• Szabadrúgás (81. perc)Samuel Lacko
  • Szabadrúgás (85. perc)Marek Matiaš
  • Szabadrúgás (88. perc)Kalmár Zsolt
  • 90.

A játékvezető nem hosszabbít, 90 perc után lefújta a meccset. Ez pedig azt jelenti, hogy simán jutunk tovább a Slovnaft Cup negyedk fordulójába. Ebben a versenyben legközelebb szeptember 27-én lépünk pályára, de előtte még vár ránk pár bajnoki meccs is, a legközelebbi vasárnap este 19.00-kor Aranyosmaróton. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Továbbra is hajrá DAC!

• 90.

A dévényujfalui slovanisták ismét "befűtöttek". Két hanggránát után ismét görögtüzek füstje lengi be a pályát.

• 88.

Kalmár próbálkozása mintegy másfél méterrel szállt a kapu fölé.

• 83.

Alig tíz perc van már csak hátra a mérkőzésből. Azt hiszem, innen már nem engedjük ki a kezünkből a továbbjutást.

• 81.
    Samuel Lacko szabadrúgást lőtt.
  • 77.

Újabb ziccer marad ki! Domonkos lövését blokkolták a hazaiak, az ismétlésnél pedig a kapufáról pattant vissza a mezőnybe a labda. Kontár nevéhez fűződik a próbálkozás.

• 74.

GÓÓÓL! Ashiru megszerezte első gólját a DAC-ban! Divković lövését kiejtette a kezéből Šalamon, a jól helyezkedő Ashiru pedig már csak bepöckölte a hálóba a labdát - 0:3

• 74.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi gólt rúgott.
  • 74.

Látszik, hogy a cserék bizonyítani akarnak. Mindhárom friss játékosunk aktívan lépett be a meccsbe.

• 72.

Mindkét csapat kihasználta mindhárom cserelehetőségét. Kalmár Zsolt is pályára lép nálunk az utolsó 20 percre.

• 71.
    Michal Bumbál helyett Marek Matiaš állt be a játékba.
  • 71.
    Lukáš Čmelík helyett Kalmár Zsolt állt be a játékba.
  • 69.
    Samuel Lacko szögletet rúgott.
  • 69.

Nagy lehetőség adódott a hazaiak előtt, melynek végén Šatka mentett szögletre.

• 68.
  • 64.
    Michal Flaška helyett Richard Šesták állt be a játékba.
  • 64.

Nagyon szépen jött be a csereként beállt Domonkos labdája, amelyet nem lehetett nem berúgni.

• 63.
    Tomáš Malec helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 62.

GÓÓÓL! Malec védhetetlenül vágja a kapuba Domonkos passzát! 0:2

• 62.
    Tomáš Malec gólt rúgott.
  • 60.

Špiriak és Šatka ügyetlenkedett egy magas labdával, amely végül Flaška lábán kötött ki. Szerencsénk volt, hogy elrontotta a lövést.

• 59.

A dunaszerdahelyi Domonkos Kristóf is lehetőséget kap ma Rossitól. Reméljük, élni is tud vele. Hajrá, Kristóf!

• 58.
    Esmerald Aluku helyett Domonkos Kristóf állt be a játékba.
  • 55.

Megint Čmelo nevéhez húzhatunk egy strigulát. A mérkőzés eddigi egyetlen góljának szerzője újabb lövéssel próbálkozott, melyet ezúttal is fogott a kapus.

• 50.

Ashiru gyorsaságát kihasználva megelőzte védőjét, majd küldte centerbe a labdát, ám Šalamon pont erre számított, és fogta a lövést.

• 50.

Két szöglet után sem tudtunk gólhelyzetet kialakítani Šalamon kapuja előtt.

• 49.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 47.
    Lukáš Čmelík szögletet rúgott.
  • 46.
    Kamil Beňa helyett Roman Konečný állt be a játékba.
  • 46.

Folytatódik a találkozó.

• 46.

A végén még Simon próbálkozott egy gyenge lövéssel, mely inkább emelésnek tűnt, ígyhát nem okozott különösebb gondot Salamonnak. A bíró ezt követően véget vetett az első játékrésznek.

• 45.

1 perc lesz a hosszabbítás

• 44.
  • 43.
  • 40.

Čmelík duplázhatott volna! Ügyesen faképnél hagyta a középpályán őrzőjét, Lysákot, és máris egyedül vezethette a kapusra a labdát, de a lövést elrontotta, és Šalamon hárítani tudott. Ziccer volt!

• 38.

Davist a szögletrúgásnál huhogással "buzdították" a helyi slovanisták.

• 38.
  • 37.

Egy percen belül két sarokrúgást is elvégeztek a dévényújfaluiak. Az első után ismét Lacko lába sült el, a másik próbálkozás már kevésbé volt veszélyes.

• 36.
    Viktor Kudláček szögletet rúgott.
  • 36.
  • 32.

Ismét a hazaiak veszélyeztettek. Egy bal oldali kavarodást követően Kontár került a földre, de a bíró nem ítélt szabadrúgást a javunkra, így a labda az ellenfélhez került, amelynek 10-es számú játékosa, a csapatkapitány, Lacko zárta lövéssel az akciót. A labda kevéssel ment csak a kapunk mellé.

• 30.
  • 29.

Čmelík újabb kísérletét láthattuk, ám ezúttal sem talált kaput a lövés.

• 25.

Görögtüzek égnek a pálya szélén. Mintegy 20 fős tábor "gyújtott rá", akik a Slovan egyik transzparensét és egy szlovák zászlót is kifeszétettek, majd belekezdtek a "Bi maďara do hlavy!" rigmus skandálásába. Biztos a foci érdekli őket...

• 23.

Lehetőség adódott a hazai csapat előtt is: egy jobbról érkező keresztlabdát Bumbál vágott vissza centerbe, de szerencséknre nem volt érkező az ellenfél játékosai közül.

• 21.
    Cesar Blackman Camarena szabadrúgást lőtt.
  • 21.

Blackman legurította a szabadrúgást Davisnak, aki fölé bombázott.

• 18.

Čmelík próbálkozott lövéssel a 16-os vonaláról, de csúnyán eltörte a labdát.

• 17.

Újabb labda kötött ki az erdőben. Remélhetőleg maradt még annyi, amennyivel két-három újabb gólt berámolunk a hazaiak hálójába. Egyelőre nekünk áll a zászló. Hajrá DAC!

• 14.

Ez most a sorfalban kötött ki.

• 13.
    Lukáš Čmelík szabadrúgást lőtt.
  • 13.

Ismér szabadot rúghatunk. Szinte ugyanonnan, ahonnan az előbb.

• 10.

GÓÓÓÓL! Čmelík a sorfal mellett bevarrta a jobb alsóba - 0:1

• 10.
    Lukáš Čmelík gólt rúgott.
  • 10.
  • 9.

Maleccal szabálytalankodtak a fehérmezesek. Jó szögből jár a pontrúgás.

• 7.

Davis szögletét Rišo fejelte taccsra, a labda így a dévényújfalui sötét erdőben kötött ki. Majd a mókusok eljátszanak vele.

• 7.
  • 6.

Čmelík próbált meg kényszerítőzni a vonal mellett az újonc Blackmannel, de elrontották helyzetet.

• 5.

Ashiru vezette az alapvonalon túlra a labdát.

• 3.

A hazai Miličević próbálta meg egy hosszú labdával helyzetbe hozni csapattársát, Flaškát, de Száraz jól olvasta a játékot, és mentett, mielőtt bármi veszélyes kialakult volna a kapuja előtt.

• 1.
    Michal Flaška szabadrúgást lőtt.
  • 1.

A hazaiak értek először labdába, elkezdődött tehát a meccs. Hajrá DAC!

• 0.

Érkeznek a csapatok a pályára. Mi sárga-kékben, a hazai gárda talpig fehér szerelésben játszanak.

• 0.

Pecze Károly, csapatunk legendás edzője is kilátogatott a mai mérkőzésre.

• 0.

...esetlegesen a döntetlen, de ebben az esetben nincs hosszabbítás, rögtön tizenegyesek következnek, így dől el a továbbjutás.

• 0.

10 perc van még hátra a meccsig, melyen számunkra semmilyen más eredmény nem elfogadható, mint a győzelem...

• 0.

Néhány hazai srácnak még a 2010-es dél-afrikai világbajnokságról ismert vuvuzela-szerű trombitája is van. Az előbb az egyiket ki is próbálták. Bár ne tették volna. Borzalmas hangja van!

• 0.

A hazai lelátó szépen benépesült a kezdésre. A dévényújfaluiak koreóval is készülnek a mérkőzés előtt. Legalábbis erre utalnak azok a kék-fehér papírlapok, melyeket előbb helyeztek el a szervezők a székeken.

• 0.

Mindkét csapat kezdője ismert már (kattints a Felállás menüpontra). Két új szerzeményünk, Ashiru és Blackman is helyet kapott ma a csapatban.

• 0.

Mai ellenfelünkről és a továbbjutás módjáról ide kattintva mindent megtudhat.

• 0.

Üdvözöljük a kupameccs online közvetítésének olvasóit! Csapatunk ma a Szlovák Kupa harmadik fordulójában vív csatát a Pozsony melletti Dévényújfaluval. Ha velünk tart, nem marad le a mérkőzés egyetlen fontos mozzanatáról sem. A meccs közvetítője: Kiss Balázs.

A-CSAPATA SLOVNAFT CUP 3. FORDULÓJÁBAN:

Sikerrel vettük a második akadályt is a kupában – három góllal múltuk felül harmadosztálybeli ellenfelünket, és bejutottunk a legjobb 32 csapat közé.

A hétvégi felálláshoz képest eléggé megkeverte a lapokat Marco Rossi – hét poszton is cserélt. Először lépett pályára az A-csapatban a múlt héten érkezett Ashiru és Blackman is, a 4-3-3-as hadrend pedig arra engedett következtetni, hogy számunkra a győzelmen kívül más eredmény elfogadhatatlan. Ennek megfelelően rögtön az elején megpróbáltunk a hazaiak fölé emelkedni, s ennek már a 10. percben meg is lett az eredménye, amikor a javunkra megítélt szabadrúgást Čmelík a sorfal mellett eltekerve bevarrta a jobb alsóba – 0:1. A félidő felénél lehetőség adódott a hazai csapat előtt is: egy jobbról érkező keresztlabdát Bumbál vágott vissza centerbe, de szerencsénkre nem volt érkező az ellenfél játékosai közül. A mérkőzés ezt követő időszaka túl sok izgalmat nem hozott, a pálya szélén azonban eléggé forró lett a helyzet.  Mintegy húszfős tábor "gyújtott rá" néhány görögtűzre, akik a Slovan egyik transzparensét és egy szlovák zászlót is kifeszítettek, majd belekezdtek a "Bi maďara do hlavy!" rigmus skandálásába. Biztos a foci érdekelte őket... Bennünket viszont tényleg a meccs foglalkoztatott, amelynek 32. percében ismét a hazaiak veszélyeztettek. Egy bal oldali kavarodást követően Kontár került a földre, de a bíró nem ítélt szabadrúgást a javunkra, így a labda az ellenfél csapatkapitányához, Lackóhoz került, aki lövéssel zárta az akciót. A labda kevéssel ment csak a kapunk mellé. Az egyenetlen talajú pályán kevésbé látványos futballt láthattunk, de még így is maradt egy nagy helyzetünk a félidő végére. Čmelík ügyesen faképnél hagyta a középpályán őrzőjét, Lysákot, és máris egyedül vezethette a kapusra a labdát, de a lövést elrontotta, és Šalamon hárítani tudott. Ziccer volt, de mivel kimaradt, minimális különbséggel vonultunk be az öltözőbe.

Két gyors szöglettel kezdtük a második félidőt, de egyik után sem tudtunk komoly gólhelyzetet kialakítani Šalamon kapuja előtt. Ezt követően ismét a hazai kapust dolgoztatta meg Ashiru, aki gyorsaságát kihasználva megelőzte védőjét, az élesen belőtt centert azonban biztosan fogta a hazai hálóőr. Az iram lehetett volna gyorsabb is a mérkőzésen, de az eredmény nekünk kedvezett, a hazaiak erőfeszítéséből pedig csupán egy-két meddő kísérletre futotta. Marco Rossi mindezt látva felállította a cserepadról Domonkost, Divkovićot és Kalmárt is, és hármójuk pályára küldése után megélénkült a játék. Olyannyira, hogy a 62. percben egy nagyszerű Domonkos beadásból Malecnek sikerült növelni az előnyünket. Hórihorgas játékosunk a kapust megelőzve közelről passzolta a labdát a hálóba – 0:2. Ekkor még a dévényújfalui csapat előtt is adódott egy lehetőség a szépítésre, de Šatka szögletre mentett. A 74. percben aztán újabb találattal jeleztük, itt ma nem jöhet más számításba, csakis a mi továbbjutásunk. Divković lövését még kiejtette a kezéből Šalamon, a jól helyezkedő Ashirunak viszont már nem maradt más dolga, minthogy az üres hálóba pöckölje a labdát – 0:3. Nigériai játékosunk megszerezte első gólját csapatunkban. A 77. percben a kegyelemdöfést is megadhattuk volna a hazaiaknak: először Domonkos lövését blokkolták a fehérmezesek, Kontár ismétlésénél pedig a kapufáról pattant vissza a mezőnybe a labda. Ez volt a mérkőzés utolsó nagy helyzete, a bíró pedig 90 perc után hosszabbítás nélkül háromszor is a sípjába fújt.

A dévényujfalui győzelmünk azt jelenti, hogy továbbjutottunk a Slovnaft Cup negyedik fordulójába. Ebben a versenyben legközelebb szeptember 27-én lépünk pályára. A következő ellenfelünk neve a hétfői sorsolást követően lesz ismert. Vasárnap viszont még a bajnokságban kell helytállnunk, 19.00-kor Aranyosmaróton küzdünk meg a három pontért.

Marco Rossi (DAC): „Az ilyen mérkőzéseknek mindig megvan a sajátosságuk. Néhány olyan játékosnak is lehetőséget adtam, akik eddig kevesebbet játszottak. Másrészt egy olyan katasztrofális talajú pályán játszottunk, amelyen lehetetlen futballozni. A következő meccsen már a legerősebb összeállításban lépünk pályára, és remélhetőleg jobb teljesítményt nyújtunk.”

Jozef Balog (Dévényújfalu): „Örülünk, hogy ilyen erős csapat ellen játszhattunk, mint a Dunaszerdahely. Nézőink és játékosaink számára is ünnep volt az összecsapás. Az első játékrész részünkről jónak mondható, kár a bekapott szabadrúgásgólért. A második félidőben már elfogyott az erőnk, a vendégek továbbjutása teljesen megérdemelt.”

FC LOKOMOTÍVA DÉVÉNYÚJFALU - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:3 (0:1)

Slovnaft Cup, 3. forduló, 2017.09.13., 16:00

Játékvezetők: Michlian - Kováč, Galo, 600 néző

Góllövők: 10. Čmelík. 62. Malec, 74. Ashiru

Sárga lap: -

DAC: Száraz - Blackman, Špiriak, Šatka, Blackman - Aluku (58. Domonkos), Kontár, Simon - Čmelík (71. Kalmár), Malec (63. Divković), Ashiru

Dévényújfalu: Šalamon - Lysák, Miličević, Rišo, Szatmáry - S. Lacko, Taiwo - Kudláček, Flaška (64. Šesták), Bumbál (72. Matiaš) - Beňa (46. Konečný)

Labdatartás: 32% - 68%

Lövések: kapura 0:7, mellé 7:11