MérkőzésFC Nyitra vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Filip Balaj 80
    >>
Márius Charizopulos 83
90+3. perc3 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+3.

Vége. Kikaptunk. A második félidőben jobb volt nálunk az ellenfelünk, és három gólt rámolt a hálónkba, nekünk viszont nem volt gólt érdemlő helyzetünk. Hiába rúgtunk ebben a szezonban elsőként gólt a Nyitrának, nem sikerült pontot rabolnunk a Zobor alatt. Most két hét pihenő következik a világbajnoki selejtezők miatt, legközelebb pedig szeptember 9-én, otthon a Sároseperjest látjuk vendégül. Kiss Balázs búcsúzik.

• 90+2.

A végére még maradt egy szabadrúgásunk, melyet Ljubičić mellé durrantott.

• 90+2.
    Marin Ljubicic szabadrúgást lőtt.
  • 90.

Két perc lesz a ráaadás. A hazaiak felállva tapsolják a győztes csapatot.

• 88.

Úgy néz ki, itt ma a hazaiak mennek haza boldogabban a stadionból.

• 88.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 84.
    Márius Charizopulos sárgalapot kapott.
  • 84.

Kôňa szöglete után Charizopulos bődületes erővel bikázta a hálónkba a labdát - 3:1

• 84.
    Yves Simon Pambou helyett Esmerald Aluku állt be a játékba.

• 79.
    René Kotrík helyett Patrik Abrahám állt be a játékba.
  • 78.
    Tomáš Kóňa szabadrúgást lőtt.
  • 77.
  • 76.

Pačinda a sorfalat találja telibe.

• 76.

Nagyon jó szögből jár most nekünk egy szabadrúgás.

• 75.

Húha! Balaj duplázhatott volna. Ajtó-ablak helyzetben rosszul célzott, és mellé durrantott.

• 74.

Pačinda centikkel maradt le egy kapu elé ívelt hosszú beadásról!

• 72.
    Andrej Fábry szabadrúgást lőtt.
  • 72.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 71.

Davis hozta volna helyzetbe Divkovićot, de hosszú lett a labdája.

• 70.

Ezt vajon hogy akarta Simon? Jól tartotta meg a labdát a tizenhatos sarkában. Nade, az a "beadás"... Kirúgás lett a vége.

• 68.

Simon vesztett labdát a középpályán, majd szabálytalankodott ellenfelével, ezért jár most szabad a hazaiaknak.

• 66.
    Vida Kristopher András helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 66.

A sarokrúgást megelőzően Šimončič bombázott egy hatalmasat. Ha Macej nem hárít, már vezetnének a hazaiak.

• 65.
  • 65.

Hatalmasat védett Macej!

• 64.

Szép elképzelés volt! A középpályánk a szélre játszott, ami Davis felségterülete. Panamai játékosunk beadását Vida perdítette kapura, sajnos túl gyöngén.

• 62.

Divković beállását követően Pačinda kicsit hátrébb húzódott. A hosszú labdákkal most a fiatal támadót keresik a társaik.

• 60.

A vendégszektorban 973 sárga-kék szurkoló hajtja előre csapatunkat.

• 60.

A csere és a sárga lapok kissé megtörték a meccset,

• 59.

5580 néző látogatott ki ma nyitrai stadionba. Ennél többet vártak.

• 58.
    Lukáš Čmelík helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 57.
    Tomáš Kóňa sárgalapot kapott.
  • 57.
  • 56.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 55.

Huk ütközött keményen Kotríkkal a tizenhatosunk vonalán, de szerencsére ápolás nélkül mehet tovább a játék.

• 53.

Ez gyors volt. Akárcsak otthon egy hete, itt is rögtön góllal indul a második félidő. Balaj hatalmas lövésénél Macej tehetetlen volt, így kiegyenlített a Nyitra - 1:1

• 47.
  • 46.
    Róbert Valenta helyett Márius Charizopulos állt be a játékba.
  • 46.
    Andrej Ivančík helyett Andrej Fábry állt be a játékba.
  • 46.

Folytatódik a meccs.

• 46.

A játékvezető a sípjába fúj, 15 perc múlva jön a folytatás.

• 45.

Egy perc lesz a hozzáadott játékidő.

• 44.

Čmelík igyekezett játékba hozni a felfutó Vidát, de Hroššo jól olvasta a játékot, és megelőzte játékosunkat.

• 43.

Nagy taktikai csata zajlik a pályán, ebben a félidőben egyik kapu sem forgott sokszor veszélyben.

• 40.

A Nyitra vezetett egy támadást, de nem tudta lövéssel befejezni az akciót.

• 38.

Matej kanalász el egy kósza, előreívelt labdát Balaj elől.

• 35.
  • 35.

Zsivkovics próbálkozott egy távoli bombával, melynek szöglet lett a vége.

• 34.

"Slovensko slovákom" - skandálja a hazai B-közép.

• 32.

Davis és Vida igyekezett lendületesen kihozni a labdát, de Davisnak hosszú volt Vida visszapassza. Nem sokkal később Čmelík futott lesre.

• 29.

Eddig még nem került helyzetbe a Nyitra. Jobb híjján a szurkolóik szórakoztatják magukat.

• 22.

Čmelík játszott meg egy kényszerítőt Kalmárral, majd utóbbi lőtt kapura, de ezt a próbálkozást még Hroššo védte, a kipattanónál pedig érkezett Pačinda, s ekkor már esélye sem volt a hazai hálóőrnek. Nagyon szép támadás volt!

• 20.

GÓÓÓÓLLL!!!!! Az első helyzetünket Pačinda gólra váltja! Vezetünk Nyitrán - 0:1. Ebben a szezonban első gólját kapta a Nyitra.

• 20.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 17.

Lest fújt a lövés után a bíró. A hazai B-közép közben koreográfiával szórakoztatja a szemben ülőket.

• 16.
  • 14.

Nem az elképzelés szerint rúgták a hazaiak a szögletet, de sajnos nem sikerült jól megjátszanunk az utána indított kontrát: Čmelíktől vették el a labdát a nyitraiak.

• 14.
  • 12.

Az első tíz perc után elmondható, érettebb játékot játszunk, mint a fehérmezes hazaiak.

• 9.

Čmelík próbálkozása eléggé gyengére sikeredett, talán meg is lepte őt a jobb oldalon vezetett támadás után visszapattant labda, ezért lőtt fölé.

• 6.

Davis próbálta betenni a labdát a kapu elé, ahol a ma ismét csatárként játszó Pačinda várt a beadásra. de a hazai védő tisztázott Erik elől.

• 2.

Ivančik esett el a tizenhatosunkban Davis szorításában, a hazaiak rögtön reklamálnak, de nem jár tizenegyes.

• 1.

Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak értek először a labdához.

• 0.

A magyart bezzeg nem, ennek ellenére mi elénekeltük.

• 0.

Más stadionban nem szokás, itt most lejátszották a szlovák himnuszt...

• 0.

A játékosok most érkeznek a játéktérre. A főtribün állva fogadja a játékosokat.

• 0.

Minden adott ahhoz, hogy elkezdődjön a találkozó.

• 0.

Bő fél óra van még hátra a kezdő sípszóig, ma szép számú közönség előtt játszunk, az már most biztos. Jó lenne ha a bennünket repítő határtalan szenvedéllyel feltörnénk a hazai védelmet.

• 0.

Most futnak ki a pályára a hazaiak.

• 0.

Az edzők már ismertették a kezdőket is. Marco Rossi ma ebben a felállásban küldi a pályára a fiúkat:  Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Vida, Simon, Kalmár, Čmelík - Pačinda

• 0.

Szurkolóink megkezdték a buzdítást, a nyitrai játékosok még nem futottak ki a pályára.

• 0.

Játékosaink pályára léptek, megkezdik a bemelegítést.

• 0.

Egy óra van még hátra a kezdőrúgásig.

• 0.

Ki ne tudná, az első helyért küzdünk ma az újonaccal.

• 0.

Sörrel vagy Kofolával a kezükben érkeznek a hazai drukkerek, közben a vendégszektorban is feltűntek már az első sárga-kékek. Az úton idefelé minden benzinkúton állt legalább egy rendőrautó,  hogy szurkolóink gond nélkül megérkezzenek a stadionba.

• 0.

Stábunk már elfoglalta helyét a nyitrai stadion lelátóján, ahová ma 7 ezer embert várnak a szervezők. És elnézve hogy több mint egy órával a meccs előtt mennyien elfoglalták már a helyüket a hazai tribünön, elképzelhetőnek tartjuk, hogy meglesz a kívánt nézószám.

• 0.

A Fortuna Liga 6. fordulójában látogattunk ma  Zobor alá. Ellenfelünk az újonc és egyben listavezető Nyitra, aki kapott gól nélkül, 13 ponttal vezeti a bajnnokságot. Mi eddig 11 pontot gyűjtöttünk és a negyedik helyen tanyázunk.

• 0.

Újra meccsnap! Szeretettel köszöntöm a Nyitra-DAC bajnoki mérkőzés online közvetítésének olvasóit. Ha velünk tartanak, nem maradnak le semmiről, ami a meccsen történik A közvetítő, Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 6. FORDULÓJÁBAN:

Elsőként rúgtunk gólt a Nyitrának a bajnokságban, a rekordnak számító 973 fős sárga-kék szurkolói sereg buzdítása ellenére mégis kikaptunk a Zobor alatt. Az első félidőben Pačinda révén megszereztük a vezetést, ám a Nyitra a második játékrészben fordított, és otthon tartotta a három pontot. Ez egyben azt is jelenti, hogy Marco Rossi elszenvedte első vereségét a DAC kispadján.

Az előző meccsel azonos kezdő tizenegyet állította fel a mai meccsre az edzőnk, aki a mérkőzést megelőző héten azt nyilatkozta, elszántnak látja a fiúkat. Ez az elszántság az első percekben a pályán is megmutatkozott. Hamar magunkhoz ragadtuk az irányítást, noha nagy gólhelyzetig az elején nem jutottunk. Ami fontos volt, hogy a hazaiak sem, sőt kapura sem rúgtak az első félidőben. Jobbára taktikai küzdelem folyt a pályán, amely során középpályásaink párszor megfuttatták a támadásokért felelős Čmelík, Vida, Pačinda triót. Az azonban látható volt, hogy érettebben focizunk a Nyitránál, amely az eddig eltelt öt fordulóban még csak gólt sem kapott ellenfeleitől. Aztán eljött a 20. perc, és megtört a jég! Kalmár háromszögezett Čmelíkkel a távolságot lopva, majd a kapusba vezette a labdát, de úgy, hogy az nem került a hálóőr birtokába, a kipattanóval pedig Pačinda vette célba a kaput, és nem hibázott – 0:1. Pačindának ez volt a negyedik találata ebben az idényben, a Nyitra hálója pedig 470 percet követően rezdült meg ebben a bajnokságban. A hazai közönséget a játékosok ezt követően sem kápráztatták el helyzetekkel, a B-közép szurkolói ezért jobb híján magukat szórakoztatták a lelátón. Pačinda találatán kívül Vidának volt még egy ígéretes támadása, amely után azonban csak az oldalháló rezdült.

Ivan Galád, a hazaiak mestere érezte, hogy reagálnia kell a helyzetre, ezért a szünetben két játékosát is lecserélte. Arra azonban mi sem gondoltunk volna, hogy a taktikai változtatásnak ilyen gyorsan meglesz az eredménye. A 47. percben ugyanis egyenlítettek a hazaiak. Balaj hatalmas lövésénél Macej tehetetlen volt – 1:1. Az egyenlítő gól lovon tartotta a fehérmezeseket, és innentől kezdve inkább ők domináltak a pályán. A 65. percben a csereként beállt Fábry kínálta meg egy remek labdával Šimončičot, a hazaiak kapitánya pedig egy óriás bombával jelezte, meg akarják fordítani az állást. Macej ekkor még állta a sarat, de tíz perccel a meccs vége előtt már ő is verve volt, amikor Charizopulos ívelt be egy labdát baloldalról Balaj irányába. Az első hazai találat szerzője megnyerte a Macejjal vívott párharcot, és könnyedén juttatta a hálónkba a labdát – 2:1. A Nyitra fölényére sajnos nem találtuk meg az ellenszert, a hazaiak pedig ezt kihasználva a 83. percben ismét megrezegtették a hálónkat. Egy szögletet követően Charizopuloshoz került a labda, aki mintegy 20 méterről vágta azt a kapunkba – 3:1. A hazai közönség ovációja mellett folytatódott a mérkőzés, melynek legvégén még egy szabadrúgásból mi is szépíthettünk volna, ám Ljubičić mellé lőtt.

Nem sikerült megállítanunk az újoncot. Noha az első félidőben mi játszottunk érettebben, és sikerült is megszereznünk a vezetést, a második 45 perc viszont már inkább a hazaiakról szólt. Ivan Galád taktikai húzásának köszönhetően a fehérmezesek a félidei szünet után hamar kiegyenlítettek, innentől kezdve pedig nem sok esélyt adtak nekünk a további gólhelyzetek kialakítására. Sőt, a végéhez közeledve két újabb találatot is szereztek, melyekkel magabiztosan tartották otthon a három pontot. A világbajnoki selejtezők miatt most két hétig szünetel a bajnokság, legközelebb szeptember 9-én a Sároseperjessel meccselünk a MOL Arénában.

Marco Rossi (DAC): „Sokkal jobban kezdtük a meccset, mint az ellenfelünk, az első félidőben nem adtunk esélyt a Nyitrának a gólszerzésre, mi pedig a gólunk mellett újabbakat is szerezhettünk volna. A második játékrészben fellazultunk, sok hibát vétettünk, és ezt a hazaiak ki is tudták használni. Ellenfelünk taktikai húzásaira nem találtuk az ellenszert.”

Ivan Galád (Nyitra): „A vendégek az első félidőben nagyon jól játszottak, mi viszont taktikát váltottunk, a szünetben két játékosomat is lecseréltem. A fiúk elfogadták a döntésemet, és a vége az lett, hogy minden szurkolónk örömmel távozhatott a stadionból. Szép gólokat lőttünk, melyekre az ellenfél nem tudott válaszolni.”

FC NYITRA - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 3:1 (0:1)

Fortuna Liga, 6. forduló, 2017.08.26., 19:00

Góllövők: 47. Balaj, 80. Balaj, 83. Charizopulos, ill. 20. Pačinda

Játékvezetők: Ziemba - Slyško, Ádám, 5580 néző

Sárga lap: 57. Kôňa, 84. Charizopulos, ill. 56. Ljubičić, 72. Huk

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Vida (65. Ľupták), Simon (84. Aluku), Kalmár, Čmelík (58. Divković), - Pačinda

Nyitra: Hroššo - Chovanec, Vencl, Križan, Kuník - Šimončič, Kôňa, Kotrík (79. Abrahám),  - Ivančík (46. Fábry), Balaj, Valenta (46. Charizopulos)

Labdatartás: 45% - 55%