MérkőzésAS Trencsén vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
AS Trencsén
    >>
Rangelo Janga 60
90+2. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90.

Vége! Sikerült a hetrik, sorozatban harmadszor vertük a Trencsént. Ma Vida volt a nyerőember. Köszönj♀k a figyelmet, találkozzunk jövő vasárnap 18.30-kor a MOL Arénában, a DAC-Rózsahegy bajnokin!

• 90.

2 perc a ráadás, és most a hazai térfélen a labda. Vezetünk 2:1-re!

• 89.
    Marin Ljubicic szabadrúgást lőtt.
  • 88.

El Mahdioui végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos sarkáról, lökete még Macej előtt megpattant, kapusunk szögletre tenyerelete a kellemetlen lövést.

• 88.
    Hamza Čataković szögletet rúgott.
  • 87.
    Achraf El Mahdioui szabadrúgást lőtt.
  • 83.

Divković lábában maradt a harmadik gól. Az egyik hazai védőről pattant hátra a labda, ahol a fiatal, csereként beállt támadónk egyedül találta magát Chovannal szemben, ám a kapu fölé bombázott. Végleg eldőlhetett volna a mérkőzés sorsa!

• 81.

Vida szerzett labdát a bal oldalon, beívelése Čmelíkhez jutott a túloldalra, majd a kapu előtti keveredésből nem ment át a labda Chovanig.

• 80.
  • 79.
    Cornelis Petrus Ubbink helyett Hamza Čataković állt be a játékba.
  • 75.

GÓÓÓÓÓÓL! Ismét vezet a DAC!!!!!!! Vida volt szemfüles, egy rossz hátraladbára csapott le, és - bár Klooster pobálta kiszorítani - a kifutó kapust átemelve újra a mi oldalunkra billentette a mérleget - 1:2.

• 75.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 75.
    Lukáš Skovajsa szögletet rúgott.
  • 74.
    Pavol Šafranko helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 69.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.
  • 67.
    Cornelis Petrus Ubbink szögletet rúgott.
  • 65.

A mai mérkőzést 2146 néző figyeli a helyszínen, és amint említettük, ebből 174 a vendégszektorban.

• 64.
  • 62.
    Erik Pačinda helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 62.
    Antonio Mance helyett Giorgi Beridze állt be a játékba.
  • 60.

Gong sokadik jó beadását küldte az ötösre, ahol ezúttal a berobbanó Janga mindent vitt, és fejjel, esélyt nem adva Macejnek, sajnos kiegyenlített - 1:1.

• 60.
    Rangelo Janga gólt rúgott.
  • 59.

Fokozódik a hazai nyomás, az első 3 sárgalap viszont sportszerűtlénség miatt született.

• 58.
    Cornelis Petrus Ubbink szabadrúgást lőtt.
  • 58.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 51.

Gong addig tologatta a labdát, amíg nem talált lövőpozíciót a tizenhatos szélén, léc alá taró löketét Macej üggyel-bajjal ütötte szögletre.

• 50.
  • 47.

Pačinda nagyon pontatlan lövésével indult a 2. félidő, majd Ubbink ívélt szabadrúgása szállt el a kapunk előtt.

• 47.
  • 46.

Egyelőre csak a vendékszektor hangos, ahol 174 szurkoló van. Köszönjük, hogy elkísérték a csapatot!

• 46.

Kezdődhet a második játékrész, a szünetben nem cseréletek a csapatok.

• 45.

Vége az 1. félidőnek, Vida találatával vezet a DAC. Kaput eltaláló lövések aránya 2:2, labdatartás 56-44 a Trencsén javára. A lényeg azonban ez: AS-DAC 0:1

• 44.

A hazaiak tovább igyekeznek, jobb oldalról érkezett egy beadás az ötösre, Paur fejese azonban jócskán mellé szállt.

• 41.

Már kettővel vezethettünk volna: Simon parádésan ugratta ki Ljubičićet, aki egyedül törhetett kapura, ám a kifutó Chovant bombázta telibe. Ezer százalékos ziccer volt!!!

• 38.

A hazai igyekezet ellen eddig jól álljuk a sarat. Most azonban Ljubičić rosszul szabadított fel, a tizenhatos elé fejelt labdáját 20 méterről Skovajsa küldte egyből kapura, kb. egy méterrel Macej jobb alsó sarka mellé.

• 34.

A hangulatra, és az eredményre sem lehet panasz. Mindkét tábor szurkol, és az eredményjelzőn ez világít: 0:1

• 33.
  • 33.
    Keston Anthony Julien helyett Rodney Rudy Ferdinand Klooster állt be a játékba.
  • 25.

GÓÓÓÓÓÓÓL, vezet a DAC! Egy szép egyérintőzés végén Pačinda gurított Šafrankohoz, aki egyből a berobbanó Vida elé tálálat, szélsonk pedig higgadtan, laposan Chovan bal alsó sarkába célzott - 0:1!

• 25.
  • 19.
  • 18.

Egy jobboldali beadás után Janga ugrott a legmagsabbra, pár méterről jól is találta el a labdát, szerencsére egyik védőnkről szögletre pattant.

• 11.

Jött egyből a másik labda kapunkra - Keston újabb hosszú bedobását Janga csúsztatta az ötösről. Szerencsére, pont Macej ölébe.

• 10.

Ubbink próbálkozott jó 20 méterről, szintén laposan, ezúttal pontosabban is mint csapattársa az előbb, de Macej a helyén volt. Ez volt a meccs első kaput eltaláló lövése.

• 8.

Az aktív hazai jobbszélsó, Beridze lapos lövése kerüli el a hálót.

• 6.

Az első lövésünk: Pačinda találta magát szabadon a jobbszélen, kissé oldalról mellé célzott. Talán ha visszagurítja Šafranko elé...

• 5.

Négy perc után mi is felbátorodtunk, Pačinda lágy ívelésé Šafranko felé azonban Kleščík kivágta. Ezt követően Zsivkovics lódult meg, ám Vida háta mögé passzolt...

• 4.
  • 1.

Az 1. percben rögtön egy óriási hazai lehetőség: Keston hosszú bedobását csak a a tizenhatos közepére tudtuk hárítani, ahonnan a teljesen üres Gong , szerencsére, fölé bombázott!

• 0.

Trencsén kezd, Ubbink a labda mögött. Mindkét együttes győzuelemmel kezdte az új szezont, lássuk hát, hogyan boldogulnak egymással.

• 0.

Pályán a csapatok: a DAC hagyományos, sárga-kék szerelésében, a hazaiak teljes fehérben.

• 0.

A csapatok a pályán melégitenek, lassan érkeznek a sárga-kék szurkolók is. Eddig többen vagyunk, mint a hazaiak, akik a stadion egyedüli lelátóján foglalhatnak helyet.

• 0.

Íme, a DAC kezdőcsapata: Macej - Zsivkovics, Huk, Šatka, Davis - Ljubičić - Pačinda, Ľupták, Simon, Vida - Šafranko

• 0.

Üdvözöljük kedves szurkolóinkat Trencsénból, Csák Máté vára alól, ahol alig több mint fél óra múlva kezdetét veszi csapatunk második mérkőzése az idényben, az első idegenbeli. Hajrá DAC!!!

A Fortuna Liga 2. fordulójában:

Vida két találatával sikerült a bravúr, sorozatban harmadszor is legyőztük a Trencsént. Az új idény első két fordulója után százszázalékos a DAC!

A múlt heti kezdőcsapathoz képest egy cserét hajtott végre Marco Rossi. Koštrna maradt a kispadon, helyére a Gold Cup-ról visszatérő Davis került az összeállításba. Mervó és Aluku továbbra is sérült, rájuk ma sem számíthatott az olasz mester. Hazai rohamokkal indult a mai meccs, Gong már az első perc végén lőhetett jó pozícióból, szerencsénkre azonban fölé bombázott. Tíz perc után Ubbink, utána pedig Janga pontosabb volt, ám Macej nagyobb gond nélkül hárított. Ezt követően kiegyenlítődött a játék, bár Janga újabb fejese után fellélegeztünk. Majd jött az első gólöröm: egy hosszú labdát Šafranko fejelt le Pačindához, aki egyből visszaadta azt támadónknak, ő folytatta az egyérintős játékot és Vida elé tálalt, aki egyedül a kapus előtt a bal alsó sarokba célzott - 0:1. A hazaiak igyekeztek, de jól védekeztünk, és végül majdnem kétgólos előnnyel mentünk pihenőre. Simon ugyanis egy parádés hosszú labdával kiugratta Ljubičićet, kapitányunk azonban ajtó-ablak helyzetben a remekül kifutó Chovan kapust találta telibe.

Fordulás után nyomás alá kerültünk, a hazaiak főleg a pontrúgásoknál érvényesítették erőfölényüket. Egy óráig álltuk a sarat, amikor Gong jobboldali beadásánál Janga az ötösön mindent vitt, és fejjel kiegyenlített - 1:1. Nem elégedett meg a Trencsén, harcoltak a győzelemért, de nehezen kerültek Macej elé. Néhány jó labdaszerzés után ígéretes kontrákhoz jutottunk, és ennek a 75. percben lett meg a gyümölcse. Simon passza után Vida szemfülesen lecsapott a labdára, és - bár Klooster igyekezett kiszorítani - a kifutó kapust átemelve megszerezte a győztes találatot - 1:2. Összejött majdnem a harmadik gól is, ezúttal Divković az egyik hazai védőről lepattanó labda után egyedül találta magát Chovannal szemben, ám a kapu fölé bombázott. Az egyre görcsösebb trencséniek komolyabb helyzetbe nem kerültek, El Mahdioui 84. percben elvégzett szabadrúgása okozta Macejnek a legnagyobb gondot, de okosan megtartottuk az előnyt, és 174 DAC-drukker előtt sorozatban harmadszor is legyőztük a Trencsént.

Két forduló után hat ponttal a tabella második helyén állunk, csak a rosszabb gólarány miatt. Legközelebb jövő vasárnap, 2017. augusztus 6-án 18:30 órától játszik a DAC - ezúttal az Európa-ligában vitézkedő Rózsahegyet fogadjuk a MOL Arénában.

Marco Rossi, DAC: „Nem kezdtünk túl jól, az első tíz percben gondjaink voltak. Aztán feljebb húztuk a védelmet, magasabban támadtunk le az ellenfelet, és elkezdtük játszani azt, amit a héten gyakoroltunk. A félidő vége előtt megszerezhettük volna a második találatunkat is, de a hazai kapus remekül védett. A második játékrész is az elsőhöz hasonlóan indult, a hazaiak főleg a nagy fizikai fölényüknek tudták érvényesíteni a sok pontrúgásnál. Ismét azonban visszatértünk a játékba, magasabban zajlott a játék, és volt három-négy remek lehetőségünk korábban is eldönteni a mérkőzést. Örülünk a jó idénykezdetnek, de hosszú még a bajnokság, és tudjuk azt is, hogy sokat kell fejlődnünk.“

Martin Ševela, Trenčín: „Mi jól kezdtünk, az első negyedórában azt játszottuk, amit kértem a csapattól. Ezután kiegyenlítődött a játék, és paradox módon pont egy olyan szituációból kaptunk gólt, mint amilyenre a héten készültünk. Chovan kapus ezután játékban tartott bennünket, és a második félidőben újra saját kézbe vettük az irányítást. Kiegyenlítettünk, ám amikor a magunk javára fordíthattuk volna a meccset, újra gólt kaptunk. Főleg a szélsőjátékban kell javulnunk.“