• Szabadrúgás (89. perc)Cornelis Petrus Ubbink
  • Szöglet (90. perc)Cornelis Petrus Ubbink
  • Szöglet (90+2. perc)Cornelis Petrus Ubbink
  • 90+3.

Ez az, ez az! Hazai pályán vertük meg a tavalyi bajnokot! Nyertünk 1:0-ra, a bíró lefújta a meccset. Történelmi pontszerzés Csák Máté vára alatt. Mindössze kétszer rúgtunk kapura a mérkőzésen, mégis miénk a három pont. Gratulálunk fiúk! Folytatás egy hét múlva otthon, a Nagymihály ellen. Kiss Balázs köszön el. Kellemes húsvéti ünnepeket!

• 90+2.

Mindjárt itt a vége, ismét volt egy hazai szöglet. Ki kell bírni!

• 90+2.
    Cornelis Petrus Ubbink szögletet rúgott.
  • 90+1.

Három perces hosszabbítás következik.

• 90.
  • 89.

Ide-oda pattogott a labda a 16-os vonalán, majd Klescik küldte az kapura, Sláviknak sikerült védenie.

• 89.
    Cornelis Petrus Ubbink szabadrúgást lőtt.
  • 88.
    Yves Simon Pambou sárgalapot kapott.
  • 86.

Nagy a nyomás rajtunk, most épp Ljubicicnek kellett fejjel mentenie a szöglet után.

• 86.
  • 85.
    Pape Macou Sarr helyett Yves Simon Pambou állt be a játékba.
  • 82.

Sarrt rúgják fel a hazaiak a középpályán.

• 80.

Antonio Mance rúghatta volna a beívelt labdát a hálónkba, de szerencsénkre gyengén ért bele Ubbink lövésébe, Slávik pedig a helyén volt.

• 80.
  • 78.

Michalíkkal erősödik a védősorunk a végére. Kell is az erősítés, mert a hátralévő bő tíz percben a hazaiak mindent elkövetnek majd az egyenlítésért.

• 77.
    Vida Kristopher András helyett Ľubomír Michalík állt be a játékba.
  • 77.
    Pape Macou Sarr sárgalapot kapott.
  • 75.
    Rodney Rudy Ferdinand Klooster helyett Antonio Mance állt be a játékba.
  • 74.

Talán a legnagyobb helyzetet úsztuk most meg! Issa tört egyedül a kapura Beridze remek passzát követően de Davis szenzációsan becsúszva akasztotta meg a támadót. Tisztán, szerelt, hiába reklamálnak büntetőt a hazaiak.

• 73.

Teljesen hátrahúzódtunk. Pedig még van szűk 20 perc, lehetne még mit kezdeni Csák Máté városában. Annál is inkább, mert a hazai publikum ismét füttyszóval jelzi, hogy elégedetlen a hazai játékkal.

• 70.

Davis labdája egyenesen a kapus kezébe hull.

• 70.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 69.

Leginkább a védőinknek jut ezekben a percekben feladat, de egyelőre állják a sarat a srácok. Kapura továbbra is veszélytelenek vagyunk.

• 66.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 66.

20 perce megy ez a játékrész, de sajnos Šemrinecnek még nem adtunk munkát. Talán most.

• 64.
    Jakub Paur sárgalapot kapott.
  • 64.

2866-an válottak ma jegyet a trencséni stadionba.

• 62.
    Milan Kvocera helyett Usman Adekunle Issa állt be a játékba.
  • 62.
    Erik Pačinda helyett Jakub Brašeň állt be a játékba.
  • 59.

Beszorított minket a címvédő, László Csaba is észrevette, hogy cselekedni kell. Brašeň már az oldalvonal mellett várja, hogy csereként pályára léphessen.

• 58.
  • 58.

Ljubicic ért bele szögletet érően Paur lövésébe.

• 56.

Hát ezt most nagyon megúsztuk! Beridze balról érkező lapos lövése okozott galibát a kapunk előtt, de Davisnak az utolsó pillanatban sikerült megállítania a labdát.

• 56.
    Milan Kvocera szögletet rúgott.
  • 55.

Hosszú ideje haza lábakon járt a labda, most egy szögletből jöhet a Trencsén.

• 55.
  • 53.
  • 52.
  • 49.

Pačinda Paurral ütközött keményen a középpályán. Ápolásra szorult, de szerencsére nem sérült meg komolyan.

• 49.

A vendégszektorban 205-en szurkolnak a meccse elejétől a DAC-nak.

• 49.

Fellocsolták a rendezők a hazai műfüvet a szünetben. Reméljük, egy gól becsúszik majd így is az ellenfél hálójába.

• 46.

Csere nélkül futottak ki a csapatok a második félidőre.

• 46.

A játékvezető hosszabbítás nélkül lefújja az első félidőt.

• 40.

Tetszetős futball: Ljubicic indította a jobb oldalon megiramodó Zsivkovicsot, akinek elég helye és ideje volt arra, hogy lopja a távolságot, a labdát végül a kapu elé betörő Pačindához passzolta, aki viszont mellé fejelt.

• 39.
  • 37.

Aluku villantott meg valamiit a tehetségéből, ügyes passzal hozta játékba a jobb szélen Pačindát, aki dublázni szeretett volna, de estében csak egy gyenge lövésre futotta tőle: a labdát végül Šemrinec kanalazta fel a földről.

• 36.
    James Alexander Lawrence sárgalapot kapott.
  • 35.

Elég nagy zavart okoztak védőinknek a hazai támadók, de az utolsó pillanatban szerencsénk volt.

• 33.

Petrus húzta meg a bal szélen, középre gurított labdájára Ljubicic csapott le a 16-osban, majd megpróbált egy támadást indítani mélységből, de Aluku és Vida elpasszolta magát a középpályán.

• 31.

Szórványos fütty hallatszik a hazai szektorból. Úgy látszik a főtribün közönségének nem tetszik a fehérmezesek eddig mutatott eredménytelen játéka. Nekünk annál inkább. Hajrá DAC!

• 29.

Most azonban majdnem meleg volt a pite: egy jobb oldali beadást követően Slávik nem a legjobban mozdult ki a kapujából, de szerencsénkre a trencséni csatár is lemaradt, a helyzet pedig kimaradt.

• 29.
  • 27.

Aktívan védekezünk, nem engedjük gólhelyzetbe kerülni a hazaiakat.

• 23.

Több mint négy hónap után rúgtunk idegenben gólt.

• 21.

A középpályán passzolgattunk szépen, Ljubicic, Lupták, Aluku is hozzáért a labdához, mielőtt Vidához passzoltak volna. Kristophert azonban lesen állította meg a játékvezető.

• 19.

A hazaiak 49-ese, Kvocera egyenlíthetett volna, szerencsére lövése gyenge és pontatlan volt, Sláviknak nem okozott különösebb gondot a mentés.

• 18.

Mindenki felett elszállt a labda.

• 18.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 17.

Ismét egy szép akciót láthattunk, Ľupták és Pačinda kényszerítőzését követően került a labda Sarr elé. De csak szöglet lett a vége.

• 15.

Zsivkovics lebirkózta ellenfelét a középpályán, ezért járt a sárgalapos figyelmeztetés.

• 15.
    Marko Zsivkovics sárgalapot kapott.
  • 14.

GÓÓÓÓL! Pačinda megszerzi a vezetést! Zsivkovicstól kapott egy passzt a középpályán, a védők nagyon lemaradtak róla, így egyedül vezethette a labdát a kapusra, aki mellett ballal gyönyörűen gurított a kapuba - 0:1.

• 14.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 13.
  • 12.

Beridze kínálta meg egy kellemetlen lövéssel Slávikot. szöglet lett a vége.

• 11.

Egyelőre a Trencsén birtokolja többet a labdát, Šemrinec kapust még nem foglalkoztattuk.

• 7.

Janga játszotta magát tisztára a bal szélen, majd remek labdával találta meg a teljesen egyedül hagyott Paurt, aki ahelyett, hogy egyből a kapunkra durrantott volna, tolt még egyet a labdán, csak azután lőtte azt el. A lövésbe Ljubicic feküdt  bele önfeláldozóan.

• 6.

Ubbink nevéhez fűződik az első kapura lövés. Slávik a helyén volt.

• 3.

Ljjubicic adott jó keresztlabdát Zsivkovicsnak, a szerb játékosunk nem tudta jól lekezelni a labdát.

• 1.

A fehér mezben játszó hazai csapat végezte el a kezdőrúgást.

• 0.

Pár perc már csak a kezdőrúgásig. A vendégszektort szépen megtöltötték a sárga-kék szurkolók.

• 0.

A tavalyi bajnokkal ebben a szezonban már a harmadik meccsünket vívjuk. Augusztusban ideiglenes szenci otthonunkban 3:2-es vereséget szenvedtünk, majd az új stadionunk megnyitóján, novemberben 2:0-ra vertük a címvédőt.

• 0.

Borús az idő itt Trencsénben, de egyelőre nem esik az eső, 10-12 fok körül ingadozik a hőmérséklet.

• 0.

A múlt heti szenzációs Slovan-verés után ismét köszöntöm a DAC szurkolóit, Kiss Balázs vagyok. Ma Csák Máté várának árnyékában lépünk pályára a címvédő Trencsén ellen. A találkozó 14.30-kor kezdődik.

A FORTUNA LIGA 27. FORDULÓJÁBAN:

Idén másodszor is legyőztük a címvédőt! Történelmi siker volt a mai húsvéti győzelem, a Trencsén otthonában ugyanis korábban még soha sem sikerült pontot szereznünk. Pačinda 14. percben szerzett találatával ezúttal meglett a három pont, ami azt is jelenti, hogy már 11 forduló óta vagyunk veretlenek a Fortuna Ligában.

A múlt heti felálláson mindössze egy helyen változtatott László Csaba: az eltiltás miatt nem játszó Šafranko helyett Sarr kapott lehetőséget a csatárposzton. A hazaiak kezdték aktívabban a meccset, az első kapura lövés Ubbink nevéhez fűződik, ezt a 6. percben jegyezhettük fel. Egy perccel később már komolyabb helyzetet is sikerült kialakítaniuk Ševela edző védenceinek. Ekkor Janga játszotta magát tisztára a bal szélen, majd remek labdával találta meg a teljesen egyedül hagyott Paurt, aki ahelyett, hogy egyből a kapunkra durrantott volna, tolt még egyet a labdán, csak azután lőtt. A lövésbe Ljubicic feküdt bele önfeláldozóan. A labdát többet birtokló hazaiak ezt követően is próbálkoztak, de a 14. percben jött számukra a hidegzuhany. Pačinda Zsivkovicstól kapott egy remek passzt a középpályán, a védők nagyon lemaradtak a nyolcasunkról, így egyedül vezethette a labdát a kapusra, aki mellett ballal gyönyörűen gurított a hálóba – 0:1. Alig három perccel később növelhettük volna előnyünket, amikor Ľupták és Pačinda kényszerítőzését követően került a labda Sarr elé, az akció azonban csak szöglettel zárult. A címvédő igyekezett kiegyenlíteni, de a védelmünk jól tette a dolgát. Labdatartás tekintetében a Trencsén volt a jobb az első játékrészben, ám a lényeg mindig az, amit a kijelző mutat, ez pedig számunkra volt kedvesebb.

A második félidőre csere nélkül futottak ki a pályára a csapatok. A hazaiak nem teketóriáztak, gyorsan megszerezték a labdát, és csak nagyok kevés esetben szabadultak meg tőle. A legnagyobb lehetőségük az 56. percben adódott, amikor Beridze balról érkező lapos lövése okozott fejtörést a védelmünknek, de Davisnak az utolsó pillanatban sikerült megállítania a befejező csatárnak címzett labdát. Később is teljesen beszorítottak bennünket a fehérmezesek, az 59. percben ezért László Csaba Brašeňt küldte pályára a sérült Pačinda helyére – gólszerzőnk a lábát fájdította. Támadásban sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt a trencséniekkel, ám védekezésben összeszedettek voltunk. Megmutatkozott ez akkor is, amikor a 74. percben Issa tört egyedül kapura Beridze remek passzát követően, de Davis szenzációsan becsúszva akasztotta meg a támadást. A hazaiak hiába reklamáltak büntetőt, panamai játékosunk tisztán szerelt. A lelátóról időközben szórványos füttyszó hallatszott, ami jelezte, hogy a hazai publikum elégedetlen az eredménnyel. A mieinket összesen 205 szurkoló buzdította a meccs elejétől a vendégszektorból, s mivel sikerült megőriznünk az egygólos előnyünket, a végén óriási üdvrivalgásban tört ki a sárga-kék szurkolótábor.

Történelmi győzelmet arattunk Csák Máté vára alatt! Ugyan a hazaiak domináltak az egész mérkőzésen, de ezúttal mégis miénk lett a három pont. Pačinda találata döntőnek bizonyult, a gólt követő taktikánk pedig bejött, és mi hagyhattuk el mosolyogva a trencséni műfüvet. Két egymást követő meccset nyertünk 1:0-ra. A folytatásban hazai pályán lépünk pályára, noha a kiírás szerint mi leszünk a vendégcsapat - egy hét múlva szombaton a Nagymihály ellen játszunk a DAC Arénában.

László Csaba (DAC): „Nagyon jó futballt láthattunk, a csapatom remek teljesítményt nyújtott. Igaz, hogy a Trencsén jóval többet birtokolta a labdát, de egyénileg képzettebb játékosainak nem sikerült feltörniük a védelmünket. Igyekeztünk minél tovább megtartani a labdát, és kontratámadásokból próbáltunk veszélyeztetni. Taktikai szempontból remek meccset játszottunk.”

Martin Ševela (Trenčín): „Nehéz értékelni a mérkőzést, mert fájó a vereség, főleg akkor, ha mi domináltunk a meccsen, az ellenfél pedig egy labdavesztést követően belövi az egyetlen helyzetét. Nem volt sok lehetőségünk a gólszerzésre, a dunaszerdahelyiek szervezett védelmét nem sikerült feltörnünk, nem tudtuk úgy bejátszani a védők mögé a labdát, hogy komoly gólhelyzetbe kerültünk volna. A vereség után tovább kell folytatnunk a munkát, és akkor majd jönnek a gólok is. Fel kell emelnünk a fejünket, és mennünk kell tovább.”

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:1)