MérkőzésMFK Rózsahegy vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Peter Gál-Andrezly 23
    >>
Jakub Mareš 36
90+1. perc2 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90.

Felejthető meccsel búcsúzunk az idei szezontól, melyet végül a 7. helyen zárunk. Az ellenfél ma jobban akarta a győzelmet, és megérdemeltetn tartotta itthon a három pontot. Kiss Balázs búcsúzik, és köszöni, hogy egész szezonban velünk voltak, és szurkoltak a DAC-nak! Július 22-én folytatjuk! Hajrá DAC!

• 90.

Véget ért a mérkőzés.

• 90.
    Branislav Ľupták helyett Slavomír Pagáč állt be a játékba.
  • 87.
    Erik Daniel helyett Jakub Kudlička állt be a játékba.
  • 86.

Annak ellenére, hogy kapura teljesen veszélytelenek vagyunk ebben a félidőben (leszámátva Vida próbálkozását), a 137 sárga-kék szurkoló továbbra is kitartóan buzdítja a csapatot. Nekik jár a taps!

• 83.

Megélénkül a hazai szurkolótábor. Még hét perc van a lefújásig. Sajnos úgy fest, ebben a szezonban nem tudjuk legyőzni a Rózsahegy csapatát.

• 83.
    Marek Sapara szögletet rúgott.
  • 81.

Megint csak szerencsénk volt! Mareš fejéről pattanhatott volna a hálóba a labda, de nem tette meg.

• 78.

Aluku a 16-osban "hatástalanította" az ellenfél csatárát. A hazaiak 11-est reklamálnak, a játékvezető sípja azonban néma marad.

• 76.

Nincs iram, nincs hajtás, nincs elképzelés se, mintha mindenki már csak arra várna, hogy a bíró lefújja a meccset, és elmehessen három hét szabadságra.

• 74.

A laposztás és a cserék után folytatódik a játék.

• 73.
    Jakub Mareš helyett Miloš Lačný állt be a játékba.
  • 72.
    Peter Maslo sárgalapot kapott.
  • 71.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 71.

Davis és Peter Maslo ugrott egymásnak nagyon sportszerűtlenül. Ebből lapok lesznek.

• 70.

Faško rúgta bele Hukba a labdát, így nem került az közelebb a kapunkhoz.

• 68.

Mezőnyjáték, mezőnyjáték, a kapuk egyik oldalon sem forognak veszélyben.

• 67.
    Dalibor Takáč helyett Marek Sapara állt be a játékba.
  • 65.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 64.
  • 64.
    Erik Pačinda helyett Mészáros András állt be a játékba.
  • 62.

2058-an látogattal ki ma a rózsahegyi stadionba. Jegyezzük meg halkan, harmadik lett a csapat, és ingyen volt a virsli, meg a sör. Így is nagyon kevés.

• 61.

Ljubičić is lövéssel próbálkozott, de akkor ért volna valamit az egész, ha jobban leszorítja a labdát.

• 59.

SZÉPITHETTÜNK VOLNA! Ha Ľupták remek passzát a védők gyűrűjéből kiugró Vida jobban helyezi, és nem Macík kezét vette volna célba.

• 57.
    Erik Daniel sárgalapot kapott.
  • 56.
  • 55.
    Yves Simon Pambou helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 54.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 53.

Simon játszott össze a középpályán Ľuptákkal, akinek jobbról jövő labdájára nem volt érkezőnk, így oda lett a lehetőség.

• 53.
    Michal Faško szabadrúgást lőtt.
  • 52.

A többi meccs pillanatnyi eredményét is figyelembe véve sajnos úgy néz ki, a 7. helyen zárjuk a bajnokságot.

• 51.

Gal Andrezly emelését Száraz  húzza le magabiztosan.

• 48.

Faško vágott le egy hatalmas sprintet a kapunk felé, ám befejezés helyett a passzt választotta, s nekünk ez volt a szerencsénk, mert így meg tudtuk szerezni a labdát.

• 47.
    Jakub Mareš sárgalapot kapott.
  • 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 45.

Šatka próbálkozott fejelni, de nem járt sok sikerrel. Ezt követően a játékvezető lefújja az első játékrészt.

• 45.
  • 43.

Mi járatjuk a labdát, már vagy két, három perce, de helyzetbe nem kerülünk. Az nyilván nem nevezhető helyzetnek, ha Ljubicic 35-ről a kapu mögötti erdőt célozza meg.

• 39.

Egyelőre nem nekünk áll a zászló, és minimum két gólt kellene rúgnunk, hogy ne szakadjon meg a veretelnségi sorozatunk, s persze a Rózsahegynek már egyet sem. De innen szép nyerni!

• 38.
    Erik Pačinda sárgalapot kapott.
  • 36.

Jakub Marešt három, négy játékosunk is megállíthatta volna, mielőtt a hálónkba gurította a labdát. Mivel ez nem sikerült, ezért az állás már 2:0.

• 36.
    Jakub Mareš gólt rúgott.
  • 35.

A középpályán ilyen szabálytalanságot nem kellett volna elkövetni, Tomáš.

• 35.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 31.

Ismét lövéssel próbálkoztak a fehér mezesek. Dalibor Takáč lába lendült lövésre, miután Száraz nagyot nyújtózott, de nem kellett a labdába érnie, az ugyanis a kapu mellett hagyta el a játékteret.

• 30.

Erik Daniel került közel a kapunkhoz, ám mielőtt bármi is kezdett volna a labdával, Huk szögletre mentett előle.

• 30.
    Dalibor Takáč szögletet rúgott.
  • 29.

Huk takarított el a kapu előteréből egy veszélyes beadást.

• 27.

Oda szállt a labda, ahol senki nem várta.

• 27.
  • 23.

Gólt kaptunk. Peter Gal Andrezly vágta be a vinklibe Peter Maslo labdáját. Száraz hiába nyújtózkodott, nem ússza meg gól nélkül az első meccsét sárga-kék színekben - 1:0.

• 23.
    Peter Gál-Andrezly gólt rúgott.
  • 21.

Pačinda mellel próbálta levenni Davis beívelését, ami ugyan sikerült is neki, de a mellette álló védő mégis elcsente tőle a labdát.

• 20.

Aluku próbálta egy szöktetéssel helyzetben hozni Simont, a labda, azonban olyan gyors volt, hogy francia játékosunk már nem érte utol, s végül Macík kapusé lett.

• 18.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 16.

SZERENCSÉNK VOLT! Daniel került helyzetbe közel a kapunkhoz. Egy beívelést Száraz épp rá ütött vissza, róla azonban a kapu mellé szállt a labda, de csak kevéssel.

• 15.

Mareš elég érdekes megoldást választott a szabadrúgásnál. Ahelyett, hogy kapura küldte volna, lepasszolta, a visszatett labdába aztán olyan sután rúgott bele, hogy a hazai közönség is harsány kacajban töt ki.

• 14.
    Jakub Mareš szabadrúgást lőtt.
  • 14.

A jányoki, az alistáli és a nyárasdi légió is ott van a vendégszektorban. A zászlók szerint, biztosan.

• 11.

Faško próbált helyzetbe kerülni a bal oldalon, de Šatka szemfüles volt, és megakasztotta az akciót.

• 9.

A szabadrúgást egy szöglet követte. Mindkét pontrúgást Davis végezte el. A sarokról érkező labdát Peter Maslo fejelte ki a mezőnybe, nem sikerült veszélyeztetnünk a hazaiak kapuját.

• 9.
  • 8.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 8.

Pačinda buktatásáért kapunk szabadrúgást a kaputól mintegy 35 méterre.

• 7.

Hat percnyi játék után egy-egy lövést már láthattunk mindkét oldalon.

• 3.

Benjamin ma debütál a DAC-ban.

• 3.

A kezdőrúgást elvégző hazai játékos tette most próbára a 19 éves kapusunkat, Száraz Benjamint, aki biztos kézzel fogta a lövést.

• 2.

A védők tisztáztak a sarokrúgást követően.

• 2.
  • 1.

MÁRIS EGY HELYZET! Aluku lövését tenyerelte szögletre Macík.

• 1.

A hazai Takáč végezte el a kezdőrúgást. Hajrá DAC!

• 0.

A csapatok már kifutottak a pályára. A hazai csapatnak Dušan Tittel akasztotta a nyakába a ligában elért harmadik helyezésért járó bronzérmet.

• 0.

A vendégszektorban közelebb húzódnak egymáshoz a sárga-kékek, hogy nagyobb legyen az összhang. Épp most hangolnak be a meccsre a mieink. A hangosbemondó bemutatja a csapatokat.

• 0.

Gyülekeznek a szurkolók a hazai szektorban, a mai meccsre ingyen virslivel és ingyen sörrel csalogatták a hazai drukkereket, de így sem lesz telt ház.

• 0.

Kicsivel 20 °C fok feletti a hőmérséklet, mégsem árt, ha van az emberen egy kabát. Ez a 20 fok más, mint a csallóközi 20 fok.

• 0.

Mi már itt vagyunk a rózsahegyi stadion lelátóján. A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

• 0.

Sok szeretettel köszöntök minden olvasót, aki úgy döntött, hogy ezen a kora nyári szombat délutánon velünk együtt izgulja végig a Fortuna Liga utolsó, 33. fordulójának mai mérkőzését. Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 33. FORDULÓJÁBAN:

A szezonzárón megszakadt a 16 meccses veretlenségi sorozatunk, a bajnokságot végül a 7. helyen zárjuk. Kétgólos vereséget szenvedtük Rózsahegyen, a vendéglátók már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, Gal Andrezly és Mareš góljaira nem tudtunk válaszolni.

A találkozó előtt a hazai játékosok nyakába került a liga harmadik helyezettjének járó bronzérem. A rózsahegyiek ezért különösebb feszültség nélkül futottak ki a pályára. A lelátókra a liga utolsó fordulójában ingyen virslivel és sörrel csábították a hazai szurkolókat, ennek ellenére elég foghíjasak maradtak a tribünök. A rózsahegyi közönség viszont már az első percben felszisszent, amikor Aluku lövését Macík kapusnak kellett szögletre tenyerelnie. A helyzetet követő sarokrúgásból viszont már nem tudunk veszélyt teremteni. Vendéglátóink sem vártak soká az első lövéssel, már a 3. percben próbára tették a sárga-kék szerelésben ma bemutatkozó 19 éves Száraz Benjámint, aki biztos kézzel fogta a labdát. A folytatásban elég pontatlan volt a játék. A meccs előtt fellocsolták a füvet, aminek az lett az eredménye, hogy néhány játékos nehezen találta meg az egyensúlyt. A 19. percben egy beívelt labdát Száraz a jó ütemben érkező Danielre ütött vissza, s róla majdnem a kapunkba pattant a labda. Ekkor még szerencsénk volt, a 23. percben azonban módosult az eredmény, és sajnos nem a mi javunkra. A fehérmezesek gyors akciójának végén Peter Gal Andrezly vágta be a vinklibe Peter Maslo jobbról érkező labdáját – 1:0. Száraz hiába nyújtózkodott, nem úszta meg gól nélkül az első élvonalbeli meccsét. Sőt, nem sokkal később másodszor is a háta mögé kellett nyúlnia a labdáért. A 35. percben Faško passzolt Marešnek, akit három, négy játékosunk is megállíthatott volna, mielőtt a hálónkba lőtt – 2:0. A gólok visszafogták csapatunkat, a félidő hátra lévő perceiben nem tudtuk veszélyeztetni Macík kapuját.

Nem történt csere a második félidő elején. Norbert Hrnčár elégedettebb lehetett László Csabánál, hiszen kétgólos előnnyel küldte pályára játékosait, s akár a harmadikat is megszerezhették volna, ha a gyorslábú Faško egy hatalmas sprint után nem a passzt választja, hanem a lövést. Nekünk azonban így volt szerencsénk. A mérkőzésnek ebben a pillanataiban már a többi meccs eredménye is számunkra kedvezőtlenül állt. Az 59. percben Vida szépíthetett volna, miután Ľupták remek passzával kiugrott a védők közül, de rosszul helyezte a labdát. A folytatásban semmi érdekfeszítő nem történt, a mezőnyben pattogott a labda, és sem az egyik, sem a másik kapu nem forgott veszélyben. Egy-egy szögletből kerülhettünk volna helyzetbe, de hazai védők rendre jól oldották meg a feladatukat. Nem sokkal a lefújás előtt Aluku a 16-osban „hatástalanította” az ellenfél csatárát, a hazaiak 11-est reklamáltak, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A maradék időben mintha mindenki már csak a záró sípszóra várt volna. A véghajrában még Slavomír Pagáčot is a pályára küldte László Csaba, így a mai meccsen két újoncot is felavattunk. Annak ellenére, hogy kapura veszélytelenek voltunk a félidőben – leszámítva Vida próbálkozását –, a 137 sárga-kék szurkoló végig kitartóan buzdította a csapatot.

A végére kifulladtunk. Az ellenfél ma jobban akarta a győzelmet, és sikerült otthon tartania a három pontot. Mindez azt jelenti, hogy megszakadt a 16 meccse tartó veretlenségünk, és végül 42 megszerzett ponttal a 7. helyen zárjuk az évadot. Következik a nyári szünet, a 2017/2018-as idény július 22-én indul.

László Csaba (DAC): „Az első félidőben nagyon rosszul fociztunk, még annál is gyengébben, mint egy héttel ezelőtt a Sároseperjes ellen. A második játékrészben már tűrhetőbben játszottunk. Vége van a szezonnak, de ez nem lehet mentség a ma mutatott játékunkra. A rózsahegyiek főleg az első negyvenöt perc alatt játszottak jól, ennek köszönhetik a győzelmet. Sok sikert kívánok a csapatnak az Európa Ligában, és remélem, hogy a következő szezonban is jó meccseket vívunk majd egymással, mi pedig elérjük céljainkat. A szurkolóinknak köszönöm az egész éves buzdítást. Hogy ősszel is én irányítom-e a csapatot, az az előttünk álló napokban eldől. Amikor Dunaszerdahelyre jöttem, a klub nagyon mélyen volt. Úgy érzem azóta változás történt, sikerült egy 16 meccses veretlenségi sorozatot produkálnunk. Így a végén kicsit csalódott vagyok, de nem mérges, mert büszkék lehetünk a csapatra, amely kialakította a saját arcát a bajnokság végére.”

Norbert Hrnčár (Rózsaghegy): „Nagyon szépen sikerült elbúcsúznunk az idénytől. Ma igazán élveztük a játékot, „ízlett” a foci a fiúknak. Remélem, hogy a mai meccs jó meghívó volt a szurkolóknak az Európa Ligára, amelyet legutóbb tizenegy éve játszottak Rózsahegyen. Bízom benne, hogy jobban megtelik majd a stadion.”