MérkőzésOFK Nyitrakörtvélyes vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
OFK Nyitrakörtvélyes
    >>
Dárius Soboňa 16
90+2. perc1 - 3FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+2.

Vagy talán annyi, sem, mert a játékvezető lefújta a mérkőzést. Behúztuk, továbbjutottunk a nyolcaddöntőbe - 1:3. Kiss Balázs köszöi mára figyelmüket, és várja vissza Önöket szombaton, egy sokkal fontosabb meccsre. Akkor ugyanis a Nagyszombat lesz az ellenfelünk a bajnokságban. Hajrá DAC!

• 90.

Két perc lesz a hosszabbítás.

• 89.

Čmelík lekopírozta Ľuptákot: kirúgta a stadionból a labdát.

• 88.

A pontrúgás után Ľupták próbálkozott egy távoli lövéssel, ám a labda méterekkel szállt a kapu fölé.

• 83.

Kevesebb mint 10 perc van hátra a mérkőzésből, amely egyébként nagyon sportszerű szellemben zajlik, a játékvezetőnek ugyanis még egyszer sem kellett a zsebébe nyúlnia a sárga lapért.

• 81.

GÓÓÓL! Divković harmadszor is megrezegteti a hazai hálót. Čmelík passzát juttata Holička kapujába - 1:3

• 77.
    Miloš Krško helyett Tomáš Vičan állt be a játékba.
  • 74.

Negyed óra van hátra a meccsből. A szükséges két gólt már megrúgtuk, Rossi mester azonban továbbra is nagyon együtt él a játékkal, és buzdítja a srácokat, vagy kkorhol, ha kell.

• 69.

GÓÓÓL! Ez az, végre átvettük a vezetést. A szintén csereként beállt Čmelík a szögletet követő ellentámadásból talált be a nyitrakörtvélyesiek hálójába - 1:2

• 69.
    Lukáš Čmelík gólt rúgott.
  • 69.
    Michal Polúch szögletet rúgott.
  • 67.
    Kontár Zoltán helyett Esmerald Aluku állt be a játékba.
  • 67.

Kontár bombáz fölé.

• 66.

Ashiru találta el a kapufát.

• 65.

Kontár esett el a tizanhatosban, de a bíró nem ítélt tizenegyest.

• 63.
    Juraj Sipos helyett Michal Polúch állt be a játékba.
  • 63.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 63.

GÓÓÓÓL! Végre! Kalmár Zsolti kapott egy labdát Koštrnától, tólt rajta kettőt hármat, majd bevarrta, ahogy azt kell - 1:1

• 61.

EJJJ! Előbb Čmelík majd rögtön utána Kontár tette naggyá a csereként beállt Holičkát. A kapus két hatalmas védést mutatott be.

• 59.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 58.

Inkább nem fordítjuk le, miket kiabál Marco Rossi a kispad előtt... Maradjunk annyiban, hogy elégedetlen.

• 57.

A hazai játékos ápolása miatt áll a játék.

• 57.
    Marko Divković szögletet rúgott.
  • 56.
  • 55.
    Domonkos Kristóf helyett Kalmár Zsolt állt be a játékba.
  • 55.
    Tomáš Malec helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 53.
    Branislav Ľupták szabadrúgást lőtt.
  • 52.

Van még hátra elég idő, de nagyobb hatékonyságra lesz szükségünk. Kalmár és Čmelík készülődik a cseréhez.

• 46.

Folytatódik a mérkőzés. Minimum két gólt kell adnunk, ha tovább akarunk jutni.

• 47.

Véget ért az első félidő, amelyben nem sok babér termett nekünk a pályán. Ennél többre, és minimum két gólra lesz szükség a továbbjutáshoz.

• 45.

Kényszerű csere a hazaikaknál. Kopecký sérülés miatt hagyta el a pályát. Közben mutatják, két perc lesz a hosszabbítás.

• 45.
    Matej Kopecký helyett Lukáš Holička állt be a játékba.
  • 43.

Domonkos, majd Koštrna! Kétszer ia hatalmas védést kellett bemutatnia Kopeckýnek. Előbb Domonkos löketénél vitézkedett, majd az akció folytatásából Koštrna célozta meg a hálóját, de a kapus ezt is védte. Egyenlíthettünk volna.

• 39.

Ashiru sokadik próbálkozását blokkolják a hazaiak.

• 35.

Veszélytelen volt a pontrúgás.

• 34.
    Andrej Masarovič szabadrúgást lőtt.
  • 33.

Grman lövése után tapsolnak a hazaiak. A labda azonban elkerüli Száraz kapuját.

• 31.

Ashiru szabadrúgása száll el mindenki felett, így hagyja el végül a játékteret.

• 31.
    Musefiu Ashiru Olasunkanmi szabadrúgást lőtt.
  • 29.
  • 27.

Megint Malec, és megint Ashiru. Előbbi most lábbal hozta játékba társát, nigériai játékosunknak csak az irányzékkal volt némi problémája, mert végül az oldalhálóba bombázott.

• 26.
  • 25.

Malec kihasználva magasságbeli fölényét, könnyedén fejelte le a labdát Ashirunak, a lövési kísérletbe azonban beleértek a hazai lábak.

• 22.

Malec és Ashiru összjátékából alakult ki veszély Kopecký kapuja előtt, a hazai védelemnek azonban sikerült megoldani a feladatot.

• 20.

A másik oldalon Huk egyenlíthetett volna. Labdája kevéssel kerülte csak el a kaput.

• 16.

A hazaiak gólra váltják az első valamire való támadásukat. Egy beívelt labdát Soboňa lőtt Száraz hálójába - 1:0

• 16.
    Dárius Soboňa gólt rúgott.
  • 16.

Divković szabadrúgása a hazai kapus, Kopecký kezében kötött ki.

• 16.
    Domonkos Kristóf szabadrúgást lőtt.
  • 14.

A mezőnyfölény az egyértelmű a javunkra, már csak a helyzetek és a gól hiányzik a játékunkból.

• 14.
  • 10.
  • 9.

Két szögletből próbáltunk meg veszélyeztetni, egyelőre Divković és Domonkos mozog aktívan a jobb oldalon.

• 9.
  • 7.
  • 6.

Ashiru passzolt Diković irányába a kapu előterébe, de fiatal játékosunk nem került gólhelyzetbe.

• 4.

Egyelőre mi passzolgatunk körbe-körbe, de már a hazaiak is eljutottak a tizenhatosunkig.

• 0.

A bíró a sípjába fújt, elkezdődött a mérkőzés.

• 0.

Időközben a csapatképek is elkészültek.

• 0.

A Nyitrakörtvélyes kék-fehér színekben játszik ma, mi pedig - akárcsak vasárnap Nagymihályban - ismét fehetébe öltöztünk.

• 0.

Még pár perc, és érkeznek a játékosok a pályára.

• 0.

Hangulatos kis falusi pályán vagyunk, ahonnan gyönyörű a kilátás. A játéktér szélén már gyülekeznek a nézők. A fiúk pedig melegítenek, még félóra van hátra a kezdésig.

• 0.

A vasárnapihoz képest eléggé megváltozott a kezdőcsapat. Gyerünk fiúk, itt a lehetőség a bizonyításra!

• 0.

Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, azonnal tizenegyesek következnek, így dől el a továbbjutás. Reméljük, elég lesz a 90 perc arra, hogy továbbjussunk a nyolcaddöntőbe.

• 0.

Már mindkét kezdőcsapat ismert. A Felállás menüpontra kattintva megtekinthető, milyen hadrendben feszülnek ma egymásnak a csapatok.

• 0.

Tartsanak ma is velünk, és garantáltan nem maradnak le a meccs egyetlen lényeges momentumáról sem. A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

• 0.

Mai ellenfelünkről ide kattintva minden fontos információt megtudhat.

• 0.

A cél számunkra nem lehet más, csak a továbbjutás, vagyis a nyolcaddöntős szereplés kivívása. Hogy a fiúk hogy bírják a terhelést a szeptemberi "angol heteken", az hamarosan kiderül.

• 0.

A mai mérkőzés már a harmadik szerdán játszott találkozó ebben a hónapban. Egy hete a Szenicét fogadtuk hazai pályán (1:0) a bajnokságban, két héttel ezelőtt pedig Dévényújfalun vendégeskedtünk (0:3), a Szlovák Kupa harmadik fordulójában. Az ott aratott győzelmünknek köszönhetően jutottunk be a Slovnaft Cup legjobb 32 együttese közé. Ma szintén ez utóbbi versenykiírásban mérettetünk meg a nyitrakörtvélyesi futballpályán.

• 0.

Határtalan szenvedéllyel kösztöntünk minden DAC-drukkert! A mai mérkőzés online közvetítője: Kiss Balázs.

A SLOVNAFT CUP 4. FORDULÓJÁBAN:

Nincs megállás! 3:1-re megvertük a Nyitrakörtvélyest, ezzel bejutottunk a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe. Az első félidőt izgalmassá tették a hazaiak, de Kalmár és Čmelík pályára küldése remek döntésnek bizonyult. Góljaiknak köszönhetően fordítottunk, Divković találatával pedig végleg eldőlt: ott leszünk a legjobb 16 csapat között.

Kellemes időben, és kellemes környezetben léptünk pályára Nyitrakörtvélyesen, ahová mintegy 50 sárga-kék drukker is elkísérte csapatunkat, s ahol a vasárnapi bajnoki meccshez képest egyedül csak Tomáš Hukot nevezte a kezdőbe Marco Rossi. A szokatlan felállás ellenére a mérkőzés elejétől mi irányítottuk a játékot, és óriási mezőnyfölényt alakítottunk ki, sokáig az irányzékkal voltunk gondban. A meccs elején elsősorban Domonkos és Divković aktív mozgásának köszönhetőn jutottunk egyre közelebb Kopecký kapujához, de igazán nagy gólhelyzetet nem tudtunk kialakítani. Nem úgy a hazaiak, akik rögtön az első lehetőségüket gólra váltották a 16. percben: Soboňa egy beívelt labdát vágott Száraz hálójába – 1:0. Talán senki sem számított erre a gólra a vendégkispadon, ezért Marco Rossi is gyakrabban emelte fel a hangját, és egyre vehemensebben kommentálta a pályán látottakat. A fiúk igyekeztek megfogadni a tréner utasításait, továbbra is többet járatták a labdát, mint a körtvélyesiek. Egy ilyen passzolgatás után Malec magasságbeli fölényét kihasználva fejjel próbálta helyzetbe hozni csapattársait, elsősorban Ashirut. Nigériai szélsőnk többször is próbálkozott lövéssel, egyszer az oldalhálót találta telibe. A félidő hajrájában Domonkos és Koštrna is próbára tette Kopecký reflexeit. Mindkettejük bombája a hálóba tartott, de a hazai hálóőr kitett magáért, és nagyot nyújtózkodva mindkét alkalommal hárított. A második védés után azonban megsérült, ezért még a félidő végét jelző sípszó előtt le kellett őt cserélni.

A térfélcserét követően azzal a tudattal futottunk ki a pályára, hogy legkevesebb két gólt kell rúgnunk a továbbjutáshoz. Mivel a félidő elején nem jött a várt találat, Marco Rossi kettős cserére szánta el magát, és Malec valamint Domonkos helyére pályára küldte Kalmárt és Čmelíket. A 61. percben előbb Čmelík, majd rögtön utána Kontár tette naggyá a csereként beállt Holičkát. A kapus két hatalmas védést mutatott be. Ekkor még Marco Rossi is dühöngött egyet a kispadnál, de a kettős cserének kisvártatva mégis meglett az eredménye, mert Kalmár a 63. percben egy Koštrnától kapott labdát szelídített meg a középpályán, majd tolt rajta kettőt-hármat, végül szépen a hálóba helyezte – 1:1. Ennél is jobban megnyugodtunk, amikor alig hét perc múlva végre átvettük a vezetést: Čmelík egy hazai szögletet követő ellentámadásból talált be a nyitrakörtvélyesiek hálójába – 1:2. A hazaiak igyekeztek becsülettel, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, mi azonban nem elégedtünk meg az egygólos vezetéssel, és a 81. percben Divković révén háromra növeltük góljaink számát – 1:3. Čmelík adta a gólpasszt. Ekkor már biztos volt a továbbjutásunk, de a hátralévő időben még Ľuptáknak és Čmelíknek is volt egy-egy távoli próbálkozása. Kár, hogy mindketten jócskán fölé bombáztak, így nem tudtak feliratkozni a góllövőlistára. Ez is elégnek bizonyult azonban ahhoz, hogy bejussunk a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe.

Az első játékrészben meglepően a nyitrakörtvélyes jutott előnyhöz, miután védőink bizonytalanságát kihasználva Soboňa mattolta Szárazt. Az első 45 perc pontatlanságai miatt még nem sikerült fordítanunk, ám a második játékrészben már a gólok számában is kijött a különbség a két csapat között. Kalmár és Čmelík pályára küldése meghozta a várt eredményt és a gólokat, a harmadik találatunk pedig egyértelművé tette, ki lesz a párharc győztese. A Slovnaft Cup nyolcaddöntőjét októberben rendezik. Következő ellenfelünkről az október 6-i sorsolás dönt majd. Addig azonban pár bajnoki is vár még a csapatunkra, a következő máris három nap múlva, Nagyszombatban. Parázs csata ígérkezik, aki csak teheti, szombaton jöjjön el a City Arénába, és ne spóroljon a hangszálaival sem! A mérkőzés 17.15-kor kezdődik.

Marco Rossi (DAC): „Akárcsak Pozsonyivánkán, ismét beigazolódott, hogy néhány játékossal türelmesebbnek kell lennünk, míg elérik a kellő szintet. Az ellenfélnek nem sok lehetősége volt, mégis sikerült megszerezniük a vezetést, míg mi vagy 15 tiszta helyzetet is elpuskáztunk. A hazai kapusoknak több bravúros hárításuk is volt. Ezt a későbbiekben nem engedhetjük meg magunknak. A következő körben már a lehető legerősebb összeállításban kell pályára lépnünk.”

Jozef Ducký (Nyitrakörtvélyes): „Nagyon elégedett vagyok. A fiúk lelkiismeretesen álltak a feladathoz. Tudtuk, milyen erőt képvisel az ellenfél, ezért a lehetőségeinkhez mérten igyekeztünk felelősségteljes játékot játszani. A DAC edzője a második félidőben az erősebb keret két játékosát is becserélte, tudtuk, hogy ezzel nagyobb lesz rajtunk a nyomás. Az egyenlítő gól egyértelművé tette, ki jut tovább.”

OFK NYITRAKÖRTVÉLYES - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 1:3 (1:0)

Slovnaft Cup, 4. forduló, 2017.09.27., 15:30

Játékvezetők: Mastiš - Hancko, Galo