MérkőzésFC ViOn Aranyosmarót - Verebély vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FC ViOn Aranyosmarót - Verebély
    >>
Michal Pintér 37
90+4. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 90+4.

Szurkolóink még hosszú percekig ünnepelték a játékosokat! Fantasztikus fordítás volt. Kiss Balázs köszöni figyelmüket, és várja Önöket ismét, egy hét múlva.

• 90.

4 perc lesz a hosszabbítás!

• 90.

Vert helyzetből fordítottunk! Fújja már le, bíró sporttárs!

• 88.

HIHETETLEN HAJRÁ! Ezúttal Pačinda vágta elemi erővel a hálóba Davis szabadrúgását. Előbb Brašeň szintés Davis pontrúgásából volt eredményes.

• 81.

Zsivkovics szabadrúgásából Michalík bólinthatott volna a hálóba, ez azonban nem jött össze, az újrázást meg Pačinda lőtte az égbe.

• 81.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 79.

Nagyon lyukas volt most a védelmünk! Kostadinov teljesen üresen találta meg egy labdával Orávikot, ki ahelyett, hogy még tolt volna egyet-kettőt rajta, rögtön lőtt. Szerencsénkre. Így ugyanis mellé gurult a labda.

• 77.

Davis szabadrúgását Pačindának nem sikerült a hálóba pofoznia. A kimaradt helyzetet követő szögletbe Ljubicic tette bele sután a fejét, a társai pedig már nem tudtak veszélyeztetni.

• 77.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 76.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 76.

Egyik csapat sem tud már többet cserélni.

• 75.
    Martin Válovčan helyett Nurković Samir állt be a játékba.
  • 74.
    Martin Válovčan sárgalapot kapott.
  • 72.

Válovčan szorul ápolásra. Az utóbbi 10 percben szinte nem volt folyamatos játék a pályán.

• 71.
    Peter Orávik szabadrúgást lőtt.
  • 71.

2014 néző látogatott ma ki a mérkőzésre.

• 70.

Aluku helyén lehetőséget kap a bemutatkozásra Mervó Bence. Hajrá Bence!

• 70.
    Esmerald Aluku helyett Mervó Bence állt be a játékba.
  • 69.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 68.

Machuča szögletét a teljesen szabadon hagyott Bariš bólintotta kapura. Slávik megfogta a fejest.

• 68.
    Ondřej Machuča szögletet rúgott.
  • 65.

Óriási helyzetet hagyott ki Válovčan!

• 64.
    Ewerton Paixao Da Silva helyett Pepe Guilavogui állt be a játékba.
  • 64.
    Vida Kristopher András helyett Jakub Brašeň állt be a játékba.
  • 62.

Mateus próbálkozott egy távoli bombával. Az irányzékkal volt a baj, szerencsénkre két méterrel mellé szállt a lövés.

• 60.

Kováč ismét bizonyította, hogy kora ellenére remek formában van. Ezúttal Zsivkovics szabadrúgását húzta le Pačind elől.

• 59.
  • 59.

Tévedtem az előbb, Kapor mégsem tudja folytatni a játékot.

• 59.
    Milovan Kapor helyett Tihomir Kostadinov állt be a játékba.
  • 56.

Pačinda ütközött keményen a hazai Kaporral. Mindkét játékos ápolásra szorul, de cserére nem lesz szükség. Áll a játék.

• 56.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 54.

SZÉP JELENET! Davis küldte be a labdát balról, Vida pedig ekrobatikus mozdulattal kísérletezett, de nem találta el olyan erővel a labdát, hogy az a hálóba jusson.

• 52.
    Mateus De Oliveira Silva sárgalapot kapott.
  • 52.

761 sárga-kék drukker hajtja a játékosokat az egyenlítésért, és az esetleges fordításért.

• 52.

Kocsis helyén Michalík kapott lehetőséget a második félidőre.

• 48.
  • 46.
    Kocsis Gergő helyett Ľubomír Michalík állt be a játékba.
  • 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 46.

Vége az első játékrésznek.

• 43.

Ajjajj! Megint csak egy ordító hazai helyzet marad ki. A hazai közönség már-már gólt kiáltott, de Ewerton kihagyta a kihagyhatatlant, és Chren mesteri passzát nem váltotta gólra.

• 41.

Ismét a fehérmezesek előtt adódott óriási lehetőség. Orávik rázta le magáról Zsivkovicsot, majd passzolta be a labdát, amelyről a késve berobbanó Bariš maradt le. Örülhetünk, hogy nem ért bele.

• 40.

MAJDNEM MEGVOLT AZ EGYENLÍTÉS! Zsivkovics passzolta be a labdát, Aluku pedig szemtől szemben a kapussal Kováč kezébe rúgta azt. Marad az 1:0.

• 38.

Beérett a hazai fölény. A szabadrúgást követően egy kapu előtti kavarodás után Pintér kotorta közelről a hálónkba a labdát.

• 37.
    Michal Pintér gólt rúgott.
  • 36.
  • 35.

Ejjj, Orávik labdája a kapufáról csattanva pattant vissza a mezőnybe. Centiken múlott, hogy nem szerezte meg a vezetést az Aranyosmarót.

• 34.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 33.

Az előző helyzetnél Kocsis a gólvonalról fejelte ki a labdát, de Slávik is kellett ahhoz, hogy érintetlen maradjon a hálónk.

• 31.
    Peter Orávik szögletet rúgott.
  • 30.

Talán a legnagyobb lehetőségünk volt a mostani! Vida találta meg remek labdával a kapu elé felfutó Zsivkovicsot, aki igazgatott még párat a labdán ahelyett, hogy kapásból rászúrta volna, így odalett a lehetőség.

• 29.

Vidát lesen állítja meg a játékvezető.

• 28.

"Harcoljatok! Harcoljatok" - zúgja most a tábor. Ezt pedig ismét László Csaba éltetése követi.

• 26.
    Miroslav Pastva sárgalapot kapott.
  • 26.

Pačinda kísérletezett egy gyenge lövéssel, a labda azonban a kapu mellett hagyta el a játékteret.

• 25.

Vidának nem sikerült jól leszorítania a labdát. Lövése méterekkel szállt a Kováč kapuja fölé.

• 22.
  • 22.

Davis beívelését könnyűszerrel vágja ki Chren.

• 21.

Šafrankón taszítottak egyet a hazai védők, ezért jár a szabadrúgás.

• 19.

Kocsis remekül passzolta át a középpályát, labdájával Pačinda iramodott meg a kapu felé, de ezúttal nem értette meg magát Alukuval, így odalett a helyzet.

• 18.

Óriási helyzetet hagyott ki a ViOn! A labda kétszer is átléphette volna a gólvonalunkat, a vége mégis szöglet lett.

• 16.

Okosan építettünk fel egy támadást: Vida a középpályán kényszerítőzött Ljubiciccsel, így nyílt előtte tér, majd Zsivkovicsnak adta le a labdát a jobb szélre, szerb játékosunk beadása azonban gyengére sikeredett, Kováč húzta le a beívelt labdát.

• 14.

Zsivkovics tisztázott gyönyörűen Martin Chren elől. Bedobás lett csak belőle.

• 12.

Most viszont Vida kínálta meg a veterán kapust egy erős bombával. Kristopher a jobb szélről, Kocsis Gergőtől kapta a labdát.

• 10.

Az első tíz perc inkább a hazaiaké. Két kapura tartó lövésük és egy veszélyes próbálkozásuk is volt már, míg nekünk még nem sikerült veszélyeztetnünk Kováč kapuját.

• 9.
  • 7.

HUHH, ezt megúsztuk. Orávik remekül ívelta a labdát a kapunk előterébe. Slávik most bizonytalan volt, de szerencsére Kapor is hibázott, a labda a fejéről így a kapu mellé szállt.

• 7.
  • 6.

Ewerton Da Silva neve mellé jegyezhetünk fel egy lövést. Sláviknak ez sem okozott különösebb gondot.

• 5.

A másik oldalon Pačinda reklamál szögletet, de a játékvezető másképp ítéli meg a történteket.

• 4.

Kapor fejét találta meg a srokrúgással Orávik. A hazaiak védője jól helyezte a labdát a kapunka, de Slávik résen volt, és leért a labdára. Góltól mentett meg most bennünket.

• 3.
  • 2.

László Csabát élteti a tábor. Mindenki arra vár, meghosszabbítja-e vele a klub a szezon végén lejáró szerződését.

• 1.

Szurkolásban a meccset már rögtön az első percben megnyertük. Rengetegen vagyunk, csurdultig tele a vendégszektor.

• 1.

Šafranko végezte el a kezdőrúgást. Hajrá DAC!

• 0.

Érkeznek a pályára a játékosok, A hazaiak talpig fehérben, mi a saját színeinkben. Lengnek a DAC-sálak. A zászlókat szemlézve vannak is Érsekkétyről, Jányokról, Királyrévből, Nyékvárkonyból. Szól a magyar himnusz.

• 0.

Egy 1:1-es döntetlen még szeptemberben és egy hazai 1:0-ás győzelem decemberben - ilyen az idei mérlegünk mai ellenfelünkkel szemben.

• 0.

A kezdőcsapatok már ismertek. A betegséggel küzdő Šatka helyén ma Kocsis Gergő kap helyet a kezdőben, a kispadra pedig már Mervó Bence is leülhet.

• 0.

Mi már itt vagyunk a ViOn stadionjában, a több száz fős sárga-kék tábor az "Itthon vagyunk!" rigmussal melegít a 10 perc múlva kezdődő találkozóra.

• 0.

Szeretettel köszöntöm a kedves DAC-drukkereket! Kiss Balázs vagyok. Csapatunk ma Aranyosmaróton lép pályára a Fortuna Liga 30. fordulójában.

A FORTUNA LIGA 30. FORDULÓJÁBAN:

Megvan a történelmi rekordbeállítás! Sorozatban ötödik meccsünket is megnyertük, a klub történetében ez még soha nem sikerült korábban. Vert helyzetből lett meg a győzelem. Az első félidőben a hazaiak megszerezték a vezetést, de a fantasztikus hajrában Brašeň és Pačinda találataival megfordítottuk meccset. Tizennégy meccses veretlenségi szériánknak köszönhetően továbbra is harcban vagyunk az Európa Ligáért.

Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy a lelátói párharcot mi nyerjük ezen a meccsen, szurkolóink ugyanis csordultig megtöltötték a számukra kijelölt vendégszektort. Hiába voltunk azonban fölényben a lelátón, az első tíz percben inkább a gyér számú hazai közönség tapsolhatott. Előbb Kapor, majd Ewerton tette próbára Slávikot. A 10. percben pedig Orávik ívelte remekül a labdát a kapunk előterébe, Slávik ezúttal bizonytalan volt, de szerencsénkre Kapor sem élt a góllal kecsegtető lehetőséggel. Két perccel később mi is megmutattuk, hogy nem védekezni jöttünk Aranyosmarótra. Vida kínálta meg csapatunk egykori kapusát, Kováčot egy erős bombával. A 30. percben óriási helyzetet dolgoztak ki a hazaiak: Orávik szabadrúgása után Válovčan próbálkozott, de Slávik a labda útját állta. A kipattanót Bariš próbálta a hálónkba juttatni, a labdát ekkor Kocsis Gergő fejelte ki a gólvonalról, majd ismét Sláviknak kellett védenie. A 35. percben a kapufa is segített nekünk: Orávik bombája vágódott vissza róla a mezőnybe. A hazaiak tovább fokozták a nyomást, és igyekeztek kihasználni a védelmünk megingásait. A 38. percben góllá érett az igyekezetük: Orávik beívelt szabadrúgását követően egy kapu előtti kavarodás után Pintér kotorta a labdát a hálónkba – 1:0. Egy perccel később meglehetett volna az egyenlítés: Zsivkovics passzolta be a labdát a kapu előterébe, Aluku pedig szemtől szemben találta magát a kapussal, de Kováč nem hibázott. Még ezt követően is maradt izgalom. A félidő hajrájában a hazai közönség már-már újabb gólt kiáltott, de Ewerton kihagyta a kihagyhatatlant, és Chren mesteri passzát nem váltotta gólra.

A második félidőre László Csaba Michalíkot küldte be Kocsis helyett a védelem tengelyébe. Az 54. percben szép jelenetnek lehettünk szemtanúi: Davis adta be a labdát balról, Vida pedig akrobatikus mozdulattal kísérletezett, de nem találta el olyan erővel, hogy az a hálóba jusson. A hazaiak egyetlen komoly helyzete ebben a játékrészben Válovčan előtt adódott, aki a 65. percben szerencsénkre pontatlanul célzott. A folytatásban akadozott a játék, több szabálytalanságot és szögletet is feljegyezhettünk, Glova játékvezető pedig sárga lapokkal igyekezett rendet tartani a pályán – jutott ide is, oda is. A félidő derekán ismét megmozgattuk egy kicsit Kováčot. A veterán hálóőr bizonyította, hogy a rúgói még mindig rendben vannak: Zsivkovics szabadrúgását húzta le Pačinda elől. A 70. percben László Csaba rizikózott, és pályára küldte a még nem teljesen egészséges Mervó Bencét. A Sionból érkezett magyar csatárnak ez volt a bemutatkozása a Fortuna Ligában. A 79. percben a hazaiak észrevették védelmünkön tátongó lyukat: Kostadinov teljesen üresen találta meg egy labdával Orávikot, ki ahelyett, hogy tolt volna egyet-kettőt rajta, rögtön lőtt, így odalett a helyzet. Majd jött az utolsó tíz perc, és teljesen más képet mutatott a mérkőzés. A 83. percben szabadrúgáshoz jutottunk, melyet ezúttal Davis ívelt be az ellenfél tizenhatosába. Először Ljubičić próbálkozott lövéssel, de ekkor Kováč még védeni tudott, az ismétlésnél, Brašeň lövésénél viszont már ő is verve volt – 1:1. De nem értük be ennyivel, és öt perc elteltével jött a ráadás. Újabb pontrúgás következett, melynek ismét Davis volt a feladója, a címzettje pedig Pačinda, aki akárcsak legutóbb a Szenice ellen, ezúttal is fejjel vette be az ellenfél hálóját – 1:2. A hazaiak a négy perces hosszabbítás ellenére sem tudtak már mit kezdeni az eredménnyel, így zsinórban ötödször is győztesen hagytuk el a pályát.

Ismét bebizonyítottuk, hogy akaraterővel és szurkolóink hatalmas támogatásával vert helyzetből is meg lehet nyerni egy meccset. Ezúttal 761 sárga-kék szurkoló hajtotta a végsőkig a fiúkat, akik újabb három ponttal hálálták meg a buzdítást. Az első félidőben szerencsénk volt, mivel a hazaiak több góllal kecsegtető helyzetet is elpuskáztak, a második félidőre azonban László Csaba átszervezte a csapatot, és a hajrában sikerült megfordítani a meccset. Először sikerült legyőznünk saját otthonában a ViOn-t. Mindez azt jelenti, hogy folytatjuk az egyedülálló sorozatunkat: öt meccset nyertünk zsinórban, és tizennégy meccse nem találtunk legyőzőre – mindkettő új klubrekordnak számít! A folytatásra egy hetet kell várnunk, jövő vasárnap a Zólyombrézó csapatát látjuk vendégül. A mérkőzés 14.20-kor kezdődik.

László Csaba (DAC): „A mai meccs megmutatta, milyen brutális is lehet néha a futball. Az első félidőben akár négy góllal is vezethettek volna a hazaiak. Összeszedetten érkeztünk Aranyosmarótra, de csak addig tudtunk összpontosítani, amíg a bíró a sípjába nem fújt. Ha nem áll mellénk a szerencse, akkor akár sokgólos vereséget is szenvedhettünk volna. A második félidőre átszerveztem a csapatot, levettem Kocsist, akinek ma nem ment a játék, később pedig Mervó is lehetőséget kapott a bemutatkozásra, noha még nincs száz százalékos állapotban. Kockáztatnom kellett, de sikerült visszajönnünk a játékba, és a végén már nem a taktikai fegyelem volt az elsődleges, hanem a harciasság. A szurkolóink előtt ismét emelem kalapom, soha ennyi DAC-drukkert még idegenben nem láttam. Hatalmas tömeg gyűlt össze a vendégszektorban, így együtt lehet csak megnyerni az ilyen meccseket. Bízom benne, hogy egy hét múlva otthon teltház lesz.”

Juraj Jarábek (Aranyosmarót): „Mindenekelőtt gratulálok az ellenfélnek, hogy meg tudta fordítani az eredményt. A fiúk ma is – és már legutóbb Eperjesen is – remekül játszottak, de ilyen a futball. A következő mérkőzésen az ifistáknak is lehetőséget fog kellenem adni. Nagyszerű meccset játszottunk, de a DAC igazolta, hogy valóban ki akar jutni az európai porondra. A fiúk úgy érzik, hogy a két bekapott gól igazságtalan helyzetből született, én ezt nem szeretném kommentálni. Lenyűgöző szurkolást láthattunk a vendégektől. Fantasztikus, milyen futballélet van Dunaszerdahelyen. Szlovákiában ennek minden klubnál így kellene működnie.”

FC ViOn ARANYOSMARÓT - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 1:2 (1:0)