• Szöglet (85. perc)Marko Zsivkovics
  • Sárgalap (88. perc)Mervó Bence
  • Szöglet (90+1. perc)Eric Javier Davis Grajales
  • 90+2.

Vége a meccsnek. Sorozatban második gólnélküli döntetlenünket játszottuk, így nem sikerült megszerezni a második helyet. Talán majd jövő héten Poprádon, az Eperjes ellen. Mára Kiss Balázs köszöni figyelmüket. Szép estét kívánok!

• 90+1.

Pačinda fölé fejelte.

• 90+1.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 90+1.

Még egy szöglet a végére.

• 90.

2 perc lesz csak a hosszabbítás.

• 88.
    Mervó Bence sárgalapot kapott.
  • 87.

Hroššo már az időt húzza, meg is kapja érte a jogos füttyőt.

• 85.

A szögelt után hatalmasat mentett lábbal Hroššo. Ez sincs bent.

• 85.
    Marko Zsivkovics szögletet rúgott.
  • 85.
  • 83.
    Filip Balaj helyett Patrik Abrahám állt be a játékba.
  • 82.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 81.
    Marko Divković helyett Musefiu Ashiru Olasunkanmi állt be a játékba.
  • 80.

Veszélyes próbálkozás volt, de a kapunk mellett kötött ki.

• 79.
    Jaroslav Machovec szabadrúgást lőtt.
  • 78.

Jó szögből harcolja ki magának a Nyita a szabadot.

• 76.
  • 76.

Nehéz lesz túljárni a Nyitra eszén. Van még rá 15 percünk.

• 73.
    Miloš Šimončič helyett René Kotrík állt be a játékba.
  • 70.

Egy ügyes ritmusváltás után Davis iramodott meg a kapu felé, labdája azonban csak a hálótartó vasat találta telibe.

• 68.
    Vida Kristopher András helyett Mervó Bence állt be a játékba.
  • 67.

A mai nézőszám: 8727

• 67.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 65.

Hosszú és eseménytelen passzolgatás után Vida került helyzetbe Zsivkovics beadása után, az akrobatikus mozdulat azonban nem volt eredményes, kirúgás lett csak belőle, bár a nézők szögletet reklamáltak.

• 60.

Huhh, egy bedobás után lövőhelyzetbe került a Nyitra, ám Vencl, ha centikkel is, de fölé lőtt.

• 59.

Ismét a bal szél, és ismét Vida volt aktív, akinek beadására ugyan ketten is érkeztek tőlünk, de sajnos, ahogy eddig mindig, úgy most is ott volt Hroššo.

• 57.

Vida harcolt nagyot a labdáért, még a szögletzászlót is kirúgta a helyéből, de a szabadrúgást megkapta.

• 55.
    Yves Simon Pambou helyett Esmerald Aluku állt be a játékba.
  • 55.
    Róbert Valenta helyett Christián Steinhübel állt be a játékba.
  • 54.
    Ján Chovanec szögletet rúgott.
  • 51.

Nagyon eldugtuk most a labdát a fehérmezesek elől, csak az a fránya helyzet nem bír érkezni.

• 49.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.

• 45.

1 perc hosszabbítás következik.

• 44.

Áááá! Vida célzott a léc alá, az is a kapusé lett.

• 44.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 43.

Kalmárról kapunk szabadot a pálya közepén.

• 42.
  • 42.

Davis addig-addig forgatta Valentát, míg kiharcolt egy szögletet.

• 41.
    Ondřej Vencl sárgalapot kapott.
  • 40.

Ezzel sem tudtuk mattolni a Nyitrát: Lajubičić labdaszerzését és harciasságát illeti elsősorban dícséret, de Pačinda volt a befejező, aki Hroššóba lőtte a labdát.

• 38.

Davis sarokról belőtt labdája ezúttal minden hazai fej felett elszállt.

• 38.
  • 35.

Ismét veszélyben volt a vendégek kapuja. Vida és Divković próbálkozása azonban meddő maradt. De az elmúlt 5 percben több focit láttunk, mint a korábbi fél órában összesen.

• 33.

Ez meg Macejé lett.

• 33.
    Ján Chovanec szabadrúgást lőtt.
  • 32.

Újabb helyzeeet! De az is kimaradt! Pačinda adta a labdát Divkovićnak, aki megcélozta a bal felsőt, és jól is helyzte a labdát, de Hroššo most is ott volt.

• 31.

Ismét helyzet alakult ki a nyitrai kapu előtt. Most Vida magas beadását perdítette fejjel Divković, de Hroššo ismét résen volt.

• 29.

Óóó! Ljubičiiić!!! Davis szöglete után parádésan fejelt, de Hroššo a golvónal előtt pár centivel megfogta a hálóba tartó labdát. Ez volt a meccs eddig legnagyobb helyzete.

• 29.
  • 28.
  • 28.

Zsivkovicstól láthattuk az első kapura lövést. Mit mondjunk, jó sokat kellett rá várni.

• 28.

Két pontrúgás után végre felszabadul a kapunk.

• 27.
  • 26.
    Tomáš Kóňa szabadrúgást lőtt.
  • 21.

Kóňa fejéről Ljubičić fejére, majd vissza Kóňa elé pattant a labda, amit a nyitrai egyből el is lőtt, de nem talált kaput. Az ellentámadást Pačinda fejezte be lövéssel, amely szintén célt tévesztett.

• 20.

A hangulat ezúttal is fantasztikus a MOL Arénában, kár, hogy eddig még nem kápráztattak el bennünket a pályán lévők.

• 17.

Davis szöglete után mentett a vendégvédelem, a kipattanót aztán Zsivkovics vágta vissza Davisnak, akinek második próbálkozása után Šatka próbálkozott fejjel.

• 16.
  • 16.
  • 13.

Ljubičić ordít nagyot Kuník belépője után, de lapot nem ért a belemenés, csak szabadot.

• 13.
  • 12.

Előbb Macej rúgott egy gyertyát, majd a lepattanót Zsivkovics vágta előre, de nem talált embert.

• 8.

Kalmár igyekezett egy mélységi passzal játékba hozni a felsprintelő Simont, a labda azonban gyorsabb volt, mint a francia játékosunk.

• 6.

Kifejeltük a sarokról belőtt labdát.

• 6.
  • 4.

A vendégek végezhettek el a középpályán egy szabadrúgást, melyet követően Hroššóhoz került a labda.

• 3.

Hátul járatjuk egyelőre a labdát, be kell még melegedni az izmoknak ebben a hűvös, szeles időben.

• 1.

Elkezdődött a meccs. Hajrá DAC!

• 0.

A játékosok bevonulnak a pályára. Mi a szokásos sárga-kékben, a vendégek kék-fehér felszerelésben játszanak. A B-közép piros, fehér és zöld színű lufikat lenget.

• 0.

A kezdő csapatok már mindkét oldalon ismertek, pár perc, és a Nélküled majd a himnusz eléneklése után útjára indul a labda.

• 0.

Meglehetősen hideg szél fúj a stadionban, ennek ellenére szépen telnek a szektorok. Még bő háromnegyed óra van hátra a kezdőrúgásig.

• 0.

A nyitraiak már megérkeztek, a játékosok most tartják épp a pályamustrát.

• 0.

Ha már elfogyasztották a vasárnapi ebédet, akkor nincs más hátra, mint köszörülni a hangszálakat, és kiszurkolni a győzelmet. Hajrá, DAC!

• 0.

A tegnapi eredmények számunkra jól alakultak, már csak nekünk kell bizonyítanunk, hogy a Nyitra legyőzésével megérdemeljük a második helyet a tabellán, amely jelenleg így fest:

• 0.

A mai találkozót is hatalmas érdeklődés előzte meg. A lelátón ma várhatóan itt lesz a magyar válogatott új szövetségi kapitánya, Georges Leekens is. Óriási a tét: ha ma nyerünk, feljövünk a második helyre. A párharc előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Határtalan szenvedéllyel köszöntöm a Fortuna Liga 17. fordulója mai mérkőzésének online követőit. Csapatunk, a DAC ma a Nyitrát látja vendégül a MOL Arénában. A mérkőzés 14.00-kor kezdődik. Az összecsapás kommentátora: Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 17. FORDULÓJÁBAN:

Sorozatban második gól nélküli meccsünket játszottuk. Ezúttal Kalmár és Pačinda játéka sem volt elég ahhoz, hogy legyőzzük ellenfelünket. A forduló nézőcsúcsát jelentő 8727 néző előtt megszerzett egy ponttal jelenleg az ötödik helyen állunk a rendkívül kiélezett pontversenyben.

Az eltiltásból visszatérő két középpályásunkkal a kezdőben léptünk pályára a Nyitra ellen, Aluku ezúttal a kispadon kapott helyet, Čmelík pedig sérülés miatt maradt távol. A meglehetősen hűvös, szeles időben eltartott egy ideig, míg bemelegedtek a játékosok, nem is láttunk még csak kapura lövést sem az első 20-25 percben. Aztán játékosaink rátettek egy lapáttal, és a félidő másik részében sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket. Az első kapura lövésünk Zsivkovics nevéhez fűződik, a próbálkozás szöglettel végződött. Sarokrúgásból kis idő alatt többet is elvégezhettünk, s az egyik után Ljubičić fejelt parádésan, de a hálóba tartó labdát Hroššo a gólvonalon megállította. Azonnal megerősödött az addig is remek szurkolótábor hangja. A nyitraiak kapusa pedig többször is kitett magáért a félidei sípszóig: Divkovićnak két, Vidának egy kapuba tartó labdája is volt, de a kapus minden alkalommal hárított. A vendégoldalról Hroššo védéseit, tőlünk pedig Ljubičić harciasságát érdemes kiemelni az első 45 perc láttán, kapitányunk nagyot küzdött, és bizony nem kímélték őt a vendégek, akik a helyzeteinket követően nem tudtak ellentámadásba lendülni.

A második félidő, akárcsak az első, elég lagymatag játékkal indult. Hiába volt többet a mi lábunkon a labda, nem és nem bírtak érkezni a helyzetek. A Nyitra teljes mértékben hanyagolta a támadójátékot, és csak a biztonságra törekedett. Elsősorban Vidának voltak szót érdemlő megmozdulásai: harciasságát taps kísérte, egy akrobatikus mozdulata után pedig akár a hálóban is kiköthetett volna a labda. A 70. percben egy ügyes ritmusváltást követően Davis húzott kapura, távoli lövése azonban csak a reklámpanelon csattant. Az ellenfél támadójátékáról tulajdonképpen nem beszélhetünk a második félidőben, a figyelmet egyedül Hroššo időhúzó megoldásaival hívták fel magukra a nyitraiak. A cserék sem hozták meg a kellő áttörést, bár a Vida helyére beálló Mervó Bence igyekezett bizonyítani, mivel a lelátón ott volt Georges Leekens, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is. Az utolsó percek is tartogattak még meglepetéseket, ekkor a végig nagyot küzdő Pačinda fejelhetett volna Hroššo hálójába, de a nyitrai kapus minden igyekezetünk ellenére megúszta kapott góllal a mai találkozót.

A védekező taktikára építő nyitraiak ma elérték, amiért jöttek: Lukáš Hroššo kapuja immár tizenegyedszer maradt érintetlen a bajnokságban. Egyik félidőben sem láttunk csúcsfocit, de még így is nekünk volt több lehetőségünk arra, hogy megnyerjük a meccset, a Nyitra azonban kihúzta a végéig, és elvitt tőlünk egy pontot. A mai döntetlennek köszönhetően az ötödik helyet foglaljuk el a tabellán. Javításra szombaton lesz lehetőségünk Poprádon, ahol a Sároseperjes vendégei leszünk.

Marco Rossi (DAC): „A fociban néha előfordulnak ilyen meccsek, mikor 0:0-át játszunk. Nem akarok kifogásokat keresni, de a pálya talaja ma nagyon kemény volt, és hamar elveszítette minőségét. Igyekeztünk, a Nyitra defenzív taktikáját azonban nem sikerült feltörnünk, noha megvoltak rá a lehetőségeink. Három nagyobb helyzetet is kialakítottunk, ha azok valamelyikéből betalálunk, megnyerjük a meccset. Megyünk tovább, és készülünk a következő mérkőzésre.”

Ivan Galád (Nyitra): „Nemcsak a mai meccsen, hanem az egész szezonban is bizonyítottuk, hogy mi vagyunk a legjobban védekező csapat a bajnokságban. Taktikailag nagyon rendben volt a találkozó a mi részünkről, a támadásainkra azonban nagyobb figyelmet kell fordítanunk. Ott szeretnénk lenni az első hatban. És ha még egy mondatot hozzátehetek: Nyitrán is lehetnének egyszer ilyen körülmények, mint itt.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FC NYITRA 0:0

Fortuna Liga, 17. forduló, 2017.11.26., 14:00

Játékvezetők: Kráľovič - Somoláni, Mókoš,  8727 néző

Sárga lap: 88. Mervó, ill. 41. Vencl

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Simon (54. Aluku), Kalmár - Pačinda, Vida (68. Mervó), Divković (81. Ashiru)

Nyitra: Hroššo - Chovanec, Vencl, Križan, Kuník - Machovec, Šimončič (74. Kotrík), Kóňa - Aurelien, Valenta (55. Steinhübel), Balaj (83. Abrahám)

Labdatartás: 57% - 43%

Lövések: kapura: 6:2, mellé: 6:4