MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs ŠK Slovan Pozsony
    >>
Erik Pačinda 65
    >>
Kalmár Zsolt 83
90+3. perc2 - 1ŠK Slovan Pozsony

• 90+3.

VÉGEEE!!!!! Eszméletlen!!!! 2:1-re megvertük a Slovant! Fantasztikus érzés! Kiss Balázs köszöni mai figyelmüket!

• 90+2.

Rabiu is gólhelyzetet ront.

• 90+1.

Vittek hibázik hatalmas helyzetben.

• 90.

3 perc lesz a hosszabbítás.

• 90.

Egy perccel a vége előtt eszméletlen a hangulat a MOL Arénában.

• 89.
    Erik Pačinda helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.
  • 87.
    Diamantis Chouchoumis helyett Róbert Vittek állt be a játékba.

• 80.

Kicsit leült most a játék, pedig jó lenne felpörögni a hajrára!

• 78.
    Filip Hološko helyett Mitchell Stuart Schet állt be a játékba.
  • 75.

Mervóóó!!! Kevésen múlott, hogy Davis balról jövő labdáját nem pofozta be a hálóba.

• 74.

Lest fújnak a Slovannak.

• 72.
    Jakub Mareš helyett Filip Oršula állt be a játékba.
  • 71.
    Lukáš Čmelík helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 69.

Ljubičić lőtt ma már sokadszor, csak sajnos ezúttal is mellé...

• 68.

10226 néző váltott jegyet a MOL Arénába! Teltház!

• 65.

GÓÓÓÓL!!!!!! Pačinda Davis szögletéből beveszi Greif hálóját - 1-1. Új meccs kezdődik!

• 65.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 64.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 63.

Minden slovanista a saját térfelén védekezik.

• 62.
    Dávid Holman szabadrúgást lőtt.
  • 60.

Kalmár sárgája azt jelenti, hogy nem játszhat a következő bajnokin.

• 58.
    Marko Divković helyett Mervó Bence állt be a játékba.
  • 57.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 56.
    Dávid Holman szögletet rúgott.
  • 54.

Čmelík ezúttal a kapusba fejeli a labdát. Miből akarunk már gólt rúgni?!

• 53.

Davis pontrúgása után Ljubičićnek már könnyű dolga lett volna, de mellé pattant róla a labda. Ebből a helyzetből is egyenlíthettünk volna.

• 52.
    Boris Sekulić sárgalapot kapott.
  • 50.

Čmelík terült a 16-os vonala előtt, de ezt sem fújta le a bíró.

• 49.

Hološko futott lesre. Korábban pedig Kalmárt birkózátk le ketten a pálya közepén, de ajátékvezető sípja néma maradt.

• 43.

Čmelííík! Nem fejelte be, amit nagyon is be kellett, és be lehetett volna.

• 42.

Davis gólhelyzetben állította meg az egyedül kapura törő Čavrićot.

• 41.
  • 41.

Čmelík ellen szabálytalankodnak a vendégek, ezért most jár nekünk a szabad.

• 39.

Ajj, a belső védőink labdavesztése után alakított ki helyzetet a Slovan, melynek végén Holman lőtt centikkel mellé.

• 37.
  • 36.

Huk tisztázott remekül Hološko elől.

• 35.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 34.

Zsivkovics próbált kapura törni jobb oldalról, de a védők közbeléptek.

• 32.
    Marko Zsivkovics szabadrúgást lőtt.
  • 31.

Vezet a Slovan. Holman pontrúgását Filip Hološko fejelte be Macej hálójába - 0:1

• 31.
    Filip Hološko gólt rúgott.
  • 31.
  • 29.

Čmelíket szorította ki a védője a szögletzászlónál, ahol el is esett, de játékvezető nem ítélte szabálytalannak az esetet.

• 26.

Kalmár!!! Zsolti Lövéséből szerezhettünk volna vezetést, de Greifről épp jó helyre vágódott ki a labda. Kalmár lövését egy Divković elleni szabálytalanság előzött meg, melyet a bíró előnyszabály címen tovább engedett.

• 25.

Davis beadását Pačinda tekerta kapura. Greif minden porcikájának megnyújtásával tudta csak fogni a labdát.

• 24.
  • 23.

Ljubičić próbálkozott ismét lövéssel, ezúttal is csak az irányzékkal volt gond.

• 22.

Passzjáték folyik a pályán, mintha mi tartanánk többet a labdát, de a Slovan nagyon jól védekezik.

• 20.

Rossi irányítja torkaszakadtából a fiúkat. Kérdés, hogy a hatalmas hangzavarban mennyire hallják az instrukciókat.

• 17.

Divkovićot állítja meg lesen a partjelző.

• 15.

Előbb Čmelíktől vette el a labdát Bozikov, de pár másodperccel később Zsivkovicsnak mégis sikerült megkínálnia egy lövéssel Greifet.

• 14.

Nagyon veszélyes lövés volt, de szerencsére mindenki mellett elszállva hagyta el a játékteret.

• 13.
  • 12.

Ljubičićnek most nem hiányzott az önbizalomból, mintegy 20-21 méterről durrantott, de a labda centikkel mellé ment.

• 10.
  • 10.
  • 9.

Pačinda nyújtota magasra a lábát, de sajnos nem eléggé, így nem tudta levenni a levegőből a psszt.

• 6.

Ljubičićet kellett ápolni, de már talpon is van a kapitányunk.

• 5.

Mareš ijesztett rá a B-középre rögtön az elején, de szerencsére mellé lőtte a labdát.

• 3.

Gyönyörű koreográfiát mutatott be a hazai publikum. és ennek örömére Pačinda szállította a meccs első kapuralövését.

• 1.

Elkezdődött az év mérkőzése!

• 0.

Kezdődik  névsorolvasás, majd a hagyományos elemek (Nélküled, himnusz) után elkezdődik az év mérkőzése Dunaszerdahelyen!

• 0.

A kezdőcsapatok is ismertek már.

• 0.

Fél óra van még hátra a kezdőrúgásig. A játékosok már a pályán melegítenek.

• 0.

A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható. A Fortuna Ligában 14. foruló után így fest a táblázat:

• 0.

Azt talán mondani sem kell, mekkora súllyal bír ez a mérkőzés minden hazai szurkoló számára. Ha győzünk, megelőzzük ellenfelünket a tabellán, akik új edzővel és új, direkt a mai derbire készített mezben lépnek pályára.

• 0.

És végre itt van a nap! Hatalmas várakozás előzte meg a mai örökrangadót, amely minden DAC-drukker számára több mint egy átlagos bajnoki mérkőzés. DAC-Slovan: az év meccse, tribünavatóval fűszerezve! Már hetekkel a derbi előtt felfokozott állapotban és határtalan szenvedéllyel várta mindenki a mai derbit, amelynek kezdetéig már valóban nincs sok hátra. A mérkőzés kezdőrúgásának időpontja: 18.00. A találkozó online kommentátora, Kiss Balázs kíván mindenkinek jó szurkolást, fantasztikus futballélményt és persze hazai győzelmet! Hajrá DAC!

A FORTUNA LIGA 15. FORDULÓJÁBAN:

Fantasztikus győzelem a főépület avatásával egybekötött örökrangadón, amelyen vert helyzetből vertük meg a Slovant! Hološko első félidőben szerzett fejesére a második játékrészben Pačinda és Kalmár válaszolt, a 10 226 néző pedig extázisban énekelte, hogy „Micsoda álom, micsoda mámor…”

Gyönyörű koreográfia vezette fel a csapatokat a csordulásig megtelt MOL Arénában. A játékosok arcán is látni lehetett, érzik, nem mindennapi találkozó a mai. A népünnepélyt azonban Čavrič tehette volna kellemetlenebbé, de szerencsére lövése nem talált kaput. A Slovan kezdeti labdatartási fölénye nem tartott sokáig. Hamar kiegyenlítetté vált a játék, és szurkolóink hatalmas támogatása mellett egyre nagyobb önbizalommal kezdtünk játszani. Ljubičić lövése borzolta fel előbb a kedélyeket még az ülő drukkerek körében is, később pedig Kalmár és Pačinda próbálkozásánál ugrottak fel a helyükről. Aztán jött a 31. perc és a vendégöröm. A Slovan szabadrúgáslövője, Holman végzett el egy pontrúgást, amelyet az üresen hagyott Hološko fejelt Macej hálójába – 0:1. Ami nekünk többszöri próbálkozásra sem sikerült, az azonnal összejött a pozsonyiaknak. Párperces tanácstalanság után azonban új erőre kaptunk, és ismét tetszetős támadásokat vezettünk Greif kapujára. A 42. percben viszont ismét megfagyott ereinkben a vér, mert egy védelmi hiba után két slovanista támadta a kapunkat, ám Davis parádés szereléssel az utolsó pillanatban elcsente a labdát az égszínkékek csatárától, Čavričtól. Az ellentámadásból azonnal gólhelyzetbe kerültünk: Pačinda lábában azonban ott maradt az egyenlítés, mert Greifnek sikerült szögletre tenyerelnie a csípős labdát. Röviddel ezután Čmelík is betalálhatott volna, ám amikor már csak a kapussal állt szemben, mellé bólintott. A remek iramú első félidő így végül a vendégek egygólos előnyével zárult.

Egyik edző sem cserélt a szünetben, a meccs pedig ugyanott folytatódott, ahol a térfélcserét megelőzően abbamaradt. Nagy elszántság és nagy iram a mi oldalunkon, meddő próbálkozások a Slovan oldalán. Az 53. percben Ljubičić egalizálhatott volna: Davis pontos beadása azonban egy méterrel pattant a kapu mellé kapitányunk lábáról. A B-közép szinte transzba került a kimaradt helyzet láttán, hát még akkor, mikor pár perccel később Čmelík a kapusba fejelte a tutit. A Slovan oldalán Holman Dávid bizonyult az egyik legmegbízhatóbb játékosnak a középpályán, pontrúgásaiból azonban nem tudta növelni előnyét a fővárosi alakulat. Aztán jött Davis és Pačinda – előbbi beadott, utóbbi bólintott, és a 65 percben meglett az egyenlítés – 1:1. Őrült hangulat lett úrrá az arénában, ahová ma 10 226-an váltottak jegyet. Ettől a pillanattól kezdve új meccs kezdődött, és szinte már csak egy csapat volt a pályán, amelyik megpróbálta ellenfelére erőszakolni az akaratát, mégpedig a DAC. Ljubičić sokadszor próbálkozott távoli lövéssel, és a csereként beállt Mervó is vezetéshez juttathatott volna bennünket, végül mégis Kalmáré lett a dicsőség. Zsolt előtt túl nagy tér nyílt a pozsonyi tizenhatos sarkán, amit remekül ki is használt, és jobb lábára tette a labdát, majd lőtt – 2:1. Még az új tribün is szinte beleremegett a gól ünneplésébe, és akkor már nem volt más hátra, minthogy a tömeg kiszurkolja a végső győzelmet. Vitteknek és Rabiunak ugyan volt még egy-egy veszélyes próbálkozása a hajrában, de mivel egyikük sem iratkozott fel a góllövők közé, nem jött össze a pozsonyi egyenlítés. A főépület avatóján megvertük a Slovant!

Heroikus küzdelem után óriási fieszta szemtanúja volt a MOL Aréna. A képlet pedig egyszerű: hadd vezessen egy góllal a Slovan, majd rúgj nekik kettőt, és biztos a siker! A győzelem egész Dunaszerdahely és minden DAC-drukker győzelme. A megszerzett három ponttal pillanatnyilag a második helyen vagyunk. Némi üröm az örömben, hogy Kalmár és Pačinda is begyűjtötte ötödik sárgáját, így sajnos egyikük sem léphet pályára a következő bajnoki meccsünkön, amelyet két hetes válogatott szünet után játszunk Zsolnán. Egy biztos, jó kis meccs lesz az is.

Marco Rossi (DAC): „Jó mérkőzést láttunk, melyen épp akkor kaptuk a gólt, amikor a legjobb periódusunkban voltunk. Az ellenfél két góllal is vezethetett volna, de Čavrić kapura törését remek ütemben állította meg Davis. A Slovan is és mi is veszélyesek voltunk a rögzített helyzetekből. Kalmár vezetést szerző gólja pedig megérdemelt kimenetele volt a meccsnek. A fiúk magabiztosak voltak, szívvel-lélekkel hajtottak, jól tartották a labdát, de azért van még miben fejlődnünk. A DAC történetében még soha nem volt 15 fordulót követően ilyen magasan a tabellán, mégis néhány szurkoló elégedetlen.”

Martin Ševela (Slovan): „Szolid játékot láttam, amelyen ugyan megszereztük a vezetést, de kár, hogy Čavrićot Davis gólhelyzetben szerelte. Čmelíknek és Ljubičićnek is megvoltak a helyzetei a hazaiak oldaláról. Jobbára a két tizenhatos között folyt a harc, de a 60. perctől tulajdonképpen már csak egy csapat volt a pályán. Fizikailag még nem vagyunk a topon, és a szerencse is elpártolt tőlünk.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - ŠK SLOVAN POZSONY 2:1 (0:1)

Fortuna Liga, 15. forduló, 2017.11.3., 18:00

Játékvezetők: Chmura -  Balko, Ádám,  10226 néző

Góllövők: 31. Hološko, ill. 65. Pačinda, 83. Kalmár

Sárga lap: 58. Kalmár, 85. Pačinda, ill. 52. Sekulić

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Simon, Kalmár - Čmelík (71. Vida), Divković (58. Mervó), Pačinda (88. Koštrna)

Slovan: Greif - Chouchoumis (87. Vittek), Rundić, Božikov, Sekulić - Droppa, Čavrić, Rabiu, Holman, Hološko (79. Schet) - Mareš (72. Oršula)

Labdatartás: 51% - 49%