MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MŠK Zsolna
    >>
Marin Ljubicic 64
    >>
Marko Divković 90
90+2. perc4 - 2MŠK Zsolna

• 93.

Vége! Vége! Vége! Kedves olvasóink, egy fantasztikus mérkőzésen 4:2-re legyőztük a címvédőt. A meccs háromnegyedében szóhoz sem engedtük jutni a Zsolnát, majd a végén egészen izhalmassá tették a meccset a vendégek, de megmutattuk, ki az úr a háznál. Felejthetetlen meccs volt! Kiss Balázs köszöni figyelmüket, és várja Önöket egy hét múlva is, amikor Nyitrára utazunk. Szép volt, fiúk!

• 90+1.

3 perc lesz a hosszabbítás, a közönség extázisban tombol!

• 88.

Macej veti rá magát a Mráznak címzett labdára.

• 86.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 86.

Megint nagy helyzetünk volt! Davis labdáját lökte szögletre a kapus.

• 83.
    Erik Pačinda helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 82.

Meg kellene nyugodni fiúk, nagyon pontatlanul játszunk most.

• 81.

Kemény lesz az utolsó 10 perc. Most a Zsolna eldugja előlünk a labdát.

• 79.

Mráz találatával egy gólosra csökken az előnyünk.

• 78.
    Samuel Mráz gólt rúgott.
  • 78.

És betalál a Zsolna... 3:2

• 77.

A Zsolna pillanatai voltak az utóbbiak, Káčer felszabadító lövése azonban minden hazai drukkert megnyugtatott.

• 75.

Egykori játékosunk, Polievka vetette észre magát egy veszélyes lövéssel, amely azonban elkerülte a kapunkat.

• 74.

És majdnem ott az újabb gól! A mindenit! Davis beadta, Pačinda befejelte. Volna... Ha nem akad el a labda Holec lábában, már újabb találatnak tapsolhatnánk.

• 73.

A cseréket és a sárga lapot követően most kissé megnyugodott a játék, de hátra van még több mint negyed óra.

• 71.

Ahogy az várható volt, teltházat jelent ma a MOL Aréna! A mérkőzésre 7139-en váltottak jegyet.

• 70.
    Kontár Zoltán sárgalapot kapott.
  • 69.
    Kalmár Zsolt helyett Kontár Zoltán állt be a játékba.
  • 67.

Szépítenek a vendégek, Otubandjo talált Macej kapujába.

• 66.
    Kristián Koštrna öngólt rúgott.
  • 65.

Csapatkapitányunknak Kalmár Zsolti adta a csodás gólpasszt.

• 64.

GÓÓÓL! Hihetetlen, hihetetlen! Ljubicic góljával 3:0-ra verjük a tavalyi bajnokot!

• 64.
    Marin Ljubicic gólt rúgott.
  • 63.
    Eligijus Jankauskas helyett Róbert Polievka állt be a játékba.
  • 62.
    Lukáš Čmelík helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.
  • 59.

Nem igaz, nem igaz! Čmelík a kapusba lövi a száz százalékos helyzetet. Kalmártól kapott fantasztikus indítást. Öröm volt nézni ezt a támadást.

• 57.

Ez is mekkora helyzet volt! Ljubicic osztott ki egy labdát Vidának, kár, hogy Krisz nem célzott pontosabban, és a háló oldalába lőtt. Már akár három góllal is vezethetnénk.

• 55.

Huk vág ki a mezőnybe egy indításnak szánt labdát.

• 54.
    Juraj Chvátal helyett Yusuf Otubandjo állt be a játékba.
  • 54.

Felhangzik a "Játszik a DAC!"

• 52.

Mi maradt ki megint?!?! Davist mintha meg sem akarták volna támadni a fehérmezesek. Könnyen passzolt ismét keresztbe a kapu előtt, gól azonban nem lett, mert Pačinda csak az oldalhálót találta el.

• 49.

Ljubicic indította a gól előtt hosszan Davist, aki a kapu előterébe továbbította a labdát. Pačinda lövését még hárította a kapus, de Kalmár próbálkozásánál már verve volt, Zsolti pedig berúgta, ahogy kell! Bravó, Zsolti!

• 48.

Kalmáááár! Álomkezdés, álomfolytatás! Kalmár Zsolti első gólja a DAC-ban - 2:0

• 48.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 46.
    Dávid Hancko helyett Denis Vavro állt be a játékba.
  • 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 46.

A játékvezető egy percet sem hosszabbít, 1:0-val vonulnak az öltözőbe a csapatok.

• 45.

Pačindát tette harcképtelenné pár pillanatra az egyik fehérmezes, a bíró megállítja a játékkot, de szerencsére góllövőnk hamar meggyógyul.

• 43.

Újabb helyzet lett oda! Pačinda nyargalt egy középről kapott labdával a kapuig, a védőjének azonban sikerült őt kiszorítania, így gyengére sikeredett a lövés, melyet Holec felkanalazott a földről.

• 41.

Zsolti ezúttal Pačinda fejét kereste a labdával, a zsolnai védelem azonban magasabbra emelkedett.

• 41.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 39.
  • 38.

Ljubicic lapos beadását tenyerelte ki ezúttal a ma sokat foglalkoztatott Holec.

• 37.

Čmelík harcolt ki egy bedobást.

• 34.
    Dávid Hancko sárgalapot kapott.
  • 34.

Megint elpuskáztuk a ziccert! Kalmár passzát Čmelík rontotta el.

• 32.

Kalmááár! Óriási lehetőség maradt ki. Pačidával játszotta ki a védőket, majd kevéssel a kapu mellé lőtt. Nem sok hiányzott!

• 31.

Davis lódult meg a szöglet után nagy iramban, a döntő pillanatban azonban lecsúszott a lábáról a labda.

• 31.
    Michal Škvarka szögletet rúgott.
  • 30.

Šatka ment bele keményen egy párharcba a kapunk előtt, de szerencsére kemény fából faragták, és hamar lábra állt.

• 29.
  • 27.

Mindenki előtt elsuhant a sarokról beadott labda.

• 26.
  • 25.

Macej bravúr! Škvarka lövését védte nagyszerű reflexszel a kapusunk. Az akció szintén kontrából született. A B-közép Macej nevét skandálja.

• 25.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 24.

Čmelík vezetett egy gyönyörű kontrát, mely szöglettel végződik.

• 23.

A Zsolna mintha rendezte volna sorait, most az ő lábukon jár többet a labda.

• 20.

Húúúú! Kalmár fejese centikkel ment csak fölé.

• 20.
  • 18.
    Lukáš Čmelík sárgalapot kapott.
  • 18.

Még egyszer le kell írni: ez fantasztikus akció volt!

• 16.

GÓÓÓL!!!! Te jó ég, milyen szép akció volt! Ljubicic passzát Pačinda bólintotta Holec kapujába. Megvan a vezetés - 1:0. Hajrá DAC!

• 15.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 15.
  • 13.

Pačinda keverte meg a védőket a bal oldalon, Čmelíket kereste volna a beadással, végül bedobásra mentettek a vendégek.

• 11.

A Zsolna próbált most passzolgatni a középpályán, szerencsére veszélytelenül.

• 9.

Zsivkovics jobbról érkező labdája volt ezúttal magas Vidának. Kirúgással folytatódik a játék.

• 8.

Kapuralövésből most már megvan a második is! Ezúttal Ljubicic célzott, a vendégek kapusa vetődve hárított.

• 5.

Megvan az első kapuralövésünk! Kalmár vette célba a 16-oson kívülről a hálót, de Holec fogta a labdát.

• 4.

Két szöglettel jeleztük a Zsolnának, hogy itt ma nem lesz olyan könnyű dolguk.

• 3.
  • 3.
  • 1.

Mi sárga-kékben, a vendégek fehér-feketében.

• 1.

Elkezdődött a meccs, Kalmár Zsolt végezte el a kezdőrúgást. Hajrá DAC!

• 0.

Piros-fehér-zöld színű füst szállt fel a B-középből. Máris kezdődik a himnusz.

• 0.

Még nem kezdődött el a mérkőzés, de már ilyet hallunk az egyik szektroból: "Maďari za Dunaj!" Ki nem találják, melyikből...

• 0.

Még több mint fél óra van hátra a kezdő sípszóig, a mérkőzés 18.30-kor kezdődik.

• 0.

A címvédő az eddigi négy forduló alatt mindössze 3 pontot szerzett (1 győzelem, 3 vereség), ezzel az utolsó előtti, 11. helyen tanyáznak a tabellán. Mi 8 pontot gyűjtöttünk (2 győzelem, 2 döntetlen), és az 5. helyen állunk.

• 0.

A DAC kezdő tizenegye már ismert, a Felállás menüpontra kattintva megtekinthető. Ebből látszik, hogy rendesen megkavarta a felállást Šafranko távozása. Ľupták beteg, ő sem lép ma pályára. Pačinda elől, csatárposzton játszik ma.

• 0.

A csapatok már itt vannak a stadionban, meg is kezdték a bemelegítést, és száp számban szállingóznak már a szurkolók is. Teltház várható.

• 0.

Nem tudom, Önök hogy vannak vele, de én már a hét elejétől számoltam vissza a napokat a mai összecsapásig.

• 0.

A mai gyönyörű ünnepen, István király napján a Fortuna Liga 5. fordulójának utolsó mérkőzését rendezik meg a MOL Arénában.

• 0.

Nagy szertettel köszöntöm a DAC-Zsolna mérkőzés online szöveges közvetítésének követőit, Kiss Balázs vagyok.

A FORTUNA LIGA 5. FORDULÓJÁBAN:

Micsoda ünnep, fantasztikus győzelem a címvédő ellen! Gyönyörű játékkal vertük meg a teltházas MOL Arénában a Zsolnát, amely az utolsó negyedórára izgalmassá tette a játékot, de a ráadás perceiben szerzett találatunknak köszönhetően egyértelművé vált: István király-napján Dunaszerdahelyen nem győzhet más, csak a DAC!

Šafranko távozása miatt az eddig megszokottakhoz képest néhány játékost új poszton küldött csatasorba Marco Rossi. Pačindából csatár lett, és a kezdőben kapott helyet Kalmár és Čmelík is. Ľupták ma betegség miatt volt kénytelen kihagyni a mérkőzést, amelyet igazán nagy rohamokkal kezdtünk. A harmadik percben két szögletet is elvégezhettünk, jelezve a Zsolnának, hogy itt nem lesz olyan könnyű dolga, mint egy hete a Szenyice ellen. Az első kapura lövésre sem kellett sokat várni, Kalmár már az 5. percben lövésre lendítette a lábát, de sem ő, sem az egy perc múlva szintén próbálkozó Ljubičić nem talált a hálóba. Ennek ellenére tovább fokoztuk a nyomást, és alig engedtük át ellenfelünket a felezővonalon túlra. Fölényünk a 15. percben érett góllá egy mintaszerű támadást követően: miután Ljubičić próbálkozását a kapus kitenyerelte, Vida ismét a kapu elé küldte a labdát, amely Pačinda fejéről a kapufa érintésével landolt a hálóban – 1:0. Remek akció volt! Ezt követően sem lankadt a kedvünk, a 20. percben egy szöglet után Kalmár fejelt centikkel fölé. A félidő közepére aztán a zsolnaiak is rendezték soraikat, de a jól záró védelmünknek köszönhetően szinte el sem jutottak a kapunkig. Kivéve egyszer, amikor Škavrka durrantotta rá a labdát, ám Macej lábbal bravúrosan hárított. Jutalmul a B-közép a nevét skandálta. Ezután az aktív Kalmár és Čmelík alakított ki újabb gólhelyzeteket, és Pačinda előtt is ott volt még a lehetőség, az eredmény viszont a félidő végét jelző sípszóig már nem változott.

A második játékrész eleje szinte lemásolta az elsőt, sőt! Volt, aki még vissza sem ért a lelátóra a büféből, mikor már 2:0-val mentünk egy újabb parádés akció után. Ljubičić hozta játékba Davist, aki laposan tette tovább a kapu elé Pačindának a labdát, de ő még Holec kapust találta el, viszont az ismétlést Kalmár már bevarrta – 2:0. Álomkezdés, álomfolytatás, és ha ezekben a percekben csak egy kicsivel jobban koncentrálunk, akár újabb két gólt is jegyezhettünk volna, ám Pačinda és Vida is csak az oldalhálót találta el. Az 59. percben Čmelík lőtt a kapusba egy száz százalékos helyzetet. A volt zsolnai játékosunk Kalmártól, a meccs addigi egyik legjobbjától kapott fantasztikus passzt. De még korántsem volt vége! A 64. percben csapatkapitányunk, Ljubičić lövését követően rezdült újból Holec hálója – 3:0. Ezúttal is Kalmár volt az előkészítő. A csordultig megtelt MOL Aréna ekkor már extázisban skandálta, hogy „Játszik a DAC!”, ám ekkor jött a fordulat, és erőre kapott a Zsolna. A 67. percben egy balról érkező beadásra a csereként beállt Otubandjo érkezett a legjobban, és Koštrna szorításában sikerült szépítenie – 3:1. A játékvezetők a mérkőzés hivatalos jegyzőkönyvébe Koštrna öngóljaként jegyezték be a találatot. Aztán Pačinda rúghatta volna be a negyedik gólunkat: Davis parádés labdáját csúsztatta kapura, Holecnek ujjheggyel sikerült szögletre mentenie. Majd ismét a vendégek pillanatai következtek, a 78. percben pedig újabb találatot szereztek. Káčer ugratta ki mesterien Mrázt, aki a tizenhatos vonaláról szépen tekerte el a labdát a nyújtózkodó Macej mellett a bal alsó sarokba – 3:2. Ekkor kezdett el hevesebben verni a több mint 7 ezer sárga-kék drukker szíve, mert még tíz perc hátra volt a meccsből. Ez alatt az idő alatt azonban a csapat nagyon koncentráltan játszott, tartotta az eredményt, sőt, a 90. percben az i-re is sikerült feltennünk a pontot. Kaša középpályán elkövetett hibáját használta ki a csereként beállt fiatal Divković, aki szinte csúszva juttatta a labdát a hálóba, beállítva ezzel a 4:2-es végeredményt.

Tűzijátékot nemcsak a nap végén láthattunk ma, államalapító királyunk ünnepén, hanem a pályán is. Már három góllal is vezettünk a bajnok ellen, amikor a Zsolna megrázta magát, és a végére izgalmassá tette a meccset. Az eszméletlen szurkolótábor előtt azonban nem remegtek meg a sárga-kék lábak, sőt, a legvégén a negyedik találattal megadtuk a kegyelemdöfést a zsolnaiaknak. Kalmár és Divković személyében két új góllövőt is köszönthettünk csapatunkban ezen a felejthetetlen találkozón. Már alig várjuk a folytatást, amely jövő héten, szombaton lesz az újonc Nyitra otthonában, akik eddig kapott gól nélkül állnak a tabella élén. Aki csak teheti, kísérje el csapatunkat a Zobor alá!

Marco Rossi (DAC): „Az első félidő hozta a csapat eddigi legjobb játékát ebben a szezonban. Teljesen megérdemelt volt a háromgólos vezetésünk. A gólok mellett sok helyzetet elpuskáztunk. A 60. percig remekül játszottunk, Kalmár cseréje után több tér nyílt az ellenfél előtt, és ezt ki is használták. Mindenki tudja, hogy Szlovákiában a Zsolna az egyik legjobb csapat, amely nem érdemtelenül lett tavaly bajnok. Kollégám remek taktikai húzást hajtott végre, aminek az lett az eredménye, hogy egy gólra csökkent az előnyünk. Polievka pályára küldése sok fejtőrést okozott a számunkra. Ennek ellenére megérdemelten nyertünk, de az utolsó fél órában elkövetett hibákon még dolgoznunk kell. Kalmárt nem taktikai okokból cseréltem le, hanem azért, mert még csak egy hete edz velünk, és nem szerettem volna, ha izomsérülést szenved.”

Adrián Guľa (Zsolna): „Megérdemelt hazai győzelem született, a DAC ma hatékonyabban játszott, és ránk tudta erőltetni akaratát. A 75. percig elég sebezhetően játszottunk, utána sikerült fordítanunk a játék képén. A fantasztikus kulissza előtt jó tempójú mérkőzést láthattunk.”

Góllövők: 15. Pačinda, 48. Kalmár, 64. Ljubičić, 90. Divković ill. 67. Otubandjo, 78. Mráz

Játékvezetők: Kružliak - Balko, Hancko 7139 néző

Sárga lap: 18. Čmelík, 70. Kontár, ill. 34. Hancko

DAC: Macej -  Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić - Vida, Simon, Kalmár, (69. Kontár), Čmelík (61. Koštrna), - Pačinda (83. Divković)

Zsolna: Holec - Mazáň, Hancko (46. Vavro), Kaša, Chvátal (54. Otubandjo) - Diaz, Škvarka, Káčer - Jankauskas (62. Polievka), Mráz, Špalek

Labdatartás: 45% - 55%

Lövések: kapura 11:3, mellé 6:3