• Szöglet (87. perc)Oleksii Miliutin
  • Csere (88. perc)Peter KatonaRichard Kačala
  • Szöglet (90+1. perc)Eric Javier Davis Grajales
  • 93.

Véget ért a meccs, zsinorban harmadszor játszottunk 0:0-át. Kiss Balázs köszöni figyelmüket. Szép estét!

• 90+2.

Pačindának közelről sem sikerült a hálóba juttatnia a labdát.

• 90+1.

Két perc hosszabbítás.

• 90+1.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 90.

217 néző volt kíváncsi a helyszínen a mai meccsre, ebből 49 a sárga-kék drukker.

• 88.
    Peter Katona helyett Richard Kačala állt be a játékba.
  • 87.
    Oleksii Miliutin szögletet rúgott.
  • 85.

Zsolti kapu elé betett labdájába senki nem tudott gólt érően hozzáérni.

• 85.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 83.
    Jakub Grzegorz Wiezik helyett Ján Dzurík állt be a játékba.
  • 81.

Pačinda és Divković összjátéka után Malec próbálkozott lövésseel, Slančík azoonban fogta a labdát.

• 81.
  • 78.

Ashiru fog podlót a tizenhatosban, a bíró nem sípol, Rossi dührohamot kap, a negyedik játékvezető nyugtatja.

• 77.

13 perc van még hátra. A bajnokság eddig legtöbb gólt kapott csapata ellen egyet nekünk is illene betalálnunk.

• 76.
    Esmerald Aluku helyett Tomáš Malec állt be a játékba.
  • 74.

A szöglet után Wiezik fejese csorog el a bal kapufánk mellett.

• 73.
  • 71.
    Usman Adekunle Issa helyett Lukáš Micherda állt be a játékba.
  • 67.

Vezetéshez juthattak volna a hazaiak, Streňo a leshatárról kiindulva egyedül indult meg Macej kapujára, védőink lemaradtak a hazai játékos azonban szerencsénkre kihagyta a helyzetet.

• 62.
    Mervó Bence helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 61.
    Usman Adekunle Issa sárgalapot kapott.
  • 60.

Petko hozta izgalomba a védőinket, de Macej a végén fogat a labdát.

• 59.

Ashiru vezette ki a pályán kívülre a labdát.

• 57.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 56.
    Vida Kristopher András helyett Musefiu Ashiru Olasunkanmi állt be a játékba.
  • 53.

Ljubičić tette be szépen a labdát Vidának a védők mellett, de 10-ünk elesett, mielőtt lőhetett volna, szabálytalanság azonban nem történt.

• 50.

Ljubičić került lövőhelyzetbe, labdája végül a kapu mögötti reklámtáblán csattant.

• 49.

"Gólt akarunk" - kiáltotta valaki a mintegy 50 fős vendégszektorból.

• 46.

Elkezdődött a második játékrész, csere nem volt.

• 46.

Véget ért az első félidő.

• 44.

Kalmár hozta volna jó helyzetbe Pačindát, a hazai "láberdőn" azonban esélye sem volt átjutni a lapos labdának.

• 43.

Šatka mesterien csente el a labdát Miliutintól.

• 40.

Előbb Ljubičić, majd Kalmár lőtt kapura. Mindkét esetben Slančík kapus akadályozta meg, hogy a labda áthaladjon a gólvonalon.

• 39.

Nagyon sok pontos passz hiúsul meg a csúszós talaj miatt. Maga a meccs így az üres lelátók előtt olyan, mint egy edzőmeccs.

• 36.

Mamma mia! - mondja Marco Rossi Pačinda eladott labdája után.

• 35.
  • 34.

Vida kínálta meg egy lövéssel a hazai kapust.

• 28.

Zsivkovics passzán tolt kettőt Pačinda, majd lőtt, de mellé.

• 26.
    Christopher Udeh Maduka sárgalapot kapott.
  • 26.
    Erik Pačinda sárgalapot kapott.
  • 24.

Davis mellett ment el egy hazai passz, a labdára Petko csapott le, majd vette célba a hosszú sarkot, de a nem volt különösebben veszélyes a lövés.

• 21.

Előbb egy szabadrúgást, majd egy szögletet végezhettünk el, melynek végén Ljubičić lövése találta el a kaput, a labda azonban Slančík kezében kötött ki.

• 21.
  • 20.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 19.

Helyzet a másik oldalon. Issa fejesét védte bravúrral Macej. Vigaszt jelenthet, hogy leshelyzet volt.

• 17.

Mi is veszélyeztetünk! Kalmár centere Zsivkovicsot kereste a hosszú oldalon, de a szélsőnk előtt megpattant a labda, így odalett az ígéretes beadás.

• 13.

Kalmár beadta, Pačinda hátrapasszolta Davisnek, aki olyan sután vágta vissza, hogy kirúgás lett belőle.

• 13.
  • 9.

Ismét veszélyben volt a kapunk. Az eperjesiek könnyen átpasszolták a középpályánkat, a meg-megcsúszó védők mellett pedig Miliutinhoz került a labda, aki elrúgta Macej előtt, de szerencsénkre nem volt érkező, aki közelről bepöccintette volna a gólt.

• 8.

A hálónkban köt ki a labda, Wiezik fejelt a kapunkba, de a bíró lest ítélt.

• 6.

Hul lebirkózta a hazai csapatkapitányt, Katonát, Szabadrúgással jöhetnek a zöldek.

• 5.
  • 3.

A hétköben lehullot óriási mennyiségű havat szépen eltakarították a poprádi pályáról, a játéktér játékra alkalmas, de azért Aluku előbb megcsúszott a hótól átázott füvön.

• 1.

Elkezdődött a meccs.

• 0.

Igazi téli idő fogadott bennünket, a stadionban -5 fok van.

• 0.

A játékosok már felvonultak, a hazaiak zöld mezben, ugyanilyen színű nadrágban és fehér sportszárban lépnek pályára, mi pedig sárga-kékben játszunk.

• 0.

17 bajnoki forduló után így állnak a csapatok a Fortuna Ligában:

• 0.

A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható. A találkozó 14.00-kor kezdődik.

• 0.

Határtalan szenvedéllyel köszöntöm a Sárosperjes-DAC mérkőzés online közvetítésének olvasóit. A Fortuna Liga 18. fordulójában Poprádon lép pályára csapatunk. Azért a tátrai helyszín, mert a hazaiak stadionja átépítés alatt áll. Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 18. FORDULÓJÁBAN:

Akárcsak nyáron, most is gól nélküli döntetlent játszottunk a Sároseperjessel. A rendkívül hideg időben ezúttal a gólöröm sem fűtötte fel a szurkolóinkat. Sorozatban harmadszor játszottunk 0:0-át.

A poprádi stadionban a szezon eddigi leghűvösebb meccsnapján léptünk pályára. A hőmérők -5 °C fokot mutattak. A hétközben lehullott nagy mennyiségű havat ugyan szépen eltakarították a pályamunkások, ám a játéktér így is eléggé csúszós maradt, ami játék közben meg is mutatkozott. Az első helyzet az eperjesiek előtt adódott a 9. percben. A zöld mezeseknek sikerült átpasszolniuk a középpályánkat, a meg-megcsúszó védők mellett pedig Miliutinhoz került a labda, beadására azonban nem volt érkező a társai közül. A 17. percben Kalmár centere Zsivkovicsot kereste a hosszú oldalon, de a támadással felfutó védőnk előtt megpattant a labda, így odalett az ígéretes beadás. Kicsivel ezután Issa mozgatta meg Macejt, aki bravúrral védte a fejest, igaz, a bíró közben már lest intett. A 21. percben előbb egy szabadrúgást, majd egy szögletet is elvégezhettünk, amely után Ljubičić lövése találta el a kaput, a labda azonban Slančík kezében kötött ki. Továbbra is problémát okozott a csúszós talaj, nagyon sok ígéretes passz hiúsult meg a játéktér nem megfelelő állapota miatt. Ennek ellenére Vida egy ízben szép lövéssel kínálta meg Slančíkot, de a labda ekkor sem haladt át a gólvonalon. Rajta kívül még Ljubičićnek és Kalmárnak is volt egy-egy távoli próbálkozása, de mivel mindkettő kimaradt, így gól nélküli első félidő után vonultak be melegedni a játékosok az öltözőbe.

Cserék nélkül futottak ki a játékosok a második játékrészre, amely ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt: csúszós talaj, kevésbé látványos játék. „Gólt akarunk!” – kiáltotta egy hang a vendégszektorból, ahol ezúttal 49-en gyűltek össze a szurkolóink. A kívánságot ugyan jó lehetett hallani, ám megvalósítani már annál bonyolultabb feladatnak tűnt a játékosaink számára. Az 50. percben csapatkapitányunk tehetett volna eleget a kérésnek, csípős lökete azonban csak a kapu mögötti reklámtáblán csattant. Három perccel később Vida fogott talajt a büntetőterületen belül, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest. Ezzel a döntésével most mi sem szállhattunk vitába. Vidának ez volt az egyik utolsó mozzanata a pályán, helyére ugyanis Ashiru érkezett, aki ugyan párszor megmozgatta a hazai védelem jobb oldalát, de legtöbbször ő is a csúszós talaj áldozatává vált. A hazaiak közül Streňo szerezhetett volna gólt, aki a leshatárról indulva egyedült tört kapunkra, s mivel a védőink lemaradtak róla, csak Macejnek és a szerencsének köszönhetjük, hogy nem váltotta gólra a helyzetet. A mérkőzés hajrájában Ashirut rántotta le a védője a földre a tizenhatosban, ám Vlk játékvezető ezt az esetet sem ítélte szabálytalannak. Marco Rossi viszont dühében még a sapkáját is a földhöz vágta, ám ez sem segített, a vége ezúttal is 0:0 lett.

Három meccs, három pont, nulla rúgott és nulla kapott gól. Sorozatban harmadszor értünk el gól nélküli döntetlent. A bajnokság eddigi legtöbb gólját kapó csapata ellen ma sem tudtunk betalálni, ám még mindig ott vagyunk a legjobb hat között. A mai összecsapásra mindössze 217 néző volt kíváncsi, ez negatív rekord, soha ilyen kevesen még nem voltak kíváncsiak az első osztályban a DAC-ra. Idén már csak egy mérkőzés vár ránk, jövő héten, szombaton az aranyosmarótiakat fogadjuk a MOL Arénában.

Marco Rossi (DAC): „Meg kellett volna nyernünk ezt a meccset, sok könnyű helyzetet azonban elrontottunk, hiába igyekeztünk az első perctől az utolsóig. Az ellenfelünk hosszú labdákkal operált, nálunk pedig hiányzott valami a támadásoknál. Azt is meg kell jegyezni, hogy egy tiszta büntetőt nem fújt be nekünk a bíró, egy másik kapu előtti eset pedig szintén tizenegyes gyanús volt. Idén négy pontot vesztettünk el a Sároseperjes ellen. Amikor leszerződtem, azt kérték tőlem, hogy a csapat jusson be az első hatba. Továbbra is ezen dolgozunk, de én nem tudok befutni a pályára, hogy gólt rúgjak. A számok pedig nem hazudnak, javulnunk kell a támadójátékban.”

Sergii Kovalets (Sároseperjes): „Jó meccset láttunk, egy jó csapat ellen játszottunk. Három-négy gólhelyzetet sikerült kialakítanunk, Maduka is gólt rúghatott volna, és volt egy-két ígéretes szögletünk. Az ellenfelünknek is megvoltak a maga lehetőségei. A játékosaim nagyon szerettek volna pontot szerezni, a győzelemhez nagyobb nyugalomra lett volna szükségünk. Egy meccset még játszunk idén Nagyszombatban, ha annak vége, el kell beszélgetnünk a folytatásról.”

1. FC TATRAN SÁROSEPERJES - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:0

Fortuna Liga, 18. forduló, 2017.12.02., 14:00

Játékvezetők: Vlk- Mókoš, Perát,  217 néző

Sárga lap: 26. Maduka, 62. Issa, ill. 26. Pačinda

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Aluku (76. Malec), Kalmár - Pačinda, Vida (56. Ashiru), Mervó (62. Divković)

Sároseperjes: Slančík - Jacko, Luberda, Maduka - Miliutin, Katona (87. Kačala), Keresteš, Petko - Streňo, Wiezik (83. Dzúrik), Issa (72. Micherda)

Labdatartás: 42% - 58%

Lövések: kapura: 1:5, mellé: 7:3