MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FK Szenice
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Erik Pačinda 76
90+2. perc1 - 0FK Szenice

• 90+2.

Megvan! Negyedik győzelmünket szereztük meg zsinórban. Szép volt fiúk! 13. meccse vagyunk veretlenek! Folytassuk ezt a szép sorozatot május 7-én, vasárnap Aranyosmarótón! Akkor is Kiss Balázs várja majd Önöket. Mára búcsúzom, szép estét kívánok!

• 90+2.

Vége, vége, vége!

• 90+1.

Két perc lesz a hosszabbítás, miközben Kopičár fejese megy nem sokkal a kapunk mellé.

• 90+1.
    Tomáš Brigant szögletet rúgott.
  • 90.
    Esmerald Aluku sárgalapot kapott.
  • 89.

Michalík pályára hozása a jele annak, hogy ezen a meccsen már nagyon  nem akarunk gólt kapni. A közönség közben vastapsban tör ki.

• 87.
    Erik Pačinda helyett Ľubomír Michalík állt be a játékba.
  • 86.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 86.
    Alan Kováč helyett Adam Pajer állt be a játékba.
  • 85.
  • 85.

DUPLÁZHATTUNK VOLNA! Šatka passzolt Zsivkovicsnak, erős lövése elsuhant a kapu előtt.

• 84.

Öt perccel a vége előtt ügyesen tartjuk a labdát, nem engedjük át a játékot a Szenicének.

• 82.

Játszik a DAC! - zúgja a B-közép.

• 79.
  • 78.

Hoppá, Sláviknak kellett ismét nagyon védenie. A vendégek jelezték, hogy nem adták még fel a meccset.

• 76.

NEM KELLETT OLYAN SOKAT VÁRNI! Pačinda a kapuba tette a labdát. Mai csapatkapitányunk fejjel volt eredményes.

• 76.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 76.
  • 74.

Brigant szöglete után Slávik veszi birtokába a labdát, majd indítja vele csapattársait.

• 74.
  • 73.

Ismét a végére tartogatjuk a meglepetést? Ez lenne az új taktika? Azért nem bánnánk, ha rúgnánk egy gólt...

• 70.
    Branislav Ľupták helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 68.

Balról jött egy labda, Ľupták úgy gondolta belerúg, hátha kaput talál. Hát, nem talált. Nagyon gyatra, rossz irányú lövés volt.

• 65.

4498-an vagyunk ma itt a DAC Arénában. Tévés meccs, esős idő, hétköznap, és mégis! Bravó!

• 62.

Šulla ismét nagyot védett! Ezúttal Pačinda kapuba tartó löketét hárította.

• 62.
  • 61.

Slávik kezéből is kicsúszott most a labda egy kapura rúgást követően, de szerencsére szögletre még ki tudta lökni a játékszert.

• 61.
    Ondřej Šašinka szabadrúgást lőtt.
  • 60.
    Pape Macou Sarr helyett Jakub Brašeň állt be a játékba.
  • 59.

Šulla igencsak jó kesztyűt húzott ma fel, csak úgy ragadnak a kezébe ezek a beívelések.

• 59.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 58.

Az eső ugyan alábbhagyott, de a pálya talaja továbbra is csúszós. Ez most Sarr megmozdulásán volt lekövethető.

• 58.
  • 57.
    Miklós Viktor helyett Matej Kosorín állt be a játékba.
  • 57.

Huknak kellett mentenie a kapu előteréből.

• 56.

A vendégek egyre több apró szabálytalansággal igyekeznek tördelni a játékot, A játékvezető egyelőre egyik szabályellenes megmozdulást sem büntette sárga lappal.

• 55.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 53.

Brigant fejelhetett teljesen üresen a kapunkra, a próbálkozás azonben meddő maradt.

• 52.

Egyenesen a kapus kezébe hullt a gyengére sikeredett beadás.

• 52.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 50.

Kratochvíl ápolása miatt szünetelt egy rövid ideig a játék.

• 47.

A szöglet után ismét Zsivkovicskoz került vissza a labda, a pálya sarkából érkező beadását Šulla öklözte vissza a mezőnybe.

• 47.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 46.

Folytatódik a játék, csere egyik oldalon sem volt.

• 46.

A bíró nem hosszabbít, véget ért az első játékrész.

• 45.

Davis bolondította a védőket a bal oldalon, míg végül beadásra szánta el magát, melyet Šulla húzott le magabiztosan a levegőből.

• 43.
    Miklós Viktor szögletet rúgott.
  • 42.

Na tessék! Ahelyett, hogy mi találnánk a kapuba, kishíján az ellenfél rúg gólt. Brigant lövésére kellett vetődnie Sláviknak. Kapusunk szögletre tenyerelte a labdát.

• 40.

Nem túl nagy iramú a mérkőzés, melyen ugyan fölényben futballozunk, de gólt még nem sikerült szereznünk. Talán nem lenne gond, ha ezt a találkozót előbb eldöntenénk, mint a Nagymihály és a Slovan ellenit.

• 38.

Šafranko lábáról cseni le a labdát a piros mezes Kopičár, de mindez tisztes távolban történik a kapunktól, aggódalomra (egyelőre) nincs ok.

• 35.

A labda ismét visszakerült Šulla kapujának előterébe. Ezúttal Sarr puskázott el egy góllal kecsegtető lehetőséget.

• 34.

A szöglet után Pačinda unta meg a totojászást, a tizenhatos sarkáról durrantott a kapu irányába. Hatalmas erejű bombája azonban mellé suhant.

• 34.
  • 32.

Davis szabálytalankodott felezővonal mellett Kováčcsal. Kis földön fekvés után felpattant a szenicei, és folytatódik a játék. Továbbra is 0:0 az állás.

• 31.

A középpályán járatjuk három perce a labdát. Kéne valami fifikás megmozdulás, amellyel veszélyt teremthetnénk az ellenfél kapuja előtt.

• 27.

Ismét egy remek támadást láthattunk: a középpályán pattogó labdával Sarr hozta helyzetbe Pačindát a kaputól mintegy 8 méterre. A helyzet szépséghibája csupán az volt, hogy 8-asunk lesen kapta a labdát.

• 24.

Folyamatosan próbáljuk támadni Šulla kapuját, az akciók befejezésééig is eljutunk, az imént épp Ľupták lőtt föle.

• 22.
  • 22.
    Juraj Kotula szabadrúgást lőtt.
  • 20.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 16.

Davis beívelt labdáját könnyedén vágják ki a védők.

• 16.
  • 15.

Šafranko laposan meglőtt labdája suhan el centikkel a bal kapufa mellett. Negyed órányi játék után fölényben játszunk.

• 13.

A sarokrúgás után támadó szabálytalanságot fújt a játékvezető.

• 13.
  • 11.

Lesen állítja meg a bíró a két védő szorításából kapura törő Šafrankót.

• 9.
  • 8.

Pačinda lövését tolta ujjheggyel a kapu fölé Šulla.

• 6.

Csúszik a fű, a szöglet után Pačinda küzdött a síkos talajjal.

• 6.
  • 5.

Közben a szeniceiek is elvégeztek egy veszélytelen szögletet. Az eső pedig egyre inkább szakad.

• 5.
  • 4.

Most pedig valami hasonlót, de egy kicsit veszélyesebbet láthattunk a másik oldalról: Davis centere nem jött jól Aluku lábára.

• 2.

Šafranko próbálkozott egy gyenge jobb oldali beadással. Sarr volt a kiszemeltje a kapu előterében, de a labda nem jutott el a címzetthez.

• 1.

Šafranko ért először labdába, ezzel elkezdődött a mai mérkőzés, melyre mi a szokásos sárga-kék szerelésben, a vendégek pedig talpig pirosban futottak ki a pályára.

• 0.

A Nélküledet már elénekeltük, most épp Ljubicic kap díjat, aki márciusban a hónap legszebb gólját rúgta.

• 0.

A Nagymihály felett aratott győzelemmel a DAC az aktuális idényben először áll pozitív mérleggel a táblázatban (8-10-7). Ezen felül két rekordbeállítás is karnyújtásnyira van. Holnapi pontszerzés esetén ugyanis beállítjuk az 1990/91-es idénytől fennálló, 13 mérkőzést felölelő veretlenségi sorozatunkat. Győzelem esetén egy másik, szakállas rekordot is beállítunk, hiszen 1986 óta nem sikerült zsinórban négy bajnoki találkozót sikerrel abszolválnunk.

• 0.

Úgy tűnik nem lesz szükség arra, hogy meccs előtt fellocsolják a pályát, elkezdett ugyanis esni az eső.

• 0.

Bemelegítenek a játékosok, helyüket keresik a szurkolók. Dunaszerdahelyen ma a Fortuna Liga 29. fordulójában játszanak bajnoki mérkőzést.

• 0.

Meglesz-e a negyedik győzelem zsinórban? Ez a mai nap fő kérdése. Kiss Balázs köszönti az DAC-Szenice bajnoki mérkőzés mai olvasóit.

A FORTUNA LIGA 29. FORDULÓJÁBAN:

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FK SZENICE 1:0 (0:0) a Fortuna Liga 29. fordulójában

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FK SZENICE 1:0 (0:0)