MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs AS Trencsén
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Erik Pačinda 28
90+3. perc1 - 2AS Trencsén

• 94.

Vége. Ma nem jött össze. Elszenvedtük első bajnoki vereségünket a MOL Arénában. Ma a Trencsén egy góllal többet lőtt, mint mi, így övék a három pont. Jövő héten Rózsahegyre utazunk, ott próbáljuk meg kiköszörülni a mai csorbát. Mára Kiss Balázs köszöni figyelmüket! További kellemes hétvégét!

• 90+2.
    Ricky van Haaren szögletet rúgott.
  • 90+2.
    Rangelo Janga helyett Antonio Mance állt be a játékba.
  • 90+1.

Janga lövését lábbal védi Macej. Egy perccel később pedig vetődve tenyerel ki egy kapuba tartó labdát.

• 90.

Három perc ráadás jön.

• 89.

Davis szabadrúgása után Ljubičić fejelt kapura, Šemrinecnek viszont sikerült megfognia a labdát.

• 89.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 87.

Te jó ég, mit hagyott ki az ellenfél! Van Haaren már Macejt is elfektette, majd lőtt. A labda pedig ahelyett, hogy az üres kapuban kötött volna ki, a jobb kapufáról a gólvonal előtt eltáncolva hagyta el a játékteret. Eldőlhetett volna a meccs, ha bemegy.

• 86.

Ismét nagyot hördült a lelátó! Davis beadását Ljubičić csúsztatta mellé.

• 85.

Janga fejelt centikkel Macej kapuja mellé.

• 85.
  • 83.
    Martin Šulek sárgalapot kapott.
  • 83.
    Giorgi Beridze helyett Philip Azango állt be a játékba.
  • 80.

Egy szép kontráából Ashiru került helyzetbe, de a védők sajnos utolérték.

• 79.
  • 77.

Pačinda találatát les miatt érvényteleníti a játékvezető. Korai volt az örömünk.

• 77.
  • 76.

Kalmár passza jött rosszul Pačindának, aki elesett Šemrinec előtt, a labda pedig a kapu mellett hagyta el a játékteret.

• 75.

Nagy veszélyben volt most a trencséni kapu, ám végül nem sikerült bevennünk.

• 75.
  • 74.
    Giorgi Beridze sárgalapot kapott.
  • 73.

Šatka szorította ki Jangát, így a második gól szerzőjének nem jött össze a duplázás.

• 72.

Ejjj! Mindenki előtt elment egy labda a vendégkapu előtt.

• 72.
    Branislav Ľupták helyett Musefiu Ashiru Olasunkanmi állt be a játékba.

• 67.
    Lukáš Čmelík helyett Esmerald Aluku állt be a játékba.
  • 66.
    Cornelis Petrus Ubbink helyett Abdul Musa Zubairu állt be a játékba.
  • 65.

Ljubičić tisztázott.

• 65.
    Ricky van Haaren szabadrúgást lőtt.
  • 64.

Nagyon jó iramban zajlik most a mérkőzés. Simán benne van, hogy látunk még gólt.

• 62.

Ismét nagyn szépen járattuk a labdát, de mielőtt lövéshez jutottunk volna, elkaszálták Divkovićot. Fájó, hogy ezt a bíró nem látta szabálytalannak.

• 60.
    Cornelis Petrus Ubbink szögletet rúgott.
  • 59.

Szép akció! Egészen hátulról indult: Šatka, Ľupták, Kalmár, végül Čmelík vezette a labdát, amely aztán Šemrinec kezében kötött ki.

• 58.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 58.
    Tomáš Malec helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 56.

Ezek most a Trencsén pillanatai voltak. Sajnos többet jár a labda az ő lábukon, mint a miénken.

• 55.

Még ugyanebben a percben Macejnak kell öklöznie.

• 55.

Huk kanalazza ki Paur elől taccsra a labdát.

• 52.

Van Haaren sodródott ki közel a kapunkhoz, mielőtt lőni tudott volna. Éles szögből már veszélytelen volt a próbálkozása.

• 51.

Huk ütközött keménnyel az ellnfél csatárával, de pár másodperc után már talpra állt.

• 49.
  • 49.

Davis bal oldali beadása emelte fel a székből az ülve szurkolókat, de a labda végül mellé szállt.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 47.

Szünet.

• 46.

Folytatódik a második játékrész, a szünetben egyik edző sem cserélt.

• 45.

Két perc hosszabbítás következik.

• 45.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 43.

Beridze próbálkozott egy csípős lövéssel, amely végül nem sokkal, de mégis fölé szállt.

• 42.

A Zsivkovics ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgást Ljubičić végezte el gyorsan, de olyan gyorsan, hogy a többiek sajnos nem értették meg a szándékát, és lemaradtak a labdáról.

• 40.

Huhh, ezt most megúsztuk. Paurról marad le Davis, a magas szélső pedig remek pozícióból adta be a labdát az érkezők felé, de egyiküknek sem sikerült a gólszerzés.

• 37.
    Achraf El Mahdioui sárgalapot kapott.
  • 35.

Lawrence messziről leadott lövése kanyarodik el a kapunk mellett.

• 34.

A középpályán Malec uralja a légteret, minden magas labda az övé, már csak egy kis pontosság hiányzik a csúsztatásaiból.

• 32.

Davis előbbi szabadrúgása is ígéretes volt. Čmelík gyönyörű szólója után kaptuk a pontrúgást.

• 30.

Pačinda egy védelmi megingást kiasználva csapott le a labdára, amit Šemrinc hálójába bombázott, a stadion pedig szinte felrobbant az örömtől. Gyerünk, fiúk!

• 30.
  • 28.

GÓÓÓL!!! Pačinda kiegyenlített! - 1:1

• 28.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 26.

Ismét lövéssel fejezzük be az akciót, ezúttal Kalmár volt a végrehajtó, de sajnos fölé bombázott.

• 25.

Ez most szép volt! Šatka cselezte magát tisztára a középpályán, majd Zsivkovicsot indította, aki egy szép lövőcselet bemutatva próbálkozott, de sajnos eredménytelenül.

• 23.

Pačinda próbálkozását könnyedén fogja Šemrinec.

• 23.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 22.
    James Alexander Lawrence sárgalapot kapott.
  • 20.

Čmelík nyerte meg a futópárbajt Kleščíkkel, a beadása azonban olyan területre érkezett, ahol nem volt emberünk.

• 18.

Pačinda tartogatta a labdát az alapvonal mellett. Sikerült Davishez passzolnia, aki azonban gyengén, ráadásul a kapu mellé lőtt.

• 16.

Janga lapos löketét védi Macej.

• 16.
  • 13.

Nagyon síkos, csúszś a pálya, ez meglehetősen megnehezíti a játékosok stabilitását.

• 12.

Támadó szabálytalanságot fúj a bíró, mi jöhetünk.

• 10.

Veszélyes pontrúgás volt, de a végén nem alakult ki gólhelyzet Macej kapuja előtt.

• 9.
    Cornelis Petrus Ubbink szabadrúgást lőtt.
  • 8.

Kalmár vezetett egy szép kontrát a pálya közepént, de a végső passz előtt elég határozatlannak tűnt, így Šuleknek sikerült megakasztania az ígéretes támadást.

• 4.

Ez nem indul túl fényesen a számunkra. Ubbink passzát Van Haaren szlídítette meg, majd küldte azonnal kapura. A labda után Macej hiába nyújtózkodott, az ugyanis a bal kapufáról vágódott a hálónkba - 0:1

• 4.
    Ricky van Haaren gólt rúgott.
  • 2.

Aktívan kezdjük a mérkőzést, Kalmár és Čmelík igyekezete azonban meddő marad az ellenfél tizenhatosánál.

• 1.

A Himnusz éneklése alatt elkezdődött a mérkőzés. Szurkoljon mindenki Határtalan Szenvedéllyel! Hajrá DAC!

• 0.

Davis kap díjat. Szeptemberben ő lőtte a legszebb gólt. A találatot Nagymihályban szerezte. Gratulálunk játékosunknak!

• 0.

Ma a Móra Ferenc Alapiskola diákjai kísérik ki a játékosokat a pályára, Nemesócsáról. Mi sárga-kékben, a trencséniek fehér szerelésben játszanak.

• 0.

Szól a Nélküled.

• 0.

Már csak pár perc van hátra a kezdésig, Bíró Tomi hangosbemondó bemutatja a csapatokat.

• 0.

A szurkolók a székeiket keresik, a tévés kollégák az obejktívet élesítik, a csapatok pedig a bemelegítést végzik. Minden készen áll a mérkőzésre. Már a kezdőcsapatok is ismertek. Katt a Felállás menüpontra a képernyő bal oldalán.

• 0.

Az első szurkolók már elfoglalták helyüket a lálátón. Még egy óra van hátra a kezdő sípszóig.

• 0.

Ebben a pillanatban így fest a táblázat:

• 0.

Jubileumi meccs a mai, ugyanis 700. alkalommal lépünk pályára az élvonalban. Lehetne-e szebben ünnepelni, mint egy győzelemmel? A Trencsén elleni mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Ha bennünket követnek, nem maradnak majd le a párharc egyetlen fontos momentumáról sem.

• 0.

Eljött a szombat, eljött az újabb meccsnap! Ma a DAC-Trencsén mérkőzésre gyűlik össze többezer sárga-kék szurkoló a MOL Arénában, hogy belehajtsa a győzelembe csapatunkat. A Fortuna Liga 13. fordulójának dunaszerdahelyi összecsapása 15.00-kor kezdődik. A találkozó online kommentátora Kiss Balázs. Jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 13. FORDULÓJÁBAN:

A Trencsén ma egy góllal jobb volt nálunk, ez pedig azt jelenti, hogy elvesztettük a tavaly november óta tartó bajnoki veretlenségünket a MOL Arénában. A vendégek már az elején előnybe kerültek, de még a félidőben kiegyenlítettünk, az újabb vendéggólra viszont már nem tudtunk válaszolni.

Egyhónapnyi kihagyás után tértünk vissza a MOL Arénába, ahol ismét telt lelátók előtt futottak ki a játékosok a pályára. A ködös, nedves idő kellemetlenül érhette a pőrén öltözötteket, de még ennél is nagyobb kellemetlenséget okoztak számunkra a vendég trencséniek, mikor a 4. percben Van Haaren révén megszerezték a vezetést – 0:1. Előbb Ubbink passzát szelídítette meg a vendégek középpályása, majd a tizenhatos vonaláról remekül helyezte azt a kapunkba. Macej hiába nyújtózkodott, a labda a jobb kapufáról vágódott a hálójába. A hirtelen jött gól megfogta a csapatunkat, az első negyedórában a trencséniek birtokolták többet a labdát. A gyepszőnyeg csúszóssága néha gondot okozott a játékosoknak, akik olykor elég nehezen találták meg saját egyensúlyukat. A középpályán Malec volt a levegő ura, szinte minden fejpárbajt megnyert, s ha a csúsztatásai pontosabban lettek volna, akár már korábban is kiegyenlíthettünk volna. Így sem kellett sokáig várnunk, mivel a 28. percben Lawrence suta labdavesztése után Pačinda lecsapott, és bevarrta az egyenlítést érő gólunkat – 1:1. Azonnal felerősödött a sárga-kék szurkolók hangja, amely a játékosokat is arra ösztönözte, hogy nagyobb fordulatra kapcsoljanak. A remek cselsorozatot bemutató Čmelíket csak szabálytalanság árán tudták megállítani a vendégek. A megítélt pontrúgást Davis kicsivel küldte csak a kapu fölé. A félidő végén Janga hozta ránk a frászt, de Šatka kiváló helyezkedésének köszönhetően nem lett semmi az ígéretes vendégakcióból, így 1:1-es állással vonultak a játékosok az öltözőbe.

Egyik edző sem cserélt a szünetben, a fordulást követően pedig a vendégek tűntek aktívabbnak. A végig elemében levő Van Haaren növelhette volna a fehérmezesek előnyét, de az 52. percben kiszorított helyzetből a kapunk mellé helyezte a labdát. Nem sokkal később Macejnak kellett öklöznie, hogy ne nőjön kettőre a vendéggólok száma. Utána azonban mi vezettünk egy szemet gyönyörködtető támadást. Az akció egészen Šatkától indult, majd Ľupták és Kalmár passzjátéka után került a labda Čmelíkhez, végül azonban Šemrinec kezében landolt. A mérkőzés ezen periódusában mi uraltuk a játékot. A 62. percben egy hasonlóan szép labdajáratást követően kaszálták el a csereként pályára lépő Divkovićot, fájó, hogy ezt a jelenetet a bíró nem ítélte szabálytalannak. A 70. percben aztán jött az újabb fekete leves. Egy balról érkező beadás után Huk nem tudott Janga elé kerülni, így a vendégek egyre jobb formába lendülő támadójának nem okozott nagy gondot, hogy a hálóba bólintson, és ismét vezetéshez juttassa csapatát – 1:2. Röviddel ezután Divković Kalmárnak célzott labdája suhant el Šemrinec előtt, az utolsó pillanatban Paurnak sikerült mentenie. Benne volt az egyenlítés a játékunkban, sőt, a 78. percben már kiáltottuk is a gólt, ám örömünkbe hamar üröm vegyült, miután a partjelző lest jelzett, Sedlák játékvezető pedig érvénytelenítette Pačinda találatát. Három perccel a vége előtt a Trencsén feltehette volna az i-re a pontot, de Van Haaren kihagyta a ziccert. Az első gól szerzője már Macejt is elfektette, majd lőtt. A labda pedig ahelyett, hogy az üres kapuban kötött volna ki, a jobb kapufáról a gólvonal előtt eltáncolva hagyta el a játékteret. Hiába próbálkoztunk, az utolsó percekben már nem sikerült kiegyenlítenünk, így elszenvedtük első bajnoki vereségünket a MOL Arénában.

A sors fintora vagy sem, de az biztos, hogy a Trencsén érdekes módon írja be magát a MOL Aréna történelmébe. Ők voltak ugyanis az elsők, akik ellen pályára léptünk a megújult stadionunkban és nyertünk, most pedig abban lett övék az elsőség, hogy korábban még egyetlen csapat sem tudta ebből az arénából elvinni a három pontot. Az ellenfél villámrajtja után, Pačinda találatával még sikerült visszajönnünk a meccsbe, de Janga második félidőben szerzett fejesgóljával már beállította a végeredményt, amely minden igyekezetünk ellenére sem változott. A vereség ellenére továbbra is előkelő helyet foglalunk el a tabellán, de egyre sűrűbb a mezőny, ezért lenne fontos, hogy egy hét múlva Rózsahegyen ismét összejöjjön a pontszerzés. A párharc október 28-án kezdődik 18.00-tól.

Marco Rossi (DAC): „Nem kezdtük jól a meccset, a középpályán túl sok helyet és időt adtunk az ellenfélnek, és nem sikerült nyomás alá helyeznünk őket. Ennek ellenére a szünetig kiegyenlítettünk. A második félidőben az ellenfelünk épp akkor talált be, mikor mi a legjobb fázisunkban voltunk. Úgy vélem, a Divković ellen elkövetett szabálytalanságért járt volna nekünk egy szabadrúgás, Pačinda második találatánál pedig kérdéses, valóban lesen állt-e. A döntetlen igazságosabb lett volna. De ahogy azt már a szezon elején is mondtam, a Trencsén a Slovan és a Zsolna mellett a bajnokság egyik legjobba csapata.”

Roman Marčok (Trencsén): „Remekül kezdtük a mérkőzést. Tudtuk, hogy milyen hangulatban kell majd pályára lépnünk, és biztosak voltunk abban is, hogy a hazaiak arra fognak törekedni, hogy otthon tartsák a három pontot. Úgy érzem, mi azonban nagyobb energiával és több motivációval játszottunk. A bekapott gól előtt viszont hibáztunk. A második félidőben is inkább nekünk állt a zászló, s akár több góllal is nyerhettünk volna.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - AS TRENCSÉN 1:2 (1:1)

Fortuna Liga, 13. forduló, 2017.10.21., 15:00

Játékvezetők: Sedlák - Weiss, Jenčura, 6616 néző

Góllövők: 28. Pačinda, ill. 4. Van Haaren, 70. Janga

Sárga lap: 22. Lawrence, 37. El Mahdioui, 74. Beridze, 83. Šulek

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Ľupták (72. Ashiru), Kalmár - Čmelík (67. Aluku), Pačinda, Malec (58. Divković)

Trencsén: Šemrinec - Skovajsa, Lawrence, Kleščík, Šulek - El Mahdioui, Ubbink (66. Zubairu), Van Haaren - Beridze (83. Azango), Paur, Janga (92. Mance)

Labdatartás: 48% - 52%