Mérkőzés1. FC TATRAN Sároseperjes vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
1. FC TATRAN Sároseperjes
    >>
Erik Streňo 37
90+2. perc1 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 90+2.

A bíró közben véget vet a mérkőzésnek, amelyen nem hozott sok izgalmat, de az eredmény ismeretében most már biztos, hogy nem jutunk ki az európai porondra. Jó hír viszont, hogy ismét veretlenül hagyjuk el a pályát, 16 meccsesre nyújtva ezt a sorozatot. Mára Kiss Balázs köszöni figyelmüket, és várja Önöket egy hét múlva is a Fortuna Liga utolsó fordulójában, amikor Rózsahegyen lépünk pályára. Kellemes hétvégét kívánok!

• 90+2.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 90+1.

Érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi: Slávik is előrejött a szabadrúgásnál, így üresen maradt a kapuja, amelyet a pontrúgást követően az egyik hazai játékos célba is vett, de mellé ment a labda.

• 90+1.
  • 90.

Két perc lesz a hosszabbítás.

• 89.
    Erik Streňo helyett Jakub Rolinc állt be a játékba.
  • 88.
    Esmerald Aluku helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 86.

Huknak jár nagy vállveregetés. Egy kapuba tartó labdába vetődött bele önfeláldozóan, az ellenfél talán legnagyobb második félidei helyzeténél.

• 85.
    Dávid Leško szögletet rúgott.
  • 81.

Pačinda volt most önző. Védőjét remekül lerázta a tizenhatos sarkánál, de utána rossz megoldást választott: kiszorított helyzetből próbálta meg bevenni a kaput, holott a visszapasszal veszélyesebb helyzetet teremthetett volna.

• 79.

Gyors egymásutánban két szögletet is rúghattunk, de egyikből sem alakult ki gólveszély Talian kapuja előtt.

• 79.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 79.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 78.

312 néző váltott ma jegyet Poprádon. Háromszáztizenkettő.

• 76.

Most mintha megint az első félidőben látottakra hasonlítana a játék. Állófoci.

• 70.
  • 69.
    Martin Dupkala helyett Mojmír Trebuňák állt be a játékba.
  • 67.

Nagy helyzet marad ki! Egy kapu előttikavarodás után Šafranko vehette volna be másodszor is Talian hálóját, de mellé lőtt.

• 67.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 66.
    Miroslav Petko sárgalapot kapott.
  • 65.
    Marin Ljubicic helyett Pape Macou Sarr állt be a játékba.
  • 63.

Ljubicic két védő szorításában hatalmasat ordítva esett össze az ellenfél 16-osában, de a bíró sípja néma maradt.

• 62.

Zsivkovics szokatlan módon, bal lábbal eresztett meg egy lövést, melyet Talian csak öklözve tudott védeni.

• 61.

"Menj előre, Mervó!" - hangzik a pálya széléről László Csaba utasítása.

• 58.

Dupkala próbálkozott egy csípős lövéssel, mely fölé ment. Sláviknak nem kellett védenie.

• 57.

Kétség kívül felélénkült a játék.

• 56.
    Jakub Bartek sárgalapot kapott.
  • 55.

Davis szabadrúgása három, négy játékosunk előtt is elszállt. Meglett volna a lehetőség, hogy megszerezzük a vezetést.

• 55.
  • 52.
    Pavol Šafranko gólt rúgott.
  • 50.

EGYENLÍTETTÜNK! Ez az! Ezúttal Aluku indította a sokat futó Zsivkovicsot, aki menetrendszerűen küldte be a labdát, melybe Šafranko parádésan ért bele. Olyan jól, hogy gól lett a vége - 1:1

• 50.

Szép akciót láthattunk! Ljubicic egy lapos labdával remekül futtatta meg a jobb oldalon Zsivkovicsot, akivel senki nem vette fel a tempót. Beadását Mervót elvétette, de még így sem volt veszve a helyzet, mert Pačindának megvolt az esélye a góllövésre, de fölé célzott.

• 50.
    Miroslav Petko szabadrúgást lőtt.
  • 46.
    Vida Kristopher András helyett Mervó Bence állt be a játékba.
  • 46.

Mindkét csapat cserével kezdte a második félidőt.

• 46.
    Juraj Hovančík helyett Lukáš Kubus állt be a játékba.
  • 45.

A játékvezető egy másodpercet sem húz rá. Lefújta a felejthető első félidőt.

• 44.

Ebben most több volt! Zsivkovicsot egyedül hagyták a jobb oldalon, a beadsását Pačinda kapásból akarta kapura rúgni, de nagyn pontatlanul célzott, és a labda méterekkel szált fölé.

• 41.
    Martin Dupkala szögletet rúgott.
  • 40.

Ljubicic fejeli méterekkel fölé a pálya sarkáról betett labdát.

• 40.
  • 37.

Eddig tartott az alibi foci. Streňot Ljubicicnek nem sikerült megállítania a középpályán. Bár Ľupták beérte őt, de egy ügyes csellell őt is lerázta magáról, majd a jobb kapufa mellett laposan a hálóba gurított - 1:0

• 37.
    Erik Streňo gólt rúgott.
  • 36.

A középpályán most egész hosszasan ment a passzjáték, de inkább csak keresztbe, mint előre. A végén Aluku rontott, így jöhetett bedobással a hazai csapat.

• 33.

Állófocit látunk a pályán. Kevés mozgással, annál több pontatlansággal.

• 31.

Vida könnyelműsködött el egy helyzetet: lövés helyett lepasszolta a labdát Ljubicinek, aki Davisnak tette volna vissza, de így már les volt.

• 29.

Ljubicic igyekezett egy lapos passzal kiugratni Zsivkovicsot, de a bíró a lest jelezve a sípjába fújt.

• 27.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 26.

Ljubicic próbálta játékba hozni a középpályán Vidát, akitől nagyon könnyen elvették a labdát. Ezt akarta hamar visszaszerezni Ljubicic, de nagyon szerencsétlenül próbálkozott. sárga lett a vége.

• 25.

A szöglet előtt Michalíknak kellett mentenie fejjel egy veszélyes helyzetben. Hatosunk rutinosan megoldotta a feladatát.

• 24.
  • 24.

"Nagy különbség nincs a két csapat között" - jegyzi meg szlovákul egy helyi öreg a lelátón.

• 21.

Mindkét sarokrúgást megúsztuk büntetlenül.

• 21.
  • 20.
  • 20.

Streňo zakatolta végig a fél pályát, majd Huk állította meg őt.

• 18.
    Peter Katona szabadrúgást lőtt.
  • 15.

Davis most egy beadással próbálkozott, ennek pedig az lett a vége, hogy Šafranko fejéről hagyta el a pálya a játékteret.

• 14.

Davis szöglete Ljubicic fejét találta meg. Csapatkapitányunk nem sokkal fejelt mellé.

• 14.
  • 12.

Pačinda most lövésre lendítette a lábát, a labda három méterrel ment el a kapu mellett.

• 12.

Őszintén? Az első 10 percben semmi említésre méltó nem történt a pályán.

• 9.

Ľupták ront el egy passzt a középpályán, amellyel Zsivkovics megindulhatott volna.

• 7.

A mi lábunkon jár többet a labda, most épp Taliannak kellett lehúznia egy beívelést.

• 3.

Az első kapura lövést Sláviknak kellett védenie.

• 1.

Šafranko végezte el a kezdőrúgást.

• 0.

2016. november 6-a óta vagyunk veretlenek. Határtalan szenvedéllyel nyújtsuk ma tovább ezt a sorozatot! Hajrá DAC!

• 0.

Kevesebb mint 15 perc van már csak hátra. Épp locsolják a pályát, a hangosbemondó - aki itt Poprádon hölgy - felvezeti a mérkőzést.

• 0.

Tart a meccs előtti bemelegítés, a fiúk épp a kapura rúgást gyakorolják, a kapu mögött pedig egyre több sárga-kék mezes drukker foglal helyet. Pedig négy órás ide az út Dunaszerdahelyről. És hétköznap van. És a tévé is közvetíti a meccset. Le a kalappal a szurkolóink előtt!

• 0.

A kezdőcsapatok már mindkét oldalon ismertek, nagy meglepetés nincs nálunk.

• 0.

Még mindig nem mondtunk le az EL-indulásról. Ahhoz, hogy az utolsó fordulóig izgulhassunk, ma muszáj megverni a sároseperjesieket.

• 0.

A Fortuna Liga 32., utolsó előtti fordulójának minden mérkőzése ma 17.30-kor kezdődik. Csapatunk a tabella 5. helyén áll, 41 ponttal, vendéglátónk pedig a 11. és mindössze 18 pontot gyűjtöttek ebben a szezonban.

• 0.

Kellemes pénteki kora estét kívánok minden DAC szurkolónak! Ma Poprádra kísértük el a csapatot, ahol a Sároseperjes lát bennünket vendégül. A hazai csapat otthoni stadionja jelenleg alkalmatlan a játékra, ezért vendégeskedünk ma a Tátra alatt. Az online közvetítést Kiss Balázs írja.

A FORTUNA LIGA 32. FORDULÓJÁBAN:

Döntetlent játszottunk a Tátra alatt. A veretlenségi sorozatunk tovább tart, a Sároseperjes ellen elért 1:1 azonban azt jelenti, hogy már csak halvány esélyünk maradt az európai kupaszereplésre. A hazaiak szerezték meg a vezetést az első félidőben, majd a második játékrészben felpörgettük a játékot, és Šafranko révén összejött az egyenlítés, de ennél többre ma nem futotta.

A csapat már egy nappal a mérkőzés előtt útra kelt otthonról, hogy a több órás út ne fárassza ki őket a mérkőzés napján. Ennek ellenére az első félidőben eléggé fásultnak és ötlettelennek tűnt a játék. László Csaba ugyanazt a tizenegy játékost küldte a pályára, mint egy héttel korábban, ám most nem volt olyan látványos a játék, mint akkor. Az első tíz percben nem sok említésre méltó esemény volt a pályán. A 12. percig kellett várnia az ötven fős DAC-tábornak az első tapsig: ekkor Pačinda lendítette lövésre a lábát, de a labda mintegy három méterrel a kapu mellett hagyta el a játékteret. Ljubicic helyzete két perccel később már ennél veszélyesebbnek tűnt: csapatkapitányunk Davis szögletből érkező beadását igyekezett gólra váltani, de sajnos pontatlanul célzott. A 20. percben a sároseperjesi Streňo nyargalt végig a félpályán, de Huk megállította az ígéretes hazai támadást. Ezután két szögletet is elvégezhettek a fehér mezesek, egyikből sem alakult ki azonban komolyabb veszély a kapunk előtt. A játék továbbra sem volt túl látványos. A 37. percig tartott az alibi foci: Streňót Ljubičićnek nem sikerült megállítania a középpályán. Bár Ľupták beérte őt, de a hazai szélső egy ügyes csellel lerázta magáról középpályásunkat, majd a jobb kapufa mellett laposan a hálóba gurított – 1:0. Ez volt az egyetlen kaput eltaláló lövés az első félidőben.

A folytatásban mindkét edző cserélt, nálunk Mervó váltotta az enerváltan futballozó Vidát. Lendületesebben is kezdtük a második 45 percet, melynek rögtön az elején egy szép akciót vezettünk: Ljubičić egy lapos labdával remekül találta meg a jobb oldalon érkező Zsivkovicsot, akivel senki nem vette fel a tempót. Szélsőnk beadását Mervó elvétette, de még így sem volt veszve a helyzet, mert Pačindának megvolt az esélye a góllövésre, végül azonban fölé célzott. Sokáig azonban így sem bánkódtunk a kimaradt helyzet miatt, mert jött az 50. perc és az egyenlítés. Ezúttal Aluku indította a sokat futó Zsivkovicsot, aki menetrendszerűen küldte be a labdát, melybe Šafranko gólt érően tette bele a fejét – 1:1. Csatárunk hatodik tavaszi találata meghozta a játékkedvünket, Davis bal oldali beadásánál hárman is rámozdulhattak volna a labdára a kapu előtt álló játékosaink közül, de minden lemaradtak róla. A 62. percben Zsivkovics tőle szokatlan módon, bal lábbal eresztett meg egy lövést, melyet Talian csak öklözve tudott védeni. Dupkala adhatott volna csattanós választ, miután Streňótól kapott remek labdát, ám elügyetlenkedte a helyzetet, és az üres kapu fölé emelt. Az ürességtől kongó stadionban – mindössze 312-en váltottak jegyet a meccsre – László Csaba utasításait is tisztán lehetett hallani a lelátón. „Menj előre, Mervó!” – buzdította az edző a csatárunkat a többiekkel együtt. Később még Šafranko és Pačinda is ígéretes helyzetben rontott, a végén pedig a kapusunk is feljött, hogy a csapat segítségére legyen a pontrúgásoknál, de minden igyekezetünk ellenére nem sikerült megszerezni a győztes találatot. A végén mindent egy lapra feltéve rohamoztuk Talian kapuját, de a sároseperjesieknek is megvolt az esélyük a három pont megszerzésére, melyet végül egyik csapat sem tudott begyűjteni.

75 néző kísérte el csapatunkat Poprádra, ahol remek pályán remek időben játszottunk egy felejthető meccset. Az első játékrészben ritkán forogtak veszélyben a kapuk, elég fásultnak tűnt a játék, a hazaiaknak mégis sikerült megszerezniük a vezetést. A fordulat után valamivel nagyobb sebességre kapcsoltunk, és Šafranko újabb góljával kiharcoltuk a döntetlent az idei szezon utolsó előtti mérkőzésén. Egy meccs van még hátra ebben a szezonban, melyet jövő héten szombaton játszunk a Rózsahegy otthonában. A pénteki forduló után matematikailag még mindig él az esély az Európa Ligára, de a sorsunk nemcsak a saját kezünkben van.

László Csaba (DAC): „Mindenekelőtt köszönöm a buzdítást azoknak a szurkolóknak, akik ilyen nagy távolságot megtéve is követték a csapatot. A 4. hely megszerzéséről álmodoztunk, nemcsak most, hanem a múlt heti meccs előtt is, de a csapat mai teljesítménye nem volt valami fantasztikus. Meg kell védenem a csapatot, mentálisan elfáradtunk. Az utolsó két meccsen négy pontot vesztettünk, de pozitívum, hogy tovább nyújtottuk a veretlenségi sorozatunkat. Ha szintet akarunk lépni, akkor mentálisan is bírnunk kell a végét, nem csupán fizikálisan. Gratulálok a hazaiaknak, főleg kontrákból voltak ma veszélyesek, és a végén a vezetést is megszerezhették volna. Fájdalmas ezt kimondani, de ma igazából senki nem érdemelt győzelmet. Rózsahegyen arra fogunk törekedni, hogy szépen búcsúzzunk a szezontól, és ott legyünk az első hatban.”

Miroslav Jantek (Sároseperjes): „Tudtuk, hogy az ellenfél motiváltan érkezik hozzánk, mert még versenyben van az európai kupaszereplésért. A mérkőzés előtt elfogadtuk volna az egy pontot, most azonban azt mondom, hogy be kellett volna lőni a helyzetet, és meg lenne a három. A dunaszerdahelyiek aktívabbak voltak a második félidőben, sajnos azonban a végén nem tudtunk élni a lehetőséggel, így maradt a döntetlen. Ez az egy pont így is értékes számunkra.”