MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Rózsahegy
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Pavol Šafranko 9
90+2. perc1 - 1MFK Rózsahegy

• 90.

Legközelebb kedden lépünk pályára hazai pályán, akkor a Slovnaft Cup negyeddöntőjében a Poprádot látjuk vendégül. Várjuk mindenkit akkor is a stadionba, vagy a számítógép monitorja mögé. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Hajrá DAC!

• 90.

Maradt izgalom az utolsó másodpercre is. Sláviknak kellett belevetődnie egy egyedül kapura törő vendégjátékos labdájába. Az eset után a bíró le is fújta a mérkőzést, maradt az 1:1-es végeredmény.

• 90.
    Tomáš Gerát sárgalapot kapott.
  • 90.

Két perces hosszabbítás következik.

• 87.

Ljubicic most örülhet, hogy nem kapott sárgát talpalásért.

• 86.
    Yves Simon Pambou helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 85.

Sorozatos pontrúgásokkal veszélyeztetnek a rózsahegyiek, de Slávik szerencsére tudja a dolgát.

• 85.
    Marek Sapara szögletet rúgott.
  • 84.
    Marek Sapara szabadrúgást lőtt.
  • 82.

A széljárás most az ellenfélnek kedvez, s ez majdnem megtréfálta Slávikot és Šatkát egy hazaadásnál.

• 82.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 81.
  • 80.

Tíz percünk maradt arra, hogy megszerezzük a vezetést. Ahhoz, hogy ez sikerüljön fokozni kéne a végére a tempót, de a vendégek felállt védelmével szemben egyelőre nem találjuk az ellenszert.

• 78.
    Dalibor Takáč helyett Tomáš Gerát állt be a játékba.
  • 77.
    Pape Macou Sarr helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 75.
  • 74.

Mindkét edző cserékkel próbálja felrázni a csapatot a hátralévő bő negyed órára. Közben Sapara durrantott rá egy labdát.

• 73.
    Erik Daniel helyett Andrej Lovás állt be a játékba.
  • 72.

Pačinda lapos szögletét végül Davis szedte össze, akinek beadását Maslo fejelte ki bedobásra.

• 72.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 71.
    Peter Štepanovský helyett Jakub Brašeň állt be a játékba.
  • 68.
    Michal Faško helyett Marek Sapara állt be a játékba.
  • 66.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 65.

Fúúúú! Pačinda lábában volt a vezető gól. A baj, hogy ott is maradt. A védelem hatástalanította a csípős, közelről leadott lövést.

• 65.

5045 néző váltott ma jegyet a stadionba. Többen vagyunk, mint egy hete!

• 64.

Felhangzott a - Ki a jobb? - Dé-Á-C´é! ♫♫♫

• 61.

Davisnak most sikerült a center, az ígéretes beadásra viszont Hajdúch is jól mozdult ki a kapujából, így az érkező DAC-ék, a levegőbe tudott csak csapni, a labdához nem ért hozzá.

• 60.

Slávik kidobását követően Ljubicic indította hosszan Davist, aki nem érte a labdát. Kár érte, mert a védő versenyt futottak a csatárainkkal.

• 57.

A kissé eseménytelen percek után most egy szöglettel próbálkoztunk, de helyzet sajnos ebből sem lett. A B-közép viszont fokozza a buzdítást. Kell a gól!

• 57.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 53.

♫♫♫ Lőjetek egy gólt! ♫♫♫ - buzdít a B-közép.

• 52.

Közben Mervó Bence tűnik fel két mankóval és sínbe tett lábbal a kapu mögötti lelátón.

• 51.

Ez pedig rúgás közben kikanyarodik a pályáról.

• 51.
    Michal Faško szögletet rúgott.
  • 49.

A megpattanó szögletet Slávik hatástalanítja.

• 49.
  • 48.

A szögletet követően Simon eresztett meg egy távoli lövést, amely nem sokkal ment mellé.

• 47.
  • 46.

Elkezdődött a második félidő. Egyik edző sem hajtott végre cserét.

• 46.

A játékvezető nem hosszabbít, véget ért az első félidő.

• 45.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 43.

Szinte a semmiből egyenlítettek ki a vendégek. Faško középpályáról érkező szabadrúgását váltotta gólra Peter Maslo. 1:1

• 42.
    Peter Maslo gólt rúgott.
  • 41.

Zsivkovics is szeretett volna feliratkozni a góllövőlistára. Szabadrúgása azonban elkerülta a kaput.

• 41.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 38.

Pačinda ma is nagy kedvvel játszik, nem sokat teketóriázik, ha a bal szélen labdát kap, sorozza a "Rózsák" kapuját, ahogy azt kell.

• 36.

Štepanovsky bombázta rá a védőre a labdát, a szöglet után Ljubicic fejelt mellé, de a labda még nem hagyta el a játékteret. Végül Davishez pattant hátra, akinek gyenge lövését ezúttal könnyűszerrel hárított a kapus.

• 36.
  • 33.

Több mint fél óra játék útán az ellenfélnek még nem sikerül komoly gólhelyzetet kialakítania. Ami még ennél is jobb, hogy még csak komolytalant sem. Az imént ugyan eljutottak egy lesig, de egyelőre ez minden. Jól van ez így!

• 29.
    Peter Gál-Andrezly sárgalapot kapott.
  • 29.
  • 28.

Ismét lövés volt a támadás vége. Ezúttal ez Pačinda nevéhez fűződik, akit Sarr labdája talált meg a bal oldalon, de az elmúlt hét legjobbja ezúttal pontatlanul célzott. Hajdúchnak akad dolga rendesen ezen a mérkőzésen.

• 25.

Pačinda remekül érezte meg a bal szélen rendre a támadásokhoz felzárkózó Davist, akinek másodszori lapos beadását a földről kanalazta fel Hajdúch.

• 23.

Aztán gyorsan jött egy újabb sarokrúgás, melynek végén a 28-asunk durrantotta az égbe a labdát. Kirúgás.

• 23.
  • 22.
  • 22.

Ismét szép támadást vezettünk, ezúttal a jobb oldalon: Štepanovský és Zsivkovics összjátékának szöglet lett a vége.

• 19.
    Jakub Mareš sárgalapot kapott.
  • 17.

Zúg a taps a lelátón, pár másodpercen belül két gólt is szerezhettünk volna. Pačinda és Simon játszott össze a pálya sarkában, a beadás után a kapufán csattant a labda, a kavaerodás követően, egy újabb beadásból pedig Sarr fejelt kevéssel mellé.

• 15.

Ljubicic középről érkező labdáját két fehér mezes védő igyekezett hatástalanítani, a labda mégis Simon elé került, francia játékusunk azonban nem találta el a kaput, méterekkel lőtt fölé.

• 14.

Egyelőre nekünk áll a zászló, a rúgott gól után Hajdúchnak már többször is labdához kellett érnie, de ezek a próbálkozásaink meddőnek bizonyultak.

• 9.

Ľuboš Hajdúch kapus óriási hibát vétett. Addig-addig bíbelődött egy hátragurított labdával, amíg Šafranko letámadta őt, és a kapus lányos zavarában úgy rúgta meg a labdát, hogy az a csatárunkról a saját hálójába pattant vissza. Vezetünk, 1:0. Hajrá DAC!

• 4.

Lövéssel fejeztümnmk be egy akciót: Zsivkovics beadását Ján Maslo kifejelte a mezőnybe, a labdaszerzést követően pedig Davis szánta magát lövésre, de a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret.

• 3.

Labdatartásban eddig mi vagyunk a jobbak, de az rózsahegyi 16-ig még nem sikerült eljutnunk.

• 1.

Az ellefél végezt el a kezdőrúgást, útjára indult a labda. Hajrá DAC! Szól a magyar himnusz.

• 0.

Érkeznek a pályára a játékosok. Mi sárga-kékben, az ellenfél fehér szerelésben lép pályára.

• 0.

Ahogy mindig, most is a Nélküleddel hangolódunk a pár perc múlva kezdődő mérkőzésre.

• 0.

Bő negyedóra van még hátra a kezdő sípszóig, a játékosok már javában melegítenek, és a lelátókon is egyre kevesebb az üres szék.

• 0.

Mindkét kezdőcsapat ismert. Vidát Kristpher kisebb sérülés miatt ma nem került be a keretbe, helyén Štepanovský kezd, Michalíkot pedig az egy meccses eltiltását letöltő Huk váltja fel.

• 0.

A múlt heti fölényes győzelem után ma is a három pont itthon tartása az elsődleges cél. A kezdő tizenegyet egyelőre nem tudjuk, de már nem kell sokat várni, hogy kiderüljön László Csaba kiket állít ma csatasorba. Egy azonban biztos: Mervó Bence, csapatunk legújabb szerzeménosye a héten fáradásos törést szenvedett, ezért a Rózsahegy ellen még biztos nem húzhatja magára a sárga-kék mezt. Felépülése pár hétig is eltarthat.

• 0.

Akárcsak egy hete a Sároseperjes ellen, ma is gyönyörű napsütés fogadja majd a pályára kifutó játékosokat, a hőmérséklet jelenleg 17 fok Dunaszerdahelyen. Az erős szél viszont nehezítheti a játékot. Amennyiben viszont az ellenfél hálójába fújja a labdát, nem fogunk rá panaszkodni.

• 0.

Két tavaszi forduló után ma a rózsahegyi csapatot látjuk vendégül Dunaszerdahelyen. Azt a Rózsahegyet, amelyik jelenleg a tabella 4. helyét foglalja el 27 ponttal. Mi két hellyel lejjebb állunk a táblázatban, eddig 22 pontot szereztünk. Ősszel 2:2-es eredményt értünk el Liptóban, a hazaiaknak akkor az utolsó másodpercekben sikerült egyenlíteniük. Reméljük, ma sem szakad meg csapatunk jó sorozata az épülő új stadionban, és pont nélkül távoznak tőlünk a "Rózsák".

• 0.

Egy hét után ismét DAC-meccs! És ismét hazai. A DAC Aréna lelátójáról Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 22. FORDULÓJÁBAN:

Másodszor is döntetlent játszottunk a szezon során a liptóiakkal. Šafranko meccs elején szerzett góljára az első félidő végén válaszolni tudtak a vendégek. Az eredmény azt jelenti, hogy noha most sem találtunk legyőzőre az új stadionban, a 100 százalékos mérlegünket már nem sikerült megtartanunk.

Az egy héttel ezelőtti fölényes győzelem után ismét a három pont itthon tartása volt csapatunk első számú célkitűzése. Erre ezúttal 5045 néző volt kíváncsi a stadionban. A mérkőzésre kellemes, napos időben futottak ki a pályára a játékosok, az erős szél viszont nehezítette a játékot. Hogy ez zavarhatta-e meg az ellenfél kapusát, nem tudjuk, de tény, hogy legnagyobb örömünkre Ľubos Hajdúch a mérkőzés elején hatalmasat hibázott: egy hazaadást követően az őt megtámadó Šafrankót találta el a labdával, akiről a hálóba pattant a labda – 1:0. Támadónak a második hazai mérkőzésén is a hálóba talált, ezúttal elsősorban harciasságának köszönhetően. A gól megzavarta az ellenfelünket, átvettük az irányítást, és több alkalommal is közel álltunk ahhoz, hogy növeljük találataink számát. A 17. percben már a hosszanti lelátón is felzúgott a taps, amikor gyors egymásutánban akár két gólt is szerezhettünk volna. Először Pačinda és Davis játszott össze a pálya bal sarkában, a beadás után pedig az egyik védő játékos vétett majdnem öngólt, a labda óriásit csattanva a kapufán pattant vissza a mezőnybe. A kavarodást követő újabb beadásból pedig Sarr fejelt kevéssel a kapu mellé. Továbbra is fokoztuk a nyomást, Zsivkovics szögleteivel és Pačinda lövéseivel igyekeztünk zavart kelteni a vendégkapu előtt. Aztán jött a derült égből villámcsapás! Szinte a semmiből egyenlítettek ki a vendégek. Faško középpályáról érkező szabadrúgását váltotta gólra Peter Maslo – 1:1. Hálóőrünk 323 perc után kapott ismét gólt. A játékosok ezzel az eredménnyel vonultak be az öltözőbe.

A második játékrészre csere nélkül futott ki a két csapat. A gólunk után mutatott aktív játékot igyekeztünk ráerőltetni az ellenfelünkre, akinek felállt védelme ellen nem találtuk meg az ellenszert. Hosszú ideig nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A közönség a 65. percben morajlott fel igazán, amikor Šafranko egy pontos labdával találta meg az ellenfél tizenhatosában Štepanovskýt, akinek lövése centikkel kerülte csak el a kaput. Egy perccel később Ľuboš Hajdúch becsülte alá Zsivkovics centerét, így került a labda a szabadon hagyott Pačindához. Nyolcasunk előtt az utolsó pillanatban tisztázott Kružliak. Ezt követőn mindkét edző cserékkel igyekezett felrázni a csapata játékát, de az újonnan pályára lépők sem hozták meg a kellő áttörést. Sláviknak a 85. percben akadt komoly dolga, amikor védőink megfeledkeztek Marešről, aki viszont rossz szögből találta el a labdát, a helyzetet így szöglet követte. A végére is akadt még izgalom, a ráadás perceiben szintén Slávik mentette meg a csapatot attól, hogy gólt szerezzen az ellenfél. Sapara és Mareš kettő az egy ellen vezethették kapura a labdát, kapusunk azonban remek ütemben futott ki a kapujából, és megakasztotta a rózsahegyiek ígéretes akcióját. Ez volt az összecsapás utolsó momentuma, ezt követően a játékvezető lefújta a meccset.

A mérkőzés elején szerzett gyors gólunk magabiztossá tette a csapatot, ennek ellenére nem sikerült növelnünk az előnyünket az első félidőben. Sőt, annak végén a vendégek egy pontrúgást követően kiegyenlítettek. A második játékrészben hiába igyekeztünk feltörni a rózsahegyi védelmet, nem jártunk sikerrel, s úgy tűnt az ellenfél is megelégszik ez egy ponttal. A döntetlennel megőriztük pozíciónkat a tabella közepén. Legközelebb három nap múlva, kedden játszunk újra hazai pályán, amikor a Slovnaft Cup negyeddöntőjében a Poprádot fogadjuk. A következő bajnokit pedig szombaton játsszuk, ismét a DAC Arénában.

László Csaba (DAC): „Játszottunk már napsütésben, esőben, most éppen nagy szélben, úgyhogy az időjárással igazából nem szeretnék foglalkozni. Csalódott vagyok, mert tudtuk, hogy az ellenfél nagyon erős a pontrúgásokban, és éppen egy ilyen helyzet után kaptuk a gólt. Az első félidőben domináltunk, egészen a 42. percig, amikor a vendégek kiegyenlítettek. Addig is növelhettük volna az előnyünket, de nem találtunk újból a hálóba. A második játékrész első húsz percében igyekeztünk a javunkra fordítani az állást, de nagyobb koncentrációra lett volna szükség, és ezúttal hiányoztak az egyéni kreatív megoldások is a játékunkból. Csalódottak vagyunk, de kedden már kupameccs vár ránk, amelyre fel kell készülnünk.”

Norbert Hrnčár (Rózsahegy): „Kellemetlen, szeles időben kellett játszanunk, de úgy érzem, hogy részünkről teljesítettük a feladatunkat. Azért jöttünk, hogy megakadályozzuk, hogy a DAC közelebb kerüljön hozzánk a tabellán, és a két csapat közti különbséget sikerült is megtartani. A döntetlent pedig megérdemelt eredménynek tartom.”