MérkőzésŠK Slovan Pozsony vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
ŠK Slovan Pozsony
    >>
Jakub Mareš 52
90+4. perc1 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+4.

Véget ér a mérkőzés. 1:1-es döntetlent értünk el az örök rivális otthonában. Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben minimális helyzettel, a másodikban aktívabb játékkal és két góllal. Kiss Balázs mára köszöni figyelmüket. Találkozzunk egy hét múlva, vasárnap, a Fortuna Liga 5. fordulójában, amikor a Zsolnát látjuk vendégül a MOL Arénában.

• 90+3.

Kalmár kapott egy nagyot a fejére, ápolása miatt szünetel a játék.

• 90+2.
    Boris Sekulić sárgalapot kapott.
  • 90+2.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 90.

4 perc lesz a hosszabbítás, mutatja a negyedik játékvezető, miközben Marešt állítja meg lesen a főbíró,

• 90.
    Samuel Šefčík szögletet rúgott.
  • 89.
    Joeri De Kamps szabadrúgást lőtt.
  • 88.

Pačinda remekül csavarta kapura előbb a szabadrúgást, kár, hogy Greif és éber volt, és magabiztosan húzta magához a labdát.

• 84.
    Aleksandar Čavrić helyett Samuel Šefčík állt be a játékba.
  • 83.

Most növeli a nyomást a Slovan, de egyelőre jól álljuk a rohamokat.

• 82.

A hangosbemondó jelentése szerint 3022 néző látogatott ma ki a Disznólegelőre. Ebből 522-en a DAC-nak szurkolnak.

• 81.

Macík kezében landolt a labda.

• 81.
    Aleksandar Čavrić szögletet rúgott.
  • 77.

Ez meleg volt! Ľupták kifejelte a szögletet, de Droppa lekezelte a labdát, majd bődületes erővel kapura küldte. Macej csak üggyel-bajjal tudott hárítani, de nem lett gól.

• 77.
  • 76.

Mindhárom cserénket kihasználtunk. Jó lenne, ha valamelyikük betalálna a Slovan kapujába, és eldöntené ezzel a meccset. Az sem baj, ha olyan szerzi a találatot, aki már az elejétől a pályán van.

• 75.
    Pavol Šafranko helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 74.

Bő negyed óra van még hátra a meccsből, amelyen a második félidőben sokkal több a helyzet, mint az elsőben volt. Hajrá DAC!

• 73.
    Vukan Savićević helyett Lukáš Droppa állt be a játékba.
  • 72.
    Vukan Savićević szabadrúgást lőtt.
  • 72.
    Marko Zsivkovics sárgalapot kapott.
  • 71.

Két nagyon veszélyes szögletet rúgtunk az imént. Kalmár kanyarintását a kapus szinte a gólvonalról öklözte ki a mezőnybe.

• 70.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 70.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 69.

Jönnek az egyre furább bírói ítéletek ellenünk? Kalmár megmozdulása sem ért volna lapot. Szerencsére a megítélt pontrógás után sikerült felszabadítanunk.

• 68.
    Aleksandar Čavrić szabadrúgást lőtt.
  • 67.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 65.

Pačinda szögletét csak kiöklözni tudta a kapus, Greif. Kezdünk egyre veszélyesebben játszani. Ez az, fiúk, határtalan szenvedéllyel előre!

• 65.
  • 64.

Kalmár csavart külsővel Simon elé, csak kicsit hossú volt a labda, és nem sikerült megállítani azt az alapvonalon belül.

• 62.

EGYENLÍTÜNK! Pačinda Chouchoumis hibáját kihasználva elemi erővel vágta a hálóba a labdát, és kiegyenlített - 1:1. Bravó, hajrá DAC!

• 62.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 61.

Koštrna akasztotta meg kemény a Slovan jobb szélen vezetett támadását.

• 60.
  • 57.
    Yves Simon Pambou sárgalapot kapott.
  • 56.

Vida helyén bemutatkozik a DAC-ban Kalmár Zsolt.

• 55.
  • 55.
    Vida Kristopher András helyett Kalmár Zsolt állt be a játékba.
  • 53.

Vezet a Slovan. Marešt nem tudtul feltartóztatni a 16-os vonalán, a Slovan csatára pedig szépen tekert a jobb hosszúba - 1:0.

• 52.
    Jakub Mareš gólt rúgott.
  • 52.
  • 50.

Vida bal oldali beadása csúszott le Šafranko fejéről.

• 49.

Ľupták került helyzetbe! Egy középpályán kiharcolt labdával iramodott meg a kapu felé, és egészen lövésig vitte az akciót, a labda végül Greif kezében kötött ki. Szép volt!

• 49.

Chouchoumis vág rendesen fölé egy labdát. Ilyen rúghat akár százat is.

• 47.

Szép jelenet volt! Vida és Šafranko hozta össze a támadást, melynek végén előbb az utóbbi passzából fordult kapura. Ha Vidának jobban sikerült volna leszorítani a lövést, akár már vezethetnénk is. Így marad a 0:0.

• 47.

522 DAC-drukker buzdítja a vendégszektorból csapatunkat.

• 46.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.
  • 46.

Ľupták labdaérintésével elkezdődik a második félidő, melyben Koštrna is pályára lép Davis helyén.

• 46.

De Kamps lövése Macej karjában kötött ki. Ezt követően a sípmester azonnal lefújta az első játékrészt.

• 45.
  • 45.

Két percet hosszabbít a játékvezető.

• 44.

Savičevič sárga lapos szabálytalanság után Simont kell ápolni.

• 44.
    Vukan Savićević sárgalapot kapott.
  • 44.

Veszélytelen volt ez a szöglet is.

• 43.
  • 40.

Elég veszélyes volt Čavric mindkét pontrúgása, de gól szerencsénkre egyikből sem született.

• 40.
  • 39.
  • 36.

Egyelőre nincs derbi-hangulata a meccsnek... Eseménytelen passzjátékot láthatunk a Disznónelgelőn.

• 32.

Ľupták beadása hozta zavarba a Slovan védelmét, Vidának azonban nem sikerült a félfordulatos lövés.

• 31.

Pačinda szabadrúgását követően Chouchoumis maradt lent a földön.

• 29.

Ide-oda pattog a labda percek óta, jelenleg egyik kapu sem forog veszélyben.

• 24.

Ejj, De Kampsot engedtük lőni, aki az oldlhálót találta telibe.

• 24.

Egy bal oldali letámadást követően Huk mentett nagyot középen.

• 23.

A játékvezető a legapróbb szabálytalanságokat is lefújja. Persze, ezt is a Slovan javára.

• 19.

Egy gyors kontrából indult meg Simon a középpályán, s ahogy az előbb, most is Pačindát kereste. Erik kettőt tolt a labdán, majd laposan, de sajnos túl gyengén lőtte el, és az irányzékkal is volt némi gond: a kapu mellett hagyta el a játékteret.

• 18.

Ljubicic remekül indította mélységből Simont, aki Pačindát kereste a labdával, de Eriket szerelték a hazai védők.

• 16.

Negyed óra telt el a mérkőzésből, eddig kiegyenlített játékot láthatunk mindkét oldalon egy-egy kapuralövéssel.

• 13.

Zsivkovics szerencsétlen egy szerencsétlen mozdulattal majdnem gólpasszt adott Marešnak. A Slovan rózsahegyről igazolt csatára azonban nem élt a lehetőséggel, a kapunk mellé lőtte az ajándékba kapott labdát.

• 12.

A korábban a DAC-ban is focizó Saláta Kornál kényszerű csere miatt elhagyta a pályát.

• 11.
    Saláta Kornél helyett Milan Rundić állt be a játékba.
  • 9.

A szurkolói hangpárbajt mi nyerjük, ez már most borítékolható.

• 8.

Saláta Kornál ápolásam miatt áll a játék.

• 6.

HELYZETBE KERÜLTÜNK! De még mekkorába! Pačinda jobb oldalon, a 16-os sarkánál játszotta magát tisztára, bepasszolt labdájára pedig Simon robbant be remek ütemben, a baj csak az volt, hogy a hálóban ott állt Greif, aki védte a ziccert.

• 5.

Huk vesztett labdát a középpályán, mellyel Damnjanovič iramodott meg, és kapura is tette a labdát, Macej azonban leért a rövid alsóra.

• 3.

Damnjanovič tette be balról a labdát a kapunk előterébe, Vida Davisszal összedolgozva azonban szépen megoldotta a feladatát, és nem engedte, hogy helyzetbe kerüljön a Slovan.

• 2.

Megszólalt vagy 20 slovanista is. Azt skandálják: Bi maďara do hlavy...

• 1.

A magyar himnusz dallamára a Slovan kezdte a meccset.

• 0.

Mi sárga-kékben, pozsonyi ellenfelünk égszínkék szerelésben lép pályára. Hajrá DAC!

• 0.

Mindkét kezdőcsapat ismert, hamarosan érkeznek a pályára a játékosok. A Slovan és mi is 7 pontot szereztünk a Fortuna Liga eddigi három fordulójában.

• 0.

Szépen telik a vendégszektor sárga-kék szurkolókkal.

• 0.

A Fortuna Liga 4. fordulójában legnagyobb riválisunk, a pozsonyi Slovan otthonába látogatunk. Mi már itt ülünk a disznólegelői pálya sajtószektorában, és várjuk, hogy bő fél óra múlva, 18:30-kor a bíró sípszavára elkezdődjön a rangadó.

• 0.

Szeretettel üdvözlöm a Slovan-DAC bajnoki mérkőzés közvetítésének online olvasóit, Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 4. FORDULÓJÁBAN:

Döntetlennel végződött a rangadó, amelyen remek szurkolóink hazai környezetet teremtettek a csapatnak. Az első játékrész kevés gólhelyzetet hozott, a másodikban azonban élénkebb volt a játék, és két bombagól is esett. Mareš vezető találatára Pačinda adott csattanós választ.

A mérkőzésre Marco Rossi ugyanazt a tizenegy játékost küldte a pályára, akiket egy héttel korábban a Rózsahegy ellen. Az égszínkékek értek először labdába a kezdő sípszót követően, és az első veszélyes támadás is az ő nevükhöz fűződik: Huk az 5. percben egészen a középpályáig nyargalt a labdával, ott azonban elvesztette azt, a hiba után pedig Hološko hozta játékba Damnjanovičot, aki szerencsére Macejba bombázott. Szinte azonnal megadhattuk volna a választ egy gyors ellentámadásból: Pačinda a jobb oldalon, a 16-os sarkánál játszotta magát tisztára, bepasszolt labdájára pedig Simon robbant be remek ütemben, a baj csak az volt, hogy a hálóban ott állt Greif, aki védte a ziccert. Ekkor még azt hittük, a meccs eleji gyors akciókból többet is látunk majd a félidőben, de sajnos tévedtünk. Taktikai harc folyt a pályán, és egyik kapu sem forgott veszélyben. A derbi-hangulatról csak a lelátón helyet foglaló DAC-drukkerek gondoskodtak, akik ezúttal is megállás nélkül buzdították a csapatot. Némi izgalom azért csak maradt a félidő végére: a 39. percben Čavrič veszélyes szabadrúgását követően a hazaiak kezezést reklamáltak, a játékvezető azonban helyesen ítélte meg a szituációt – a labda Davis fejéről és nem a kezéről pattant a kapunk fölé. A félidei labdatartási statisztika 48:52 arányban enyhe fölényt mutatott a javunkra, komoly gólhelyzetet azonban csak a meccs elején sikerült kidolgoznunk. Az égszínkékek meddő próbálkozásai úgyszintén veszélytelennek bizonyultak.

A második játékrészre mintha mindkét csapatot kicserélték volna – mi is és a pozsonyiak is sokkal támadóbb szellemben léptünk pályára. A 47. percben Vida és Šafranko összjátéka maradt kihasználatlanul, majd két perccel később Ľupták előtt adódott góllal kecsegtető lehetőség. Az 52. percben mégis csalódottan kellett elkönyvelnünk, hogy vezetéshez jutottak az égszínkékek. Védőink a Rózsahegyről Pozsonyba igazolt Marešt nem tudták feltartóztatni, az égszínkékek csatára pedig ezt kihasználva a 16-os vonaláról szépen tekert a jobb felső sarokba – 1:0. Az 55. percben Marco Rossi pályára küldte a hét közepén érkezett Kalmár Zsoltot, a fiatal középpályás pedig az egyenlítő találatunk előkészítésével hálálta meg az edző bizalmát. A középpályán történő passzolgatás végén Pačindához került a labda, aki a 62. percben Chouchoumis hibáját kihasználva elemi erővel vágta azt a hálóba – 1:1. Az egyenlítő találatot követően mintha mindkét csapat még nagyobb sebességre kapcsolt volna. Kalmár szögletét szinte a gólvonalról tudta csak kiöklözni Greif, a másik oldalon pedig De Kamps bődületes löketét hárította üggyel-bajjal Macej. Két perccel a rendes játékidő letelte előtt szabadrúgáshoz jutottunk, melyet Pačinda végzett el, és ha a Slovan hálóőre nem figyel, másodszor is ünnepelhettük volna. Több gól azonban már nem esett a meccsen, a játék képe alapján pedig elmondható, hogy igazságos eredmény született.

Két ellentétes félidőt láthatott a mérkőzésre kilátogató 3022 néző, akik közül 522-en szorítottak a DAC sikeréért a vendégszektroban. A végig sportszerű buzdítás is hozzájárult ahhoz, hogy játékosaink lába azután sem remegett meg, hogy Mareš gólja után hátrányba kerültünk. Pačinda remek lövéssel jelezte, nem adtuk fel a harcot, és nem akarunk pont nélkül távozni a Disznólegelőről. A második félidőben esett két találatot több már nem követte, a pontosztozkodás pedig azt jelenti, hogy a két csapat továbbra is azonos pontszámmal áll egymás mellett a tabellán. Négy fordulót követően továbbra sem találtunk legyőzőre. Egy hét múlva, vasárnap 18.30-kor pedig újabb lehetőségünk lesz a pontszerzésre. A MOL Arénában akkor az eddig gyengélkedő címvédőt, a Zsolnát fogadjuk.

Marco Rossi (DAC): „A döntetlent megérdemeltnek tartom, még akkor is, ha a Slovan egy kicsit jobban nyomott. Mi azonban jól védekeztünk, és taktikailag jó mérkőzést abszolváltunk. Elkövettünk néhány hibát, másrészt volt három-négy nagy helyzetünk arra, hogy megszerezzük a vezetést. Igazságos eredmény született.”

Ivan Vukomanovič (Slovan): „Fontos meccset játszottunk, melyen a DAC is szerette volna begyűjteni a három pontot. Többet akartunk mutatni, mint egy hete a Szenyice ellen. Sajnálom, hogy korán elveszítettük Salátát. A kényszerű cserét követően improvizálnom kellett. Božikov és Chouchomis még fizikailag nem voltak száz százalékos állapotban. Tudtuk, hogy ezen a meccsen nem lesz sok lehetőségünk a gólszerzésre, a gól, melyet kaptunk pedig egyéni hibából született. Remélem, hogy napról napra jobbak leszünk.”

Góllövők: 52. Mareš, ill. 62. Pačinda

Játékvezetők: Hrčka - Benko, Weiss, 3022 néző

Sárga lap: 44. Savičevič, 90. Sekulič, ill. 57. Simon, 67. Kalmár, 72. Zsivkovics, 86. Huk

DAC: Macej - Zsivkovics, Huk, Šatka, Davis (46. Koštrna), - Ljubičić, Pačinda, Ľupták, Simon, Vida (55. Kalmár), - Šafranko (74. Čmelík)

Slovan: Greif - Chouchoumis, Božikov, Saláta (11. Rundič), Seklić, Savičević (73. Droppa), De Kamps, Hološko, Damnjanović, Čavrić (84. Šefčík) - Mareš

Labdatartás: 51% - 49%

Lövések: kapura 6:3, mellé 4:2