a labdával, ám tisztázott a vendégvédelem.

• 1.

Indul a meccs, hajrá DAC!

• 0.

Kihirdettük az őszi szezon legszebb DAC-gólját. Az első helyen Marko Zsivkovics találata végzett (az első gól a megújuló DAC-arénában a Trencsén elleni bajnokin). A második helyen Vida, harmadikon Kontár Zoltán góljai végeztek.

• 0.

Elénekeltük a Nélküled c. dalt, és már érkeznek a pályára a csapatok. Kedvenceink természetesen sárga-kék, míg az eperjesienk szintén a klasszikus zöld-fehér színű mezekben szerepelnek.

• 0.

Kevesebb, mint nagyed óra, és kezdünk, addig megtekinthetik a két csapat összeállítását. Az eltiltott Huk és Štepanovský helyett Michalík és Vida kapott helyet a kezdőben.

• 0.

Üdvözlünk minden tisztelt DAC-szurkolót! Szép, napsütéses késő téli időre van ma kilátás, remek alkalom újabb három pont beszerzésésre! Reméljük, hogy a kedvező időjárás sok szurkolót vonz majd a DAC Arénába, ahol az újonc Sároseperjes gárdáját fogadjuk. BIztosak vagyunk benne, hogy lesz okunk az örömre a 2017-es év első hazai mérkőzése után! Hamarosan kezdünk, hajrá DAC!

A Fortuna Liga 21. fordulójában

Kiütéses győzelem az újonc ellen. Fölényes, ötgólos gálával ajándékozta meg szurkolóit a DAC egy szép, napsütéses téli délutánon. Az első félidei egygólos vezetésünket követően a másodikban tizenhat perc leforgása alatt varrtunk négyet a vendégek hálójába. Pačinda duplázott, további gólszerzőink Pape Sarr, Vida és Šafranko (első DAC-gólja) voltak. Az eredménnyel beállítottuk eddigi élvonalbeli rekordgyőzelmünket.

Az összecsapásra László Csaba mesternek nélkülöznie kellett a sárgalapos eltiltását töltő Hukot és Štepanovskýt, helyettük Michalík és Vida került be a kezdőbe. A középpálya tengelyén ezúttal Kontár és Aluku helyén Sarr és Pambou szerepelt. A kezdőrúgás előtt kihirdettük az őszi idény legszebb DAC-gólját. A szurkolók szavazatai alapján az első helyen Marko Zsivkovics novemberi, Trencsén elleni szépségdíjas kapáslövése végzett. Ez volt a megújuló DAC-aréna történetének első találata. Aktívabban kezdtük a találkozót, mi kezdeményeztünk többet, ami már a 9. percben meghozta gyümölcsét: Simon Pambou keresztlabdájára Pačinda érkezett a balszélről, és hidegvérrel a hosszúsarokba belsőzött - 1:0. Tovább nyomtunk a gól után, Michalík közeli lövését leblokkolták, majd Pambou bombázott fölé. Kevesebb, mint negyed óra játékidő elteltével az imént gólt szerző Pačinda sprintelt a labdával egészen szemtől-szembe a kapusig, ám Talian zárta a szöget. A másik oldalon Streňo lövése nem okozott gondot Sláviknak, részünkről pedig Davis beadását Vida fejelte mellé. A félidő közepe nem tartogatott komolyabb gólhelyzetet, viszont továbbra is uraltuk a játékot, és szurkolóink jókedvűen buzdították csapatunkat. A 35. percben Pape Sarr küldte volna ziccerbe Pačindát, végül az utolsó pillanatban becsúszva tisztázott az egyik zöld-fehér védő. A játékrész vége még tartogatott izgalmakat, Pambou bombájával majdnem kettétörte a felsőlécet, majd Zsivkovics beadásánál volt figyelmes a vendégek kapusa. Egygólos előnnyel mentünk pihenőre, jelentősen uralva a játék képét.

A második negyvenöt perc elején a védelemre kellett koncentrálnunk, Leško próbálkozhatott több ízben pontrúgással, ám mindig sikeresen felszabadítottunk. Míg a vendégek helyzetecskéi csak próbálkozások maradtak, addig jött az 56. percben Davis szöglete és Pape Sarr fejese, újabb gólnak örülhettünk - 2:0! Egy óra játék elteltével Ljubicic és Pačinda tetszetős összjátéka után kapitányunk bombázott mellé. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, a 63. percben Šafranko még elérte az alapvonalon a labdát, beadásáról centikkel maradtunk le a kapu torkában. Két perc múlva jött az újabb találat - Pačinda lapos beadását Šafranko tovább pöccintette, majd Vida becsúszva a kapuba pofozta a labdát - 3:0! Ez még messze nem volt minden - a 67. percben az előbb gólt szerző Vida lapos beadására Šafranko érkezett remek ütemben, és első DAC-gólját ünnepelhette - 4:0. A tűzijáték tovább folytatódott, a 72. percben Ljubicic ugratta ki Pačindát a balszélen, és ugyanúgy, mint az első góljánál, most is higgadtan a hosszúba lőtt - 5:0! Szólt a „játszik a DAC”, valamint László Csabát is éltették szurkolóink. A 82. percben láttuk a vendégek legnagyobb lehetőségét, Rolinc kellemetlen lapos lövésénél Slávik nyújtózkodott nagyot. A mérkőzés végén Černák fejesénél Talian vetődve hárított, majd Ljubicic még betalált, ám a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Remek hangulatot teremtett a több mint 4500 DAC szurkoló a lelátókon, a lefújás után kezdődhetett a fergeteges ünneplés. Jövő hét szombaton (Március 4.) ismét hazai környezetben játszunk, a liptói Rózsahegy gárdáját fogadjuk, kezdőrúgás 14:00-kor.

Edzői értékelések:

László Csaba, DAC: „Köszönöm az ellenfélnek a sportszerű játékot. Az első félidő után szoros volt az állás, ezért az öltözőben hangosabb voltam, mint szoktam lenni. Az első félidőben két egyértelmű gólszerzési lehetőséget nem használtunk ki. Tudtuk, hogy a Sároseperjes kellemetlen ellenfél. Mondtam a játékosaimnak, hogy egy esetleges bekapott gól megváltoztathat mindent. Szerencsére a fiúk megküzdöttek a győzelemmért, jókor találtunk be az ellenfél hálójába.”

Miroslav Jantek, Sároseperjes: „Egyértelmű mérkőzés volt, az ellenfél megmutatta kvalitását, nagy kár, hogy három gólt kaptunk egymás után a második félidőben. Sajnos egypár játékosunk nem ütötte meg a kívánt színvonalat. Volt par lehetőségünk dramatizálni az összecsapást, de az ellenfél gólszerzési lehetőségeit nem tudtuk megakadályozni.”