MérkőzésFC Spartak Nagyszombat vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Vakhtang Tchanturishvili 82
    >>
Marvin Egho 84
90+3. perc2 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90.

Ennyi volt mára, kikaptunk 2:0-ra. Most két hetes szünet jön a válogatott meccsek miatt. Legközelebb Zólyombrézón találkozunk bajnoki mérkőzésén. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép hétvégét!

• 90.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

• 90.

Divković próbálta még játékba hozni egy támadás során Kalmárt, de Zsolti olyan gyorsan már nem tudott futni, hogy elére a labdát.

• 89.
    Ján Vlasko helyett Matej Oravec állt be a játékba.
  • 84.

Tchanturishvili centerét Yilmaz még a kapufára bombázta, de Egho már nem hibázott, és kegyetlenül bevarrta a labdát Macej hálójába.

• 84.

Sajnos, ott a második is: Egho betalál - 2:0

• 84.
    Marvin Egho gólt rúgott.
  • 83.

Most először erősödik fel pár percre a hazai közönség hangja.

• 82.
    Vakhtang Tchanturishvili gólt rúgott.
  • 81.

Eddig bírtuk a nyomást. A szögletet után Tchanturishvili helyezte pontosan a bal kapufa mellé a labdát. A lövésnél Macejnak nem volt esélye - 1:0

• 79.
    Lukáš Čmelík helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 79.
  • 78.

Macej megint a helyén volt! Vlasko emberes löketét tolta ki a léc alól szögletre.

• 77.
    Yasin Pehlivan helyett Kubilay Türk Yilmaz állt be a játékba.
  • 76.

5723 néző válott jegyet a meccsre, ebből 577 a DAC-drukker. Minden 10. ember nekük drukkol Nagyszombatban :)

• 74.
    Vakhtang Tchanturishvili szögletet rúgott.
  • 74.

Vlasko került volna remek helyzetbe, de Davis az utolsó pillanatban szögletre takarít előle.

• 69.

Kalmár játszik most előretolt ékként, de neki is inkább védelmi feladat jut, mint az, hogy Vantruba kapuját rohamozza. A labdákat pedig nem igazán tudjuk megjátszani Zsolti felé.

• 67.
    Erik Jirka helyett Tomáš Brigant állt be a játékba.
  • 66.
    Slavko Lukić sárgalapot kapott.
  • 65.

Egho került helyzetbe. Mellel levett egy passzt, Huk nem tudott vele kezdeni sokat, majd ollózva próbálta kapura kanyarintani a labdát, amely végül fölé szállt.

• 64.
    Marvin Egho sárgalapot kapott.
  • 63.

A szurkolóink azonban teli torokból biztatják a csapatot.

• 62.

Elég egyoldalúvá vált a játék: a Spartak kombinál, mi védekezünk. Kérdés, meddig tudjuk ezt tartani?

• 60.

Divkovićot állította meg lesen a játékvezető.

• 58.
    Erik Pačinda helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 57.

10 emberrel nincs könnyű dolgunk, most a nagyszombatiak szövögetik a támadásaikat, olykor-olykor a hazaiak hangja is megélénkül a lelátón.

• 57.
  • 55.
    Slavko Lukić szögletet rúgott.
  • 54.

Maceeej! Vlasko léc alá süvítő löketét védte ki bravúrral.

• 52.

Pačinda szabadrúgása nagyon veszélyes volt, Vantruba szorul ápolásra az eset után.

• 52.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 51.

Hát ez nem indul túl fényesen: Zsivkovics a középpályán egy fenntartásért megkapta a második sárgáját, majd a pirosat, és mehetett zuhanyozni.

• 51.
    Boris Godál sárgalapot kapott.
  • 49.
    Vida Kristopher András helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.

• 46.

A térfélcserét követően folytatódik a mérkőzés.

• 45.
  • 45.

3 perc hosszabbátís következik.

• 45.

Egho veszélyeztetett fejjel Šatka mellett.

• 44.

Elég parázs most a hangulat a pályán. A játékvezető kártyapartit tart, annyi komoly szabálytalanság akadályozza a folyamatos játékot.

• 43.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 42.
    Vakhtang Tchanturishvili sárgalapot kapott.
  • 42.
  • 41.

Ezt most megúsztuk! Előbb a 7-es játékos fejelt kapufát, majd Jirka bomázott a kapusba, kis idő múlva aztán mellé. Háromszor is veszélyes helyzetet teremtett a Spartak.

• 37.

Ezekben a percekban a hazaiak sorra rúgják a pontrúgásokat. Hol egy szabadrúgás, hol egy szöglet. Egyelőre mindet sikerrel hatástalanítjuk, de jó lesz vigyázni.

• 37.
  • 37.
  • 35.
  • 35.
  • 33.

HÚÚÚ! Ljubicic Zsivkovics bedobását durrantotta kapásból kapura jó 20 méterről. A labda azonban ha kevéssel ís, de a kapu fölé szállt.

• 33.
  • 32.
  • 31.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 30.

Vlasko és Ljubicic ütközött keményen a középpályán, ebből sajnos lap lesz.

• 29.

Pačinda gyenge fejese köt ki Vantruba kezében.

• 28.

Megint Zsivkovics tekert bal lábbal, de ez gyengébb próbálkozás volt tőle, mint az előző.

• 25.

Vida kapott lapot egy középpályán elkövetett szabálytalanság miatt.

• 25.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 23.

ISMÉT MI PRÓBÁLKOZTUNK! Ljubičić egy hosszú és pontos passzal ügyesen ugratta ki a támadással előrehúzódó Zsivkovicsot, aki előbb belopta magát a tizenhatosba, majd éles szögből tette kapura a labdát, de Vantruba leért a lövésre.

• 22.

Vlasko beívelt pontrúgása szállt el Macej kapuja mellett úgy, hogy senki sem ért a labdához.

• 21.
  • 21.

Marco Rossi a meccs előtt azt nyilatkozta, nagy taktikai csatára számít a pályán. Eddig beigazolódnak a szavai. Erős mezényjátékot látunk a CIty Arénában.

• 17.

Zsivkovics mentett szögletre, amit Huk magasra ugorva szépen eltakarított a 16-osunkból.

• 17.
  • 15.

Egyáltalán nem kezdtünk megilletődötten, sőt, aktívabban léptünk be a mérkőzésbe, mint a piros-feketék. És a lelátón miénk a három pont.

• 10.

Heeejjj! Kalmárral szabálytalankodtak a tizenhatosban a hazaiak, mégsem jár nekünk a büntető.

• 9.

Pačinda próbálkozott lövéssel nagyjából 17-18 méterről. Vantruba fogta a labdát.

• 9.
  • 7.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 5.

MICSODA LEHETŐSÉG VOLT! Pačinda játszotta meg Kalmárt, és 2 az 1 ellen vezethette a labdát Siomonnal a hazai védőre, de elrontották a végét.

• 3.

Az első helyzet-féleséget a nagyszombai oldalon jegyezzük: Pehlivan passzolt a védők mögé Tchanturishvilinek, aki egyből akarta megoldani a helyzetet, és a kapu fölé emelt.

• 1.

Elkezdődött az összecsapás. Kalmár ért először a labdához. Miközben a tábor a himnuszt énekelte. A hazaiaktól szórványos fütty kísérte. Hajrá DAC!

• 0.

Érkeznek a csapatok a pályára. és még mielőtt elkezdődne a meccs, már most leírhatjuk, hogy szurkolói szempontból mi nyerjük a rangadót.

• 0.

Még öt perc a kezdő sípszóig.

• 0.

Ahhoz képest, hogy első helyen állnak a hazaiak, elég kevesen látogattak ki a City Arénába. A Bíli Andeli szurkolói csoport bojkottálja a csapat hazai mecceit.

• 0.

Nagyon fontos mérkőzés vár ránk, szurkoljon mindenki Határtalan Szenvedéllyel!

• 0.

Egész szépen benépesült a vendégszektor.

• 0.

Már a hazaiak is megkezdték a bemelegítést.

• 0.

Mindkét kezdőcsapat imsert már., a képernyő bal oldalán a Felállás menüpoontra kattintva megnézhető, Marco Rossi milyen hadrendben küldi ma pályára a csapatot.

• 0.

Most futottak ki a mieink a pályára, és megkezdték a bemelegítést. Nagyon kellemes az idő 17 °C körüli értéket mutat Nagyszombatban a hőmérő.

• 0.

Mi már elfoglaltuk helyünket a közvetítő állásban, a vendégszektorban pedig megjelentek az első sárga-kék drukkerek. Még egy óra, és kezdődik a meccs.

• 0.

Ha velünk tart, nem marad le az összecsapás egyetlen fontos momentumáról sem. Hamarosan kezdünk...

• 0.

Szurkolóink számára 1000 jegyet tett félre a Spartak, reméljük, megtelik ma a vendégszektor, és együtt kiszorkoljuk a győzelmet. Dunaszerdahelyen már délután egy óra körül gyülekeztek a sárga-kék sálasok az utcán. Egy biztos, a kerületi rangadó parázs meccset ígér!

• 0.

Jelenleg így fest a tabella:

• 0.

Nem kisebb tétje van a mai összecsapásnak, mint az első hely megszerzése. A mérkőzés felvezetője ide kattintva olvasható.

• 0.

Határtalan szenvedéllyel üdvözlünk minden kedves olvasót a hónap meccsén! Ma -- ki ne tudná -- ősi riválisunk, a nagyszombati Spartak otthonában lépünk pályára a Fortuna Liga 11. fordulójában. A mérkőzés 17.15-kor kezdődik. Az online közvetítés kommentátora: Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 11. FORDULÓJÁBAN:

Kétgólos vereséget szenvedtünk Nagyszombatban. Az összesen 12 lappal tarkított mérkőzés sorsdöntő momentuma Zsivkovics második félidei kiállítása volt. Az emberelőnybe került hazaiak ellen sokáig sikerült tartanunk a gólnélküli döntetlent, a végén azonban kétszer is mattoltak bennünket, és otthon tartották a három pontot.

Győztes felálláson ne változtass! – gondolhatta a rangadót megelőzően Marco Rossi, aki ugyanazokat a játékosokat küldte ki a City Arena gyepére, akiket egy héttel korábban Nagymihályban. Kružliak játékvezető még a sípjába sem fújt, de már ekkor biztosra vehettük, hogy a lelátói párharcot ma mi nyerjük, mert amíg az 577 DAC-drukker már a meccs előtt megkezdte a buzdítást, addig a hazai szektorok elég foghíjasak voltak. A piros-feketék ennek ellenére nem illetődtek meg, a meccs Tchanturishvili helyzetével kezdődött, ám a grúz játékos a kapu fölé emelt. Mi az 5. percben mutattuk meg, hogy nem védekezni jöttünk Nagyszombatba: a középpályán Pačinda játszotta meg Kalmárt, aki Simonnal alakított ki emberfölényt a támadósorban, a hazai védő azonban jól helyezkedett, így oda lett a gólszerzési lehetőség. Marco Rossi a meccs előtt azt nyilatkozta, nagy taktikai csatára számít a pályán, és az első félidőben tulajdonképpen beigazolódtak a szavai. A kapuk ritkán forogtak veszélyben. Zsivkovics aktívan feljött a támadásokkal, és kétszer lövéssel is próbálkozott. Rajta kívül Pačinda fejese és Ljubičić fölé szálló bombája érdemel említést, de egyik sem tette különösebben próbára a hazaiak hálóőrét, Vantrubát. A Spartakból Jirka és Vlasko jelentette a legnagyobb veszélyt a kapunkra, Tchanturishvili pedig egyszer a kapufára fejelte a labdát, de gólt nem láttunk az első félidőben, sárgalapot viszont annál többet.

A térfélcserét követően abban bíztunk, hogy egy gyors góllal kedvét szegjük majd a piros-feketéknek, de sajnos épp az ellenkezője történt. Zsivkovics egy felesleges szabálytalanságot követően begyűjtötte második sárgáját is, és idő előtt mehetett zuhanyozni. Az eset azonnali változtatásra ösztönözte az edzőnket, aki Vida helyett Koštrnát állította csatába. A játék során néha mintha nem is focimeccset, hanem kártyapartit néztünk volna, Kružliak játékvezető továbbra is sorra húzta elő zsebéből a lapokat. A kiállítás egész félidőre meghatározta a játékunkat, és eléggé egyértelművé tette a játékot: a Spartak ügyesen szövögette a támadásait, mi pedig szinte csak védekeztünk. Pačinda cseréjét követően Kalmár előretolt ékként próbált harcolni a hazai védők szorításában, de nem sok megjátszható labdát kapott a társaitól. A második félidőben sajnos kapura lövésünk sem volt. A védekezésre helyeztük a hangsúlyt, s amikor már a védőink sem tudták megakasztani a hazai rohamokat, akkor Macej tett ki magáért: kétszer is szögletre tenyerelte Vlasko léc alá tartó lövését. Egészen a 82. percig tartottuk magunkat, akkor azonban jött Tchanturishvili, aki egy szöglet után pontosan helyezett a bal kapufa mellé – 1:0. A hazai közönség hangja ekkor élénkült meg először az egész meccs folyamán, de összességében elmondható, hogy a lelátói hangpárbajt mi nyertük meg. A baj azonban az volt, hogy másodszor is okot adtunk a Spartak közönségnek a tapsra: a 84. percben Tchanturishvili centerét Yilmaz még a kapufára bombázta, de Egho már nem hibázott, és kegyetlenül bevarrta a labdát Macej hálójába – 2:0. A játékvezető három perc hosszabbítás után végül lefújta a mérkőzést, mi pedig elszenvedtük szezonbeli második vereségünket is.

Pont(ok)ért jöttünk, végül üres kézzel távozunk a City Arenából, ahol a vártnál kevesebb néző előtt 81 percen keresztül partiban voltunk a listavezetővel, a végén azonban felmorzsolták az erőinket, és kétszer is betaláltak a hálónkba. Ebben a naptári évben csupán a harmadik bajnoki vereségünk volt a mai (Rózsahegy, Nyitra, Nagyszombat). A válogatott szünet miatt most két hét szünet vár ránk. Bajnokin legközelebb két hét múlva, Zólyombrézón lépünk pályára, de addig sem maradunk mérkőzés nélkül: október 7-én, szombaton ugyanis a Videotonnal játszunk barátságos meccset a MOL Arénában.

Marco Rossi (DAC): „Jól kezdtük a mérkőzést, nem engedtük, hogy az ellenfél nyomás alá helyezzen bennünket, de 25 perc után egész érdekes dolgoknak lehettünk szemtanúi a pályán. A játékvezető szinte minden szabálytalanságot lappal büntetett. Pályafutásom során megfordultam Olaszországban, Magyarországon, Németországban, Görögországban és Mexikóban is, de soha ilyet még nem éltem át. A futball olyan sport, ahol gyakoriak az ütközések. Elismerem, hogy Zsivkovics második félidőben sárgalapot érően szabálytalankodott, de az első sárgája nem volt jogos. Mivel a hazaiak egész félidőben eggyel többen voltak, a győzelmük megérdemelt. Nem alibit keresek, mert a fiúk minden tőlük telhetőt megtettek, és nehéz ilyen helyzetben játszani, de amit a hazaiaktól ma láttam, az nem más, mint egy nagy színház.”

Nestor El Maestro (Nagyszombat): „Szlovákiai viszonylatban kiemelkedően jó meccs volt a mai, melyen szervezettebbek voltunk ellenfelünknél. Nagyon boldog vagyok, hogy megszereztük a három pontot. Már tizenegy a tizenegy ellen is mi voltunk a jobbak. Majd emberelőnybe kerültünk, ilyenkor pedig néha komplikáltabbá válik a játék, de végül megnyertük a meccset. Ami pedig a lapokat illeti: a bajnokság 12 csapata közül mi vagyunk a legsportszerűbbek. A pirosnak már az első félidőben villannia kellett volna.”

FC SPARTAK NAGYSZOMBAT - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 2:0 (0:0)

Fortuna Liga, 11. forduló, 2017.09.30., 17:15

Játékvezetők: Kružliak - Hancko, Vorel, 5723 néző

Góllövők: 82. Tchanturishvili, 84. Egho

Sárga lap: 39. Vlasko, 42. Tchanturishvili, 51. Godál, 64. Egho, 66. Lukić,  ill. 25. Vida, 31. Ljubičić, 37. Pačinda, 39. Simon, 45+, 48. Zsivkovics, 80. Kalmár

Piros lap: 48. Zsivkovics

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Simon, Vida (49. Koštrna), Kalmár, Čmelík (79. Ľupták) - Pačinda (58. Divković)

Nagyszombat: Vantruba - Čonka, Godál, Tóth, Lukić - Pehlivan (77. Yilmaz), Sloboda, Tchanturishvili, Vlasko (89. Oravec), Jirka (33. Brigant) - Egho