MérkőzésFC ViOn Aranyosmarót - Verebély vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Róbert Gešnábel 63
    >>
Róbert Gešnábel 64
90+3. perc2 - 3FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 94.

Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. A Fortuna Liga legközelebbi meccsét szerdán, szeptember 20-án rendezik. A MOL Arénában ezúttal a Szenyicét látjuk vendégül. Legyünk akkor is minél többen. Hajrá DAC!

• 94.

Ez az! Megvan a győzelem. Fordulatokban gazdag második félidőt láthattunk, amelyben 5 gól is született, és amelynek a végén mi lehetünk a boldogabbak.

• 86.
    Timotej Záhumenský helyett Peter Sládek állt be a játékba.
  • 85.

GÓÓÓL! Megfordítjuk a meccset! Divković talál a hálópba Pačinda passzából - 2:3!!!

• 85.
    Marko Divković gólt rúgott.
  • 83.
    Nascimento Cleber Silva helyett Dawid Szymonowicz állt be a játékba.
  • 83.

1786-an válottak jegyet a mai találkozóra.

• 82.

Ezúttal Pačinda lövését védte magabiztosan Kováč.

• 81.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 79.
    Róbert Gešnábel helyett Ewerton Paixao Da Silva állt be a játékba.
  • 79.

GÓÓÓÓL! Pačinda szabadrúgása még levágódott a sorfarról, az ismétlésnél azonban már örülhettünk, mert Kalmár gyönyörűen bevarrta.

• 79.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 78.
  • 78.

Kalmár buktatásáért jár jó szögből egy szabad.

• 75.

290 néző buzdítja a számunkra kedvezőtlen állás ellenére is a csapatunkat a vendégszektorból.

• 72.

Majdnem megkaptuk a harmadik gólunkat. Cleber Silva fantasztikus indítást kapott a társaitól, amely után egyedül lódult meg, de Macejbe lötte a ziccert.

• 71.
    Nascimento Cleber Silva szögletet rúgott.
  • 69.
    Vida Kristopher András helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 69.
  • 65.

Nehéz elhinni, de egy perc alatt fordítottak a fehérmezesek. Cleber Silva beadta, Gešnábelnek megint nem volt nehéz dolga az üres kapuba fejelni a labdát - 1:2

• 64.

Ott a második hazai gól is. Ezúttal is Gešnábel volt a gólszerző.

• 64.
    Róbert Gešnábel gólt rúgott.
  • 63.

Kiegyenlítenek a hazaiak. Cleber adta ki balra a labdát Mateusnak, akinek lapos beadása Gešnábelt találta meg, az üres kapuba már nem volt nehéz betalálnia.

• 63.
  • 62.

Ebben a félidőben már az eső sem nehezíti a játékot.

• 61.

Macej kanalazza fel egy hazai beadást követően a labdát a földről.

• 59.
    Yves Simon Pambou helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 58.

A gól után megélénkült a játék. Pačindát éppen lesen állítja meg a játékvezető.

• 57.

Közben Urgela adott le egy lövést éles szögből Macej kapujára, de nem sikerült túljárnia hálóőrünk eszén.

• 56.

Kalmár Zsolti Pačinda nagyszerű passzát váltotta gólra, szép akció volt.

• 55.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi helyett Tomáš Malec állt be a játékba.
  • 54.

Zsolt gyönyörű akció végén talált a kapuba - 0:1

• 53.
  • 51.

Hát, ezt nem szabadott volna hagyni. Urgela szöktette középen Gešnábelt, akinek a neve csak azért nem került fel még a góllövők listájára, mert nem célzott elég pontosan. Tiszta gólhelyzetben lőtt fölé. Szerencsénkre.

• 48.

Veszélyes volt! Zsolti remekül rúgta a szabadot, Huk pedig akrobatikus mozdulattal tette a labdát kapura, de Kováč ezúttal is a helyén volt. Marad a 0:0

• 48.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 45.

Nincs hosszabbítás, a bíró véget vet az első játékrésznek.

• 45.

Huhh, ezt most megúsztuk! Gešnábel a kapufát találta el, majd a lepattanó Macejról ment a kapu mellé.

• 42.

De Oliveiráé lett a sárga.

• 41.

Ljubicic nagyot ordítva került a földre a középpályán. Az eset után kisebb dulakodás alakult ki a pályán. Lássuk, hogy büntet a bíró?!

• 41.
    Mateus De Oliveira Silva sárgalapot kapott.
  • 40.

Kováč könnyedén szerezte meg a labdát.

• 39.
  • 38.

Gólt lőhetett volna a ViON! Huknak nem sikerült eltakarítania a labdát a tizenhatosunkból, végül Bariš elé került a labda (igaz elég lesgyanús volt a helyzet), de csak az oldalhálót találta el a fehérmezes játékos.

• 36.

Davis immár sokadszor próbálkozott beadással, ezúttal Kalmár volt a kiszemeltje, de Zsolti magasan a kapu fölé biccentve elrontotta a pofás kis akciót.

• 34.
    Martin Chren sárgalapot kapott.
  • 33.

Egész hosszú ideig sikerült eldugnunk a labdát a csúszós talajon, és egy oldalváltás után, Davis centerét követően végül Kováč kanalazta fel a labdát a földről.

• 31.
    Yves Simon Pambou sárgalapot kapott.
  • 30.

Veszélyes pontrúgás volt, de megúsztuk kapott gól nélkül. Közben Rossi vérnyomása egyre magasabbra emelkedik a látottak miatt.

• 30.
  • 29.

Huk ment szögletre Záhumenský elől.

• 28.

Közben egyre jobban szakad az eső.

• 27.

Ezúttal Kalmárnak nem sikerült jól leszorítania a labdát. Zsolti lövése mintegy másfél-két méterrel szállt a ViOn kapuja fölé.

• 26.

Gešnábel kínálta meg Macejt egy lapos lövéssel, csakhogy ne fázzon a kapuban .

• 25.

Most is gólt lőhettünk volna! Simon bal lábbal a felső lecet találta el.

• 22.

Ziccer! Pačinda hagyta ki a meccs eddigi legnagyobb helyzetét! Davis remek beadását a földre fejelte a szabadon hagyott csatárunk, a labda pedig a kapu fölé pattant. Ha jobban helyezi Pači, Kováčnak nem lett volna esélye.

• 20.

Ashirut talált meg egy mélyről jött passz. A labdát még lekezelte a fiatal játékosunk, a lövés azonban jobban is sikerülhetett volna...

• 18.

Kitartóan esik az eső, ugyanolyan kitartóan, ahogy a sárga-kék tábor buzdítja a csapatot.

• 17.

Hazai helyzetet láthattunk. Davis mellett ment el a hazai szélső, jobbról belőtt passzát Bariš rúgta végül fölé.

• 16.

Egyenesen a veterán Kováč kezébe löttük a szabadot.

• 15.
  • 13.

Urgela lőhetett szabadon a kapunkra. Kis híja volt, hogy nem kaptunk gólt, a labda ugyanis centikkel ment csak el a felsőléc felett.

• 12.

Kalmár Pačindának szánt hosszú indítását Dobrotka mellel elcseni a címzett elől.

• 9.

Ljubicic hátulról Kalmárhoz passzolt, aki Vidát hozta játékba. Tízesünknek sikerült a kapu felé fordulnia, és a vinklit megcéloznia, végül mégis fölé szállt a labda.

• 7.

Nikolić fejét kereste a labda, de a hazaiak 5-öse alacsonynak bizonyult.

• 6.

Ashiru próbálkozott lövéssel Vida átadását követően, ám eléggé éles szögből sült el a lába, így a labda nem találta el a kaput, úgy hagyta el a játékteret.

• 4.
    Marin Ljubicic szabadrúgást lőtt.
  • 2.

Rögtön az elején a hazaiak végezhettek el egy szabadrúgást, ám nagyon elbabrálták az egészet. A kontratámadásban kettő az egy ellen vezettük a labdát az ellenfélre, de Vida a végén kisodródott, a beadásból pedig már nem tudtunk veszélyeztetni.

• 1.
    Nascimento Cleber Silva szabadrúgást lőtt.
  • 1.

Elkezdődött az összecsapás, mi végeztük el a kezdőrúgást. Hajrá DAC!

• 0.

Egy biztos: a lelátón a győzelem a miénk lesz ezen a meccsen.

• 0.

A két csapat már felsorakozott a pályán, most épp az Aranyosmarót egykori játékosát, Milan Gálikot köszöntik születésnapja alkalmából.

• 0.

Kövessenek bennünket 90 percen keresztül, és nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem!

• 0.

Jelenleg így fest a táblázat:

• 0.

Annyian most nem leszünk a vendégszektorban, mint a legutóbbi tavaszi látogatásunk alkamával, de így is szép számú sárga-kék szurkolósereg gyűlt össze a kapu mögötti lelátón.

• 0.

Még tizenöt perc, és kezdődik a mérkőzés. A kezdőcsapatok a Felállás menüpontra kattintva megtekinthetők.

• 0.

A hazaiak eddig nagyon meggyőző teljesítményt mutatva az 5. helyet foglalják el a tabellán. Csupán jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előznek meg bennünket.

• 0.

Aranyosmarót - DAC -- már csak ez az egy mérkőzés van hátra a Fortuna Liga 8. fordulójából. Az aranyosmaróti stadion közvetítőállásából Kiss Balázs köszönti a mai mérkőzés online közvetítésének olvasóit.

A FORTUNA LIGA 8. FORDULÓJÁBAN:

Ismét elhoztuk a három pontot Aranyosmarótról! Az első félidő még kevés izgalmat és ugyancsak kevés gólhelyzetet hozott, a térfélcsere után azonban megélénkült a játék. A fordulatokban gazdag második játékrészben öt gól is született, a végén pedig mi örülhettünk a győzelemnek.

Kellemetlen, esős időben kezdődött a találkozó, amelyre azzal a szándékkal érkeztünk, hogy két nyeretlen meccs után újból megszerezzük a három pontot. Marco Rossi ennek szellemében a 4-3-3-as hadrendet választva, támadó felállásban küldte pályára játékosait. Rögtön az elején a hazaiak végezhettek el egy szabadrúgást, ám nagyon elbabrálták az egészet. A kontratámadásban kettő a kettő ellen vezettük a labdát az ellenfélre, de Vida a végén kisodródott, a beadásból pedig már nem tudtunk veszélyeztetni. A 13. percben Urgela próbálkozott először lövéssel, de nem talált kaput. A 22. percben pedig mi kiálthattunk volna gólt, ha Pačinda befejeli a meccs addigi legnagyobb helyzetét. A ma is csatárposzton játszó nyolcasunk azonban a földre bólintotta Davis remek beadását, a labda pedig a kapu fölé pattant. Szinte azonnal jött az újabb lehetőség, Simon ballábas csavarása azonban a felső lécről pattant a játéktéren kívülre. A szünetig hátralévő időben Kalmárnak is volt még egy fejese, de kaput sajnos az sem talált. A 38. percben pedig a hazaiak szerezhettek volna vezetést: Huknak nem sikerült eltakarítania a labdát a tizenhatosunkból, amely végül Bariš elé került, de csak az oldalhálót találta el a fehérmezes játékos. Közvetlenül a vége előtt pedig Macej mentett kapufára Gešnábel próbálkozásánál, s mivel ez sem ment be, gólnélküli állással vonultak a játékosok az öltözőbe.

Az első félidőben nem sok gólhelyzettel kényeztettek el bennünket a csapatok, a térfélcserét követően azonban fordult a kocka. A fordulatokban gazdag, aktív játék öt gólt hozott. Szedjük csak sorjában. Az 53. percben megszereztük a vezetést, miután Macej kirúgását követően labdát szereztünk a középpályán, és egy tetszetős kombináció során Pačinda Kalmárhoz passzolt, aki a veterán Kováč mellett a hálóba gurított – 0:1. Ezt követően jött a fekete leves, mert a vendéglátónk két perc alatt megfordította a mérkőzés állását. A 63. percben Cleber hozta játékba Mateust, akinek ügyes átadása több láb mellett is elgurult a hosszú sarkon üresen hagyott Gešnábelhez, így neki már csak annyi volt a dolga, hogy fél lépésről az üres kapuba pöckölje a labdát – 1:1. A góllövő nevét egy perc múlva újra skandálhatták a hazaiak, mert Cleber balról érkező beadásából az ismét üresen hagyott Gešnábel volt eredményes, ezúttal fejjel adta a gólt – 2:1. A 71. percben Cleber akár végleg eldönthette volna az összecsapást, miután egy remek kiugratás után egyedül vezethette Macejra a labdát, a ki-ki harcból azonban kapusunk jött ki győztesként, és hárított. Majd jött a számunkra kedvező fordulat! A 77. percben Kalmárt lökték fel a hazaiak, a bíró pedig szabadrúgást ítélt a javunkra. Pačinda végezte el a pontrúgást, de lövése még levágódott a sorfalról, az ismétlésnél viszont Kalmár már nem hibázott, és mintegy 18 méterről kiegyenlített – 2:2. S ekkor még nem volt vége! A mindent eldöntő találat a 85. percben született. A csereként pályára lépő Divković Pačindától kapott egy remek átadást, melybe még az egyik védő is beleért, mielőtt Marko betört vele az ellenfél tizenhatosába, és Kováč lábai között magabiztosan a hálóba gurított – 2:3. Az ellenfelünk már nem tudott újabb góllal válaszolni, így akárcsak tavasszal, ezúttal is mind a három pontot elhoztuk a ViOn otthonából.

Első félidő: 0, második félidő: 5 – mindez a gólok számát jelenti, s azt, hogy a fordulatos és izgalmakban gazdag második játékrészben nem unatkoztak a szurkolók, akik közül a végén a 290-es sárga-kék tábor örülhetett jobban. Kalmár Zsolt szerezte meg számunkra a vezetést, ám a hazaiak egy perc alatt megfordították az állást, de Kalmárnak egy szabadrúgást követően összejött az egyenlítés. A három pontot érő találat pedig Divković nevéhez fűződik. Csapatunk így megőrizte 4. helyét a tabellán. Pontjaink számát ezúttal már hétközben gyarapíthatjuk, szerdán ugyanis a Szenicét fogadjuk a MOL Arénában.

Marco Rossi (DAC): „Döntetlen szagú mérkőzés volt, amely során ki is kaphattunk volna, de ugyanúgy a győzelem megszerzésére is volt esélyünk. Nagyjából hasonló számú helyzetet dolgozott ki mindkét csapat, de 2:1-es állásnál Cleber tiszta helyzetben rontott. Ha belövi, eldőlhetett volna a három pont sorsa, mi azonban visszajöttünk a meccsbe. Gratulálok az Aranyosmarótnak, mert nagyobb gondot okozott nekünk, mint korábban a Slovan vagy a Zsolna.”

Juraj Jarábek (Aranyosmarót): „A csúnyábbik arcát mutatta ma nekünk a futball. A mérkőzés viszont remek volt, megvolt a maga színvonala. Az egészet az első gól indította be, amikor Pačinda és Kalmár remek összjátéka után rezdült a hálónk. Ma jók voltunk az előre játékban, a védekezésben azonban már nem jeleskedtünk. Leginkább a harmadik bekapott találat bosszant, egyébként én is azt mondom, hogy döntetlen izű meccs volt. Összességében nincs mit felrónom a fiúknak, a sorsdöntő Cleber kihagyott helyzete volt még 2:1-es állásnál.”

FC VION ARANYOSMARÓT-VEREBÉLY - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 2:3 (0:0)

Játékvezetők: Sedlák - Roszbeck, Špivák, 1786  néző

Góllövők: 63., 64. Gešnábel, ill. 53., 79. Kalmár, 85. Divković

Sárga lap: 34. Chren, 41. De Oliveira, ill. 31. Simon

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Kalmár, Ljubičić, Simon (59. Ľupták), - Vida (69. Divković), Pačinda, Ashiru (55. Malec)

Aranyosmarót: Kováč - Chren, Dobrotka, Nikolić, Záhumenský (87. Sládek), - Karlík - Gešnábel (79. Ewerton), De Oliveira, Bariš, Cleber (85. Szymonowicz), - Urgela

Labdatartás: 46% - 54%

Lövések: kapura: 6:7, mellé: 12:5