MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FC ViOn Aranyosmarót - Verebély
    >>
Yves Simon Pambou 32
    >>
Erik Pačinda 67
90+5. perc3 - 3FC ViOn Aranyosmarót - Verebély

• 96.

Véget ért az év utolsó mérkőzése. Két ellentétes felidőt láthattunk, az elsőben mi domináltunk a másodikban a vendégeké volt a főszerep, és 3:3 lett a vége. Keserédes a kedvünk, de bízunk benne, hogy tavasszal szebb lesz a folytatás. Kiss Balázs köszöni figyelmüket, és kíván mindek DAC-drukkernek kellemes ünnepeket! Találkozzunk újra februárban! Hajrá DAC!

• 90+5.
    Róbert Gešnábel helyett Dávid Hamar állt be a játékba.
  • 90+3.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 90+2.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 90.

5 perc hosszabbítás következik.

• 89.

Cleber a pályán ülve húzza az időt, füttykoncertet kap.

• 88.
    Martin Dobrotka sárgalapot kapott.
  • 88.
    Nascimento Cleber Silva szögletet rúgott.
  • 87.

A hajrában jó lenne még betalálni, most már Malec is a pályán.

• 86.
    Pavel Kováč sárgalapot kapott.
  • 85.
    Marko Divković helyett Tomáš Malec állt be a játékba.
  • 83.

Hihetetlen, de kiegyenlítettek a vendégek. Ewerton a szöglet után laposan, közelről guríthatott a hálónkba, két perccel később pedig rúgott egy felsőlécet.

• 81.
    Ewerton Paixao Da Silva gólt rúgott.
  • 81.
  • 79.

Ebben a játékrészben sokkal többet mutat az ellenfél, mint az elsőben. Most Ewerton volt harcias a bal szélen, veszélyes beadását végül Simon vágta ki taccsra.

• 79.
    Nascimento Cleber Silva szabadrúgást lőtt.
  • 77.

Macej ütközött a kapu előterében egy vendégjátékossal, kapusunk most ápolásra szorul.

• 75.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 74.
    Kalmár Zsolt helyett Musefiu Ashiru Olasunkanmi állt be a játékba.
  • 73.
    Ewerton Paixao Da Silva szögletet rúgott.

• 65.

Mi maradt ki?!?! Šatka Pačinda beadásu után közelről a kapufát találta el, majd az ismétlést Kováčba lőtte.

• 65.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 64.
    Marko Zsivkovics helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.
  • 63.

Szép akció végén szépítenek a vendégek: Gešnábel Záhumenský beadását fejeli a hálónkba - 2:1

• 62.
    Róbert Gešnábel gólt rúgott.
  • 60.

Pačinda... Meglehetett volna a harmadik góliunk. Nem lett meg: mellé ment.

• 60.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 60.

Kalmár bombázott, de csak szöglet lett belőle.

• 60.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 59.

Kováč kézzel fogott meg egy hazaadást, a tizenhatoson belülről rúghatjuk a szabadot.

• 57.

Pačinda gyönyörűen ugratta ki Divkovićot, akinek beadására ketten is robbantak középen, de a labda sem Vida sem Kalmár elé nem érkezett ideális szögben, így meghiúsult a gólhelyzet.

• 57.

A fehérmezesek előtt adódott lehetőség, Cleber lövése azonban méterekkel szállt a kapu fölé.

• 55.

Elkönnyelműsködtünk egy lehetőséget: Davis akár közelebb is vihette volna a labdát Kováč kapujához, ehelyett a távoli beadást választotta, amely elég sutára sikeredett.

• 53.

Lesen állítja meg a partjelző Divkovićot.

• 51.
  • 49.
    Damián Bariš szögletet rúgott.
  • 48.

Ewerton remekül találta el a labdát, Macej szögletre tenyerelte, abból aztán már nem lett semmi.

• 48.
    Ewerton Paixao Da Silva szabadrúgást lőtt.
  • 47.
    Ľubomír Šatka sárgalapot kapott.
  • 46.
    Peter Sládek helyett Nascimento Cleber Silva állt be a játékba.

• 45.

Pačinda remek oldalváltását Davis nem tudta kamatoztatni, egyből ellőte a labdát, de az a kapu mögött kötött ki.

• 43.
    Martin Chren helyett Miloš Nikolić állt be a játékba.
  • 41.

Óóó! Davis beadását Kalmár senkitől sem zavartatva rúgja mellé. Száz százalékos helyzet volt!

• 39.

Egy szabadrúgás, majd két szöglet - ez kerül most be a statisztikába a nevünk mellé. Az első sarokrúgás után sokan a kapuban látták a labdát, ám a bíró újból a szögletzászló felé mutatott. A megismételt próbálkozás után Simon bombázott messziről, ezúttal kissé fölé célzott.

• 39.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 38.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 37.

Simon az 50. DAC-meccsén megszerezte első bajnoki gólját csapatunk színeiben.

• 34.

A védelem hibaját kihasználva előbb Divković került hatalmas helyzetbe, de lövését még blokkolták az aranyosmarótiak, majd jött Simon, és egy szép lövéssel megszerezte a második gólunkat is. Hajrá DAC!

• 30.

Dobrotka olvasta jól a játékos és kanalzta le Vida elől a labdát.

• 28.
  • 27.

Zsivkovics beadása után Simon távoli próbálkozásának lehettünk szemtanúi, amely kevéssel ugyan, de elkerülte a kaput.

• 25.

Simon szerzett labdát, de nem passzolta le Kalmárnak, aki nála sokkal jobb helyzetben volt, hanem maga iramodott meg vele, végül el is vesztette. Zsolti nagyon mérges lett rá.

• 23.

295 perc után örülhettünk ismét DAC-gólnak!

• 22.

"Erik Pačinda, Erik Pačinda!" - skandálja a B-közép.

• 20.

Mai kapitányunk nem is tiszteleghetett volna szebben az éjjel elhunyt édesapja emléke előtt. Gratulálunk, Erik!

• 16.

Újabb gólszerzési lehetőség maradt ki! Ezúttal Ljubičić kiszorított helyzetből, szinte a gólvonalról próbálta kapura préselni a labdát, melyet Kováč csak üggyel-bajjal és a kapufa segítségével tudott kézben tartani.

• 14.

Szép akció! Ljubičić nyert meg hátul egy párharcot, amely után Kalmár vezette fel a labdát, melyet Pačindához passzolt. Akár Erik is lőhetett volna, de leadta a jobb helyzetben mutatkozó Zsivkovicsnak, ő viszont elbénázta a ziccert. Kár érte, nagy helyzet volt.

• 12.

Megszerezte a labdát a ViOn, de erejükből csak egy távoli, gyenge lövésre futotta. Záhumenský próbálkozását könnyedén emelte  fel a földről Macej.

• 11.
  • 10.

Ezúttal Pačinda adott be veszélyesen a sarokról, Huk feje felett azonban elsuhant a labda.

• 10.
  • 7.

Gólhelyzet! Kalmár oldalra tette a labdát Pačindának, aki nem adta be egyből, hanem ideálisabb szöget keresett magának, s csak azután passzolt. Davis lehetett volna az akció befejezője, ám nem tudott labdába érni.

• 7.
  • 5.

Chren bedobás aután kavargattak a szögletzászló környékén a vendégek, de beadásig már nem jutottak.

• 3.

Kalmár végezhetett el egy szögletet, amely után végül Vida előtt adódott lövési lehetőség. Kristophernek azonban nem sikerült kellőképp leszorítani a labdát.

• 3.
  • 1.

Elkezdődött a meccs, közben szól a himnusz. Hajrá DAC!

• 0.

Gyászszünet előzi meg a meccset. Isten nyugtassa, Imrich Pačinda.

• 0.

Érkeznek a játékosok, a csapatunk sárga-kékben, az aranyosmarótiak fehér szerelésben.

• 0.

Egy szomorú hírt kaptunk az előbb: Erik Pačinda édesapja az éjjel elhunyt. A meccsen ezért ma ő viseli a kapitányi karszalagot. Öszinte részvétünk, Erik.

• 0.

Marco Rossi és Juraj Jarábek is csapatot hirdetett már, még 15 perc és kezdődik a meccs.

• 0.

A játékosok már a pályán melegítenek.

• 0.

18 bajnoki forduló után így fest a tabella:

• 0.

Becsengettek az utolsó körre. Csakúgy, mint az elmúlt két évben, a 2017-es eszetendőt is a ViOn elleni hazai mérkőzéssel búcsúztatjuk. Bízzunk benne, hogy hasonlóan sikeres eredménnyel. A találkozó felvezetője ide kattintva olvasható.

• 0.

Szeretettel üdvözlünk minden DAC-drukkert a Furtuna Liga idei utolsó, 19. fordulójának dunaszerdahelyi mérkőzéséről! A DAC ma az Aranyosmarót csapatát látja vendégül a MOL Arénában. A párharc 14.00-kor kezdődik. A mérkőzés online kommentátora: Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 19. FORDULÓJÁBAN:

Döntetlennel zárjuk az évet. Hiába vezettünk kétszer is két góllal a mérkőzésen, az aranyosmarótiaknak a végére összejött az egyenlítés. Zsinórban negyedik döntetlenünket értük el, de ez is elég ahhoz, hogy az első hat között mehessünk el a téli szünetre.

Az őszi idény utolsó fordulójában a legerősebb felállásban küldte pályára csapatát Marco Rossi. A találkozó egy szomorú jelenettel kezdődött: Eric Pačindának az éjjel elhunyt az édesapja, emiatt egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót, a kapitányi karszalagot pedig ezúttal csapatunk házi gólkirálya húzhatta fel a karjára. Aktívan léptünk be a meccsbe, amely az elején a mi elképzelésünk szerint alakult. Az első próbálkozás Vida előtt adódott, a 3. percben azonban Kristopher nem tudta kellőképp leszorítani a labdát. Sorra rugdostuk a szögleteket is, az első tíz percben négy sarokrúgást is elvégezhettünk, ám gólt mégis az ötödik pontrúgás után kiálthatott a hideg ellenére is szép számban kilátogató szurkolósereg. A 18. percben Zsivkovics adta be a zászló mellől a labdát, amelyre többen is felugrottak, s végül Urgela fejéről pattant a labda a saját hálójába – 1:0. Szurkolóink 295 percnyi gólínség után örülhettek újra DAC-gólnak, mégha azt az ellenfél játékosa szerezte is. Nem volt megállás, a találat után újabb próbálkozásaink voltak, a ViOn azonban a kapunkig sem jutott el, mindössze Záhumenský távoli próbálkozása érdemel említést. A 32. percben sikerült újabb gólra váltani a fölényünket. A védelem szarvashibáját kihasználva előbb Divković került óriási helyzetbe, de lövését még védte Kováč, majd jött Simon, és egy kapufát érintő szép lövéssel megszerezte a második gólunkat is – 2:0. A francia játékosnak ez volt az első gólja csapatunk színeiben. Akár a harmadik találat is meglehetett volna, Ljubičić lövését már a kapuban láttuk, nem sokkal később Kalmárt pedig olyannyira meglepte Davis balról érkező beadása, hogy mellé lőtte a biztos helyzetet. Így is megnyugtató előnnyel vonulhattunk a pihenőre.

Cserével kezdték az aranyosmarótiak a második félidőt, Sládek helyére Cleber állt be. Jarábek edzőnek ez a húzása pedig remekül sikerült, mert játékosa új lendületet adott a csapatának. Ennek megfelelően a fehérmezesek második félidei első helyzete is az ő nevéhez fűződött, Záhumenský passzát azonban nem tudta a kapunkba juttatni a brazil. Ami akkor még nem sikerült, az nem sokkal később már igen. A 62. percben ezúttal Urgela volt a feladó, labdáját pedig Gešnábel fejelte Macej hálójába – 2:1. A szépítő találatra Šatka adhatott volna egyből választ: Pačinda beadását előbb fejjel a kapufára küldte, az ismétlést pedig estében védte lábbal a veterán Kováč. Két perccel később aztán ismét mi örülhettünk. A vendégek elrontottak egy szögletet, amely után Divković megiramodott, a kontratámadás végén pedig Pačinda is a hálóba talált – 3:1. Azt hittük, ekkor már nem lehet baj, de nem így történt. A 71. percben jött Cleber, aki ezúttal Ewerton remek beadását fejelte a hálóba – 3:2. Tíz perccel később pedig már az előbbi gólpasszt jegyző játékos volt a végrehajtó. Egy sarokról elvégzett rögzített helyzet után Dobrotka adott be laposan a kapu elé. A labda több játékos mellett és a gólvonal előtt is elgurult, végül Ewertonnak sikerült egyenlítést érően hozzáérnie – 3:3. A végéig már sajnos nem tudtunk reagálni a váratlan eredményre, így pontosztozkodással zártuk az idei év őszi szezonját.

Két ellentétes félidőt láthattunk a szezonzárón. Az első negyvenöt percben az ellenfél szinte pályán sem volt, mi pedig kétgólos előnyre tettünk szert, térfélcserét követően azonban megtáltosodtak az aranyosmarótiak, és elsősorban Cleber remek játékának köszönhetően ledolgozták kétgólos hátrányukat. Két hónapig szünetel most a bajnokság. Addig pihenő vár a játékosokra, január 10-én pedig megkezdődik a tavaszi felkészülés, amelynek keretében törökországi edzőtáborba utazik a csapat. Szurkolóinknak köszönjük a szezonbeli buzdítást, találkozzunk újra februárban!

Marco Rossi (DAC): „Mindenekelőtt el kell mondanom, mennyire szomorú az, hogy Erik Pačinda az éjjel elvesztette az édesapját. Magam is átéltem már hasonlót, tudom, mekkora erő kell ahhoz, hogy ilyenkor egy futballista vállalni tudja a játékot. Az eredmény miatt pedig ugyancsak keserű a szánk íze. A 60. percig remek játékot láthattak a nézők, talán a szezon legjobb teljesítményét nyújtottuk. Aztán jött 15 perc kiesés, amikor olyan hibákat vétettünk, amilyeneket egyébként nem szoktunk. Nem csoda, hogy gólokat is kaptunk. Azt gondolom, ha egy találkozón háromszor betalálunk, akkor azt a meccset meg kell nyerni. Ma ez nem jött össze. Javulnunk kell a játék olvasásában. Nagyon fiatal csapatunk van, a srácok ma minden erejüket a pályán hagyták. Ami pedig az őszi idényt illeti: nos, az volt az elvárás, hogy kerüljünk be az első hatba. Úgy érzem, ez sikerülhet, bár bevallom, minimum négy, öt, de akár hat ponttal is többet szerezhettünk volna. Nem szeretném bírálni a játékvezetőket, de érdemes lenne visszanézni, a szezon alatt hányszor tévedtek az ellenfeleink javára. Összességében viszont elégedett vagyok a védenceim hozzáállásával. A téli szünetben nemcsak számbelileg, de minőségileg is szeretnénk erősíteni. Úgy érzem, négy új játékosra van szükségünk ahhoz, hogy tavasszal olyan csapatokkal is felvehessük a versenyt, mint a Slovan vagy a Zsolna.”

Juraj Jarábek (Aranyosmarót): „Először is szeretnék gratulálni a dunaszerdahelyieknek ehhez a csodás stadionhoz. A csapat is nagyszerű focit játszik, minden elismerésem. Az első félidőben egyértelműen a DAC volt a jobb csapat, mi egy öngóllal is megajándékoztuk őket. Ennek ellenére örülök, hogy a fiúk felszívták magukat, és a térfélcsere után már sokkal jobb játékkal rukkoltak elő. Remek futballt láthattunk, még 3:1-nél sem adtuk fel. Nagyra tartjuk ezt a döntetlent. Az már elég „erős kávé” lett volna, ha a végén Ewerton negyedszer is betalál. Mindenképp szeretném kiemelni Erik Pačinda mai teljesítményét, aki a szomorú történtek ellenére kiváló teljesítményt nyújtott, és megmutatta emberi nagyságát, hogy édesapja halálhíre ellenére is képes volt teljes mértékben a focira összpontosítani. Összességében mi örülünk, Marco Rossi pedig biztos szomorkodik, de néha ilyen a futball.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FC VION ARANYOSMARÓT-VEREBÉLY 3:3 (2:0)

Fortuna Liga, 19. forduló, 2017.12.09., 14:00

Játékvezetők: Ziemba - Slyško, Pozor,  4385 néző

Góllövők: 18. Urgela (öngól), 67. Pačinda, 32. Simon, ill. 62. Gešnábel, 71. Cleber, 81. Ewerton

Sárga lap: 47. Šatka, 93. Ljubičić, ill. 67. Gešnábel, 86. Kováč, 88. Dobrotka

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics (64. Koštrna) - Ljubičić, Simon, Kalmár (75. Ashiru) - Vida, Pačinda, Divković (85. Malec)

Aranyosmarót: Kováč - Chren (43. Nikolić), Dobrotka, Horník, Záhumenský - Ewerton, Szymonowicz, Bariš, Sládek (46. Cleber) - Gešnábel (95. Hamar), Urgela

Labdatartás: 48% - 52%

Lövések: kapura: 8:6 , mellé: 7:3