MérkőzésMFK Rózsahegy vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
MFK Rózsahegy
    >>
Dominik Kružliak 85
90+2. perc1 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 93.

Véget ért a találkozó, Kiss Balázs köszöni figyelmüket.

• 90+2.
    Marek Sapara szögletet rúgott.
  • 90.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.

• 84.

Ez nem igaz. Tizenegyeshez jutnak a hazaiak. Davis buktatta a 16-osban Danielt. Sajnos jogos a büntető.

• 83.

Macej ma sokadszor mutatja meg, hogy mi a dolga egy hálóőrnek. Ezúttal is magabiztosan fogta a betett labdát.

• 81.
    Peter Maslo helyett Dominik Kunca állt be a játékba.
  • 79.

Ľupták lábában volt a második gólunk! De bennemaradt. Az ismét felfutó Zsivkovicstól kapott fantasztikus labdát, amelyet a kapus védett.

• 79.

Pačinda is ott lesz a Slovan ellen a keretben.

• 77.
    Erik Pačinda helyett Musefiu Ashiru Olasunkanmi állt be a játékba.
  • 76.

Megint Pačinda passzáról marad le Diković, ezúttal milliméterekkel.

• 75.

Pačinda centerét halászta le Macík Divković elől.

• 72.
  • 67.

Az meleg volt! Kostadinov rúgta mellé a mellérúghatatlant a kapu torkából.

• 66.

Mindkét edző cserékkel igyekszik felrázni a játékot. Közben azt is megtudjuk, hogy a mai meccsre 1412 néző váltott jegyet. Ebből 119-en a vendégszektorban szurklnak.

• 65.
    Artur Pikk helyett Marek Sapara állt be a játékba.
  • 63.
    Vida Kristopher András helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.
  • 63.

Kemény, de szabályos harc folyik a pályán.

• 60.

Divković próbálkozott egy gyenge lövéssel. Igazság szerint még vihette volna, vagy le is passzolhatta volna Pačindának, de ezúttal rossz döntést hozott.

• 59.

Maceeej! Kostadinov gyors, lapos lövését fogta vetődve. Daniel nagyon pontos passzt adott társának, a lövés is remek volt, akárcsak a végén Macej védése.

• 58.

Az már biztos, hogy Kalmár ezen a meccsen nem kap sárgalapot, így ott lesz a pályán a Slovan ellen.

• 57.
    Kalmár Zsolt helyett Branislav Ľupták állt be a játékba.
  • 56.
    Artur Pikk szögletet rúgott.
  • 55.

Jó lenne, ha most sikerülne felszabadítanunk, mert nagyon a kapunk elé húztuk az ellenfelet.

• 54.
    Erik Daniel szabadrúgást lőtt.
  • 53.

Daniel fölé rúgja a szabadot.

• 52.

Nagyon izgultunk Maslo szabadrúgásánál, de szerencsére belelőtte a falba.

• 52.
    Ján Maslo szabadrúgást lőtt.
  • 49.
  • 49.

Sarokrúgással jöhetnek a hazaiak, Davis mentett a rózsahegyi csatár elől.

• 47.

Mi maradt ki?!?!?! Kalmár filmbe illően ugratta ki Vidát, aki 100 százalékos, ajtó-ablak helyzetben a kapusba rúgta a labdát.

• 46.

Máris megyünk tovább, a szünetben nem volt csere.

• 45.

Huk szabálytalansága miatt veszélyes szögből végezhet el szabadrúgást a Rózsahegy.

• 43.

Vida szorul ápolásra.

• 42.

Huk háta sajdult most meg Daniel elemi erővel meglőtt labdájától.

• 40.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 40.

Pačinda helyzete marad ki ismét.

• 38.

Húúú! Ljubičić ihesztette meg jó 30 méterről a hazai kapust. A hazaiak nem tudtak felszabadítani, Vida passzolt a kapitányunkhoz, akinek a labdája csak centikkel suhant mellé. Ha bemegy, garantáltan a hónap legszebb gólja lett volna.

• 37.

Daniel szabadrúgását Zsivkovics fejelte szögletre.

• 37.
    Erik Daniel szögletet rúgott.
  • 37.
  • 36.

Pačinda növelhette volna az előnyünket! Divkovićcsal szépn játszották át a középpályát, majd elég kellemetlen szögből próbálkozott, de Macík résen volt.

• 31.

Aktivizálták magukat a narancsmezesek, de csak lövési kísérletik jutottak, melyet Macej azúttal is hatástalanított.

• 29.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 27.

Ejj, de szép lehetett volna, ha Vidát nem csípi el lesen a játékvezető. Pačinda ugratta ki Kristophert.

• 25.

Huhh, Macej jóval a 16-osán kívül mentett lábbal. Pár centin múlott csak, hogy sikerült magakasztania a hazai akciót.

• 21.

GÓÓÓL! Zsivkovics hatalmas gólt rúgott! Egy remekül kijátszott akciót láthattunk. Zsivkovics, Pačinda, majd ismét Zsivkovics volt a labda útja, és védőnk lába nem remegett meg a döntő pillanatban - 0:1

• 21.
    Marko Zsivkovics gólt rúgott.
  • 19.

Peter Maslo olvasta jól a játékot és csúszott bele Ljubičić indításába, amelynek Vida lett volna a címzetje.

• 18.

Ezúttal Kostadinov lendítette lövésre a lábát, de Macej tette a dolgát, és fogta a labdát.

• 17.

Lest fúj a bíró az egyik hazai játékosnak.

• 14.

A pontrúgás után Kružliak próbálkozott túljárni Macej eszén, de nem sikerült neki.

• 14.
  • 13.

Ljubičić távoli próbálkozása kötött ki a hazai kapus kezében. Kapitányunk Aluku visszatett passzát küldte kapura.

• 12.

Vida elől tisztáz Jonec.

• 11.
  • 11.

Šatka bugyuta labdavesztéséből Haskić szerezhetett volna gólt. Szerencsénk volt.

• 9.

Kalmárnak és Pačindának különösen ügyelnie kell a mai meccsen. Bármelyikük, ha sárgát kap, nem játszhat a Slovan ellen.

• 7.
    Nermin Haskić sárgalapot kapott.
  • 6.

Kalmár nevéhez fűződik az első kapuralövés. Vida loholt az alapvonalig egy Divkovićtól kapott labdával, majd visszatette Zsoltinak, aki lőtt, de Macík magabiztosan fogta a labdát.

• 5.

Pikk végzett egy egy begyakorolt szabadrúgást, de úgy tűnik, nem gyakorolták eléggé, mert igencsak elrontották.

• 5.
    Artur Pikk szabadrúgást lőtt.
  • 3.

Macík fekszik rá egy hosszan előrepasszolt labdára.

• 1.

A hazaiak 10-ese, Haskić ért először labdába.

• 0.

A csapatok felvonultak a pályára. Mi sárga-kékben, a hazaiak narancssárga mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszanak.

• 0.

Kitartóan esik az eső, a szurkolóinknak azonban ez sem szegi kedvét.

• 0.

Hogy Marco Rossi és Norbert Hrnčár milyen kezdőcsapatot küld ma pályára, az a képernyő bal oldalán található Felállás menüpontra kattintva megtekinthető.

• 0.

Meglehetősen hideg van itt, Liptóban. Nem csoda, hogy szurkolók sem érkeztek még meg a lelátóra. Még 45 perc van hátra a kezdőrúgásig.

• 0.

Mindössze két ponttal gyűjtöttünk eddig többet a rózsehegyieknél. Izgalmas csata van kilátásban.

• 0.

Eddig még egyetlenegy alkalommal sem sikerült elhoznunk Liptóból a három pontot. Reméljük, ma megszakad ez a rossz sorozatunk. A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

• 0.

Eltelt egy hét, és máris itt az újabb meccsnap! A Foruna Liga 14. fordulójában ma Rózsahegyre utaztunk, hogy kiköszörüljük azt a csorbát, melyet a múlt szombati Trencsén elleni vereség jelent a számunkra. A rózsahegyi stadionból üdvözli Önöket a mérkőzés szöveges közvetítésének kommentátora, Kiss Balázs. Jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 14. FORDULÓJÁBAN:

Ezúttal is döntetlent játszottunk Rózsahegyen, noha már csak öt perc kellett volna, hogy megszerezzük történelmi első győzelmünket a liptói stadionban. Zsivkovics parádés góljával több mint egy órán át játszottunk előnyben, ám a hajrában büntetőből kiegyenlítettek a hazaiak, és otthon tartották az egyik pontot.

Meglehetősen zord időben kezdődött a mérkőzés, amelyre Marco Rossi három változtatást eszközölve küldte pályára a csapatát a legutóbbi, Trencsén elleni meccshez képest. Ľupták, Čmelík és Malec ezúttal a kispadon maradt, Aluku, Vida és Divković viszont ott volt a kezdőben. Az esőáztatta talaj óvatos játékra intette a csapatokat, a hazaiak ennek ellenére aktívan léptek be a játékba, és hamar eljutottak a tizenhatosunkig, de a befejezést elpuskázták. Az első kapura lövés Kalmár nevéhez fűződött, próbálkozását azonban a hazaiak hálóőre magabiztosan védte. Nem sokkal később Haskić faragott előnyt Šatka labdavesztéséből, de a végét – Macejnek hála – ő is elpuskázta. Kiegyenlített játék folyt a pályán, mikor aztán a 21. percben bekövetkezett a fordulat. Divković és Pačinda váltott labdát egymással a középpályán, és a remekül kijátszott akció végén Zsivkovics óriási gólt akasztott Macík hálójába – 0:1. Pačinda a gól után sem vett vissza lendületéből, előbb Vidát ugrasztotta ki jól (igaz, ezt les címén lefújta a játékvezető), majd saját maga gyarapíthatta volna a gólok számát: Divkovićcsal szépen játszotta be a középpályát, de elég kellemetlen szögből rúgott kapura, Macík pedig résen volt. A 38. percben Ljubičić ijesztette meg mintegy 30 méterről a hazai kapust. Kapitányunk labdája centikkel suhant csak mellé. Ha bemegy, garantáltan a hónap legszebb gólja lett volna. A szünet előtt Ján Maslonak tapsolhatott volna a hazai publikum, remek szabadrúgását azonban Macej bravúrral szögletre boxolta.

A szünetben egyik edző sem cserélt, mi pedig rögtön a térfélcsere után duplázhattunk volna, ha Vida nem puskázza el a ziccert. Kalmár tanítanivaló passzt adott Kristophernek, aki azonban a kapusba rúgta a labdát. Ezt követően nagyon magunkra húztuk az egyre inkább megélénkülő rózsahegyieket. Pavol Maslo szabadrúgásánál szinte az egész csapat sorfalat állt, de hatásos volt a stratégia, mert a kiváló lövőjátékos bele is bikázta a falba a labdát. A folytatásban a hazai Kostadinov válhatott volna hőssé. Előbb az 59. percben Daniel gyors passzát vágta laposan kapura, ám Macej remek ütemben leért a labdára. A 67. percben pedig ismét ajtó-ablak helyzetbe került, a labda viszont lecsúszott a lábáról, és a kapu mellé szállt. Pačidna és Divković lehetőségei következtek ezután, sajnos mindkét próbálkozás kihasználatlan maradt. A 79. percben Ľupták lábában volt a második találatunk. A támadással ismét felfutó Zsivkovicstól kapott fantasztikus labdát, amelyet már csak Macík háta mögé kellett volna juttatnia. Sajnos ez nem jött össze, a hazai kapus remekül védett. Bíztunk benne, hogy a kimaradt helyzet nem bosszulja meg önmagát, de végül nem így lett. Jött a 85. perc, és tizenegyeshez jutottak a narancsmezesek. Davis volt az elkövető, aki a büntetőterületen belül buktatta a hazaiak egyik legjobbját, Danielt. A megítélt tizenegyest Kružliak vágta be a rossz irányba elmozduló Macej hálójába – 1:1. Újabb fordulatot már nem tartogatott a meccs, amely akárcsak a nyáron, most is pontosztozkodással és ugyanolyan eredménnyel ért véget.

17. próbálkozásra sem jött össze a győzelem Liptóban, de egy pontot így is sikerült elhoznunk Rózsahegyről. Zsivkovics szerzett vezetést számunkra, és akár több gólt is szerezhettünk volna, de Vida és Ľupták is ajtó-ablak helyzetben rontottak. A csapatot elkísérő 119 drukker végig kitartóan szurkolt, és a mérkőzés végén megtapsolta a csapatot. A második félidőben Kalmárt és Pačindát is lecserélte Marco Rossi, s mivel egyikőjük sem kapott ma sárgalapot, így nem fenyegeti őket eltiltás a november 3-i, Slovan elleni rangadón. A tabellán egy helyet visszacsúszva az ötödikek vagyunk. Most nincs más hátra, mint készülni az ősz legnagyobb rangadójára, a Slovan elleni derbire. A november 3-án, pénteken 18.00-tól kezdődő párharcot garantáltan teltház előtt vívjuk.

Marco Rossi (DAC): „Saját magunkra lehetünk ma mérgesek, mert legalább három tiszta gólhelyzetünk is kihasználatlan maradt. A Rózsahegy nagyon nehéz ellenfél, amit a tavalyi harmadik helyükkel és az idei szereplésükkel is bizonyítanak. Ellenük nem könnyű játszani. Mi mégis kevés esélyt adtunk nekik az első félidőben, de a második játékrészben változtattak a játékukon, nekünk pedig nem sikerült feljebb tolnunk a támadásainkat. Danielre nagyon felkészültünk, mivel tudtuk, hogy ő a liga legjobb jobbszélsői közé tartozik. Mégis az ellene elkövetett szabálytalanság miatt ítéltek ellenünk büntetőt. Ma győznünk kellett volna.”

Norbert Hrnčár (Rózsahegy): „Nagyszerű mérkőzést láthattunk, amelynek megvolt a maga tempója és a színvonal is jó volt, folyamatosan fel-le járt a labda. Jól léptünk be a meccsbe, két helyzetet is kidolgoztunk, és fölénybe is kerültünk, míg az ellenfél rögtön az első helyzetéből a hálónkba talált. A második játékrészben növeltük a nyomást. A gólunk pedig úgy érzem, igazságos kimenetele volt a találkozónak. A vendégeknek hozzánk hasonlóan megvoltak a lehetőségeik. Végeredményben igazságos eredmény született.”

MFK RÓZSAHEGY - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 1:1 (0:1)

Fortuna Liga, 14. forduló, 2017.10.28., 18:00

Játékvezetők: Chmura -  Hrčka, Borsányi,  1412 néző

Góllövők: 85. Kružliak, 21. Zsivkovics

Sárga lap: 7. Haskić,

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Aluku, Kalmár (57. Ľupták) - Vida (63. Koštrna), Pačinda (77. Ashiru), Divković

Rózsahegy: Macík - Pikk (65. Sapara), Jonec, J. Maslo, P. Maslo (80. Kunca) - Kostadinov, Kružliak, Qose - Gál-Andrezly, Daniel, Haskić

Labdatartás: 71% - 29%