MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MŠK Zsolna
    >>
Marin Ljubicic 38
    >>
Eric Javier Davis Grajales 67
90+2. perc2 - 2MŠK Zsolna

• 90+2.

Véget ért a mérkőzés. Kétgólos hátrányt ledolgozva tudtunk itthon tartani egy pontot. Ez pedig azt jelenti, hogy bajnoki mérkőzésen továbbra is veretlenünk vagyunk az új stadionunkban. Kiss Balázs köszöni figyelmüket. Találkozzunk jövő héten vasárnap, amikor a nagyszombati Spartak lesz az ellenfelünk. Kellemes estét!

• 90+1.
    Mészáros András sárgalapot kapott.
  • 90+1.
    Erik Pačinda helyett Kocsis Gergő állt be a játékba.
  • 90.

Két percet hosszabbít a játékvezető.

• 89.

A két cserénk, Ľupták és Mészáros kavargatott az ellenfél támadóharmadában, de kapura már egyikük sem tudta szúrni a labdát, mert a vendég védelem közbelépett.

• 88.

A lehulló labda könnyű csemege volt a kapusunknak.

• 88.
    Filip Hlohovský szabadrúgást lőtt.
  • 86.
    Michal Škvarka helyett Lukáš Jánošík állt be a játékba.
  • 84.

Tofiloskinak jár egy nagy vállveregetés. Holúbeket találta meg a zsolnaiek bevívelt labdája a kapunk előtt, de Darko magát sem kímélve hárított.

• 80.

Az egyenlítés után leült a meccs, ismét sok a pontatlan passz, és nem forognak veszélyben a kapuk. Pedig a hajrára még jó lenne felpörgetni a játékot, hogy meglegyen a győzelem.

• 76.

15 perc van hátra a meccsből, ez még elég arra, hogy megszerezzük a vezetést. A második félidei játék képe alapján ezt meg is érdemelnénk, a Zsolnának ebben a játékrészben nem volt helyzete.

• 72.
    Esmerald Aluku helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 71.

Tofiloskinak kellet kiöklöznie egy beadást.

• 70.

Meccsről meccsre többen vagyunk a DAC Arénában. Ezúttal 5152-en váltottak jegyet a mérkőzésre.

• 69.
    Ramil Sheidaev helyett Samuel Mráz állt be a játékba.
  • 68.

EGYENLÍTETTÜNK! Ledolgoztunk kétgólos hátrányunkat, Davis bevarrta, ahogy kell. Van még hátra több mint 20 perc. Gyerünk fiúk, hajrá DAC!

• 67.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 67.
    Eric Javier Davis Grajales büntetőt rúgott.
  • 67.

TIZENEGYEST RÚGHATUNK. Kezezett az egyik zsolnai.

• 64.

Ezúttal a kapitányunk próbálkozott lövéssel. Még mielőtt megtette volna, egy szép testcsellel rázta le magáról emberét, majd lövésre lendítette a lábát, mintegy 20 péterről. Volešáknak vetődnie kellett a labdára.

• 63.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 60.

A második félidő első tizenöt perce a miénk. Sikerült az ellenfél térfelén tartanunk a labdát, és ha az előrepasszaink pontosabbak lennének, már más eredményt is mutathatna a kijelző.

• 58.

Kezd valóban felpörögni a játék. Nem adtuk még fel, az látszik. Csak a zsolnai védők nem ma kezdték a pályafutásukat, és egyelőre meddővé teszik a próbálkozásainkt.

• 58.
  • 55.

Zsivkovics szöglete után addig pattogott a labda, amíg Pačinda rá nem durrantotta, Kicsit kellett volna jobban céloznia, és már egál lenne.

• 55.
  • 54.

Šatka szorította ki az emberét a taccsvonalon túlra, a bedobásból az ellenfél nem tudott a kapunk elé kerülni.

• 53.

Épp Mészáros Bandi lódult meg a jobb oldalon, de akkorát bikázott a labdába, hogy a beadásnak szánt lövésből túloldali bedobás lett.

• 50.

Volešákot már kétszer is megdolgoztattuk az elmúlt három percben, igaz egyszer sem kerültünk ordító helyzetbe.

• 48.

Bandi ezúttal egy egész félidőt tölthet a pályán. Vajon van-e a lábában két gól? Behozatala egyben azt is jelenti, hogy a támadósort erősíti László Csaba.

• 46.
    Jakub Brašeň helyett Mészáros András állt be a játékba.

• 44.

Ilyen szabadrúgásból lőhet a Zsolna akár tucatszám.

• 44.
  • 42.

Jujjj, meglehetett volna az egyenlítés. Aluku kapuba tartó lövését Volešák tornázta ki szögletre. Ljubicic gólja után élénkebben, nagyobb elánnal futballozunk, és a közönség hangja ís megerősödött. Jó lenne még a szünetig betalálni.

• 42.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 40.
  • 38.

GÓÓÓL! Szépítettünk! Zsivkovics passzol Brašeňnek, Brašeň passzolt Ljubicicnek, Ljubicic belőtte. Egyszerű játék ez a futball, nem? Na, még párat!

• 38.
    Marin Ljubicic gólt rúgott.
  • 36.

A második gól után elég eseménytelen a játék. A Zsolnának nincs mit erőltetnie, nekünk meg nem megy. Egyelőre. Davis újabb labdáját fejelik ki. Hányadik is ez már?

• 34.

Jó labdajáratást követően megint Davis próbálkozott egy beadással a bal szélről, az eredménye azonban ugyanaz lett, mint pár perccel korábban: a labda egy zsolnai fejéről pattant vissza a mezőnybe.

• 32.

Ezúttal Davis próbálkozhatott egy szabadrúgással, de akárcsak a korábbiakban, most is kifejelte egy védő a labdát. Ezekkel a beívelt labdákkal ma még nem jutottunk sokra.

• 32.
  • 29.

Pontrúgásokból veszélyeztethettünk volna, de sem a szögletet, sem a szabadrúgást követőn nem tudtunk gólhelyzetbe kerülni Volešák kapuja előtt.

• 25.

Aluku megint Pačindával dolgozott össze a szögletnél, melynek végén utóbbi tudott a kapu felé küldeni egy labdát, de sikertelen volt a próbálkozás.

• 25.
    Esmerald Aluku szögletet rúgott.
  • 24.

Škvarka Mabouka passzából szerezte a második gólt. Mielőtt lövésre lendítette volna a lábát, még Hukot is sikerült becsapnia.

• 23.

Felzúg az Ébresztő! a DAC-kórus előadásában. Immár kettővel mennek a vendégek.

• 23.
    Michal Škvarka gólt rúgott.
  • 21.
  • 19.

Davis centerét halászta el a címzett elől Holúbek. Nem lett gólheyzet.

• 16.

Sheidaev bolondította a 16-osunk sarkán Šatkát, sikerült is beadnia a labdát, de Huk kifejelte a mezőnybe.

• 11.

Davis és Pačinda alakította a játékot a bal oldalon, egészen addig, amíg előbbi hosszú passzára utóbbi nem reagált a kellő időben, és a labda az alapvonalon átgurulva hagyta el a játékteret.

• 8.
    Jakub Holúbek szabadrúgást lőtt.
  • 7.

Helyzetbe kerültünk! Aluku és Pačinda kis szöglete után Šafranko fejéről perdült a labda kicsivel a kapu mellé.

• 6.
  • 4.

Filip Hlohovský szöglete után Kaša fejelt a hálónka. Újabb pontrúgás után kapott gól. Pedig László Csaba épp az ilyeneket nem szereti. Meg persze mi sem.

• 3.
    Filip Kaša gólt rúgott.
  • 2.
    Filip Hlohovský szögletet rúgott.
  • 2.

A magyar himnusz eléneklése alatt piros-fehér-zöld lufik alkotta koreográfiával jelezte a B-közép, milyen stadionba is érkeztek a vendégek.

• 1.

Šafranko rúgott először a labdába a kezdőkörben. Hajrá DAC!

• 0.

Mi sárga-kékben felszerelésben, a tabellaelső talpig zöldben futott ki a játéktérre.

• 0.

A játékosok bemutatásán túl vagyunk, a Nélküled is elhangzott, most egy kis maďari za Dunaj hallható a zsolnai szektorból, de nem tart soká, mert a Radetzky march zenéjére már vonulnak be a futballisták a pályára.

• 0.

Bíró Tomi hangosbemondó köszönti a csapatokat és a szurkolókat. A hazai tábor már élezi a torkát a negyed óra múlva kezdődő mérkőzésre, és pár vendég drukker  kurjongatását is hallani lehet.

• 0.

Ismertek már a kezdők (kattints a Felállás menüpontra bal oldalon). Több változás is van László Csaba pályára lépő csapatában a keddi kupa- és a múlt szombati bajnoki meccshez képest. A kapuban ma Slávik helyett Tofiloski kezd, kezdőként fut ki a pályára Brašeň és visszatér a fiatal Aluku is.

• 0.

Napos az idő a stadionban, a szél ereje is mintha alábbhagyott volna, a lelátók pedig egyre tömöttebbek. A bemelegítés már javában tart, még 25 perc és útjára indul a labda.

• 0.

A Zsolnával ebben a szezonban már harmadszor, egyben utoljára találkozunk. Az első meccsen idegenben raboltunk pontot a sárga-zöldek otthonából egy remek hajrának köszönhetően (2:2). A második összecsapás ennél sokkal kellemetlenebb emlék a számunkra: októberben még a szenci ideiglenes otthonunkban kaptunk egy rendes elefántpuszit tőlük - 0:6. Ezt követően állt fel a kispadról Németh Krisztián, és érkezett a helyére László Csaba.

• 0.

Mai ellenfelünk a bajnokságot vezető zsolnai csapat, amely 48 ponttal áll a tabella élén. Hétközben akárcsak mi, ellenfelünk is elbúcsúzott a Slovnaft Cup további küzdelmeitől. Csapatunk a második ligás Poprádtól kapott ki 1:0-ra, a Zsolnát pedig a szintén a második vonalban szereplő Szakolca verte meg 3:2-re. Mindkét csapat feledtetni akarja a hétközi kisiklást. Reméljük, 90 perc után nekünk áll majd mosolyra a szánk.

• 0.

Kellemes délutánt kívánok minden szurkolónak! A DAC Aréna lelátójáról Kiss Balázs kíván jó szórakozást és hazai győzelmet.

A FORTUNA LIGA 23. FORDULÓJÁBAN:

Kétgólos hátrányt ledolgozva a szezonban másodszor is sikerült pontot mentenünk a Zsolna ellen. 23 percnyi játék után már 0:2 volt az állás, de csapatunk még az első félidőben szépített Ljubičić révén, a második játékrészben pedig a listavezető Zsolna fölé nőtt, és egy tizenegyesből kiegyenlített. A bajnokságban nyolc mérkőzés óta vagyunk veretlenek.

Több változás is volt László Csaba pályára lépő csapatában a keddi kupa- és a múlt szombati bajnoki meccshez képest. A kapuba ma a sérült Slávik helyett Tofiloski állt, kezdőként futott ki a pályára Brašeň és visszatért a fiatal Aluku is. Alig melegedtek még be a játékosok, máris újabb középkezdés következett: a 2. percben Hlohovský szögletét követően Kaša bólintott a hálónkba – 0:1. Sorrendben a harmadik mérkőzésünkön is pontrúgást követően kaptunk gólt. A bekapott találat a szurkolók lendületét nem törte meg, a pályán azonban továbbra sem alakultak elképzeléseink szerint a dolgok. Sok pontatlanság jellemezte a játékot, a zsolnaiak rendre megakasztották a próbálkozásainkat, de ők sem tudtak igazán közel kerülni a kapunkhoz. Egészen a 23. percig, amikor Škvarka kapott jó labdát Maboukától a tizenhatos sarkában, s mivel Huk nem tudta megakasztani a támadást, könnyen a rövid alsóba lőtt – 0:2. Két perccel később megvolt az esélyünk a szépítésre: a vendég kapu előtti kavarodás után Pačindának sikerült birtokába venni a labdát, ezt követően célba vette a hosszú sarkot, de a lövés egy kevéssel elkerülte a kaput. Davis többször is megkísérelte bejátszani a labdát az ellenfél tizenhatosába, ám próbálkozásait rendre kifejelték a zsolnaiak. Végül mégiscsak megtört a jég! A 38. percben góllá érett az igyekezet, és egy gyönyörű összjáték végén szépítettünk. Zsivkovics Brašeňhez passzolt, aki a tizenhatos vonalánál sarokkal továbbította a labdát Ljubičićhez, ő pedig esélyt nem adva Volešáknak a hálóba durrantott – 1:2. A gólt követően nemcsak a szurkolók hangja erősödött, hanem a játékunk is megélénkült, és kis híján még a félidei szünet előtt kiegyenlítettünk: egy szöglet után Aluku hálóba tartó lövését tornázta ki a kapuból Volešák.

A második félidő elején László Csaba cserét hajtott végre, Brašeň helyére Mészárost küldte a pályára, megerősítve ezzel csapatunk támadósorát. Játékosainkon látszott az elszántság, és az akarat, ami elsősorban azon mutatkozott meg, hogy az ellenfél futballistái ritkán kerültek a kapunk közelébe, mi viszont annál többször jutottunk el a zsolnai támadóharmadba, ám az akcióink befejezésénél pontatlanok voltunk. Felpörgött a játék, és idő kérdése volt, hogy mikor szerezzük meg az egyenlítő találatot, amely aztán nem is váratott sokáig magára. A 66. percben Šafranko próbálkozásánál az első gól szerzője, Kaša kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, a bíró pedig a sípjába fújt. Davis tette le a labdát a 11-es pontra, és higgadtan értékesítette a büntetőt – 2:2. Ez volt a panamai légiósunk első gólja a DAC színeiben. Több mint húsz perc volt ekkor még hátra a játékból, és a fellelkesült, közel 5200 fős sárga-kék szurkolótábor is rátett egy lapáttal; zúgott a Ki a jobb?! és a Mindent bele! Az akaratra nem volt panasz, csak a helyzetek nem akartak összejönni. A 85. percben még a vendégeknek volt egy nagy lehetőségük a gólszerzésre: egy beívelt labda Hlohovskýt találta meg a kapunk előtt, s a címzett nem sokat teketóriázva kapura küldte a labdát, de Tofiloski magát sem kímélve hárította a lövést, és megtartotta az eredményt. A mérkőzés utolsó percében László Csaba pályára küldte a nyár óta sérüléssel bajlódó, de mára már felépült Kocsis Gergőt, így a magyar játékos is bemutatkozhatott a döntetlennel zárult találkozón.

Megismétlődött a két csapat közti szezonbeli első forduló eredménye, és akárcsak tavaly júliusban, most is kétgólos hátrányból sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. A vendégek gyors találatára nem tudtunk azonnal válaszolni, sőt még az első félidő közepén növelték is előnyüket. A vesztes állás ellenére most sem adták fel a fiúk, még a szünet előtt sikerült a szépítés, a második félidőben mutatott játék pedig meghozta az eredményét, és egy tizenegyesből összejött az egyenlítés. Legközelebb jövő héten vasárnap próbálkozhatunk újra a három pont megszerzésével, a 15:20-kor kezdődő megyei rangadón a nagyszombati Spartakot látjuk vendégül.

László Csaba (DAC): „Érdekes mérkőzésen vagyunk túl, melynek az első tíz percét hagyományosan átaludtuk, mivel ismét egy olyan helyzetet követően landolt a labda a hálónkban, mint a keddi kupameccsen a Poprád ellen. A fiúk azonban visszajöttek a mérkőzésbe a második bekapott gólt követően. Nem felejthetjük el, hogy pár hónappal ezelőtt még 6:0-s vereséget szenvedett a csapat a Zsolnától, mára pedig sikerült kilépnünk annak a meccsnek az árnyékából, és a játékosok ma már emelt fővel mehetnek végig a városon. A szerzett egy pont megérdemelt, még ha én ennél többet is reméltem, de végeredményben korrekt eredmény született.”

Adrián Guľa (Zsolna): „Harcias meccset láthatott a szép számú közönség. Négyszer rezdült a háló a mérkőzésen, amelybe nagyon jól léptünk be, mivel gyorsan gólt szereztünk. A második találatunkat követően a hazaiaknak összejött a szépítés, és a második félidőben már mindent egy lapra tettek fel, hogy kiharcolják az egyenlítést. A fiúk hajtottak a győzelemért, de meg kell jegyeznem, nem egyszerű itt a játék az ellenfelek számára, mert a hazai szurkolók remek kulisszát teremtenek sajátjaiknak. Megyünk tovább, és arra koncentrálunk, hogy a soron következő mérkőzésünket megnyerjük.”