MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FK Železiarne Podbrezová
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Erik Pačinda 44
90+2. perc1 - 0FK Železiarne Podbrezová

• 90+2.

Vége! A bíró háromszor is a sípjába fújt. 1:0-ra legyőztük a Zólyombrézót, így jól sikerült Marco Rossi bemutatkozása a DAC kispadján. A közönség ünnepel, a vendégkapus Kuciak pedig megköszöni a B-középnek a fantasztikus hangulatot. Én pedig búcsúzom mára. Mindenkinek jó éjszakát kívánok! Kiss Balázst olvasták. Legközelebb egy hét múlva, Trencsénben lépünk pályára. Hajrá DAC!

• 90+1.

A végére is maradt még egy szép akció, melyben Šafranko és Kontár jeleskedett, de egyiknek sem sikerült a hálóba pofozni a labdát.

• 90+1.

Felállva tapsol a MOL Aréna.

• 90.

Az egész stadion tapsol. Közben a negyedik játékvezető mutatja, hogy két perc lesz a ráadás.

• 89.
    Martin Kuciak szabadrúgást lőtt.
  • 89.

Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek. A kapus éveli be a labdát a félpályáról.

• 87.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 86.

Čmelík villant egyet, Kuciak bravúrral ütötte szögletre a labdát.

• 85.

Šafranko került helyzetbe, de a védők kiszorították, ezért estében már csak kapu mellé tudta küldeni a labdát. Kuciaknak nem kellett beavatkoznia.

• 83.

Hét perc van még a végéig.

• 81.
    Lukáš Čmelík szögletet rúgott.
  • 80.

Divković személyében újabb újoncot avat az A-csapat.

• 80.
    Martin Válovčan helyett Kamil Kuzma állt be a játékba.
  • 79.
    Erik Pačinda helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 79.
    Dávid Leško sárgalapot kapott.
  • 77.

Percek óta mezőnyjáték folyik a pályán, melyet azonban igyekszünk felügyelet alatt tartani, de a kapuk nem forognak veszélyben.

• 76.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 74.

Kuciaknak kellett Šafranko elől felkanalaznia a labdát.

• 73.
    Dávid Leško szabadrúgást lőtt.
  • 73.

Sorozatos bedobások és kisebb szabadrúgások miatt lassult most le kicsit a játék.

• 71.
    Yves Simon Pambou helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 68.

A középpályáról Zsivkovicskoz került a labda, akinek magas beívelését Pačinda erőtlenül fejelte Kuciak kezébe. Marad az egygólos vezetés, de még több mint 20 percünk van hátra, hogy növeljük az előnyt.

• 67.

4998-an váltottak jegyet a mai mérkőzésre. Köszönjük szépen!

• 66.
  • 65.

Az egész stadion tapsolja a fiúkat. Halkan megjegyezzük, hogy most a vendégek járatják a labdát.

• 64.
    Marin Ljubicic szabadrúgást lőtt.
  • 63.

De szép volt! Ľupták szinte a semmiből eresztett meg egy remek lövést, amely alig ment csak a jobb kapufa mellé. Simon volt a lekészítő, jó 18 méterre a Kuciak kapujától.

• 62.
    Miroslav Viazanko sárgalapot kapott.
  • 61.

Még fél óra van hátra a meccsből. Jó lenne még egy gólocska. Természetesen a Zólyombrézó hálójába. Hajrá DAC!

• 59.

Míg Macej elvégzi a kirúgást, addig Rossi hevesen magyarázza a taktikát a középpályásainknak.

• 57.
    Vida Kristopher András helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 57.

Szép lehetőséget dolgozott ki Ljubicic, melynek végén Pačinda fejezte be egy rossz lövéssel az akciót.

• 55.

Kettős cserével próbálja meg felrázni a csapatát az egykor nálunk is dolgozó Karol Praženica, a vendégek edzője. Mi azonban reméljük, hogy az újonnan pályára küldöttek sem tudnak új színt vinni a vasgyáriak játékába.

• 54.
  • 53.
    Matúš Mikuš helyett Andrej Rendla állt be a játékba.
  • 53.
    Adrián Kopičár helyett Adrián Kačerík állt be a játékba.
  • 52.
    Erik Pačinda sárgalapot kapott.
  • 51.
    Vida Kristopher András szabadrúgást lőtt.
  • 50.

A félidő elején a B-középben egy "Köszönjük, László Csaba!" - feliratú transzparens emelkedett a magasba, és a székely himnuszt is elénekelték a szurkolók a korábbi edzőnk tiszteletére. Szép gesztus volt!

• 48.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 45.

A játékvezető nem is húz rá röbbet, lefújja a félidőt, amely során végig mi irányítottuk a játékot, és megérdemelten szereztük meg a vezetést.

• 44.

GÓÓÓL!!! Erik Pačinda hosszú másodpercekig koncentrált a lövés előtt, majd a sípszó után nekifutott, és kipóhálózta a bal felső sarkot. Remek lövés volt. Megvan az első gólunk ebben az idényben. Szép volt, Erik!

• 44.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 44.
  • 43.

Ljubicicet lök fel a vendégek a 16-os vonalánál. Nagyon jó helyről rúghatjuk a szabadot.

• 41.

Ľupták esett el a bíró előtt, a sípmester azonban nem fütyült.

• 37.
  • 36.

Pačinda lövésébe előbb még Zsivkovics is beleért, majd Erik helyezte kapura a labdát, és ha nincs a helyén Kuciak, akkor már 1:0-ra vezetnénk. De Kuciak tudta, hol a helye...

• 36.

Macej ölébe hullott Leško labdája.

• 36.
  • 34.
    Dávid Leško szögletet rúgott.
  • 34.

Ezúttal ismét Šatka mentett taccsra Mikuš elől, most pedig szöglettel jöhetnek a vednégek.

• 31.

Egy kis ivószünet is belefér nagy meleg miatt.

• 29.

Helyzetbe kerüt az ellenfél is. Mikuš rúgott egy hatalmas luftot a 16-osban, ezt követően ide-oda pattogott a labda, majd Simon kezét is érintve jutott ismét hazai lábra. A játékvezető a kezezést nem ítélte szándékosnak. Nagyon helyesen - jegyezzük meg.

• 28.

Šatka szép becsúszással állította meg Leškót.

• 25.

HELYZET VOLT! Méghozzá az eddigi legnagyobb. Pačinda pontos és remek passzt kapott a bal szélről társától, és nem sokat teketóriázott, azonnal kapura küldte a labdát, melyet azonban Kuciak remek reflexszel hárított. Marad a 0:0.

• 24.

Vida nyargalhatott volna be az ötösig a labdával, ha nem szökteti magá hosszan. De hát hosszan szöktette, így odalett az ígéretes lehetőség. Majd a következő! Hajrá DAC!

• 21.

EZ MÁR VESZÉLYESEBB VOLT! Pačinda beadását Šafranko fejelte kevéssel a kapu mellé. Nagy helyzet volt!

• 21.
  • 20.

Vida hasonló helyről próbálkozott, mint az előbb, de az a próbálkozás sem okozott riadalmat a zólyombrézói játékosok körében.

• 19.
  • 19.

Šafranko felrúgásáért járt a sárga lapos figyelmeztetés.

• 19.
    Jaroslav Kostelný sárgalapot kapott.
  • 18.

Vida jó szögből beívélet pontrúgása nem jutott el a címzetthez.

• 17.
  • 15.

Simon cselezett jól a pálya bal szegletében. Ő, akárcsak korábban társai, szintén lapos beadással próbálkozott, melyet újfent kivágtak a fehérmezes védők.

• 14.

A sarokrúgást Ljubicic ügyes kiugratás előzte meg. Kapitányunk Pačindát szerette volna játékba hozni. Erik meg is kapta a labdát a zólyombrézói védelem azonban szögletre mentett.

• 14.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 12.

Erősödik a közöség hangja. Balról jött ismét a lapos labda, amelybe egy vendégvédő tette bele a lábát, és akasztotta meg az ígéretet támadást.

• 10.

10 percet kellett várni az első lövésre. Ennek szerzője Ljubici volt, a labda azonban pár méterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

• 9.

Ezúttal is Šafranko volt aktív egy támadáskombinációbal. Most jobbról adta be szinte az alapvonalról a labdát, amely után kirúgással folytatódott a játék.

• 7.

Viazanko kapott nagyszerű keresztlabdát a társától, messziről megeresztett lövését azonban Huk blokkolta.

• 6.

Šafranko egy középről kapott labdát próbált laposan a kapu előterébe juttatni, ahol azonban nem volt sárga-kék mezbe öltözött csapattársa.

• 3.

Rögtön az elején két sarokrúgást is elvégezhettünk. Az egyiket Pačinda, a másikat Vida rúgta, de egyik után sem alakult ki gólgelyzet a vendégkapu előtt.

• 3.
  • 2.
  • 1.

Megkezdődött a mérkőzés.

• 0.

A Himnuszt még egy gyászszünet is megelőzte. A 64 éves korában elhunyt Horváth Györgyre, csapatunk egykori kapusára és örök szurkolójára emlékeztünk egy perces néma felállással.

• 0.

A kezdő sípszó elhangzása előtt díjat kap a tavaszi idény legszebb három góljának szerzője. A legszebb DAC-gólokról a szurkolók szavaztak. Ennek alapján Erika Pačinda végzett a harmadik helyen, az U17-es Kevin Marko lett a második, és Pavol Šafranko az első. A díjazottaknak szívből gratulálunk! Most pedig kezdődjön a várt mérkőzés. De előtte még persze a Himnusz.

• 0.

De foglalkozzunk inább magunkkal, és zengjen minden torokból a Nélküled!

• 0.

A Fortuna Liga első fordulójának első mérkőzésén rögtön meglepetés született: Nyitra-Zsolna 1:0. Ez már végeredmény.

• 0.

A B-közép már hangol. Épp a játékosok bemutatását halljuk, hamarosan pedig felcsendül a Nélküled, és az új bevonulózenére érkeznek a csapatok.

• 0.

A DAC kezdője már ismert. Újoncként Macej és Koštrna lépnek ma pályára sárga-kék szerelésben. Az összecsapás 20.30-kor kezdődik.

• 0.

A lelátók most is szépen telnek, a játékosok pedig megkezdték a bemelegítést. Meleg, nyári idő van most az arénában, enyhe szél lengedez. Reméljük, az intenzív vihar elkerüli ma városunkat, hogy zavartalanul élvezhessük a meccset, és a végén hazai győzelemnek örülhessünk.

• 0.

A vásgyáriakkal nem is olyan rég, május 14-én mérkőztünk utoljára. Akkor 2:2-es döntetlen született hazai pályán. Azt a mérkőzést teltház, 7139 néző előtt követte itt, a dunaszerdahelyi - azóta már hivatalosan is MOL Aréna nevet viselő - stadionban.

• 0.

Sok szeretettel köszöntöm a DAC-drukkereket a Fortuna Liga 2017/2018-as idényének mai első fordulójában! Közel két hónapos pihenő után ma ismét útjára indul a labda a szlovák bajnokságban. Csapatunk itthon kezdi a szezont, ellenfelünk a Zólyombrézó. A mai mérkőzés online közvetítését Kiss Balázs írja. Jó szurkolást kívánok!

A FORTUNA LIGA 1. FORDULÓJÁBAN:

Győzelemmel mutatkozott be csapatunk kispadján Marco Rossi, miután a bajnokság mai nyitófordulójában egy góllal legyőztük a Zólyombrézót. Az idei szezon első találatát Erik Pačinda szerezte egy remekbe szabott szabadrúgásból.

Nagy várakozás előzte meg az idei első bajnokit, melynek elején két újoncot is avattunk sárga-kék mezben, Macej és Koštrna személyében. A csapatból viszont sérülés miatt hiányzott Aluku és Mervó, valamint az eltiltott Domonkos és a panamai válogatottal a Gold Cup-on szereplő Davis. Mindjárt a mérkőzés elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és gyors egymásutánban két sarokrúgásból próbáltunk veszélyeztetni, de Pačinda és Vida szöglete sem okozott komolyabb riadalmat a fehérmezes vendégvédők körében. Az első lövésre a 10. percig kellett várnunk, ekkor kapitányunk, Ljubičić lendítette meg a lábát, a labda azonban pár méterrel elkerülte a kaput. A masszív csapat benyomását keltő Zólyombrézó leginkább a védekezésre helyezte a hangsúlyt, elég nehezen találtuk meg azonban az utat Kuciak kapujához. Elsősorban a szélekről érkező lapos beadásokkal operáltunk, a vasgyáriak viszont jól olvasták a játékot, és rendre kivágták a belőtt labdákat. A 21. percben már-már gólt kiáltott a népes szurkolótábor: Pačinda beadását Šafranko fejelte kevéssel a kapu mellé – nagy ziccer volt! Négy perccel később még ennél is veszélyesebb helyzetet láthattunk. Pačinda pontos és remek passzt kapott a bal szélről, és nem sokat teketóriázott, azonnal kapura küldte a labdát, melyet azonban Kuciak hárított.  A vendégek félórányi játék után jutottak el a kapunk közelébe, de meddő kísérleteik nem okoztak gondot a Šatka által vezényelt védelemnek. A 36. percben újabb szabadrúgást végezhettünk el, Pačinda volt a feladó, a címzett pedig a háló lett volna, de Kuciak jó hálóőrként a labda útját állta. S mikor már mindenki várta a szünetet, Ljubičić lerántásáért újabb pontrúgáshoz jutottunk. A 16-os sarkáról járt a szabadrúgás, a labdát ismét Pačinda állította lövésre, majd hosszas koncentrálás után nekifutott, és kipókhálózta a bal felső sarkot – 1:0. Gyönyörű lövés volt!

A második félidőben is a küzdelemé volt a főszerep. Karol Praženica (aki korábban nálunk dolgozott másodedzőként) kettős cserével igyekezett felrázni csapata játékát, de szerencsénkre a frissítések sem vittek új színt a vasgyáriak játékába. A mezőnyjáték során sok bedobás és apró szabálytalanságok tördelték a játékot, a 4998 nézőt nem kápráztatták el a játékosok nagyobbnál nagyobb helyzetekkel sem egyik, sem másik oldalon. Aztán a 63. percben Ľupták szinte a semmiből eresztett meg egy remek lövést, amely alig ment el a jobb kapufa mellett. Simon volt az akció előkészítője, jó 18 méterre Kuciak kapujától. A 68. Percben Pačinda próbálkozott egy gyenge fejessel, de még ennél is nagyobb hangorkánban tört volna ki a közönség, ha a 86. percben Čmelík cselei után a hálóban köt ki a labda. A csereként pályára lépett játékos személyében újabb első meccsest láthattunk sárga-kék szerelésben, és nem sok kellett hozzá, hogy rögtön góllal mutatkozzon be szurkolóink előtt. Marco Rossi a végére még Divkovićot is a pályára küldte. Fiatal játékosunk az U19-esektől került az A-csapatba. A mérkőzés utolsó percei már sok izgalmat nem hoztak, a nézők azonban álló tapssal köszönték meg a csapatnak a jó teljesítményt, és az első győzelmet az idei szezonban.

Sikerült győzelemmel kezdenünk az idényt. Csapatunk a 90 perc során uralta a pályát, és nem engedte kibontakozni a vendégeket, akik az első 25-30 percben alig léptek át a térfelünkre. Szoros eredmény született ugyan, de a statisztikák szerint a Zólyombrézó az egész meccsen nem tudta célba venni a kapunkat. Mivel Erik Pačinda első félidőben szerzett szabadrúgásgóljára így nem érkezett válasz, itthon tartottuk a három pontot. A győzelmet a közönség lelkes tapssal hálálta meg. Legközelebb egy hét múlva, szombaton Trencsénben folytathatjuk a pontgyűjtést.

Marco Rossi (DAC): „Az idény első meccse mindig komplikált egy csapat számára. Számunkra pedig még inkább az volt, mert új edzővel és új szakmai stábbal indult el a klub a bajnokságban, ráadásul számomra kevésbé ismert volt az ellenfél. Úgy gondolom, megérdemeltük a győzelmet. Jó meccset játszottunk, de azért még sok volt a pontatlanság a befejezésnél. Jó, hogy nyertünk, mert sok problémával vágtunk neki a bajnokságnak. A felkészülés alatt ugyanis nem volt teljes a csapat, hiányoztak az U21-es válogatott játékosaink, Macej, Huk, Šafranko és Šatka, Davis pedig még mindig nem érkezett vissza hozzánk a panamai válogatottból. Ha teljes lesz a keret, jobbak leszünk. A játékosok ma mindent kiadtak magukból a pályán, szívvel játszottak, de ez másképp nem is lehet egy olyan nagyszerű közönség előtt, amely a meccs elejétől az utolsó percig végigszurkolja a 90 percet.”

Karol Praženica (Zólyombrézó): „A mérkőzés első 25 percében az ellenfél uralta a pályát, és nem engedett kibontakozni bennünket. Mintegy félórányi játék után vált kiegyenlítettebbé a játék. Az első félidő végén kaptuk a gólt. A második játékrész elején pedig kettős cserével igyekeztem változtatni a játék képén. Rizikóznunk kellett, de sajnos nem sikerült tiszta helyzetet kialakítanunk. A hazaiak megérdemelten nyertek, mert sikerült gólt rúgniuk, nekünk viszont nem.”