MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Rózsahegy
    >>
Eric Javier Davis Grajales 5
    >>
Ľubomír Šatka 61
90+2. perc1 - 1MFK Rózsahegy

• 90+2.

A bíró háromszor a sípjába fújt, véget ért a mérkőzés. 1:1 lett a végeredmény, Marco Rossinak nem sikerült a harmadik győzelmet is megszereznie zsinórban, de búslakodásra így sincs ok, egy nagyon erős, jól szervezett ellenféllel játszottunk ma, és hazai pályán megőriztük veretlenségünket. Kiss Balázs búcsúzik Önöktől mára. Legközelebb szerdán találkozunk, amikor Pozsonyivánkán játszunk kupameccset, majd jön jövő hét vasárnap a Slovan elleni bajnoki. Jó pihenést, hajrá DAC!

• 90.

2 perc a ráadás, mutatja a negyedik játékvezető.

• 89.
    Erik Daniel helyett Marek Sapara állt be a játékba.
  • 89.

Úgy tűnik, az ellenfél megelégedne az egy ponttal is: Macík megint az időt húzta a kirúgással.

• 87.
    Erik Pačinda helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 86.
    Dalibor Takáč helyett Tihomir Kostadinov állt be a játékba.
  • 85.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 85.

A pontrúgás után végül Huk fordult kapura. A hálóőr azonban rajta volt a lövésen, nem lett meg a vezetés.

• 84.

HE"YZET VOLT! Méghozzá Čmelíké, aké két védőt is maga mögött hagyva rúgott kapura. Macík csak szögletre tudta kipaskolni a labdát.

• 83.
    Dalibor Takáč szögletet rúgott.
  • 82.

Čmelík lágy labdáját könnyen lehúzta Macík.

• 79.
    Nermin Haskić helyett Miloš Lačný állt be a játékba.
  • 78.
    Pavol Šafranko helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 77.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 76.

Čmelík kapott egy könyököst, a bírói büntetést azonban elmaradt, a védő megúszta. Az ítélet jogerős, a játék megy tovább. Hajrá DAC! Még negyed óra van hátra.

• 74.

EZT MOST MEGÚSZTUK! Egy jobboldali labdát Haskić bólintott a felső lécre. Centiken múlott, hogy nem szerezte meg a vezetést a Rózsahegy.

• 74.

Ismét Macíké lett a labda.

• 73.
    Dalibor Takáč szabadrúgást lőtt.
  • 72.

A vendégkapus az időt húzza a kirúgással. Ez természetesen nem tetszik a B-középnek, nagy fütty Macík "jutalma".

• 70.

Davis szabasrúgása nagyon veszélyes volt, kicsivel ment csak Macík kapuja fölé.

• 69.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 68.

A mai meccsre 6164 néző váltott jegyet.

• 68.
  • 68.
    Marko Zsivkovics sárgalapot kapott.
  • 65.
    Vida Kristopher András helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 64.
  • 63.

Kiegyenlítettek a vendégek. Kochant nem tudtuk feltartóztatni a bal oldalon, erős beadásába pedig Šatka ért bele olyan szerencsétlnül, hogy a saját hálónkban landolt a labda - 1:1.

• 61.
    Ľubomír Šatka öngólt rúgott.
  • 59.

Ljubicic vesztette el a középpályán a labdát, a kontrát egész ügyesen játszották meg Norbert Hrnčár védencei: Peter Gal-Andrezly azonban mellé lőtt.

• 58.
  • 57.

Szakad az eső, a játékosok egyre többet csúszkálnak a pályán.

• 56.

Ezúttal a hosszú sarkot vette célba az ellenfél szabadrúgás lövője, de szerencsére most sem járt sikerrel.

• 56.
  • 54.

Ilyenből már láttunk párat ezen a meccsen: Takáč beívelte, Macej lehúzta. Ameddig ez így megy, addig gond egy szál se.

• 54.
  • 53.

Simon rúgta pár méterrel a kapu mellé a labdát. Ha jobban céloz, veszélyesebb is lehetett volna.

• 52.

ÚJABB HELYZET! Simon lapos, rövid beadására többen is érkeztek a kapu elé, de mindegyik csatárunknak volt őrzője is, és végül, ha nehezen is, de felszabadítottak a rózsahelyiek.

• 51.

SZÉP LÖVÉS VOLT! Pačinda lendítette meg a lábát, nagyjából a 16-os sarkán. A kapu közepébe tartó labdát a kapus magabiztosan védte.

• 48.

EJJJ! Növelhettük volna előnyünket, ha Davis remek beadását Šafrankónak sikerül a hálóba pofoznia. Szöglet lett a vége.

• 48.
  • 46.

Szakadó esőben kezdődött ek a második félidő.

• 46.

Véget ért az első félidő, a játékosokat lágy eső kíséri be az öltözőbe.

• 45.

1 perc lesz a hosszabbítás.

• 43.

Jól járattuk a labdát a középpályán, vagy 10 pontos passzt is összeszámolhattunk, de a vége csak bedobás lett.

• 41.

VESZÉLYES VOLT.! Simon csúsztatott fejese centikkel suhant el Macík éa a felső léc felett.

• 40.

Lágyan pottyan a labda a legjobb helyre, a kapu mögé a pontrúgást követően.

• 40.
  • 37.

Macejnak eddig barátai a magas labdák. Megint lehúzott egy balról érkezőt.

• 36.

Ez már kevésbé volt veszélyes.

• 35.
  • 35.

Hú, de sokáig tartott, míg eltakarítottuk ezt a labdát. Šatka mentett újabb szögletre.

• 34.
  • 31.

Zsivkovics tologatta a szögletzászló mellett a labdát, majd ívelt, és Vidát találta fejbe. A baj csak az volt, hogy Kris ezúttal nagyon sután ért a labdába, amelyet a földre fejelt, onnan pattant a végül a kapu mögé.

• 30.

Egy balról ívelt labdát húzott le magabiztosan Macej. Kapusunk nem volt egyszerű helyzetben, mert előtte ott magasodott a fehérmezes csatár, ennek ellenére tökéletesen megoldotta a feladatát.

• 29.

Šafranko ellen ítélt a játékvezető. Én is láttam, nem volt szabálytalanság. Csak egy kicsit támaszkodott.

• 26.

Davis ügyesen forgatta meg az emebrét, amely mozdulatsor után meg is tapsolta a közönség. Kár, hogy Vida már nem tudta vonalon belül tartani a tőle kapott labdát.

• 23.

Kiegyenlített mezőnyjáték folyik a pályán. A rózsahegyiek játékán nem érződik, hogy csütörtökön meccseltek az Evertonnal, keményen küzdenek a pályán, akárcsak mi. Jó kis ellenfél.

• 20.

Két-két szabálytalanság a középpályán, melyet sárgalapos figyelmeztetéssel "díjazott" a bíró.

• 19.
    Erik Pačinda sárgalapot kapott.
  • 18.
    Kristi Qose sárgalapot kapott.
  • 17.

A lövés mindenki feje felett elszállt, végül Simon vágta azt biztos helyre.

• 17.
  • 16.
  • 14.

Ľupták csent el szemfülesen egy passzt a pálya közepén. Pačindát szöktette a labdával, sajnos hosszan. Erik már nem érte utol.

• 12.

Ľupták maradt lent a földön a kezdőkörben, de szerencsére nem súlyos a sérülése.

• 11.

Takáč rutinosan kiszorította Vidát a szögletzászló mellett. A múlt heti meccs hőse nem fért hozzá a labdához, kirúgás következik.

• 10.

Takáč ezúttal a másik oldalról ívelt a kapu elé. Most anélkül lett kapusunké a játékszer, hogy bárki is hozzá ért volna.

• 10.
  • 9.

Jól elvégzett pontrúgást láthattunk, amely után pár pillanatig maguk a játékosok sem tudták megszelídíteni a labdát a kapu előtt. Egy gyenge próbálkozás végül Macej kezében landolt.

• 8.
  • 7.

Ljubicic szöktette volna hosszan Šafrankót a pálya közepén, csatárunk kicsit lassú volt, így oda lett a helyzet.

• 5.

VEZETÜÜÜNK! A rózsahegyi kapitány, Kružliak buktatta szabálytalanul a 16-oson belül Pačindát, ezért járt a büntető, melyet Davis vágott a hálóba. 1:0. Megyünk tovább!

• 5.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 5.

TIZENEGYESHEZ JUTUNK!

• 3.

Peter Maslo igyekezett indítani a jobb oldalon. Szerencsénkre csapattársai rosszul olvasták az elképzelést, így nem lett címzettje a labdának.

• 2.

Davis végez el egy hosszú bedobást. A labdával a kapu előterét vette célba, de Ján Maslo kifejelte azt a mezőnybe.

• 0.

Elkezdődött a mérkőzés. Mi végeztük el a kezdőrúgást. Hajrá DAC! Szól a magyar himnusz.

• 0.

Mi a szokásos sárga-kék szerelésben, az ellenfél talpig fehérben lép pályára.

• 0.

A lelátók gyönyören megteltek a kezdésre. Mindenki Határtalan Szenvedéllyel várja, a kezdő sípszót. Előtte azonban jön a Nélküled.

• 0.

A névsorolvasáson már túl is vagyunk, hamarosan érkeznek a pályára a csapatok.

• 0.

Üdvözlöm a DAC - Rózsehegy mérkőzés online közvetítésének olvasóit! Kiss Balázs vagyok. A Fortuna Liga 3. fordulójának utolsó összecsapása.

A FORTUNA LIGA 3. FORDULÓJÁBAN:

Villámrajtot véve, már az ötödik percben megszereztük a vezetést Davis büntetőjéből. A második félidőben az Európa Ligától csütörtökön búcsúzó liptóiaknak azonban összejött az egyenlítés, amelyhez Šatka öngólja is kellett. Zsinórban negyedszer ért véget 1:1-gyel a rózsahegyiek elleni hazai találkozó. A döntetlen azt jelenti, hogy továbbra is veretlenek vagyunk az idényben és a MOL Arénában is.

A kánikulai meleg után kissé hűvösebb, felhős időben kezdődött a találkozó, melyre Marco Rossi vezetőedző ugyanazt a tizenegy játékost küldte a pályára, mint egy hete Trencsénben. A nézők egy része talán még el sem foglalta helyét a lelátón, amikor máris gólnak örvendhettünk. Az 5. percben a vendégek kapitánya, Kružliak szabálytalanul szerelte a büntetőterületen belül Pačindát, az eset után a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. Davis állt a labda mögé, és magabiztosan bevágta azt a hálóba – 1:0. A rózsahegyieket nem törte meg különösképpen a gyorsan bekapott gól. Rendezték soraikat, és megpróbálták szervezni a játékot, de komoly helyzetig nem jutottak. Igaz, Takáč révén gyors egymásutánban két szabadrúgást is elvégezhettek, de mindkét próbálkozás után Macej húzta le a labdát. Az első félidő taktikus, kiegyenlített játékot hozott. Erről a labdatartási arány is tanúskodik, amely az első 45 percet követően 51:49 volt a javunkra.  A kapuk ritkán forogtak veszélyben, a középpályán azonban annál nagyobb volt a harc a labdáért. Nem sokkal a vége előtt még volt egy remek akciónk: Davis balról érkező beadását Simon fejelte centikkel a nyújtózkodó Macík és a felső léc fölé. Ez a veszélyes helyzet azonban kimaradt, s mivel újabbat már nem láthattunk a hátralévő szűk öt percben, így a játékosok 1:0-ás eredménnyel vonultak az öltözőbe.

Szakadó esőben, de annál aktívabban kezdtük a második játékrészt, amely nagyszerű focit hozott. Rögtön az elején a kapujához szögeztük az ellenfelet, amely kissé álmosan futott ki a pályára. Sajnos egyik góllal kecsegtető helyzetünket sem sikerült kihasználnunk. Előbb Davis remek beadását nem sikerült Šafrankónak közelről a hálóba pofoznia, majd pár percen belül Pačinda növelhette volna az előnyünket. Néhány pillanat múlva ismét forró volt a pite Macík kapuja előtt: Simon lapos, rövid beadására többen is érkeztek a kapu elé, de mindegyik játékosunknak volt őrzője, s végül, ha nehezen is, de felszabadítottak a rózsahegyiek. A síkos talajú pályán egyre nehezebben találták meg egyensúlyukat a játékosok. A kezdeti rohamaink ellenére a 63. percben a vendégeknek jött össze az egyenlítés: Kochant nem tudtuk feltartóztatni a baloldalon, erős beadásába pedig Šatka ért bele olyan szerencsétlenül, hogy a saját hálónkban landolt a labda - 1:1. Ezt követően a rózsahegyiek ismét kiegyenlítetté tették a játékot. A 74. percben akár át is vehették volna a vezetést, ha Haskić fejese nem a felső kapufánkon csattant volna. A csereként pályára lépő Čmelík lábában is benne volt a győztes gól, fiatal játékosunk két védőt is maga mögött hagyva rúgott kapura, Macík csak nagy bravúrral tudta szögletre paskolni a labdát. A lefújásig már nagy helyzetet egyik csapatnak sem sikerült kialakítania, így pontosztozkodással ért véget az összecsapás. Nem igaz, hogy a történelem nem ismétli meg önmagát, hiszen sorozatban negyedszer fordult elő, hogy hazai pályán, 1:0-ás vezetés után a Rózsahegy végül 1:1-re hozta ellenünk a meccset.

A szezon új nézőcsúcsát jelentő 6164 néző közül talán még mindenki el sem foglalta a helyét a stadionban, amikor már 1:0-át mutatott a kijelző. A gyors gól azonban nem kedvetlenítette el a vendégeket, akik a második félidőben egy gyors kontrát követően kiegyenlítettek. Ezen a meccsen két gólt is rúgtunk, mégis pontosztozkodás lett a vége. Marco Rossinak nem sikerült három nyereséggel beállítani egy újabb DAC-rekordot, de búslakodásra így sincs okunk, hisz a döntetlen ellenére továbbra is a tabella felsőházában tanyázunk. Bajnoki pontjaink számát legközelebb egy hét múlva, vasárnap növelhetjük az ősi ellenfél, a pozsonyi Slovan otthonában. Ezt megelőzően viszont még egy kupameccs is vár ránk: szerdán, Pozsonyivánkán kapcsolódunk be a Slovnaft Cup idei küzdelmeibe. A mérkőzés 17.00-kor kezdődik.

Marco Rossi (DAC): „Jó meccset játszottunk, melyen több helyzetünk volt, mint a nagyon erős ellenfelünknek, amelyik főleg rögzített helyzetekből veszélyeztetett. Úgy vélem, ha adunk még egy gólt, megnyerjük a mérkőzést. Csak az eredmény miatt érzem magam csalódottnak, a játékkal elégedett vagyok. Nagyjából egy hónapja jeleztem, hogy három új játékosra van még szükségünk. Ha velük ki tudjuk bővíteni a keretet, jobbak lehetünk.”

Norbert Hrnčár (Rózsahegy): „Nagyon szívesen jövök Dunaszerdahelyre, ahol mindig fantasztikus hangulat fogad bennünket. Ennek a csapatom is örül. Az első félidőben baj volt a befejezéssel, a második játékrészben pedig paradox módon épp akkor sikerült kiegyenlítenünk, amikor az ellenfél növelte a nyomást. Érzésem szerint, aki berúgta volna a második gólt, az a meccset is megnyerte volna. Elégedett vagyok az egy ponttal, és örülök, hogy a fiúk a hétközi EL-meccs után fizikailag is jól bírták.”