MérkőzésFK Slovan Pozsonyivánka vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FK Slovan Pozsonyivánka
    >>
Adrián Mušinský 77
90+1. perc1 - 3FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+1.

A bíró hármat fúj a sípjába, ezzel vége a mau kupameccsnek. 3:1-re győztünk Pozsonyivánkín, ezzel továbbjutottunk a Slovnaft Cup 3. fordulójába, melyet szeptember 6-án rendeznek. Addig még néhány bajnoki vár ránk a nyáron, a következő most vasárnap 18.30-kor a pozsonyi Slovan otthonában. Kiss Balázs köszöni mai figyelmüket!

• 89.
    Marko Divković szögletet rúgott.
  • 89.

Most is 1 perc lesz a hosszabítás.

• 87.

Divković és Šafranko összjátékából születhetett volna újabb találat, ezt azonban túlcicomázták a fiúk.

• 82.
    Jakub Kosorin sárgalapot kapott.
  • 79.

Közben egy hazai füstbomba rontja a látási viszonyokat a pályán.

• 78.

Mušinský gyönyörű bombával szépített - 1:3

• 77.
    Adrián Mušinský gólt rúgott.
  • 75.

15 perc van még hátra a mérkőzésből. Ha valami eget rengető dolog nem történik, akkor elmondhatjuk, hogy simán továbbjutunk a következő fordulóba.

• 74.
    Adam Petrušek helyett Patrik Haut állt be a játékba.
  • 74.
    Marko Divković szabadrúgást lőtt.
  • 73.
    Patrik Macala sárgalapot kapott.
  • 71.

Már le sem merem írni: újfent Čmelík hibázott. Ezúttal szemben a kapussal vétette el a lövést. Amennyi gólt ma lőhetett volna, az már gombócból is sok. Kár, hogy ott az a fránya "volna".

• 68.
  • 67.

Ismét egy nagy Čmelík helyzet marad ki!

• 66.

Šafranko lövi a kapusba a labdát. U21-es válogatottunk idén még nem talált az ellenfél hálójába. Önbizalomnövelőnek jól jött volna egy gól. De van még 25 perc hátra, hátra sikerül.

• 63.
    Peter Szendrei helyett Michal Caňo állt be a játékba.
  • 63.
    Yves Simon Pambou helyett Pavol Šafranko állt be a játékba.
  • 62.

MOĎORÓŠINAK ez ma nem igen akar összejönni. Koštrna labdáját tolta, tologatta a tizenhatos vonalán, egyre közelebb a kapuhoz, majd Čmelíkkel játzsott meg egy kényszerítőt, melynek végén a felső lécre bombázta a labdát.

• 55.

Čmelík is duplázhatott volna! Hasonló szögből, mint egy perccel korábban csapattársa, az oldalhálót találta el.

• 54.

MOĎORÓŠI kihagyta a kihagyhatatlant! Simon nyargalt végig a középpályán, tőle jutott el a labda Čmelíkhez, majd az üresen tátongó kapu mellé célzó Moďoróšihoz. Kár érte, már 0:4 lehetne.

• 53.
    Lukáš Nedvěd helyett Dávid Donáth állt be a játékba.
  • 50.

ČMELÍK az újabb gólszerzőnk, aki Divković balról, laposan érkező labdáját passzolta közelről Madeja hálójába.

• 50.
    Lukáš Čmelík gólt rúgott.
  • 47.

Kettős cerével kezdtük a második játékrészt.

• 46.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Jakub Kosorin állt be a játékba.
  • 46.
    Tomáš Huk helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 46.

Elkezdődött a második félidő.

• 46.

A bíró a sípjába fúj, vége az első játékrésznek.

• 46.

Divković elől az utolsó pillanatban mentette a hazaiak. Már épp lövésre lendítette volna a lábát.

• 45.
  • 45.

1 perc lesz minndőssze a hosszabbítás.

• 42.

Négyen is ugrottak a belőtt labdára, de mindenki feje felett elszállt.

• 42.
  • 41.

Veszélytelen próválkozás volt ez a szöglet.

• 37.

TIZENEGYESHEZ JUTUNK! Domonkost rúgták fel a 16-osban.

• 35.

Divković bal oldali beadását tenyerelti ki a mezőnybe a hazai kapus.

• 32.

Madeja kapus egy hosszú kifutással tisztázott a megiramodó csatáraink előtt, de a labda Čmelík elé került, aki kihasználva, hogy a kapus nincs a helyén, távoli lövéssel próbálkozott. A labda azonban nem találta el az üres kaput.

• 32.
    Ľubomír Paraska szabadrúgást lőtt.
  • 31.
    Dominik Špiriak sárgalapot kapott.
  • 30.

A légérdekesebb esemény az elmúlt percekben az volt, hogy elszállt felettünk egy repülőgép. Ami önmagában még nem lenne érdekes, de ez olyan közel volt, hogy láttuk, kik integetnek belőle. Közel a pozsonyi reptér.

• 29.
  • 25.

Ivószünetet rendelt el a játékvezető. Szükség is van a frissítésre, elég meleg van most Pozsonyivánkán.

• 24.

Helyzetbe kerültek a hazaiak. Az 1978-as születésű Droxel labdájából indult meg a jobb oldalon Petrušek, aki a kapunk elé ívelte a labdát Szendrei fejére, gólt azonban nem láttunk az akcióból.

• 20.

20 percnyi játék után elmondható, hogy mi irányítjuk a meccset. Kijön a két osztálynyi különbség.

• 16.

SZÉP AKCIÓ VOLT! Divkovic röviden végezte el a szabadot, Moďorósihoz passzolt, aki Davis felé továbbította a labdát. Panamai játékosunk sarokkal próbálkozott a góllövéssel, de a labda a kapu fölé szállt.

• 15.
  • 12.

Megint Čmelík próbálkozott lövéssel. Nagyon elemében van a srác. Keményen küzd azért, hogy vasárnap a Slovan ellen a kezdőben kapjon helyet.

• 12.
  • 12.

Ismét Čmelík próbálkozott, de csak szöglet lett a vége.

• 11.

MÁRIS DUPLÁZHATTUNK VOLNA: Most a gólszerző volt az előkészítő, Čmelík pedig a címzett, de ezt a helyzet is kimaradt. Čmelo a kapu mellé célzott.

• 10.

MEGVAN A VEZETÉS! Simon átadását követően Divković lőtte közelről a hálóba a labdát - 0:1.

• 9.
    Marko Divković gólt rúgott.
  • 8.

Megvolt a második fejes is, ezúttal az első tétmeccsén pályára lépő Domonkos próbálkozott - sikertelenül.

• 5.

AZ ELSŐ HELYZETÜNK Čmelík nevéhez fűzhető. Fiatal csatárunk egy balról érkező labdát fejelt a hazai kapu fölé.

• 4.

Szép számú közönség gyűlt össze a pálya szélén.

• 1.

Elkezdődött a mérkőzés. Hajrá DAC!

• 0.

Pályára léptek a játékosok. Mi sárga-kékben, a hazaiak kék dresszben fehér nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

• 0.

A hétvégi, Rózsahegy elleni meccshez képest nyolc helyen változtatott a kezdőcsapaton Marco Rossi.

• 0.

A bemelegítés már tart, a mérkőzés 17.00-kor kezdődik.

• 0.

Mai ellenfelünk a harmadik vonalbeli FK Slovan Pozsonyivánka csapata. Részletes információk a klubról ide kattintva olvasható.

• 0.

Üdvözlöm a kedves Olvasókat a Slovnaft Cup második fordulójának mai mérkőzéséről, innen, a pozsonyivánkai pálya széléről. A szöveges közvetítés írója Kiss Balázs.

A SLOVNAFT CUP 2. FORDULÓJÁBAN:

Kétgólos győzelmet aratva jutottunk tovább a Slovnaft Cup harmadik fordulójába. Divković, Davis és Čmelík góljainak köszönhetjük a sikert. A meccsen kijött a két csapat közti különbség, a pozsonyivánkaiakat legyőzve könnyedén vettük az első akadályt a kupában.

A fővároshoz közeli Pozsonyivánka stadionja szépen megtelt a kezdésre szurkolókkal. A mérkőzésre Marco Rossi vezetőedzőnk nyolc helyen változtatott a vasárnap pályára küldött csapathoz képest. Sárga-kék rohamokkal indult a találkozó, csapatunk rögtön az elején igyekezett megmutatni: itt ma csak a DAC-nak teremhet babér. Ennek megfelelően már a kilencedik percben betaláltunk az ellenfél kapujába. Simon átadását követően Divković lőtte közelről a hálóba a labdát – 0:1. Ez volt a fiatal horvát játékosunk első gólja tétmeccsen az A-csapatban. Ezt követően Čmelík percei következtek. Gyorslábú szélsőnk három lövéssel is jelezte Marco Rossinak, hogy vasárnap a kezdőben szeretne szerepelni a Slovan ellen. Kár, hogy egyik lövése után sem rezdült a hazai háló. Az első 20 perc után kissé visszavettünk a tempóból, de a pozsonyivánkai csapat ennek ellenére sem tudta veszélyeztetni Száraz kapuját. A 24. percben adódott előttük az első helyzet, amikor a csapat rangidőse, a 39 éves Droxel labdájával indult meg a jobb oldalon Petrušek, akinek beadását Szendrei fejelte a kapunk fölé. Ezután ismét izgalommentessé vált a játék, a legérdekesebb események közé a pálya felett alacsonyan elszálló repülőgépek látványa tartozott. A 37. percben a levegőből ismét földre szálltunk, amikor a bíró Domonkos buktatásáért büntetőt ítélt a javunkra. Davis tette le a mészpontra a labdát, és akárcsak három nappal ezelőtt, most is higgadtan bevágta a tizenegyest – 0:2. A szünet előtt még Divković lendítette lövésre a lábát, de a hazai védők az utolsó pillanatban szögletre mentettek. Kétgólos vendégvezetéssel vonultak a játékosok az öltözőbe.

A második félidő elején ismét növeltük a nyomást, és a siker nem váratott sokat magára: Čmelík sokadik próbálkozást az 50. percben gólra váltotta, Divković balról beadott lapos átadását passzolta közelről Madeja hálójába – 0:3. Az 54. percben Moďoroši kihagyta a kihagyhatatlant: Simon nyargalt végig a középpályán, tőle jutott el a labda Čmelíkhez, majd az üresen tátongó kapu mellé célzó Moďorošihoz. Egy perccel később Čmelík is duplázhatott volna, majd Moďoroši találta el a felső lecet. A félidő közepén Šafranko is pályára lépett, s néhányszor ígéretes helyzetbe is került, de egyszer sem sikerült megrezegtetnie a hazai hálót. A 71. percben el sem akartuk hinni, de újból egy Čmelík helyzet maradt ki: ezúttal szemtől szemben a kapussal vétette el a lövést. A 77. percben a hazaiak szépítő góljának tapsolhatott a szép számú közönség. Mušinský gyönyörű távoli bombával szépített - 1:3. Száraz hiába nyújtózkodott, nem tudta útját állni a kapuba tartó labdának. A lefújásig több gól már nem esett.

650 néző – köztük mintegy 200 sárga-kék szurkoló – látogatott ki a pozsonyivánkai stadionba, ahol osztálykülönbséggel fektettük két vállra a hazaiakat. Góljaink mellett több kihagyott lehetőségünk is volt, de a továbbjutásunk egy percig sem forgott veszélyben. A mérkőzés remélhetőleg kellő önbizalmat ad játékosainknak a soron következő bajnokira, melyet az ősi rivális Slovan ellen vívunk augusztus 13-án, vasárnap, 18.30-tól. A Szlovák Kupa következő fordulójában pedig szeptember 6-án lépünk majd pályára.

Góllövők: 9. Divkovć, 38., Davis (11m), 50. Čmelík, ill. 78. Mušinský

Játékvezetők:  Ďurčo - Jankovič, Parilák, 650 néző

Sárga lap: 31. Špiriak, 82. Kosorin, ill. 38. Nedvěd, 73. Macala

DAC: Száraz - Davis (46. Kosorin), Huk (46. Šatka), Špiriak, Koštrna, - Kontár, Moďorósi, Simon (63. Šafranko), Domonkos, Čmelík - Divković

Pozsonyivánka: Madeja - Nedvěd (53. Donáth), Paraska, Droxel, Lepko - Macala, Krištofík - Mušinský, Szendrei (63. Caňo), Petrušek (75. Haut) - Semjan

Lövések: kapura 1:13, mellé 1:13