MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FO ŽP Šport Zólyombrézó
    >>
Pavol Šafranko 24
    >>
Vida Kristopher András 59
90+2. perc2 - 2FO ŽP Šport Zólyombrézó

• 90+2.

Legközelebb pénteken, Poprádon lépünk pályára a Sároseperjes ellen. Mára köszönöm figyelmüket, Kiss Balázs közvetítését olvasták. További szép vasárnapot kívánok!

• 90+2.

Most viszont ez nem sikerül, ugyanis Pavlík játékvezető lefújta a meccset, amely 2:2-es döntetlennel ért véget.

• 90+1.

Rúgtunk mi már ilyenkor gólt ebben a szezoban.

• 90.

2 perc lesz a rájátszás.

• 90.
    Matej Kochan helyett Adrián Kačerík állt be a játékba.
  • 86.

László Csaba mindenképp meg akarja nyerni ezt a meccset. Erről tanúskodik, hogy védő helyett támadó középpályást küldött a pályára. Közben zúg a "Mindent bele!"

• 85.
    Ľubomír Michalík helyett Pape Macou Sarr állt be a játékba.
  • 83.

Šafranko és Mervó jeleskedett, de nem tudták pontosan befejezni a támadást, a fehérmezes védők sajnos megállították az akciót.

• 82.

Húha, Kochan ha pontosabban céloz, akkor most vereségre állnánk.

• 81.
    Kontár Zoltán sárgalapot kapott.
  • 80.

ZICCER! Ljubicic okos passza találta meg a kapu előtt Mervót, aki nem sokat teketóriázott, és fordulatból kapura küldte a labdát, melyet a vendégek kapusa csak kiütni tudott.

• 78.

Matej Kochant kell ápolni a középpályán, ezért áll most a játék. Még 12 perc van hátra a rendes játékidőből, jó lenne bevinni a győztes találatot. Határtalan szenvedéllyel! Hajrá DAC!

• 77.
    Matúš Mikuš helyett Kamil Kuzma állt be a játékba.
  • 76.

Ismét felhördült a nézőtér. Szépen hoztuk fel a labdát a középpályán, minden passz embert találát, csak a végén Mervót kiszorította a védője.

• 73.

Kuciak ütötte ki a mezőnybe a labdát, melyet Aluku gyűjtött be végül, visszatett labdája azonban nagyon rossz helyre ment, így kirúgással folytatódott a találkozó.

• 73.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 71.
    Branislav Ľupták helyett Mervó Bence állt be a játékba.
  • 70.

Egy újabb rekord azonban így is megdőlt ma: 7139 néző váltott jegyet a mérkőzésre.

• 69.

Szép volt ez is, csak gól nem lett belőle: Pačinda beadását Vida nem tudta gólra váltani.

• 68.

Mikuš kínálta meg egy gyenge gurítással Slávikot.

• 67.
    Lukáš Migaľa helyett Daniel Magda állt be a játékba.
  • 66.
    Pablo Joaquin Podio szögletet rúgott.
  • 65.

A gól: Podio lövése a felső lécről még kifelé pattant, Bernadina az újabb lehetőségnél viszont már nem hibázott.

• 63.
    Esmerald Aluku helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 63.

Ez nem lehet igaz. Akárcsak az első félidőben, most is azonnal válaszol a Zólyombrézó - 2:2

• 63.
    Endy Opoku Bernadina gólt rúgott.
  • 61.

Vida akár duplázhatott is volna, de nem jött össza a kapáslövés. Ezúttal is Šafranko volt az előkészítő.

• 59.

GÓÓÓL! Vida Krisztopher pofozta a hálóba a labdát, melyet Šafrankótól kapott - 2:1

• 59.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 58.
    Pablo Joaquin Podio szabadrúgást lőtt.
  • 57.

Huk hozta kellemetlen helyzetbe Slávikot egy veszélyes hazaadással.

• 54.

HATALMAS HELYZET maradt ki. Šafranko nyargalt el a bal oldalon, lapos beadására két érkezőnk is volt, de Pačinda és Ľupták is centikkel maradt le a beadásról.

• 53.

Vida ugrasztotta ki magát egy remek csellel a középpályán, s így terület nyílt előtte, be is fejezte az akciót, de labdáját Kuciak fogta.

• 52.

Pačinda fejelt, csak sajnos nem a kapuba, hanem mellé.

• 52.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 50.

Turňa tenyerelt bele Vida arcába, ezért jár most szabadrúgás.

• 47.

Igencsak jó napja lesz annak a DAC-drukkernek, akinek a szünetben sikerült betalálnia a háló közepébe helyezett kosárba. A dunaszerdahelyi szurkoló pontosan célzott, ennek köszönhetően pedig 15 500 euróval gazdagabban tér ma haza a mérkőzésről.

• 46.

Folytatódik a második játékrész.

• 46.

Véget ért az első játékrész.

• 45.

Ezalatt is akadt még munkája Sláviknak: Podio szabadrúgását kellett kiöklöznie.

• 45.

Mindössze egy percet hosszabbít a játékvezető.

• 45.
  • 45.
    Ľubomír Michalík sárgalapot kapott.
  • 44.
  • 42.

Megint Mikuš dolgoztatta meg Slávikot egy emberes lövéssel.

• 39.

Davis szabadrúgását Michalík csúsztatta olyan helyre, ahol nem volt sárga-kék mezes játékos.

• 38.
    Jaroslav Kostelný sárgalapot kapott.
  • 38.
  • 36.

Szépen kijátszotta a védelmünket az ellenfél, az akciót Mikuš fejezte be lövéssel, a labda azonban levágódott.

• 35.

A szöglet előtt Vida előtt adódott gólszerzési lehetőség, Zsivkovics jobb oldali labdáját nem sikerült a hálóba juttatni.

• 35.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 34.

Ljubicic lerántásáért járt a lap Turňának.

• 34.
    Matúš Turňa sárgalapot kapott.
  • 31.

Felbátorodtak a vendégek. Ezúttal Viazanko lendítette lövésre a lábát, és bombázott kicsivel a kapunk fölé.

• 30.

Ljubicic lövése suhan el a kapu mellett.

• 29.

Hát ez nem tartott soká. A szögletet követően nem sikerült biztonságos területre juttatnunk a labdát, az egyik zólyombrézói lövést Slávik még bravúrral védte, de Mikuš lövésénél már tehetetlen volt a kapusunk - 1:1

• 28.
    Matúš Mikuš gólt rúgott.
  • 28.
  • 27.

Ebben a szezonban először találtunk be a Zólyombrézó hálójába. Reméljük, hogy nem utoljára.

• 24.

GÓÓÓL! Pavol Šafranko betalált egykori csapatának. A bal szélén futott el a csatárunk, majd a védelmet kijátszva lőtte a labdát Kuciak hálójába - 1:0

• 24.
    Pavol Šafranko gólt rúgott.
  • 22.

Viazanko okozott zavart a 16-osunkban. Jobbra-balra forgatta a védőinket, de végül kipasszolta magát a támadóterületből.

• 20.

Nem túl nagy az iram a mérkőzésen. Hogy a kora nyári meleg vagy a meccs tétje-e ennek az oka, azt nem tudjuk, de az első húsz perc után nem beszélhetünk eseménydús összecsapásról.

• 19.

Migaľa távoli lövését védte Slávik.

• 19.
  • 17.

Mikuš szabadrúgása Pačindát találta telibe a sorfalban.

• 17.
    Matúš Mikuš szabadrúgást lőtt.
  • 15.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 14.

Zsivkovics pontrúgását követően kezezést reklamáltak a szurkolóink, de a bíró nem fújt a sípjába.

• 13.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 11.

Szépen jött Davis labdája a kapu előterébe, Šafranko fejjel próbálta a hálóba juttatni, de pontatlanul célzott, és a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

• 10.
  • 10.

Az első tíz perc már el is telt a mérkőzésből. Egyelőre mi birtokoljuk többet a labdát, de gólhelyzetbe még nem kerültünk.

• 8.

Ljubicic olvasta jól a játékot a középpályán, és megakasztotta az ellenfél kontráját.

• 4.

Mikuš csípős lövése suhant el Slávik feje és a fels- léc felett. A vendégek csatára a 16-os vonaláról rúgta meg a labdát, jelezve, hogy nem fogják könnyen adni a bőrüket.

• 2.

Aluku szerezte vissza az elvesztett labdát a középpályán, majd a jobb szélre passzolta azt Zsivkovicshoz, akinek beadása után Ľupták fejelhetett, de erőtlen volt a fejes.

• 1.

Elkezdődött a mérkőzés, Šafranko végezte el a kezdőrúgást. Hajrá DAC!

• 0.

A vendégszektort is megtöltötték a sárga-kék szurkolók, így biztos, hogy több mint hétezren gyűltünk ma össze a stadionban. Közben az édesanyákat köszönti a hangosbemondó.

• 0.

A Radetzky induló dallamaira érkeznek a pályára a csapatok, mi sárga-kékben, a vendégek fehér szerelésben. Közben egy gyönyörű koreográfia rajzolódik ki a B tribünön.

• 0.

A csapatok bemutatásán már túl vagyunk, hamarosan felhangzik a Nélküled.

• 0.

A mai mérkőzés hivatalos partnere a Martfeszt, a martosi szabadegyetem.

• 0.

Negyed óra van még hátra a kezdő sípszóig.

• 0.

A Zólyombrézó 44 ponttal a 4. helyen áll a tabellán, mi eddig 40 pontot gyűjtöttünk, és a 6. vagyunk.

• 0.

Határtalan szenvedély - olvasható a kijelzőn, közben szépen telnek a lelátók.

• 0.

Az idei szezonban utoljára lépünk pályára a DAC Arénában, ahol bajnoki meccsen még nem szenvedtünk vereséget. A meccs fontosságát mi sem jelzi jobban, minthogy csütörtöktől már lehúzták a rolót a jegypénztárak, a mérkőzésre ugyanis minden jegy elkelt.

• 0.

A játékosok már a pályán melegítenek, a hangfalakbó, épp Scooter szól: How much is the fish.

• 0.

Ki ne tudná, sorozatban a hatodik győzelmünkre készülünk ma. Ehhez az kell, hogy megverjük a Zólyombrézót. A két csapat ebben a szzonban már kétszer találkozott egymással, mindkét alkalommal 0:0-ás végeredmény született.

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Fortuna Liga 31. fordulójának mai mérkőzésén. Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 31. FORDULÓJÁBAN:

Egy sorozat folytatódik, egy azonban megszakadt. Nem sikerült a hatodik győzelmünket is megszereznünk zsinórban, veretlenségi sorozatunkat viszont így is 15 meccsesre nyújtottuk a hazai szezonzárón, melyre rekordszámú, 7139 fős közönség látogatott ki az arénába. A Zólyombrézóval ebben a szezonban mindháromszor döntetlent játszottunk.

Még a vendégszektort is megtöltötték a drukkereink a szezon utolsó hazai mérkőzésén, melynek tétje az volt, hogy sikerül-e tovább bővíteni a rekordsorozatot, és megszerezzük-e zsinórban a hatodik győzelmünket. A 2. percben Ľupták próbálkozott egy erőtlen fejessel, válaszul pedig Mikuš rúgta kevéssel a kapunk fölé a labdát, de ezen kívül az első tizenöt percben nem sok aktivitást láthattunk a csapatoktól. A vendégek legaktívabb játékosa Mikuš volt, de Viazankonak is sikerült megdolgoztatnia a védelmünket. A 24. percben aztán felugrott a nézősereg, amikor Šafranko a bal szélről húzott befelé az ellenfél kapuja elé, majd a védője mellett betalált Kuciak hálójába – 1:0. Örömünk sajnos nem tartott soká, egy vendégszögletet követően nem sikerült biztonságos területre juttatnunk a labdát, az első zólyombrézói lövést Slávik még bravúrral védte, de Mikuš lövésénél már vert helyzetben volt – 1:1. A 30. percben Ljubičić, egy perccel később pedig Viazanko növelhette volna az előnyt csapata számára, ám sem az egyik, sem a másik oldalon nem született gól. A 35. percben Vida iratkozhatott volna fel a góllövők listájára, de Zsivkovics jobb oldali beadását nem sikerült gólra váltania, mert az utolsó pillanatban egykori játékosunk, Turňa tisztázott előle. A félidő végét jelző sípszóig a vendégektől Mikuš és Podio is próbálkozott még lövéssel, de Slávik mindkét alkalommal útját állta a labdának. A szünetre így döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A meccs végeredményétől függetlenül egy hazai szurkoló nagyon boldogan távozott ma a mérkőzésről, a szünetben lebonyolított „15 ezres játék a Fortuna Ligával” elnevezésű ügyességi játék során ugyanis betalált a kapu közepébe felállított kosárba, így részesül a 15 000 eurós nyereményből. A játékosaink azonban más motivációval futottak ki a pályára a második félidőre, melynek 53. percében láthattunk először egy szép helyzetet Vida révén. 18-as számú játékosunk kiosztott egy kötényt a középpályán, így nyílt előtte terület, melyet be is játszott, de kapura lövését Kuciak hárította. Egy perccel később még ennél is nagyobb helyzet maradt ki: Šafranko nyargalt el a baloldalon, lapos beadására két érkezőnk is volt, de Pačinda és Ľupták is centikkel maradt le a labdáról. A helyzeti fölényünk az 59. percben érett ismét góllá. Pačinda labdája találta meg Šafrankót, aki a védők bizonytalanságát kihasználva passzolt Vidához, szélsőnk pedig egy kevésbé látványos, ám annál hasznosabb mozdulattal ismét megszerezte a vezetést – 2:1. De akárcsak az első félidőben, most is szinte azonnal, négy percen belül jött a válasz: Podio lövése a felső lécről Slávik hátára pattant, róla a bal kapufára, majd Opoku Bernadina az újabb lehetőségnél már nem hibázott – 2:2. László Csaba a döntetlennel nem akart megelégedni, ezért támadó szellemű játékosokat küldött a pályára. Közülük leginkább Mervó játéka volt biztató, de gólt neki sem sikerült rúgnia, így maradt a döntetlen eredmény.

7139 néző volt ma szemtanúja annak, ahogy kétszer is vezetést szereztünk a Zólyombrézó ellen, és ahogy a vasgyáriak mindkét alkalommal, röviddel a vezető találatunk után kiegyenlítettek. Az európai porondon való indulásért még így is versenyben lehetünk, a hátralévő két mérkőzésen eldől, sikerül-e kivívnunk az EL-indulást. Legközelebb május 19-én, pénteken lépünk pályára Poprádon, ahol a sároseperjesiek látnak vendégül minket.

László Csaba (DAC): „Két pontot vesztettünk ma, mert a vezetést jelentő találatok után nem voltunk elég higgadtak, és nagy hibákat elkövetve engedtük kiegyenlíteni az ellenfelet. Túl hevesek voltunk, okosabban kellett volna megtartanunk a labdát. Így is volt még két-három lehetőségünk a gólszerzésre, de nem jött össze. Mindent megtettünk a sikerért, a csapatnak így is kijár a dicséret, a szurkolóink pedig ezúttal is fantasztikusak voltak. Amit viszont nem értek, hogy az ellenfélnél sokan kértek ápolást, hat csere is volt a meccsen, mégis csak két percet hosszabbított a játékvezető. Ez kissé bosszant, de mindig tanulunk valami újat. Két mérkőzés van még hátra, melyeken 6 pontot szerezhetünk.”

Karol Praženica (Zólyombrézó): „A végeredmény azt tükrözi, amit a pályán is láthattunk. A hazaiak kétszer szerezték meg az előnyt, mi mindkét alkalommal kiegyenlítettünk. Igyekeztünk előre is, hátra is aktívan játszani, és megállítani a DAC kombinatív játékát, melyet a tavasz folyamán játszott. Elsősorban a szélsőikre figyeltünk oda. A bekapott gólok után játékosaim nem horgasztották le a fejüket, ezért jött össze mindkétszer az egyenlítés. Mindkét oldalon akadtak még lehetőségek, de a döntetlent jogos eredménynek tartom.”