MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FK Szenice
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Eric Javier Davis Grajales 86
90+3. perc1 - 0FK Szenice

• 90+3.

Véget ért a mérkőzés. Huhh, nehezen, de behúztuk a kötelezőt, és itthon tartottuk a három pontot. Nem ez volt a legjobb  mérkőzésünk a szezonban, de bízzunk benne, hogy ennél szebb győzelmeket is aratunk majd a jövőben. Mára Kiss Balázs köszi figyelmüket! Legközelebb találkozzunk vasárnap este, Nagymihályban. Hajrá DAC!

• 87.

És igen, és éltünk vele! Davis pompásan helyezett a hálóba! Nagy kő esett le a szurkolók szívéről. Most már csak le kéne fújni.

• 86.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 86.

GÓÓÓÓL!!!! David bevarrta - 1:0

• 86.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 86.

Megint jó szögből jár a szabad. Éljünk vele!

• 85.

Öt perc van hátra a végéig, nagyn kéne nekünk az a fránya gól.

• 83.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.

• 80.

Kiváló szögből kapunk szabadot. Be kéne rúgni!

• 77.

Ljubicicet kaszálják el szabálytalanul a 16-osban. Közel ötezer ember kiált tizenegyest, csak a bíró gondolja ennek ellenkezőjét. Rossi három méterre befutott a pályára dühében.

• 75.

Pačindának lecserélése előtt közvetlenül volt még egy emberes lökete, melyet bravúrral védett Plach.

• 75.
    Dominik Martišiak helyett Marek Rigo állt be a játékba.
  • 75.
    Erik Pačinda helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.

• 71.

Most pedig egy szenicei maradt a földön, azért állunk.

• 68.

Ápolás miatt áll a játék. Zsivkovics a szenvedő fél, de nagy baj szerencsére nincs.

• 67.

Zsivkovics esik a földre a büntetőterületen belül, tizenegyest azonban nem kapunk érte.

• 66.
  • 64.

4598 néző válott ma jegyet a MOL Arénába. Már csak a gól hiányzik a boldogságukhoz. Persze, hazai gólra gondoltam.

• 63.
    Alan Kováč helyett Hans Nunoo Sarpei állt be a játékba.
  • 63.
  • 62.

Hiába kerültük közel a kapuhoz, átlőhetetlennek bizonyult a szenicei fal.

• 57.
    Jakub Krč helyett Dávid Richtárech állt be a játékba.
  • 57.

Ebben a percben 60:40 a labdatartási arány a javunkra, a gólok száma azonban változatlanul 0:0.

• 56.
    Oliver Podhorin szabadrúgást lőtt.
  • 55.
    Tomáš Malec helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 54.

Kalmár lágy ívelését kivágják a védők.

• 54.
  • 52.

Forró volt most a pite az ellenfél kapuja előtt. Kalmár Zsolti nyargalt hosszan Vida labdájával előre, lepasszolt labdáját azonban nem tudtuk gólra váltani.

• 51.

Helyzet volt! Zsivkovics bedobását Ljubicic vette le, majd kettőt-hármat forulva a kapu fölé küldte a labdát.

• 49.

Vida távoli, lapos lövése csorog el a bal kapufánál helyezkedő Plach kezébe.

• 47.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 46.
  • 46.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 46.

Folytatódik a meccs. Ashiru helyére Vidát küldte játékba Marco Rossi.

• 46.

Chmura nem hosszabbít, véget ért az első félidő.

• 43.

Ejj, de kár! Pačinda kitűnő passzával Ljubicic lopta közelebb magát a kapuhoz, de a végső pillanatban Pach leért a labdára. Sajnos, ebből sem lett gól.

• 40.

Ljubicic próbált laposan szöktetni, de Pačinda nem értette meg kapitányunk szándékát, oda lett a lehetőség.

• 37.

Nincs bent ez sem! A meccs eddigi legszebb jelenetét láthattuk a szögletet követő kontra során. Ashiru, a támadás befejezője rúgatott volna gólt, de Plach ujjheggyel menteni tudott

• 37.
    Samuel Šefčík szögletet rúgott.
  • 33.

Kalmár most egy magas labdával próbálta megjátszani a szintén magas Malecot, hórihorgas játékosunk azonban nem élt a lehetőséggel.

• 32.

Kalmárt akasztották a büntetőterület előtt két lépéssel, a játékvezető viszont nem fújt a sípjába.

• 30.

Óriási lehetőséget szalasztottunk el! Ashiru beadását Malec lefejelte Davisnak, panamai játékosunk pedig hat méterről fölébombázta a száz százalékos ziccert!

• 30.

Marco Rossi sem túl elégedett a látottakkal.

• 29.

Újabb gyenge pontrúgást láthattunk az ellenféltől.

• 28.
    Alan Kováč szabadrúgást lőtt.
  • 26.

Mivel a pályán épp semmi izgalmas nem történik, van idő leírni, hogy a Trencsén-Nyitra meccs állása a félidőben 1:0.

• 23.

Végre egy kis izgalom! Ljubičić passzolt a 16-os vonaláról Pačindának, ám házi gólkirályunk lövését blokkolta egy pirosmezes, utána Plach kapus kezébe hullott a labda.

• 23.
  • 21.

Mi uraljuk a játékot, de 20 perc eltelte után komoly gólhelyzetet még nem tudtunk kialakítani.

• 19.

Megszólalt az "Ébresztő!"

• 17.

Kalmár ügyesen játszotta meg a labdát a középpályán, az akció aztán Zsivkovics próbálkozásával elhalt.

• 15.

Šefčík esett el a tizenhatosunkban, de játékvezető hataározott mozdulattal mutatta neki, hogy keljen fel, mert nem történt szabálytalanság.

• 14.

Davis kapott egy váratlan labdát a balolsalon, majd Šefčíket átjátszva adta be a labdát, az akció végül szöglettel zárult.

• 14.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 12.

Ebből a pontrúgásból sem lett komolyabb vezsély a kapunk előtt.

• 11.
    Denis Duga szabadrúgást lőtt.
  • 10.

Lövésünk most már nekünk is van, mégha mellé is ment... Pačinda lába lendült mintegy 27-28 méterről. Az erővel nem, csak az irányzékkal volt egy kis gond. Lesz még jobb is!

• 7.

Vaščák nevéhez fűződik az első kaput eltaláló lövés a mérkőzésen. Kapusunknak nem kellett különösebben megerőltetnie magát, hogy fogja a labdát.

• 7.

A sarokról beadott labdától nem ijedtünk meg, gólhelyzet nem alakult ki a kapunk előtt.

• 6.
  • 2.

Ashirut hozták félig-meddig helyzetbe társai rögtön az elején. A vendégek mentése után szögletet reklamáltunk, de a bíró végül kirúgást ítélt.

• 1.

A himnusz dallamai alatt elkezdődött a mérkőzés. Hajrá DAC!

• 0.

A Nélküledet már elénekeltük, érkeznek a játékosok a pályára. Mi sárga-kék szerelésben, az ellenfelünk piros mezben, piros nadrágban és ugyancsak piros sportszárban futnak ki a gyepre.

• 0.

Pillanatnyilag így fest a tabella:

• 0.

"Kötelező begyűjteni a három pontot" - mondja Bíró Tamás hangosbemondó, a névsorolvasási show előtt.

• 0.

A csapatok összeállítása a bal oldalon található Felállás menüpontra kattintva látható.

• 0.

Bő félóra, és kezdődik a mérkőzés.

• 0.

A pályán már melegítenek a csapatok. Szükség is lesz az izmok melegen tartására, mert meglehetősen hűvös az idő a MOL Arénában. Jelenleg 13,5 °C fokot mutat a hőmérő.

• 0.

Az aktuális tabella utolsó helyén tanyázik jelenleg a Szenice. A mai mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Három nap után újra bajnoki meccset játszik a csapatunk. A Fortuna Liga 9. fordulójában ma hazai pályán látjuk vendégül a Szenice együttesét. Ha nem akar lemaradni az összecsapás legfontosabb mozzanatairól, tartson velünk, és kövesse online szöveges közvetítésünket. A mérkőzéshez ezúttal is Kiss Balázs kíván jó szórakozást!

A FORTUNA LIGA 9. FORDULÓJÁBAN:

Nem ment könnyen, de behúztuk a kötelezőt, és itthon tartottuk a három pontot. A győzelmet érő találatot Davis szerezte szabadrúgásból a 86. percben. A négy és fél ezres nézősereg végül boldogan távozhatott a stadionból, ahová bajnoki meccsre legközelebb csak egy hónap múlva tér vissza csapatunk.

Háromnapnyi szünet után újabb bajnokin léptünk pályára a MOL Arénában, amelyben meglehetősen hűvös időjárás fogadta a szurkolókat, akik titkon abban bíztak, hogy gólarányjavító mérkőzésre váltottak jegyet. Az első játékrész azonban nem kápráztatta el a közönséget. Óvatosan, egymás méricskélésével indult a mérkőzés, és nem rontottunk rá a védekezésre összpontosító szeniceiekre. Az első kaput eltaláló lövés is a piros mezesekhez fűződött: a 7. percben Vaščák próbálkozott, ám Majecnak nem kellett különösebben megerőltetnie magát, hogy fogja a labdát. Az ezt követő percekben sokáig csak passzokig jutottunk a középpályán, s noha nem engedtük támadásba lendülni a vendégeket, ők sem engedtek kibontakozni bennünket. A 23. percben alakult ki kisebb helyzet Plach kapuja előtt. Ekkor Ljubičić passzolt a tizenhatos vonaláról Pačindának, ám házi gólkirályunk lövését blokkolta egy szenicei, utána Plach kezébe hullott a labda. Sem a nézők, sem Marco Rossi nem lehetett elégedett a látottakkal. Tudták ezt a pályán lévők is, ezért igyekeztek magasabb fokozatra kapcsolni. A 30. percben óriási lehetőséget szalasztottunk el: Ashiru beadását Malec lefejelte Davisnak, panamai játékosunk pedig hat méterről fölé bombázta a százszázalékos ziccert! Két perccel később Kalmárt akasztották el két lépéssel a büntetőterület előtt, a játékvezető viszont nem fújt a sípjába. A meccs addigi legszebb jelenetét pedig a 37. percben láthattuk egy szenicei szögletet követő kontra során: Simon és Davis játéka után Ashiru rúghatott volna gólt, de Plach ujjheggyel menteni tudott. Maradt még ezt követően is egy lehetőségünk: Pačinda kitűnő passzával Ljubičić lopta közelebb magát a kapuhoz, ám Plach az utolsó pillanatban leért a labdára.

Marco Rossi a második félidőre már a kabinban hagyta Ashirut, akinek helyén Vida Kristopher futott ki a pályára. Úgy tűnt azonban, hogy a változtatás sem hozza meg a várt javulást, a 4598-as nézősereg néha hangot is adott elégedetlenségének. Próbálkozásaink voltak ugyan, de a szenicei fal feltörhetetlennek bizonyult. Elsőként mégis Ljubičić iratkozhatott volna fel a góllövőlistára: Zsivkovics bedobását követően sikerült megszelídítenie a labdát, majd kettőt-hármat fordulva a kapu fölé rúgott. A meccsnek ebben az időszakában 60:40 volt a labdatartási arány a javunkra, a kivetítő azonban továbbra is 0:0-t mutatott. Két ápolás és a cserék is hátráltatták az egyébként sportszerű játékot, az idő pedig egyre inkább az ellenfél malmára hajtotta a vizet. A piros mezeseken látszott, hogy elégedettek lennének a gólnélküli döntetlennel is, a támadásokat egyáltalán nem erőltették, mi azonban nem adtuk fel a harcot, és a vége felé még inkább fokoztuk a nyomást. A 77. percben Ljubičić esett el a tizenhatosban, ami után közel ötezer ember kiáltott tizenegyest, csak a bíró gondolta ennek ellenkezőjét. Ezt követően azonban a játékvezető többször is kiváló szögből ítélt szabadrúgást javunkra, melyek közül az első kettő után még nem alakult ki gólhelyzet, a harmadikat követően viszont örömmámorban törtek ki szurkolóink, Davis ugyanis remekül helyezve bevarrta a labdát a kapu bal alsó sarkába – 1:0.  Hatalmas kő esett le a sárga-kék szívekről, és mivel már csak percek voltak hátra a végéig, a gólöröm egészen a hármas sípszóig eltartott.

Az utolsó pillanatokban szerzett szabadrúgásgóllal végül meglett a győzelem, és ennek köszönhetően megerősítettük negyedik helyünket a tabellán, sőt, egy pontra megközelítettük a harmadik Nyitrát, és háromra a listavezető Slovant és a nagyszombati Spartakot. Hazai pályán 15 meccse őrizzük a veretlenségünket. Továbbra is folytatódik számunkra az angol hét, legközelebb ugyanis vasárnap lépünk pályára. A Fortuna Liga következő fordulójában legtávolabbi ellenfelünkhöz utazunk Nagymihályba, ahol szintén győzelmi szándékkal lépünk majd pályára. A mérkőzést szeptember 24-én, vasárnap játsszák, 19 órai kezdettel. Aki teheti, tartson velünk a keleti végekre is!

Marco Rossi (DAC): „Kemény meccs volt a mai, amely során már nem az a Szenice futott ki a pályára, amelyik nemrég még 7:1-re kikapott a Zsolnától. Az ellenfél azóta játékosállományban és mentalitásban is változáson ment át, és ez érezhető is volt. Nehéz olyan csapat ellen játszani, amelyik így betömörül. A célunk az volt, hogy kevés helyet hagyjunk a támadásaikra. Öt tiszta gólhelyzetet is kidolgoztunk, egy 11-est pedig nem fújt be nekünk a bíró. A szünetben azt mondtam a játékosaimnak, hogy növeljék a nyomást, és jobban harcoljanak, mint addig. Én mindig azt mondom, amit gondolok, és szeretném megjegyezni, hogy nagyon fiatal játékosaink vannak, akiknek szükségük van a szurkolók buzdítására, és nem arra, hogy kifütyüljék őket, mert azzal elvesztik a magabiztosságukat és önbizalmukat. A szurkolók a bírálatot a meccs után szegezzék az edzőnek. Nem vagyunk sem a Real Madrid, sem a Barcelona. Azt nem tudom megígérni, hogy minden meccsen látványos show-műsorral fogunk kirukkolni, és rúgunk 5-6 gólt, azt viszont igen, hogy mindig ott lesz bennünk a győzelem iránti vágy. Elnézést kérek, ha az utolsó két meccsen nem játszottunk látványosan, de ilyen védekező felfogású csapatok ellen valóban nagyon nehéz játszani.”

Ladislav Hudec (Szenice): „A meccs előtt a sajtónak is lenyilatkoztam, hogy ismerjük a saját magunk és a hazaiak képességeit. Csak akkor lesz esélyünk, ha az ellenfél kapuja előtt kihasználjuk a lehetőségeinket. Az első félidőben sokat dolgoztunk ezért, a második játékrészben a hazaiak már nyomás alá helyeztek bennünket. A szerencsének köszönhettük volna a pontszerzést, de az ellenfelünk jobb volt nálunk, bátrabban játszottak, és megérdemelten tartották otthon a három pontot.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FK SZENICE 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, 9. forduló, 2017.09.20., 19:00

Játékvezetők: Chmura - Lieskovský, Perát, 4598  néző

Góllövő: 86. Davis

Sárga lap: 92. Kalmár, ill. 74. Richtárech, 88. Vaščák

DAC: Macej -  Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Kalmár, Ljubičić, Simon, Pačinda (75. Čmelík), Ashiru (46. Vida), Malec (55. Divković)

Szenice: Plach - Podhorin, Jarabica, Ranko, Medveděv - Duga, Krč (57. Richtárech), Šefčík, Vaščák, Kováč (63. Sarpei) - Martišiak (75. Rigo)

Labdatartás: 59% - 41%