• Szöglet (85. perc)Marko Zsivkovics
  • Sárgalap (90+1. perc)Ján Malec
  • Piroslap (90+1. perc)Ján Malec
  • 90+3.

Kiss Balázs köszöni mai figyelmüket, és várja Önöket vissza szombaton, a Zsolna elleni bajnokin. Sajnos ez ma így alakult. Felejtsük el minél előbb. Szép estét kívánok!

• 90+2.

Elnézést kérünk az olvasóinktól, a mérkőzés végére a közvetítő rendszerünk sem bírta elviselni a stresszt, így feladta a szolgálatot. A végén mindent egy lapra feltéve rohamoztunk, sorra alakitottuk ki a helyzeteket az ellenfél kapuja előtt, de sehogy sem sikerült a labdát az ellenfél hálójába tuszkolni. Kapufát rúgtunk, a szabadrúgásoknál már Slávik is előre jött, ráadásul a poprádi kapust is kiállította a játékvezető, miután időhúzás miatt megkapta a második sárgáját is. Ezen a meccsen nem és nem ment a góllövés. A Poprád 1:0-ra legyőzött bennünket, így bekerült a Slovnaft Cup elődöntőjébe. Nekünk ma nem marad más hátra, mint gratulálunk nekik, és sok sikert kívánunk a továbbiakban!

• 90+1.
    Ján Malec piroslapot kapott.
  • 90+1.
    Ján Malec sárgalapot kapott.
  • 88.

Ljubicic marad lent a földön, nincs tizenegyes.

• 82.
    Jakub Šašinka helyett Erik Šuľa állt be a játékba.
  • 80.
    Vladislav Palša sárgalapot kapott.
  • 79.
    Viktor Maťaš helyett Duje Medak állt be a játékba.
  • 77.

Már negyedóra sincs hátra a mérkőzésből, és nem mi állunk továbbjutásra. Ráadásul most a vendégek végezhetnek majd el el szabadrúgást a pálya közepén. Rutinosak húzzák is az időt.

• 76.

Zsivkovics centere megy el mindenki előtt.

• 75.

Šafranko fejel mellé.

• 74.

A fehér mezesek szurkolótábora is rákapott a buzdításra, kedvenceik most a mi térfelünkön kombináltak, de szerencsére csak szögletekig jutottak.

• 73.
    Rudolf Bilas szögletet rúgott.
  • 73.

A mai meccsre 3231 néző váltott jegyet.

• 72.
  • 71.

Percekg óriási nyomás alatt volt a poprádi kapu, szinte minden beadás gólhelyzetet teremtett, de nem és nem tudunk betalálni.

• 69.

Egy perc leforgása alatt Davis három szögletet is elvégezhetett. Ezek közül az első után alakult ki a legnagyobb veszély, amikor Pačinda durrantott a kapu fölé.

• 68.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 66.

EZ SINCS BENT! Nyomás alá helyeztük a Poprádot, a támadás végén Ljubicic lőtt mellé. Nagy helyzet volt!

• 65.
    Rudolf Bilas sárgalapot kapott.
  • 65.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 64.

Brašeň maradt a földön büntetőterületen belül, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest.

• 63.
    Miroslav Poliaček helyett Rudolf Bilas állt be a játékba.
  • 62.

A vendég védelem jól zár, és nekünk egyre fogy az időnk. Arról nem is beszélve, hogy emberhátrányban vagyunk.

• 62.
    Ján Hatok sárgalapot kapott.
  • 61.
    Miroslav Poliaček szabadrúgást lőtt.
  • 60.

Nehéz lesz! Kontár Zoli utolsó emberként szabálytalankodott az ellenfél kapura iramodó játékosával, amiért a bíró azonnal elküldte őt zuhanyozni. Tíz emberrel folytatjuk a játékot.

• 60.
    Kontár Zoltán piroslapot kapott.
  • 59.

A szögletek után Šafranko került helyzetbe, de lövése elkerülte a kaput.

• 58.
  • 58.
  • 57.

Davis lágy ívelését a hórihorgas Peciár fejeli vissza a mezőnybe.

• 57.
  • 55.

Az félidő eddig eltelt perceiben sem rohamozunk fejetlenül, bár kétség kívül az idő most nem nekünk dolgozik. Épp Kontár vállalkozott egy távoli lövésre, nem sokkal utána egy jobb oldali beadást csúsztatnak ki a vendégek a kapujuk előteréből.

• 52.
    Pape Macou Sarr helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 52.
  • 47.

Ebben a félidőben a B-közép előtti kapura támadunk, talán ez még nagyobb löketett ad a fiúknak. Mindent bele, srácok!

• 46.

Egyenesen Malec kezében landol a labda.

• 46.

Cserével kezdtük a második játékrészt.

• 46.
    Peter Štepanovský helyett Jakub Brašeň állt be a játékba.
  • 46.

Hasonló volt a jelenet, mint az imént ezúttal azonban Malec kézben tartotta a labdát. Közben a játékvezető lefújja az első félidőt, így 0:1-es állással vonulnak a játékosok az öltözőbe.

• 45.

Davist szöktette a társa hosszan a bal oldalon. A labdát az alapvonalon érte utol a védőnk, a bepasszt a kapus ütötte ki a mezőnybe.

• 45.
    Miroslav Poliaček sárgalapot kapott.
  • 42.

A szöglet előtt Šteapnovský cselezte magát az alapvonalig, majd beadásába egy fehér stucnis láb ért bele, így lett sarokrúgás, melyet a poprádiak Huk elől kifejeltek, s egy kontrát indítottak. Šašinka egészen Slávik kapuja elé nyargalt a labdával, de a kapusunk védte a kellemetlen lövést, Ha nincs Slávik, már kettővel menne a Poprád.

• 41.
  • 39.
    Miroslav Poliaček szögletet rúgott.
  • 38.
    Peter Štepanovský sárgalapot kapott.
  • 38.

Zsivkovics centerét Pačinda elől fejeli ki egy vendégjátékos.

• 37.
    Jakub Šašinka sárgalapot kapott.
  • 36.

MOST IS MEGVOLT AZ ESÉLY! Sarr nagyszerűen húzta meg a jobb oldalon, már-már lőtávolba lopta magát, a lövés helyett aztán a beadást választotta, melynek nem lett meg a várt eredménye. Marad a 0:1. Hajrá DAC!

• 33.

Látszik a fiúkon, hogy még ebben a félidőben ki akarnak egyenlíteni. Az akarattal nincs is gond, csak a kivitelezés kellene, hogy pontosabb legyen. Ezúttal Štepanovský lőtt mellé, és a hazai tábor már "Ébresztő"-t skandált.

• 32.

Zsivkovics centerét a vendég védők könnyűszerrel takartják el a tizenhatosból.

• 30.

Ezúttal Pačinda próbálkozott egy emeléssel, de mivel túlságosan alányúlt a labdának, ebből sem lett gól. Kirúgással jönnek a vendégek. Közben felhangzik a "Gólt kéne rúgni!"!

• 27.

MI MARADT KI MEGINT! Davist indították a társai a bal szélen, aki egy ügyes lövőcsellel lerázta magáról őrzőjét, majd középre adott, megcélozva a berobbanó Štepanovskýt. Peťo pedig három méterre a gólvonaltól a kapu fölé lőtt. Hozzá kell tenni, a védője jó munkát végzett, hogy ne találhassa el jól a labdát.

• 24.
  • 23.

Most már mi irányítjuk a játékot, jó lenne a fölényünket minél előbb gólra váltani. Közben szöglethez jutnak a vendégek, a mintegy 40 fős vendégtábor pedig azt skandálja, "My chceme gól!"

• 20.

ISMÉT EGYENLÍTHETTÜNK VOLNA! A szöglet után sikerült megtartanunk a labdát, a passzolgatás végén megint Ljubicic szúrta kapura, de Malec kitornázta a jobb alsó sarokba tartó löketet. Megtartottuk a labdát, s az újabb passzjáték végén Zsivkovizs fejelt az oldalhálóba, közben azonban a játékvezető les címén megállította az akciót.

• 19.
  • 19.

SZÉP LÖVÉS! Ljubicic gondolt egy nagyot, és elemi erővel mintegy 30 méterről a kapura durrantott. A labdának Malec kapus úllta útját.

• 16.

ZICCER! Ügyes adogatás után a középpályán Zsivkovicshoz került a labda a jobb szélre, akinek beadását Štepanovský próbálta félfordulatból a kapura küldeni. A labda útját azonban többen is blokkolták, köztük a csajátajink is. Nagy helyzet volt!

• 14.

Kica hosszú labdája köt ki Slávik kezében.

• 13.
  • 13.

Most Davis beadásába érnek bele a védők.

• 11.

A poprádi kapus a mezőnybe üti Pačinda labdáját.

• 11.
  • 10.

Tíz perc játék után sajnos eddig nem mondható, hogy mi dominálunk a pályán.

• 7.

Egy újabb vendég szöglet után ismét a hálónkban kötött ki a labda, de a játékvezető ezt megelőzően már a sípjába fújt, és érvénytelenítette a találatot.

• 7.
  • 4.

Hoppá! Négy perc után újabb középkezdés. Gólt kaptunk. Šesták fejelte a hálóba a szögletet. 0:1. Megyünk tovább! Hajrá DAC!

• 4.
    Stanislav Šesták gólt rúgott.
  • 4.
  • 2.

A bíró lesen állíthja meg a poprádi akciót.

• 1.

Meg is volt az első 16-osba adott labdánk, amely viszont nem jutott el a címzettig, Pačindáig.

• 1.

Elkezdődött a mérkőzés.

• 0.

Közben a játékosok is kifutottak a pályára a DAC U9-es csapatának kíséretében. Mi sárga-kékben, az ellenfél talpig fehér szerelésben lép pályára.

• 0.

Szól a Nélküled, a stadonban szokás szerint minden hazai drukker állva hallgatja a "sárga-kék himnuszt".

• 0.

Poprádról is érkezett egy busznyi szurkolótábor. Iskolások.

• 0.

Bíró Tomi hangosbemondó már köszönti a csapatokat és a szurkolókat. A pályán beindították az egyik locsolót, a játékosok még passzolgatnak, a lelátók pedig a kissé hűvös időjárás ellenére is egyre teltebbek. Viszont szélcsend van.

• 0.

Már ismert a két kezdő tizenegy (kattints bal oldalon a felállás menüpontra). László Csaba vezetőedző egy helyen sem változtatott a szombati kezdőhöz képest. Ugyanaz a tiezengy játékos fut ki ma a pályára, akik a Rózsahegy ellen is, a szombati bajnokin.

• 0.

Talán mondani sem kell, ha ma sikerül kiejtenünk a Poprádot, akkor az elődöntőben a Szakolca-Zsolna párharc győztesével mérkőzünk majd a döntőbe jutásért. Míg ma egy meccsen dől el, ki lesz a továbbjutó, az elődöntőben már oda-vissza alapon mérkőznek majd a csapatok.

• 0.

Három nap után ma ismét hazai pályán játszunk tétmérkőzést. A versengés ezúttal nem bajnoki pontokért, hanem a Szlovák Kupa elődöntőjébe jutásért folyik.

• 0.

Sok szeretettel köszntök minden focibarátot innen, a DAC Arénából. Kiss Balázs vagyok.

A SLOVNAFT CUP NEGYEDDÖNTŐJÉBEN:

Elszenvedtük első hazai vereségünket az új stadionunkban, s mindez azt jelenti, hogy nem jutottunk be a Slovnaft Cup legjobb négy csapata közé. Második ligás ellenfelünk a mérkőzés elején egy szögletet követően szerezte meg az egygólos vezetést, ezt követően mindent megettünk, hogy javunkra fordítsuk az eredményt, erről tanúskodik a 21 elvégzett szöglet mellet a közel 30 kapura rúgásunk és a két kapufa is. A Poprád azonban végig megőrizte a szoros eredményt, s kiejtette csapatunkat a kupából.

László Csaba vezetőedző a mai összecsapáson nem változtatott a legutóbbi felálláson, ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára a Poprád ellen, mint a szombati bajnokin. A mérkőzés első pillanataiban egyik csapat sem kezdett el fejetlenül rohamozni, ennek ellenére elég korán módosult az állás, és sajnos nem a mi javunkra. A 4. percben szöglethez jutottak a vendégek, a sarokrúgást követően pedig a fehér mezesek legismertebb játékosa, a Ferencvárost is megjárt Šesták bólinott Slávik hálójába – 0:1. Közvetlenül a gólt követő percekben egy ideig nem tudtuk felvenni a ritmust, de ahogy telt az idő, egyre jobban magunkra találtunk, és sorra alakítottuk ki a veszélyes helyzeteinket. A 16. percben kerültünk igazán nagy ziccerbe: a középpályán való ügyes adogatás után Zsivkovicshoz került a labda a jobb szélre, akinek beadását Štepanovský próbálta félfordulatból a kapura küldeni. A labda útját azonban többen is blokkolták. Három perccel később Ljubicic eresztett meg egy csípős lövést mintegy 30 méterről, a labdának azonban Malec kapus állta útját. Nem sokkal ezután egy szögletet követően sikerült megtartanunk a labdát, a passzolgatás végén megint Ljubicic szúrta kapura, de Malec kitornázta a jobb alsó sarokba tartó löketet. A 36. percben Sarr előtt is adódott egy kiváló lehetőség. Tízesünk már-már lőtávolba lopta magát, lövés helyett aztán a beadást választotta, melynek nem lett meg a várt eredménye. A félidő vége előtt a poprádiak akár növelhették is volna előnyüket, a 42. percben Šašinka nyargalgatott egészen Slávik kapuja elé, de a hálóőrünk remek védésének köszönhetően nem rezzent újból a hálónk. Még ezt követően is akadt helyzetünk, Davis két alkalommal is jól adott középre, de Malec kapus mindkétszer tette a dolgát, így a játékosok 0:1-gyel vonultak be az öltözőbe.

A második félidőben adott volt a feladat, ki kellett egyenlíteni. A játékosaink azzal az akarattal jöttek ki az öltözőből, hogy ennek érdekében mindent meg is tegyenek. Többet birtokoltuk a labdát, és uralmunk alatt tartottuk a játékot, sorra alakítottuk ki a lehetőségeket. A játékba azonban fordulatot hozott Kontár Zoltán kiállítása. A Sarr helyére csereként beállt játékosunk a 60. percben utolsó emberként szabálytalankodott az ellenfél kapura iramodó csatárával, és a bíró döntésének értelmében mehetett zuhanyozni. A fiúk ennek ellenére nem vesztették el a lendületüket, és tovább folytatták a helyzetek kidolgozását, Davis például egy perc leforgása alatt három szögletet is rúghatott. Az idő azonban az ellenfélnek kedvezett, aki őrizte egy gólos előnyét. A mérkőzés hajrájára mindent egy lapra feltéve rohamoztunk, a rögzített helyzetnél még Slávik is előrejött, hogy segítse a támadásokat. Šafranko majd Pačinda révén két kapufát rúgtunk, az oldalhálót is eltaláltuk, jó pár lövésünknek pedig Malec kapus állta útját, aki a véghajrában második sárga lapját is begyűjtve szintén a kiállítás sorsára jutott. Mivel több cserelehetősége már nem volt a vendégeknek, Šuľát állították a kapuba, de az ő eszén sem sikerült túl járni támadóinknak. A ráadás perceiben Pačinda is próbára tette a mezőnyjátékosból kapussá avanzsált poprádit: Šatkától kapott príma indítást, majd párat tolt a labdán, melyet végül nem sikerült a hálóba juttatnia. Meccslabda volt! A drámai végjáték után is maradt a számunkra kedvezőtlen 0:1-es eredmény, ami azt jelenti, hogy nem sikerült az elődöntőbe jutás.

Véget értek számunkra a kupában dédelgetett álmok, második ligás ellenfelünk ma egy góllal legyőzött bennünket, ezzel eldőlt, nem leszünk ott az elődöntőben. A gyorsan bekapott gól után rengeteg helyzetet dolgoztak ki játékosaink, összesen 21 szögletet végezhettünk, és közel 30 alkalommal rúgtunk kapura, de ma elpártolt tőlünk a szerencse, és nem sikerült sem az egyenlítés, sem a továbbjutás. Legközelebb szombaton, immár bajnoki mérkőzésen feledtethetjük a mai vereséget. Soros ellenfelünk a Zsolna csapata lesz. A mérkőzés 16.30-kor kezdődik.

László Csaba (DAC): „Nem könnyű bármit is mondani, mert vesztettünk, és nagyon, nagyon csalódott vagyok. A rózsahegyi meccs után elmondtam a játékosaimnak, hogy vissza kell térnünk a realitások talajára, mert nem lesz mindig olyan, hogy hazai pályán nyerni fogunk. Néhány játékosom csalódást okozott a mai teljesítményével. Megemlítettem a csapatomnak, hogy ez nem játék, ez annál sokkal több, a futball a mi munkánk, és nekünk száz százalékosan kell teljesítenünk, ha eredményesek akarunk lenni. Akárcsak szombaton, most is rögzített helyzetből kaptuk a gólt, aminek nem szabadott volna előfordulnia. A játékosaim nevében is elnézést kérek a szurkolóinktól, akik ma is űztek bennünket, és végig mellettünk álltak. Többet érdemeltek volna. Nekünk a pályán kell olyan teljesítményt nyújtanunk, mint amilyet ők a lelátón nyújtanak. A sajtótájékoztatón pedig azért nem voltam hajlandó egy asztalhoz ülni a poprádi edzővel, mert a lefújást megelőző pillanatokban olyan megnyilvánulása volt felém, amely egyáltalán nem kollégákhoz való, és nem tisztességes. Ha elmondanám, mit mutatott felém, ki kellene raknunk a 18-as karikát. A győzelmet is meg kell tanulni kezelni.”

František Šturma (Poprád): „Jól tudtuk, hogy a dunaszerdahelyieknek milyen jó csapatuk van. Amióta az új edző irányítja a hazaiakat, azóta minőségbeli fejlődés tapasztalható náluk. Gyönyörű a stadion, hihetetlen az atmoszféra, ami itt uralkodik, ezért számunkra mindenképp ünnep volt ez az este. Az ellenfelünk játékban ugyan fölénk kerekedett, de jó taktikát dolgoztunk ki ellenük, és annak ellenére, hogy rengeteg lehetőségük akadt a gólszerzésre, nem jött össze számukra az egyenlítés. Ezért dicséret illeti a játékosaimat. Ilyen drámai kimenetelű mérkőzésen még nem ültem a kispadon. A mérkőzés emóciókkal telve, meglehetősen idegesen zárult, de örülök a továbbjutásunknak.”