MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs ŠK Slovan Pozsony
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Pavol Šafranko 90+2.
90+2. perc1 - 0ŠK Slovan Pozsony
  • 90+2.

Fantasztikus érzés! Fantasztikus! Nyertünk, Az utolsó utáni pillanatban megszereztük a vezetést, és teljesen megérdemelten legyőztük az égszínkékeket! Remek estéje lesz ma minden DAC-drukkernek! Egy hét múlva jön a folytatás. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket.

• 90+2.

VÉGE!!!! Šafranko góljával 1:0-ra legyőztük a Slovant!

• 90+2.
    Pavol Šafranko gólt rúgott.
  • 90+2.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 90+1.

GÓÓÓÓÓÓLLLLLLL!!!!!!!

• 90+1.
    Vida Kristopher András helyett Pape Macou Sarr állt be a játékba.
  • 90.

2 percet hosszabít a játékvezető. Nagyon nagy fordulatnak kellene beállnia ahhoz, hogy ennyi idő alatt megváltozzon az erdemény.

• 86.
    Erik Pačinda helyett Jakub Brašeň állt be a játékba.
  • 83.

Sajnos nem túl nagy az iram, és egyáltalán nem forog veszélyben az ellenfél kapuja.

• 81.
    Branislav Ľupták helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 80.
    Filip Oršula helyett Lesly de Sa állt be a játékba.
  • 78.
    Vukan Savićević szabadrúgást lőtt.
  • 78.

Egyre több a szabálytalanság a pályán.

• 78.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 77.
    Seydouba Soumah szögletet rúgott.
  • 77.
    Joeri De Kamps szabadrúgást lőtt.
  • 75.

Nagyot ordított a B-közép! Davis remek szabadrúgását Šafranko külde kapura, de előtte már lest fújt a játékvezeető.

• 75.
  • 75.
    Joeri De Kamps sárgalapot kapott.
  • 73.
    Milan Rundić sárgalapot kapott.
  • 71.

Pačinda a földön, a bíró sípja pedig néma maradt. A slovanisták kirúgják taccsra, ilyenkor illő visszaadni a labdát. Szerincsére nem történt sérülés.

• 67.

Kettős cserével igyekszik felrázni a vendégek játékát az edző, Vukomanovic.

• 66.

Nézőcsúcs: 7139 néző gyűlt össze a stadionban!

• 65.
    Róbert Vittek helyett Mitchell Stuart Schet állt be a játékba.
  • 65.
    Tomáš Kóňa helyett Joeri De Kamps állt be a játékba.
  • 64.

A játékvezető kifelé ítél szabadrúgást, de, hogy miért?

• 63.

Pačinda és Ljubicic próbált összejátszani. A slovanisták csak asszisztáltak a játékuknál, de az utolsó passz hosszúra sikeredett.

• 62.

Kôňa szabadrúgását Huk fejelte vissza a mezőnybe.

• 61.
    Tomáš Kóňa szabadrúgást lőtt.
  • 60.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 59.

Fél órával a vége előtt most mi vagyunk a jobbak. Többet birtokoljuk a labdát, csak sajnos a befejezésig nem jutunk el. De még van hátra 30 perc.

• 57.

Pačinda egyedül vihette volna kapura, ha Šafranko labdáját sikerül utolsérnie, de Mucha megelőzte a nyolcasunkat.

• 57.
    Saláta Kornél szabadrúgást lőtt.
  • 56.

Eddig  egész sportszerű volt a mérkőzés, most mégis kioszt a bíró egy sárgalapot Ľuptáknak, aki a kezdőkörben szabálytalankodott ellenfelével.

• 56.
    Branislav Ľupták sárgalapot kapott.
  • 54.

Pačinda lökete túljutott a sorfalon, Mucha azonban magához szorította a labdát.

• 54.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 54.

Vidát kaszálja el az egyik pozsonyi, jó szögből jár a szabadrúgás.

• 51.

A második játékrész első öt percében a Slovan még szinte nem jött át a mi térfelünkre. Nagyobb baj, hogy nekünk ennek ellnére nem volt kapura tartó lövésünk.

• 49.

Egyik edző sem cserélt a szünetben.

• 48.

Vége az első játékrésznek.

• 47.

Davis remek szabadrúgását csúsztatta meg kapu felé Šafranko, de Mucha résen volt, és sajnos fogta a labdát.

• 41.

MI MARADT KI?!?! Ljubicic vágta kapu felé a labdát, mintegy hat méterről, és sajnos innen sem találta el.

• 39.

Ezt most megúsztuk, köszönhetően Sláviknak. Oršula kapuba tartó lövésének állta útját a hálóőrünk.

• 38.

Priskin szánta el magát lövésre, a lapos gurítás a méterekkel ment a kapunk mellé.

• 35.

Šafranko remek passzal próbálta volna ziccerbe hozni Vidát vagy Pačindát, de az égszínkékek gyorsabbak voltak.

• 32.

Soumah nyargalt végig a félpályán egy labdával, a tizenhatosban végüô Huknak sikerült kibikáznia előle a labdát.

• 30.

Fél óra telt el a mérkőzésből, melynek eddigi első felére rányomta a bélyegét a slovanisták rendbontása. Igazán nagy helyzetet még egyik oldalon sem láthattunk.

• 27.
  • 26.

Aluku lövése pattan meg az egyik védőn, ezt követően jutunk szabadrúgáshoz.

• 25.

Két szögletet is elvégezhetett a Slovan, de helyzetet egyikből sem tudott kialakítani.

• 25.
    František Kubík szögletet rúgott.
  • 24.
  • 23.

Huk jó ütemű becsúszása mentett meg bennünket attól, hogy Priskin egyedül törjön kapusra.

• 23.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 21.

Jól kombináltunk a 16-os ban, ismét Pačinda került helyzetbe Vida passzát követően, de végét sajnos elpuskáztuk.

• 20.

Remélhetőleg most már csak a pályán zajló eseményekkel fogunk tudni foglalkozni.

• 17.

Az égszínkékekeket kiszorította a rendőrség a szektorból. Ez nem tartott soká, fiúk, Auf wiedersehen! Emiatt pár percig állt a játék, de a játékosok nem vonultak be az öltözőbe.

• 14.

A hangosbemondó felszólította a slovanistákat, hogy hagyják el a szektorukat. Egy szék is repült a rendőrök felé.

• 12.

Ľupták, Vida és Pačinda ügyes játékát láthattuk, a passzolgatásnak kirúgás lett a vége, mivel Pačinda pontatlan volt, és a kapu mellé gurított.

• 10.

A slovanistákat mellett egyre több rendőr gyülekezik a vendégszektorban. Közben Pačinda gyenge labdáját szedi fel a földről Mucha.

• 8.

Ismét Zsivkovics próbálkozott egy jobb oldali íveléssel, ezúttal Vida maradt le az ígéretes beadásról.

• 6.

Zsivkovics jobb oldali beadását tolta ki bedobásra Saláta Kornél.

• 4.

Közben azért a pályáni is zajlanak az események, az egyik bedobásunkat Rundic fejelte ki a mezőnybe.

• 3.

Az égszínkék drukkerek azonnal petárdázásba kezdenek. Kék füst gomolyog a pályán, és robbannak a hanggránátok.

• 1.

Priskin is megtapsolta a himnuszt. Elkezdődött az év mérkőzése!

• 0.

Gyönyörű koreó vezette fel a játékosokat a pályára. Most már piros-fehér-zöld fustbombák gyúlnak.

• 0.

Pillanatokon belül indul a Nélküled.

• 0.

Saláta Kornél és Priskin Tamás bemutatása alatt nem fütyült a DAC-tábor. A többi slovanista füttyöt kapott a sárga-kék szurkolóktól.

• 0.

Az M4 már élőképpel jelentkezett, izzanak a hangszálak, locsolják a pályát. Negyed óra múlva indul az év mérkőzése!

• 0.

Mi a 7., a Slovan a 2. helyről várja a találkozót.

• 0.

20 perccel vagyunk a kezdés előtt, négyezren már biztos most bent vannak a stadionban. Az előbb kezet ráztam az öltözőfolyosón László Csaba vezetőedzővel. Megígérte, hogy mindent megteszünk a győzelemért.

• 0.

A Slovan-drukkerek egy órási petárda felrobbantásával jelezték, megérkeztek.

• 0.

Egyre közelebb a kezdés, már csak egy óra van hátra. A Slovan játékosai már megérkeztek a stadionba, a játékvezetők épp pályamustrát tartanak, és az elsőként érkezők fokozatosan foglalják el helyüket.

• 0.

Pontosan másfél óra van még hátra a kezdőrúgásig, de már 30 perccel ezelőtt felhangzottak a szurkolói rigmusok az utcáról.

• 0.

Azt ugye mondani sem kell, mikkora jelentőséggel bír a mai találkozó?! A belépők több mint egy hónappal ezelőtt már elkeltek, Dunaszerdahelyre figyel ma Magyarország és Szlovákia összes futbaldrukkere, a meccset a mindkét országban élőben közvetíti a közszolgálati televízió (RTVS, MTVA).  Előzetesen rengeteg cikket, videót, televíziós bejelentkezést olvashattunk és láthattunk. A mai meccsre 90 sajtóakkreditáció érkezett. Ez mindent elmonda a rangadó súlyáról.

• 0.

Kedves szurkolók, szeretettel köszöntök mindenkit a DAC idei legfontosabb és legvártabb mérkőzéséről, az 50. DAC-Slovan összecsapásról. Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 26. FORDULÓJÁBAN:

Legyőztük a Slovant! A 92. percben született Šafranko-találattal 1:0 arányban megvertük legnagyobb riválisunkat. A több mint 7000 néző percekig állva tapsolta a csapatot még a lefújást követően is. A puskaporos hangulatú meccskezdet után így a mérkőzés vége igazi örömünneppé változott.

A forduló slágermérkőzésének eleje sajnos nem a futballról szólt. A parádés hazai koreográfiára elég ötlettelenül válaszoltak a vendégdrukkerek, akik rögtön az első percekben füstbombákat gyújtottak és beizzították hanggránátjaikat. A hangosbemondó felszólítására sem hagyták abba a sportszerűtlen viselkedést, majd mikor a rohamrendőrök megjelentek a szektorukban, hogy kiszorítsák onnan őket, elkezdtek székeket dobálni feléjük. Nagyjából a 20. percig végül teljesen kiürült a vendégszektor. A pályán addig igazi nagy gólhelyzetet nem látott a csordultig megtelt DAC Aréna közönsége. Az első kapura lövésre tíz percet kellett várni, de Mucha résen volt Pačinda próbálkozásánál. Ezt követően is mi járattuk a labdát, nem engedtük kibontakozni a Slovant. A 24. percben viszont Priskin kerülhetett volna helyzetbe, végül csak szöglet lett a támadásból. Pár perc múlva már ismét a vendégkapu előtt zajlott a játék, Aluku lövése megpattant egy védőn, a helyzetet szabadrúgás követte, de sajnos ebből sem lett gólhelyzet. Mindenesetre az első fél órában aktívabbak voltunk ellenfelünknél. A 39. percben mégis a Slovan szerezhette volna meg a vezetést. Oršulának sikerült lefordulnia védőjéről, de Slávik útját állta a kapuba tartó labdának. Két perccel később kis híján összejött a csattanós válasz a pozsonyiak helyzetére: Ljubicic a tizenhatosban kapott egy remek labdát, melyet tétovázás nélkül durrantott a kapu felé. Csak az irányzékkal volt némi gond, mert a lövés fölé szállt. Ez volt a félidő legnagyobb helyzete, a csapatok gól nélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe.

A második 45 perc már nyugodtabb hangulatban kezdődött, de ez a nyugalom a játékra is jellemző volt, ugyanis egyik csapat sem rohamozott fejetlenül. A játékrész első öt percében a Slovan játékosai szinte át sem lépték a térfelünket, a labdát jóformán csak mi járattuk, ám igazán komoly helyzetet nem sikerült kialakítanunk. 7139 szurkoló folyamatos buzdítása mellett zajlott a játék, melynek során jobbára a mezőnyben pattogott a labda. A vendégek vezetőedzője a 65. percben unta meg az addig látottakat, ekkor kettős cserét végrehajtva igyekezett felrázni a játékot. A helyzetek azonban továbbra is várattak magukra. A 76. percben aztán mégis óriási hangrobbanásban tört ki az aréna, amikor Davis remek szabadrúgása találta meg Hukot, akinek kapura fejelt labdáját Mucha reflexmozdulattal hárította. Az eset szépséghibája, hogy a jelenet közben már lest fújt a játékvezető. A hátralévő negyed órában több sárgalapot is kénytelen volt előhúzni zsebéből a bíró, mindkét oldalra kiosztott egyet-kettőt. Mikor már szinte mindenki elkönyvelte az újabb gólnélküli döntetlent, jött a fantasztikus utolsó utáni perc. A baloldalon Davis végezhetett el egy szabadrúgást. A belőtt labdát Šafranko csúsztatta mesterien a kapu felé, a labda pedig a bal kapufáról pattant a gólvonal mögé – 1:0. A gólt követően szinte „felrobbant” a stadion, igazi eufórikus hangulat uralkodott, mindenki állva tapsolt, és a hangszálaival sem spórolt senki. A szurkolók hosszú perceken keresztül éltették a csapatot.

Öt év után ismét legyőztük hazai pályán a Slovant! A mérkőzés elején még az égszínkék „szurkolók” lelátói rendbontására irányult a figyelem, de miután a rendőrök kivezényelték őket a stadionból, ismét a focié lett a főszerep. Igazi taktikai játék folyt a pályán, ahol nagyon kevés teret hagyott egymásnak a két csapat. Mi ugyan többet birtokoltuk a labdát, de nehezen jutottunk helyzetbe. Aztán a ráadás utolsó pillanatában megtört a jég: Davis szabadrúgása után Šafranko fejéről repült a labda a hálóba. Az egy góllal megnyert jubileumi 50. DAC-Slovan rangadó után állva tapsoltak a nézők. Ez a siker egyben azt is jelenti, hogy 10 meccse vagyunk veretlenek a bajnokságban. Csapatunk legközelebb egy hét múlva, nagyszombaton lép pályára, amikor a Trencsén lát bennünket vendégül.

László Csaba (DAC): „Mindenekelőtt szeretnék gratulálni az ellenfélnek a fair játékért. Nagyon sajnálom, hogy a Szlovák Kupa fináléjában idén nem találkozunk, a labdarúgásnak jót tenne, ha ilyen csapatok játszanák a kupadöntőt. Köszönöm a csapatnak a játékot, mert betartották az utasításaimat. Fantasztikus volt az utolsó perc, és nem is tudok most igazából a taktikáról beszélni, mert ezt a mérkőzést igazából az érzelmek uralták. A futball manifesztációja volt a mai összecsapás. Minden tiszteletem mellett úgy gondolom, hogy ma ezzel az egy góllal jobbak voltunk ellenfelünknél. Ősszel egy góllal kikaptunk, most viszont sikerült revansot vennünk, és kárpótoltuk a hihetetlen szurkolóinkat is. Ami pedig a lelátón történteket illeti: természetesen nem vagyok vak, láttam, mi zajlik az ellenfél szektorában. Az ilyen „szurkolóknak” semmi joguk számon kérni a csapat edzőjén a vereséget, mert ők maguk hagyták pácban a saját csapatukat.”

Ivan Vukomanović (Slovan): „Nagyon érdekes játszmát láthattak ma a nézők. Nehéz két hét után léptünk ma pályára, két nehéz meccset követően érkeztünk Dunaszerdahelyre. Az első félidő nem hozott sok lehetőséget. A második játékrészben már többet szerettünk volna támadni, de nem adódott előttünk komoly gólszerzési lehetőség. A végén pedig ismét egy buta hibát vétettünk, melyet az ellenfél megbüntetett. Csalódottak vagyunk, de gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez. Szép meccs volt, szép kulissza előtt.”