MérkőzésMFK Zemplín Nagymihály vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
MFK Zemplín Nagymihály
    >>
Kristian Kushta 31
90+3. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+3.

Vége! A bíró lefújta a meccset, melyet ismét az utolsó pillanatban sikerült megnyernünk. Fantasztikus! Kiss Balázs köszöni mai figyelmüket. Legközelebb csütörtökön játszunk itthon hazai bajnokit, akkor a Szenyice csapatát látjuk vendégül. Hajrá DAC!

• 90+3.

Davis a gólszerző! Sarr beadását juttatta fejjel a hálóba! 1:2

• 90+3.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 90+3.

OTT VAAAAN!!!!! Akárcsak a Slovan ellen két hete, az utolsó pillanatban megszereztük a vezetést!

• 90+2.

Talán még egy támadásra van idő.

• 90+1.

A KUTYAFÁJÁT! A szögletet követő hatalmas kavarodás után ismét csak Macej kezében kötött ki a labda. Nincs meg a vezetés.

• 90.

Három perc hosszabbítás következik.

• 88.
    Branislav Ľupták helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 87.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 86.

Beléptünk az utolsó öt percbe. A Nagymihálynak a gólon és a kapufán kívül nem volt több helyzete, mégis őrzik az egy pontot. Ezt is el kellene még venni tőlük! Gyerünk, fiúk! Hajrá DAC! A közönségen szokás szerint semmi sem múlik. A B-közép az egész találkozón kitartóan buzdította a csapatot.

• 84.

Zsivkovicsot futtatta meg egy hosszú labdával Ľupták, a baj csak az volt, hogy Macej is kiválóan olvasta a játékot, és megelőzte a védőnket, mielőtt az elérte volna a játékszert.

• 81.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 80.

Ó, ha csak negyes annyi gólt rúgtunk volna ezen a meccsen, mint szögletet...

• 79.
    Stanislav Danko szögletet rúgott.
  • 79.
    Igor Žofčák helyett Tomáš Sedlák állt be a játékba.
  • 77.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 76.

MEGINT MEKKORÁT MENTETT MACEJ! Zsivkovics pontrúgása Sarrt találta meg pontosan a kapu előtt. A fejest nyújtózkodva ütötte szögletre a nagymihályiak mai legjobb játékosa.

• 75.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 73.

A mai mérkőzésre 4288 néző váltott jegyet.

• 72.

HuHH, ezt megúsztuk Danko lövése csattant hatalmasat a jobb kapufán. Centiken múlott, hogy nem vezet ismét a Nagymihály.

• 71.
    Vida Kristopher András helyett Pape Macou Sarr állt be a játékba.
  • 70.
  • 69.
    Michal Sipľak sárgalapot kapott.
  • 68.

Kocsis Gergőt buktatta az ellenfél védelme, a bíró azonban ahelyett, hogy szavadot ítélt volna, előnyszabályt adott, amely után oda lett a helyzet.

• 67.
  • 66.

Hasonló helyzetet láthattunk most, mint a gól előtt, Vida szöktetése ezúttal azonban hosszúnak bizonyult. Šafranko nem érte el a labdát.

• 64.

Jelenleg ismét a középpályán folyik a harc, ezért van idő elmondani, hogy a DAC Aréna kispadján fűtött üléseken foglalhatnak helyet a cserejátékosok és a stábtagok. De jó is az, ilyen hideg áprilisi estén :-)

• 61.

MEGINT LJUBICIC! Kapitányunk ismét a fejét használta, de vele szemben ezúttal is ott állt Macej kapus, akinek viszont az az előnye, hogy kézzel is hozzáérhet a labdához. Fogta is a fejest. Kár.

• 60.
  • 59.
    Filip Serečin helyett Stanislav Danko állt be a játékba.
  • 59.
  • 58.

Egyre sűrűbben esik az eső. Közben a sokadik szögletünket is elvégezhettük. Kár, hogy ezekre nagyon jól felkészült az ellenfél.

• 58.
  • 57.
    Jozef Vajs helyett Martin Regáli állt be a játékba.
  • 56.

HÚÚÚ! Ljubicic fejese a felső lécről pattant ki a kapu mögé.

• 56.
  • 55.

Így született a gól: Davis bal oldali beadását követően Vida passzolt Šafranko elé, akinek már gyerekjáték volt a labdát a halóba lőni.

• 54.
    Erik Pačinda helyett Jakub Brašeň állt be a játékba.

• 47.

Egyik edző sem érezte úgy a szünetben, hogy cserélnie kellene.

• 46.

Elkezdődött a második játékrész. A szünetben csapatunk egykori legendáit, a ´87-ben kupagyőztes csapat tagjait köszöntöttük.

• 45.

A játékvezető nem hosszabbít, véget ért az első félidő.

• 44.

A kausunk három "tisztán lehozott" meccs után kapott ma ismét gólt.

• 42.

Közben elkezdett csendesen szemerkélni az eső. Elég hűvös az idő.

• 41.

Davis szöglete után Pačinda gurította laposan kapura a labdát, melyet Macej ezúttal is felkészülten várt.

• 41.
  • 39.

Álmos játékot láthatunk ezekben a percekben. Se nyomás, se helyzet, csak harca a középpályán. Jó lenne még a szünetig kiegyenlíteni.

• 39.
    Filip Serečin szögletet rúgott.
  • 35.
  • 33.

Šafranko adhatott volna gyors választ a gólra, de gyenge lövését védte az eddig is sokat foglalkoztatott Macej.

• 31.

Derült égből villámcsapás! Kushtát nem tudták feltartóztatni a védőink, a nagymihályiak 66-osa ezzel megszerezte a vezetést. Az állás: 1:0.

• 31.
    Kristian Kushta gólt rúgott.
  • 31.

Ismét egy jobb oldalon vezetett támadás után kerülhettünk volna gólhelyzetbe, de a védők a helyükön voltak.

• 27.

AZ ELŐBBI HELYZETET ÚJABB KÖVETTE! A szöglet után Šatka fejéről tartott a labda a hálóba, de Macej ismét a helyén volt, és védte a fejest. A közönség már-már gólt kiáltott.

• 27.
  • 26.

ISMÉT GÓLHELYZETBE KERÜLTÜNK! Vida remekül szöktette Šafrankót, akinek lövését a kapus bravúrral szögletre tenyerelte.

• 26.
  • 24.
  • 23.

A középpályán pattog a labda ezekben a pillanatokban, sem mi, sem a nagymihályaik nem tudják megtartani a labdát.

• 19.

HELYZET VOLT! Pačinda tört be a védők gyűrűjében a 16-osba, és lövésre szánta el magát, a labdát ujjheggyel tornázta a kapu fölé az ellenfél kapusa, a cseh Macej.

• 19.
  • 17.

Sajnos mindet kifejelték a rózsaszínmezesek.

• 17.
  • 17.

A negyedik szöglet jön szűk három perc alatt.

• 17.
  • 16.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 15.

Egyre veszélyesebben mozgunk az ellenfél 16-osában, de most is csak szögletig jutottunk.

• 14.

Pačinda, Aluku is Zsivkovics jobb oldali összjátékának szöglet az eredménye.

• 14.
  • 11.

A játékvezető fegyelemre inti Peter Kavkát, a szabálytalanságért megítélt pontrúgást Pačinda ívelte a kapu elé, Macej kapus öklözve mentett.

• 11.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 8.

Mi járatjuk a labdát, de e pillanatban csak a saját térfelünkön.

• 4.

Šafranko harciasságának köszönhetően tartottuk meg az labdát az ellenfél hálójánál, de a végén ugyanő passzolt rosszul a túloldalra Zsivkovics irányában. Bedobással folytatódott a játék.

• 3.

MÁRIS HELYZET! Vida lőtt kiszorított helyzetben az oldalhálóba. Egyelőre nincs gól.

• 2.

Mi a szokásos sárga-kék szerelésben, a nagymihályiak rózsaszín mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban léptek pályára.

• 1.

Elkezdődött a mérkőzés.

• 0.

A B-közép hangereje a szél erejével egyenes arányban növekszik. Szól a Nélküled.

• 0.

Sötét felhők gyülekeznek a stadion felett. Egyelőre nem esik, de bármelyik pillanatban eleredhet az eső. Mindenesetre locsolják a pályát.

• 0.

Mi a 7. a Nagymihály a 8. helyről várja a fél óra múlva kezdődő találkozót.

• 0.

A játékosok már melegítenek, ismertek a kezdőcsapatok is. Érdkesség, hogy a DAC-ban először került a kezdőbe a hosszú sérüléséből felépült Kocsis Gergő.

• 0.

Bármilyen furán hangzik, ma vendégként lépünk itthon pályára. Ma ellenfelünk, a Nagymihály otthonában ugyanis nem rendezhető bajnoki mérkőzés, ezért a két klub megegyezett a cserében. Tehát ma Dunaszerdahelyen Nagymihály-DAC mérkőzést láthatunk a Fortuna Liga 28. fordulójában.

• 0.

Ismét szombat, ismét DAC-meccs! Szeretettel köszöntök minden kedves olvasót a DAC Aréna sajtópáholyából, Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 28. FORDULÓJÁBAN:

Zsinórban harmadszor is megvan a győzelem! Akárcsak két hete a Slovan ellen, ezúttal is az utolsó pillanatban szereztük meg a vezetést. Az első félidőben még vesztésre álltunk, a második játékrészben viszont Šafranko kiegyenlített, a ráadás másodperceiben pedig Davis megszerezte az újabb három pontot érő találatot. Csapatunk immár 12 forduló óta nem talált legyőzőre.

A múlt heti Trencsén elleni meccshez képest két változtatással léptünk ma pályára: a csatársorba visszakerült az egymeccses eltiltását letöltő Šafranko, a védelemben pedig először kapott helyet kezdőként a hosszú ideig tartó sérüléséből felépült Kocsis Gergő. A magyar védő Huk helyébe lépett, aki a tegnapi edzésen szenvedett fejsérülést. DAC-helyzettel indult a mérkőzés, Vida rögtön a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, de kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta telibe. Ezt követően sikerült magunkhoz ragadnunk az irányítást. Többet járattuk a labdát, de újabb gólhelyzetet csak a 19. percben tudtunk kialakítani, amikor Pačinda tört be a védők gyűrűjében az ellenfél 16-osba, és lövésre szánta el magát. A labdát azonban ujjheggyel a kapu fölé tornázta az ellenfél kapusa. Pár perccel később ismét gólhelyzetbe kerültünk: Vida remekül szöktette Šafrankót, akinek lövését Macej bravúrral szögletre tenyerelte. A sarokrúgás után Šatka fejéről tartott a labda a hálóba, de a cseh hálóőr ismét a helyén volt, és védte a fejest - a közönség már-már gólt kiáltott. Aztán derült égből jött a villámcsapás: Kushtát nem tudták feltartóztatni a védőink, a nagymihályiak csatára pedig egy lapos lövéssel megszerezte a vezetést - 1:0. Slávik hálója három kapott gól nélküli bajnoki után rezdült ismét. A középkezdést követően Šafranko adhatott volna gyors választ a gólra, de gyenge lövését védte Macej. A 41. percben még Pačinda gurította laposan kapura a labdát, melyet a nagymihályi kapus ezúttal is felkészülten várt, az egyenlítő találat így nem jött össze a félidő végét jelző sípszóig.

A szünetben csapatunk egykori legendáit, a ´87-ben kupagyőztes csapat tagjait köszöntöttük. A régi nagyoknak szólt még a taps, amikor megkezdődött a második játékrész, melyre egyik edző sem küldött új játékost a pályára. Az örömteli múltidézés után hamar visszatértünk a jelenbe, miután a 49. percben összejött az egyenlítés. Davis bal oldali beadását követően Zsivkovics passzolt Šafranko elé, akinek már nem okozott különösebb gondot a halóba találni - 1:1. Hét perccel később Ljubičić a vezetést is megszerezhette volna, fejese azonban a felső lécen megpattanva hagyta el a játékteret. Közben elkezdett szemerkélni az eső, a nagymihályiak pedig kettős cserével igyekeztek felrázni a játékukat. Ennek ellenére ismét előttünk adódott gólszerzési lehetőség: megint Ljubičić került helyzetbe, akivel szemben ismét ott állt Macej, az ellenfél sokat foglalkoztatott hálóőre. A 72. percben aztán mi is nagyot szisszentünk, amikor a csereként beállt Danko lövése hatalmasat csattant a jobb kapufán. Centiken múlott, hogy nem szereztek ismét vezetést a rózsaszín mezesek. A 76. percben Macej újfent bizonyította, mennyire fontos tagja volt a csapatának: Zsivkovics pontrúgása után ezúttal Sarr tette őt próbára; nyújtózkodva ütötte szögletre a labdát. Már-már elkönyveltük a döntetlent, amikor az ráadás utolsó pillanataiban ismét módosult az eredmény. A 93. percben Davis juttatta Sarr beadását az addig remekül védő Macej hálójába - 1:2. A játékvezető a gólöröm pillanataiban lefújta a meccset, így ismét fesztiváli hangulat uralkodott a stadionunkban, amelyben ma különös módon vendégként léptünk pályára.

2009 ősze óta nem sikerült három meccset megnyernünk egymás után. Most ez is összejött, noha egészen a 93. percig úgy tűnt, döntetlen marad az állás. A végén aztán ismét jött a dráma, Davis fejesével sikerült begyűjtenünk a három pontot. Hogy végig fölényben játszottunk a meccsen, jelzi, hogy 19 szögletet is rúghattunk ellenfelünknek, aki ellen hazai környezetben, a kiírás szerint mégis idegenben léptünk pályára. Szurkolóink ezzel azt is bizonyították, hogy idegenben is hazai környezetet teremtenek a csapatnak. A mai mérkőzésre 4288-an váltottak jegyet. A következő hazai bajnokit ezúttal hétköznap, április 27-én, csütörtökön 18.00-tól játsszuk a DAC Arénában. Soros ellenfelünk a Szenice lesz.

László Csaba (DAC): „Az egyik legjobb mérkőzésünk volt a mai, melyet a DAC Arénában játszottunk. Szerencsétlen gólt kaptunk az első félidőben, de próbáltuk játszani a saját játékunkat. Az ellenfél kapufájánál szerencsénk volt. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, melyet tényleg az utolsó pillanatban sikerült kivívnunk, ezért kisebb csodáról beszélhetünk. A Nagymihálynak is elismerés jár, mert nem harcias focit játszott, hanem passzjátékkal igyekezett helyzetbe kerülni. Ma két olyan csapatot láthattunk, amelyik játszani akarta a futballt, ez mindenképp jót tesz a sportágnak. A végén pedig mellénk szegődött a szerencse.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Az utolsó másodpercekben kapott gól miatt szomorúan távozunk ma a stadionból. Az egész meccsen nehezen jutottunk helyzetbe, az ellenfelünk nyomás alatt tartott bennünket. Kár, hogy nem bírtuk ki a meccs végéig, mert így pont nélkül maradtunk. Máshogy is alakulhatott volna az állás, ha a második félidőben rúgott kapufánk helyett a hálóban köt ki a labda, de nem így történt. Az ellenfelünk megmutatta, milyen minőséget is képvisel.”

MFK ZEMPLÉN NAGYMIHÁLY - FC DAC 1904 1:2 (1:0)